تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


از سوی یک قاضی زده شد
مهر «باطل شد» بر سومین فرمان مهاجرتی ترامپ   
۱۳۹۶/۰۷/۲۶

Image result for ‫مهر «باطل شد» بر سومین فرمان مهاجرتی ترامپ‬‎

سومین فرمان مهاجرتی ترامپ نیز از سوی یک قاضی فدرال در هاوایی باطل شد. این مسئله با واکنش تند دولت آمریکا مواجه شده است.
ترامپ بلافاصله پس از آنکه در کاخ سفید مستقر شد به یکی از وعده‌های جنجالی و نژادپرستانه خود مبنی جلوگیری از ورود مهاجرین و مسلمان به آمریکا عمل کرد. وی فرمانی را صادر کرد که خیلی زود اعتراضات و بازتاب‌های گسترده‌ای را در سراسر جهان به دنبال داشت. بر اساس آن فرمان قرار بود از ورود اتباع 7 کشور ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی به آمریکا جلوگیری شود یا دست‌کم قوانینی سختگیرانه‌تری اعمال شود. کارشناسان همان زمان اعلام کردند که اگر واقعا ترامپ دغدغه تروریسم را داشت اول از همه باید جلوی ورود اتباع عربستان را که منشا و پدر جد تروریسم سلفی تکفیری در منطقه خاورمیانه است را به آمریکا می‌گرفت. این فرمان اندکی بعد، از سوی قضات فدرال در چند ایالت تعلیق شد و کاخ سفید نسخه‌ای اصلاح‌شده از این فرمان را صادر کرد. نسخه دوم هم هرچند از سوی ایالات با مقاومت روبه‌رو شد، اما نهایتا با تائید دیوان عالی آمریکا اجرایی می‌شد.
 اما در ادامه کشمکش‌ها بر سر فرامین مهاجرتی بین دولت و دستگاه قضایی آمریکا، خبر رسید نسخه تازه ممنوعیت مسافرتی ترامپ نیز تعلیق شده است. یک قاضی فدرال اعلام کرد فرمان اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا که ورود اتباع هشت کشور را ممنوع می‌کند، بر خلاف قوانین فدرال آمریکا است. این فرمان اجرایی که سومین نسخه طرح اولیه است و ماه گذشته از سوی دولت آمریکا رونمایی شد، ورود اتباع هشت کشور از جمله ایران را به آمریکا ممنوع می‌کند. قرار بود این ممنوعیت از ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه به وقت محلی در کلیه فرودگاه‌ها و مبادی ورودی آمریکا اجرایی شود.
«دریک واتسون» قاضی فدرال هاوایی که حکمی موقت برای توقف اجرایی این فرمان اجرایی داده است، در حکم خود، نوشته: «به نظر می‌رسد این طرح بر خلاف قوانین مهاجرتی فدرال آمریکا باشد.» پایگاه «بلومبرگ» نیز در این باره نوشته: «تقریبا با قاطعیت می‌توان حدس زد که کاخ سفید نسبت به تصمیم جدید قاضی هاوایی اعتراض و درخواست تجدیدنظر خواهد کرد و ممکن است سرنوشت این فرمان هم در دیوان عالی مشخص شود. به نظر می‌رسد این حکم پس از شکایت مسلمانان هاوایی، توسط دادستان کل و سه نفر دیگر صادر شده است. به گفته قاضی هاوایی این حکم همان مشکلات و نقایص قبلی را دارد زیرا فاقد دلایل کافی مبنی بر زیانبار بودن مهاجرت بیش از 150 میلیون نفر از این کشورها به آمریکا است.این حکم دادگاه با انتقاد دولت آمریکا همراه شده و کاخ سفید در بیانیه‌ای تاکید کرده که وزارت دادگستری این کشور با تمام قدرت از فرمان ترامپ حمایت خواهد کرد.سایه سنگین داعش بر سر انگلیس و فرانسه
 مقام امنیتی انگلیس: هیچ‌گاه مثل امروز با تهدیدات تروریستی مواجه نبودیم

Image result for ‫سایه سنگین داعش بر سر انگلیس و فرانسه‬‎

 در حالی که مقامات فرانسوی می‌گویند شماری از مظنونین به عضویت در گروه‌های تروریستی- تکفیری را دستگیر کرده‌اند رئیس ‌سرویس امنیت داخلی انگلیس با هشدار نسبت به انجام حملات تروریستی در این کشور گفته هیچ گاه مانند امروز با تهدیدات تروریستی روبه‌رو نبوده‌ایم.
بحران اقتصادی، نژادپرستی و بحران پناهجویان بخشی از بحران‌هایی است که اروپا و آمریکا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مردم اروپا و آمریکا «فقدان امنیت» و «تروریست‌های سلفی تکفیری» را بدون اینکه از خود بپرسند این تروریست‌ها از کجا آمده و کدام دولت‌ها در غرب از آنها حمایت کرده‌اند؛ تهدید اصلی خود می‌دانند. نظرسنجی موسسه «پیو» نشان می‌دهد شهروندان اروپایی، گروه تروریستی داعش را «بزرگ‌ترین تهدید» برای خود می‌دانند. شهروندان 9 کشور از 10 کشور اروپایی که در این نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، اعلام کرده‌اند «داعش بزرگترین خطر است.» 93 درصد اسپانیایی‌ها و 91 درصد فرانسوی‌ها هم اعلام کرده‌اند «داعش یک تهدید بزرگ است.» برخی از کارشناسان اما معتقدند غرب با بزرگ جلوه دادن تهدید داعش به دنبال توجیه اقدامات جنایتکارانه خود در غرب آسیا هستند و بر این اساس حملات گاه و بیگاه تکفیری‌ها به اروپا و آمریکا در راستای منافع دولت‌های غربی انجام می‌شود. از سوی دیگر با پایان کار داعش در عراق و سوریه گزارش‌ها حاکی است هزاران تروریست چشم آبی در راه بازگشت به موطن اصلی خود هستند.
رئیس‌سرویس امنیت داخلی انگلیس (ام‌ای5) در این باره می‌گوید «تهدیدات و حملات تروریستی در کشورش به صورت بی‌سابقه‌ای در حال افزایش است ولی خطر واقعی، پس از بازگشت اتباع انگلیس از صفوف داعش، از راه خواهد رسید. «اندرو پارکر» روز (سه‌شنبه) درخصوص افزایش چشمگیر حملات موفق و نافرجام تروریستی در این کشور و دیگر کشورهای اروپایی هشدار داد و گفت «به رغم افزایش مداوم توانایی‌های سرویس امنیتی انگلیس، همکاران من نمی‌توانند مانع از تمام حملات علیه شهروندان انگلیسی شوند.» وی در این خصوص گفت: «در سال ۲۰۱۷ با همه حملات تروریستی که رخ داد و حملات بیشتری که صورت نپذیرفت، مشخص شد که ما در رقابت با یک تهدید تروریستی شدید از جانب افراطیون اسلام‌گرا علیه انگلیس هستیم. این یک تهدید چندوجهی است که سریعاً به نقطه اوج خود می‌رسد و با سرعتی که تاکنون ندیده بودیم، اجرایی می‌شود.»
به گفته وی «در ۴ سال اخیر بیست مورد حمله در انگلیس خنثی شده است» که البته «از تعداد خیلی بیشتری از حملات، در مراحل اولیه توسط ما و نیروهای پلیس جلوگیری شده است.» وی گفت: در سال جاری، به رقم بی‌سابقه دستگیری ۳۷۹ نفر مرتبط با تروریسم رسیدیم. رئیس‌ام‌آی‌۵ این را هم گفت که سازمان تحت امرش تاکنون از ۲۰ هزار نفر به ظن داشتن ارتباط با گروه‌های تروریستی، بازجویی کرده و بی‌شک تعداد خیلی بیشتری «افراط‌گرای خشن» هستند که تاکنون شناسایی نشده‌اند.پارکر در ادامه گفت که تهدیدهای خطرناک‌تر از افراط گرایان مقیم انگلیس هم وجود دارد و آن عبارت است از احتمال بازگشت انگلیسی‌های داعشی‌شده از سوریه و عراق به خانه.رئیس‌سرویس امنیت داخلی انگلیس در نهایت گفت که ام‌آی‌۵ با توجه به این موضوع، خود را برای رویارویی با ۴ تا ۵ هزار تهدید تروریستی در سال آینده آماده کرده است.
فرانسه
از فرانسه نیز خبر رسیده وضعیت امنیتی این کشور نیز چندان با انگلیس متفاوت نیست و در جدیدترین مورد پلیس فرانسه ۱۰ نفر را به اتهام ارتباط با گروهی راست‌گرای افراطی و تلاش برای اقدامات تروریستی دستگیر کرده است. خبرگزاری فرانسه در این باره اعلام کرده تا پلیس مبارزه با تروریسم این افراد را که در فاصله سنی 17 تا 25 سال قرار دارند در قالب بخشی از برنامه مبارزه با راست‌گرایان افراطی دستگیر کرده است.


قطر: آل سعود به فکر براندازی است نه مذاکره

Image result for ‫قطر: آل سعود به فکر براندازی است نه مذاکره‬‎

وزیر خارجه قطر می‌گوید، قصد سعودی‌ها بی‌ثبات کردن قطر، تشدید تنش در این کشور و در نهایت تغییر رژیم است و این کشور به دنبال حل مشکلات از طریق مذاکره نیست.
به گزارش تسنیم، «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر خارجه قطر در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی گفته اقداماتی که از سوی عربستان و سه کشور دیگر عربی علیه قطر اتخاذ و اجرا شده حتی به ضرر ائتلاف ضد داعش آمریکایی تمام شده است. وی در ادامه تاکید کرد: «قطر به دنبال حل و فصل این بحران از طریق گفت وگو بود ولی عربستان قصد بی‌ثبات کردن قطر را داشته است. آنها به دنبال تشدید تنش، تغییر رژیم و سایر چیزها در قطر هستند.» برخی از کارشناسان و تحلیل‌گران معتقدند آل‌سعود در بحران اخیر قطر قصد داشت با براندازی دولت حاکم این کشور، عبدالله آل ثانی از مهره‌های خود  را به قدرت برساند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 مهر 1396
پنجشنبه 27 مهر 1396 09:53 ب.ظ
مرگ بر وهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic