تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
حیدر عبادی مطرح کرد
 ابطال همه‌پرسی ، وحدت و احترام به قانون اساسی
شروط عراق برای گفت‌وگو با بارزانی
۱۳۹۶/۰۷/۱۹

Image result for ‫حیدر عبادی‬‎

نخست‌وزیر عراق گفته، دولت بغداد درصورتی با اربیل مذاکره می‌کند که سران اقلیم کردستان عراق نتایج همه‌پرسی جدایی را باطل اعلام کنند.
«حیدر عبادی» برای گفت‌وگو با «مسعود بارزانی» و یا نمایندگان وی، سه شرط گذاشته است. عبادی گفته: «هرگونه گفت‌وگو با منطقه کردستان باید براساس اصول زیر باشد: حفظ وحدت عراق، احترام به قانون اساسی کشور و ابطال نتایج همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان. نخست‌وزیر عراق این را هم گفته که این اصول به مذاکره، ارائه طرح ابتکاری یا میانجیگری نیازی ندارد.
مسعود بارزانی سوم مهرماه همه‌پرسی جدایی در منطقه کردستان عراق را برگزار کرده است. این اقدام غیرقانونی بارزانی، واکنش‌های منفی زیادی را در عراق، منطقه و جهان به دنبال داشته است. در همه دنیا تنها رژیم صهیونیستی از تصمیم بارزانی حمایت کرده است. اگرچه گفته می‌شود آمریکا و چند کشور اروپایی مثل انگلیس و فرانسه نیز پشت این ماجرا قرار دارند.
عبادی از نیروهای پیشمرگ وابسته به منطقه خودمختار نیز خواست، با پلیس فدرال عراق هیچ برخوردی نداشته باشند.
وی اظهار داشت: «به شرکت‌های مخابراتی تاکید کرده‌ام که تحت فرمان دولت مرکزی باشند.»
به گزارش فارس، اعضای پارلمان عراق از آمادگی دولت برای اعمال تصمیمات سختگیرانه‌تر علیه دولت منطقه خودمختار کردستان عراق خبر داده و تاکید کرده‌اند که این اقدامات هرگز متوجه مردم این منطقه نمی‌شود و به نفع وحدت عراق است.
«مهدی الزبیدی»، عضو فراکسیون «بدر» پارلمان عراق با بیان این‌که «بغداد در مرحله پیش رو و به منظور حفظ وحدت عراق، تدابیری تندتر در قبال همه‌پرسی کردستان عراق اتخاذ خواهد کرد»، گفت: «اقدامات زیادی وجود دارد که جدایی‌طلبان را به انصراف از دیدگاه خود و بازگشت به عراق یکپارچه وادار می‌کند.»
وی در گفت‌وگو با روزنامه دولتی «الصباح» عراق افزود: «تصمیم‌های بغداد مورد تایید طرف‌های بین‌المللی است و البته طرف‌های منطقه‌ای نیز موضعی سختگیرانه‌تر درقبال همه‌پرسی منطقه کردستان عراق داشتند چون این قضیه امنیت ملی آنها را خدشه‌دار می‌کند، علاوه‌بر اینکه سازمان ملل و شورای امنیت بیانیه‌هایی در محکومیت همه‌پرسی صادر کرده‌اند.»
به گفته الزبیدی «دولت بغداد با وجود اینکه در اجرای تصمیم‌های پارلمان تامل به خرج داده، اما می‌تواند تصمیم‌ها و تدابیر زیادی را علیه جدایی‌طلبان اتخاذ کند، جدایی‌طلبانی که کشور و حاکمیت آن را به خطر انداخته‌اند.»
نماینده عراقی گفت: ازجمله این اقدامات، سیطره کامل بر صادرات نفت از شمال عراق است، چون قرار است طی توافقی با ترکیه، همه انبارهای موجود در بندر «جیهان» به کنترل دولت بغداد درآید و دولت بغداد قصد دارد صادرات نفت را منحصرا ازطریق شرکت «سومو» انجام دهد، تا امکان پرداخت حقوق همه کارکنان منطقه کردستان هم فراهم شود، نه اینکه مثل الان، یک میلیون بشکه نفت ازطریق منطقه کردستان صادر شود، ولی هیچ پولی به کارکنان داده نشود. پیش از این، بغداد از آنکارا و تهران خواسته بود هرگونه معامله با دولت منطقه خودمختار را متوقف کنند. بغداد از همه کشورهای خارجی نیز خواسته است، پروازهای خود را به منطقه خودمختار قطع کنند؛ اقدامی که تاکنون به طور میانگین روزانه 60 هزار دلار به فرودگاه «سلیمانیه» ضرر رسانده است.
دیروز خبر رسید، رئیس و اعضای کمیسیون ناظر بر همه‌پرسی استقلال کردستان عراق نیز دستگیر می‌شوند. دادگاه‌ عالی عراق حکم بازداشت آنها را صادر کرده است.
آماده شدن برای آخرین عملیات ضدداعش
سرتیپ «خمیس المحلاوی» فرمانده عملیات «الانبار» اعلام کرده، ارتش در حال جابجایی نیرو و تجهیزات به الانبار، برای انجام آخرین عملیات علیه داعش است.
هم‌اکنون داعش دو شهر مرزی «القائم» و «راوه» را در اشغال دارد. نیروی هوایی عراق هم سرگرم بمباران انبارها و مقرهای فرماندهی داعش در این دو شهر است.
همزمان با این تحرکات، ارتش عراق رسما آزادی شهرستان «الحویجه» را اعلام کرد. «عبدالامیر رشیدیارالله» فرمانده عملیات الحویجه طی بیانیه‌ای در این رابطه، اعلام کرده که نیروهای مسلح عراق عملیات خود را در عملیات آزادسازی الحویجه، با موفقیت به پایان رسانده‌اند.سرکوب تظاهرات سراسری اعتصابیون ازسوی پلیس ضدشورش فرانسه

Image result for ‫سرکوب تظاهرات سراسری اعتصابیون ازسوی پلیس ضدشورش فرانسه‬‎

اعتصاب 24 ساعته و تظاهرات میلیونی کارگران فرانسوی در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی دولت ماکرون از سوی پلیس ضد شورش این کشور سرکوب شد.
فرانسه روز سه‌شنبه شاهد بزرگ‌ترین اعتصاب و تظاهرات سراسری کارگری این کشور در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت ماکرون طی 10 سال گذشته بود که از سوی پلیس ضدشورش این کشور سرکوب شد. شمار زیادی از کارگران نیز دستگیر شده‌اند.
  «ماکرون» می‌گوید با اصلاح قوانین بازار کار و سیاست‌های ریاضتی به دنبال مقابله با نرخ بیکاری 6 درصدی فرانسه است. بر اساس طرح ماکرون، هزینه‌های دولتی در سال آینده 18 میلیارد دلار کاهش می‌یابد. بنابراین در قانون کار جدید، اختیارات بیشتری به کارفرمایان می‌دهد. همین مسئله اما خشم اتحادیه‌های کارگری را برانگیخته است. محبوبیت ماکرون تازه‌کار در چند ماه گذشته در فرانسه به 30 درصد کاهش یافته اما وی همچنان بر اجرای سیاست‌های ‌اشتغال خود پافشاری می‌کند.
شرایط بد کاری، کاهش قدرت خرید و حذف ۱۲۰ هزار فرصت شغلی در ۵ سال و در مجموع اعتراض به لایحه اصلاحی قانون کار که به امضای امانوئل ماکرون رسیده از جمله دلایل برپایی اعتصاب و تظاهرات سراسری روز سه‌شنبه عنوان شده است. این اعتراضات توسط 9 اتحادیه کارگری بخش عمومی آن برنامه‌ریزی و در 130 شهر این کشور انجام شد و حدود 5/5 میلیون کارمند و حقوق‌بگیر دولتی در فرانسه به ویژه کارمندان و کارگران بخش‌های مهم و استراتژیک از جمله فرودگاه‌ها، راه آهن، مترو، مدارس و دیگر بخش‌های آموزشی در آن حضور داشتند. این اعتصاب یک‌روزه موجب لغو صدها پرواز و اختلال در فعالیت مدارس نیز شد.
در کنار این اعتصاب سراسری تظاهرات گسترده‌ای نیز از سوی کارگران در شهرهای سراسر این کشور برگزار شد. کارکنان دولت، معلمان و پرستاران در شهرهای سراسر فرانسه تظاهرات کردند، از تولوز در جنوب گرفته تا استراسبورگ در شرق. بزرگ‌ترین تظاهرات نیز در شهر پاریس برگزار شد. برای نخستین بار در ده سال اخیر، همه اتحادیه‌های کارگری و تجاری که بیش از 5 میلیون عضو دارند، در این اعتصاب و تظاهرات شرکت کرده‌اند اما پلیس، از گاز‌اشک‌آور و باتوم برای متفرق کردن معترضان خشمگین استفاده کرد. عده‌ای از معترضان هم دستگیر شدند. خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک پلیس فرانسه اعلام کرده بود قبل از برگزاری تظاهرات، سه نفر به جرم حمل سلاح دستگیر شدند.

برکناری هزاران مبلغ وهابی در عربستان

گام دیگری برای هموار شدن پادشاهی بن‌سلمان

Image result for ‫برکناری هزاران مبلغ وهابی در عربستان گام دیگری برای هموار شدن پادشاهی بن‌سلمان‬‎

وزیر خارجه عربستان گفته، هزاران نفر از علمای تندرو و مبلغان وهابی این کشور را برکنار کرده است! این اظهارات پس از اعلام آزادی رانندگی زنان، آزادی فتوا دادن زنان و... مطرح می‌شود.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای رسیدن به تخت پادشاهی مشکلاتی پیش رو دارد که وی برای مقابله با تبعات این مشکلات سعی دارد با انجام برخی اصلاحات به نوعی افکار عمومی را از مشکلات داخلی عربستان منحرف کند. در همین ارتباط آل‌سعود اخیرا امتیازهای بی‌سابقه، عجیب و زیاد به زنان مانند حق رانندگی و حق صدور فتوا اعطا کرده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند این اقدامات بن سلمان تنها یک «نمایش» برای انحراف افکار عمومی است. اما مشکل دیگر وی این است که جامعه جهانی عربستان را به عنوان حامی تروریست‌ها و اقدامات افراط‌گرایانه می‌شناسد. این مسئله کاملا با واقعیت تطابق دارد و کارشناسان مختلف با اشاره به اسناد بسیار مختلف در این مورد عربستان را حامی اصلی تروریست‌ها می‌دانند. اکنون بن سلمان سعی دارد به نوعی این چهره عربستان را نیز بهبود ببخشد. به همین دلیل مبلغ‌ها و علمای وهابی بسیاری توسط آل‌سعود دستگیر شدند. اقدامی که کارشناسان معتقدند با هدف سکولار کردن کشور صورت می‌گیرد، خطی که از طرف آمریکا به بن‌سلمان تحمیل شده است.
در همین رابطه دیروز خبر رسید، «عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان هم اعلام کرد، مقامات ریاض چندین هزار نفر از ائمه مساجد عربستان را پس از اینکه ثابت شد افراط‌گرایی را نشر می‌دهند از کار در مساجد برکنار کرده‌اند! فارس به نقل از روزنامه سعودی «عکاظ» نوشت: «الجبیر در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی روسیا 24 گفته هرگز اجازه تبلیغ ایدئولوژی‌های افراطی را نمی‌دهیم و از چنین افکاری حمایت مالی نمی‌کنیم.»(!) رئیس دستگاه دیپلماسی عربستان تاکید کرده «برخورد ما با این مسئله بسیار قاطع است و ما در حال به‌روز کردن نظام آموزشی خود هستیم تا دوری از هر گونه امکان سوء برداشت از متون دینی تضمین شود.»
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که اصولاً ایدئولوژی داعش و گروه‌های تروریستی تکفیری برگرفته از آموزه‌های وهابیون سعودی است و این رژیم مهمترین منبع تأمین مالی گروه‌های تروریستی تکفیری نیز هست. به نظر می‌رسد آل‌سعود با این اقدامات و اظهارات به دنبال جلب افکار عمومی داخلی خود نیز هست. محمد بن سلمان با دور زدن تمام قوانین داخلی و کودتا علیه ولیعهد این کشور در یک قدمی پادشاهی قرار دارد. جلب افکار عمومی می‌تواند به بن سلمان در رسیدن به این هدف کمک کند. سعودی‌ها طی هفته‌های گذشته ده‌ها نفر از علما، اساتید، حقوق‌دانان و معلمان را هم دستگیر و زندانی کرده است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 20 مهر 1396
جمعه 21 مهر 1396 09:30 ق.ظ
در ود بر عبادی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی