تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مقامات سابق و فعلی آمریکا به جان هم افتادند
رئیس‌دفتر اوباما: ترامپ یک حیوان افسارگسیخته است
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

Image result for ‫رئیس‌دفتر اوباما: ترامپ یک حیوان افسارگسیخته است‬‎

در پی اظهارات جنجالی دونالد ترامپ علیه دولت اوباما، شماری از دولتمردان سابق آمریکا به وی حمله‌ور شده‌اند. یکی از مقامات سابق کاخ سفید گفته «ترامپ یک حیوان افسارگسیخته است.»
موضوع سربازان کشته شده آمریکا و شرایط خانواده‌های آنها مدتی است به موضوع تازه‌ای برای جنجال در آمریکا تبدیل شده است. ماجرا از آنجا آغاز شد که در کنفرانس خبری اخیر که در کاخ سفید برگزار شد از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره چهار سرباز آمریکایی که همین ماه در عملیاتی در نیجر کشته شدند، سؤال شد. خبرنگاران از ترامپ پرسیدند چرا درباره این مسئله صحبت نکرده است. ترامپ هم در پاسخ می‌گوید: «خب به صورت سنتی اگر به اقدامات رئیس‌جمهور اوباما و یا سایر روسای جمهور آمریکا نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که اکثر آنها به خانواده سربازان کشته شده زنگ نمی‌زدند. اکثر آنها تماس نمی‌گرفتند. من هم دوست دارم وقتی اوضاع خوب باشد تماس بگیرم، وقتی که فکر کنم قادر به انجام این کار هستم.»
همین اظهارات ترامپ کافی بود تا موجی از حملات لفظی علیه وی به راه افتد. برخی کارکنان دفتر اوباما ترامپ را یک «دروغگوی بیمار» خوانده و عده‌ای نیز او را «یک حیوان دیوانه» خطاب کردند. «ماتئو میلر»، سخنگوی ارشد وزارت دادگستری آمریکا در دوره باراک اوباما، اما اظهارات ترامپ را «شرم‌آور» و «دروغین» توصیف کرد. «ژنرال دمپسی»، رئیس‌سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا هم در اعتراض به این اظهارات در توئیتی نوشت: چهل و سومین و چهل و چهارمین رئیسان جمهور و بانوان اول همواره با دقت و دلسوزی و خستگی‌ناپذیر در خدمت سربازان مجروح و خانواده سربازان کشته شده بوده‌اند. این یک سیاست نبوده یک ایثار و باور بوده است.»  «بن رودز»، مشاور سیاست خارجی اوباما هم چنین علیه ترامپ موضع گرفت: «این دروغی ظالمانه و موهن، حتی در چارچوب استانداردهای ترامپ است.»الیسا مستروموناکو، معاون سابق رئیس‌دفتر کاخ سفید نیز در امور عملیاتی هم به رفتار ترامپ اعتراض کرد و نوشت: اینها یک مشت دروغ مزخرف است که می‌گویید، رئیس‌جمهور اوباما و یا روسای جمهور پیشین با خانواده سربازان کشته شده تماس نمی‌گرفتند، او یک حیوان عنان‌گسیخته است.  
دونالد ترامپ در کنفرانس خبری کاخ سفید از سوی خبرنگاران هم تحت فشار قرار گرفت و آنها از او خواستند تا در حمایت از سخنانش مصداقی بیاورد. رئیس‌جمهوری آمریکا هم اندکی عقب‌نشینی کرد و گفت: «خیلی از روسای جمهور این کار را نکردند. آنها نامه می‌نوشتند. من ترکیب آن دو را انجام می‌دهم. گمان می‌کنم ممکن است رئیس‌جمهور اوباما کارهایی کرده باشد، شاید هم گاها نکرده باشد. نمی‌دانم! به من اینطور گفته‌اند.»


 کرکوک 20 ساعته آزاد شد

زمزمه‌های استعفا و محاکمه بارزانی

Image result for ‫کرکوک 20 ساعته آزاد شد‬‎


نیروهای مسلح عراق می‌گویند طی 20 ساعت، استان و شهر کرکوک را تحت کنترل درآوردند. همزمان خبر رسیده که، «مسعود بارزانی» به خاطر برگزاری همه‌پرسی غیرقانونی و حمایت از رژیم اسرائیل، تحت فشار قرار گرفته است.
نیروهای مسلح عراق که یکشنبه گذشته با فرمان «حیدر عبادی» نخست‌وزیر این کشور، در استان کرکوک پیشروی خود را آغاز کرده بودند، پس از گذشت تنها 20 ساعت، بدون خونریزی علاوه بر تحت کنترل گرفتن فرودگاه‌ها، میدان‌های نفتی و شهرهای این استان، از جمله شهر کرکوک، شهرهای «جلولا» در استان «دیاله»، «طوز خورماتو» در استان «صلاح‌الدین» و «سنجار» در استان «نینوا» را نیز تحت کنترل درآوردند و در حال تقویت مواضع خود هستند.
در مقابل، نیروهای پیشمرگ که با اجازه دولت بغداد، طی سال‌های گذشته وارد این استان‌ها شده بودند تا مقابل پیشروی «داعش» بایستند، به منطقه خودمختار کردستان بازگشتند. البته این عقب‌نشینی طبق درخواست حیدر عبادی نخست‌وزیر عراق صورت گرفته است. به عبارت دیگر، اصلا قرار نبوده است که نیروهای پیشمرگ مقابل نیروهای دولتی بایستند و با آنها بجنگند. پس از استقرار نیروهای دولتی در استان کرکوک، بسیج مردمی از همه عراقی‌ها خصوصا کردها خواست به خانه و کاشانه خود برگردند و زندگی و فعالیت روزانه خود را در آرامش ادامه دهند.
شادمانی‌ اهالی کرکوک
همزمان با ورود نیروهای دولتی به شهر کرکوک، ساکنان این شهر که متشکل از کردها، عرب‌ها و ترکمن‌ها هستند، به شادمانی پرداختند و از نظامیان دولتی، استقبال کردند.
این استقبال گرم، ادعای سران اربیل در مورد تجزیه‌طلبی را آشکارا زیر سوال برد و نشان داد که «مسعود بارزانی» به دلایل دیگر، از جمله منابع غنی نفت و گاز کرکوک، به دنبال انضمام غیرقانونی آن به منطقه کردستان عراق بوده است. استان کرکوک 40 درصد نفت و 70 درصد منابع گازی عراق را در خود جای داده است.بارزانی علاوه بر اینکه در میان عرب‌ها و ترکمن‌های کرکوک، جایگاهی ندارد، شمار زیادی از کردهای کرکوک و استان‌های سلیمانیه، دهوک و اربیل هم مخالف بارزانی هستند.
بارزانی استعفا می‌دهد
با فروکش کردن غائله همه‌پرسی جدایی و با پیشروی آسان نیروهای ارتش عراق در مناطقی که پیش از این در سیطره نیروهای پیشمرگ بوده است، فشارها از هر طرف بر مسعود بارزانی، به عنوان عامل اصلی کل غائله همه‌پرسی و ماجراهای پس از آن، افزایش یافته است؛ واحدهایی از نیروهای پیشمرگ و سران و اعضای حزب «اتحادیه‌ میهنی کردستان عراق»، بارزانی را مسئول حوادث جاری می‌دانند. روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی‌الیوم» هم با اشاره به این تحولات، نوشت که با تسلط نیروهای عراقی بر کرکوک، حیثیت (نیروهای) پیشمرگ بر باد رفت. این روزنامه در ادامه، از احتمال استعفای بارزانی از ریاست اقلیم کردستان عراق طی ماه‌های آتی خبر داد.خبرگزاری تسنیم نیز به نقل از منابع کردی، از احتمال کناره‌گیری «مسعود بارزانی» از تمام مناصب خود خبر داد. به گفته این منابع، بارزانی به نفع «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم خودمختار کردستان، کناره‌گیری خواهد کرد.«کاوه محمد» عضو پارلمان عراق از منطقه کردستان نیز از سران اربیل خواست به شکست خود در ماجرای همه‌پرسی اعتراف کنند. وی تأکید کرد که «مسعود بارزانی» مسئول شکست‌های اخیر و علت شرمساری در ماجرای کرکوک است.«سیدهاشم الموسوی» سخنگوی رسمی گروه «مقاومت اسلامی نجبا» وابسته به بسیج مردمی عراق نیز از «مسعود بارزانی» خواست، به خاطر برافراشتن پرچم رژیم صهیونیستی، عذرخواهی کند.
بیانیه عمار حکیم
به گزارش تسنیم، «سیدعمار حکیم» رئیس جریان «حکمت ملی عراق» هم با صدور بیانیه‌ای ضمن تجلیل از نقش برجسته نیروهای پیشمرگ در مبارزه با داعش، از اقلیم کردستان خواست به قانون اساسی عمل کرده و گفت‌وگو را بهترین راه‌حل مشکلات بداند. رئیس جریان حکمت ملی عراق در بخش دیگری از بیانیه، تأکید کرد: «حمایت‌های گسترده مردمی و پارلمانی از اقدامات دولت عراق در کرکوک، پیام دوستی و صلح به هموطنان عزیز ما در کردستان است و ما معتقدیم که یکی از آثار اقدامات دولت، برآوردن نیازهای اقتصادی شهروندان اقلیم کردستان است.»حکیم افزود: «ما خواستار عمل به قانون و قانون اساسی هستیم و گفت‌وگو را بهترین راه برای حل مشکلات و اختلافات می‌دانیم.»رئیس جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر ضرورت اجتناب از اقدامات یکجانبه، خواستار ترجیح دادن منافع عالی کشور بر منافع شخصی شد.
نوری مالکی
«نوری مالکی» معاون رئیس‌جمهور عراق نیز اظهار داشت: «من از نیروهای امنیتی می‌خواهم در حفظ جان غیرنظامیان و اموالشان (در کرکوک) بکوشند. وی از کردها، اعراب و ترکمن‌های کرکوک هم خواست به خانه‌های خود برگردند و زندگی عادی خود را از سر بگیرند.
عقب‌نشینی خفت‌بار آل‌سعود
عربستان، تنها کشوری که از تجزیه‌ عراق حمایت کرده بود اما پس از شکست بارزانی دیروز از این موضع ضدعراقی خود عقب‌نشینی کرد.به گزارش ایسنا، «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان طی تماس تلفنی با «حیدر عبادی»، با نتایج همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان عراق مخالفت و بر وحدت عراق تأکید کرد. مقامات عربستان در ارتباط با داعش نیز همین‌گونه عمل کرده‌اند و علی‌رغم سال‌ها حمایت مالی، تسلیحاتی و رسانه‌ای از این گروه تروریستی، وقتی دیدند که این گروه تروریستی در حال احتضار و اضمحلال است، سعی کردند که از آن فاصله بگیرند. برخی گزارش‌ها نیز حاکی است، احتمالا بارزانی پس از استعفا، محاکمه شود.
سایر رویدادها
* رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد، این کشور در مورد مسئله کرکوک، بی‌طرف است.
* آلمان مأموریت کارشناسان نظامی خود در اقلیم کردستان عراق را به حالت تعلیق درآورد.
* خبرگزاری «اسپوتنیک» گزارش داد، ابتکار و میانجی‌گری سردار «قاسم سلیمانی» باعث شد که به طرح جدایی اقلیم کردستان عراق خاتمه داده شود.رقه به اشغال نیروهای تحت امر آمریکا درآمد!
Image result for ‫رقه به اشغال نیروهای تحت امر آمریکا درآمد!‬‎


شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تحت حمایت مستقیم و کامل آمریکا قرار دارند، پس از خروج عناصر «داعش» از شهر «رقه» این شهر را تحت سلطه خود درآوردند.
«رقه» شهر عرب‌نشین که طی سال‌های اخیر مرکز خلافت خودخوانده «داعش» در سوریه بود، دیروز و با خروج آخرین عناصر داعش، تحت اشغال شبه‌نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار گرفت. درپی پیروزی‌های مهم ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در این کشور، آمریکا که نمی‌خواست نیروهای دولتی بر همه مناطق مسلط شوند، چهار ماه قبل شبه‌نظامیان کرد تحت حمایت خود را پس از تسلیح از استان «حسکه» راهی استان رقه کرد تا قبل از اینکه، نظامیان سوری از راه برسند، خود بر این شهر مسلط شود.
اما، در عمل تحولات آن‌گونه که آمریکا می‌خواست، پیش نمی‌رفت و همین امر، سبب شد که جنگنده‌های آمریکایی هر مانعی را با بمباران، از سر راه بردارند و بدین ترتیب، صدها غیرنظامی در رقه جان خود را از دست دادند.
در هرحال، ماجرای رقه بخشی از توطئه پیچیده و مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی برای سوریه است. در همین رابطه، چند روز قبل اندیشکده صهیونیستی «بگین- سادات» از سران تل‌آویو خواست تا دیر نشده، حمایت خود را از کردهای شمال سوریه بیشتر کنند و نگذارند ارتش سوریه و حامیان آن، کاملاً بر اوضاع مسلط شوند.
آمریکا و اسرائیل در سال 2011 جنگ داخلی را در سوریه راه انداختند، با این امید که نظام قانونی «بشار اسد» را براندازند و سوریه را تجزیه کنند. اما این سیاست نتیجه عکس داده است.
حمایت آمریکا از جبهه النصره
خبر دیگر اینکه «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفته، آمریکا از سازمان (تروریستی- تکفیری) جبهه النصره برای از بین بردن نظام «بشار اسد»، حمایت می‌کند.
لاوروف در این زمینه گفت: «شواهد بسیاری موجود است که نشان می‌دهند، جبهه النصره خواسته یا ناخواسته از میدان فعالیت‌های عملی ائتلاف آمریکا در امان مانده‌اند. همچنین این دلیل نیز وجود دارد که «واشنگتن» این سازمان را همچون نیروی توانمند و جنگ‌آزموده‌ای حفظ و پشتیبانی کرده و می‌کند تا روزی از آن برای سرنگونی دولت قانونی بشار اسد استفاده کند.»
جبهه النصره بخشی از سازمان تروریستی «القاعده» در سوریه و لبنان است. این گروه تروریستی ژانویه سال 2012 (دی 91) در جریان جنگ داخلی سوریه تشکیل شد و از گروه‌های تروریستی مجهز در جهان به حساب می‌آید.
این گروه را سازمان ملل و برخی از کشورها از جمله ایران و روسیه در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند.
اعضای جبهه النصره بیشتر سوری هستند، اما اتباع عربستان سعودی، عراق، لبنان، ترکیه، روسیه، فرانسه، انگلستان و دیگر کشورها نیز در آن عضویت دارند.
سایر رویدادها
* وزیر دفاع روسیه گفت، عملیات نظامی این کشور در سوریه، رو به اتمام است.
* نیروهای مقاومت و ارتش سوریه مناطق جدیدی را در استان «حماه» از لوث عناصر تروریستی پاکسازی کردند.
* یک سرکرده اصلی داعش موسوم به «عبدالرحمن بشائر» در حومه «حمص» به هلاکت رسید.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 مهر 1396
چهارشنبه 26 مهر 1396 07:58 ب.ظ
مر گ بر آمریکائ ی های جنایت کار
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی