تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تحرکات آمریکا برای ماندن در رقه؛ نمایندگان واشنگتن و ریاض وارد شهر شدند

   ۱۳۹۶/۰۷/۲۶

Image result for ‫رقه؛‬‎

 آمریکا پس از مسلط کردن نیروهای تحت حمایت خود بر شهر «رقه» سوریه، قصد دارد حضور خود و رژیم آل‌سعود را بر این شهر تقویت کند. واشنگتن گفته قصد دارد این شهر را بازسازی کند!
خبرها از شهر ویران شده «رقه» حاکی است که با مسلط شدن نیروهای مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بر این شهر، آمد و شدهای مشکوک سیاسی به این شهر آغاز شده و به نظر می‌رسد که واشنگتن قصد دارد رقه را به مرکز جدید توطئه‌های خود علیه سوریه و منطقه تبدیل کند.
به گزارش ایسنا، «برت مک‌گورک» نماینده آمریکا در ائتلاف به اصطلاح ضدداعش، به همراه «ثامرالسبهان» وزیر مشاور در امور خاورمیانه عربستان وارد شهر «رقه» شده‌اند.
آمریکا برای اینکه نیروهای مورد حمایت خود را بر رقه مسلط کند، طی چهارماه اخیر این شهر را به طور مرتب بمباران کرده است. شمار غیرنظامیانی که در این بمباران‌ها کشته شده‌اند، 1130 نفر گزارش شده است. حدود 80 درصد ساختمان‌ها و زیرساخت‌های رقه نیز در این حملات ویران شده‌اند.اما اکنون که آمریکا بر خرابه‌های رقه ایستاده، اعلام کرده که قصد دارد رقه را بازسازی کند! سؤال اینجاست که آیا آمریکا قصد دارد این شهر را پس از بازسازی تحویل دولت مرکزی کند؟! پاسخ روشن است؛ خیر.در ارتباط با این خیز خطرناک آمریکا، «هدر ناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفته: «ما می‌خواهیم آب و برق و سایر نیازهای شهر رقه را تأمین (و بازسازی) کنیم... آمریکا و هم‌پیمانان آن برای اقدامات آتی، آمادگی دارند...»
به اعتقاد کارشناسان، آمریکا نمی‌خواهد سرزمین سوریه به طور یکپارچه تحت کنترل ارتش این کشور درآید. در هرحال، ماجرای رقه، به خوبی نشان می‌دهد که آمریکا؛ رژیم صهیونیستی و آل‌سعود برای سوریه برنامه‌های پیچیده‌ای را در سر دارند و به همین خاطر، از هم‌‌اکنون می‌توان پیش‌بینی کرد که دولت دمشق پس از داعش، با بحران جدیدی در شرق و شمال شرق سوریه روبه‌رو خواهد شد.به نظر می‌رسد آمریکا قصد دارد نقشه‌ای را که نتوانست در کرکوک و اقلیم کردستان عراق پیاده کند، در سوریه پیاده کند، آمریکا کردهای تجزیه‌طلب را بر شهر رقه مسلط کرده است.
محاصره داعش در دیرالزور
نیروهای ارتش سوریه و مقاومت اما عناصر داعش را در شمال و شمال شرقی شهر دیرالزور تحت محاصره درآوردند.براساس گزارش خبرگزاری فارس ارتش سوریه و مقاومت با پیشروی در محور شرقی رود فرات، سواحل این رودخانه را تحت کنترل خود درآوردند. ارتش سوریه علاوه بر آن، بر شهر راهبردی «الحسینیه» در شمال دیرالزور مسلط شد. شمار زیادی از عناصر داعش نیز در این عملیات به هلاکت رسیدند.شهر دیرالزور طی حدود 4 سال اخیر در محاصره تروریست‌های داعش قرار داشته است. طی ماه‌های گذشته در بخش غربی این شهر، محاصره شکسته شد.از شهر تازه آزاد شده «المیادین» در شرق سوریه نیز خبر رسیده، انبارهای پر از سلاح متعلق به عناصر داعش، به دست نیروهای دولتی افتاده است.در ارتباط با تحولات سوریه، همچنین گزارش شده، نایب رئیس کمیته امور دفاعی و امنیتی سنای روسیه اعلام کرد که این کشور از شمار نظامیان خود در سوریه نخواهد کاست.

رهبران کرد علیه مسعود؛ رئیس پارلمان اقلیم: بارزانی را نمی‌خواهیم، برود

Image result for ‫رهبران کرد علیه مسعود؛ رئیس پارلمان اقلیم: بارزانی را نمی‌خواهیم، برود‬‎

مقامات کرد در اقلیم کردستان و پایتخت عراق از «مسعود بارزانی» خواستند به خاطر ایجاد بحران همه‌پرسی جدایی و کرکوک و پیامدهای آن، از پست ریاست اقلیم کناره‌گیری کند.
«یوسف محمد» رئیس پارلمان اقلیم کردستان عراق با اشاره به حوادث «کرکوک» و همه‌پرسی استقلال، «مسعود بارزانی» را مورد انتقاد قرار داده و گفته: تمام مردم کردستان اسیر تعدادی سیاستمدار شده‌اند که به خاطر افزایش قدرت خود، تلاش می‌کنند بر منافع وطن مسلط شوند.  این سیاستمداران با فداکاری‌های مردم و خون شهیدان معامله می‌کنند.
«یوسف محمد» در ادامه خطاب به مسعود بارزانی گفت: «تو باید شکست را بپذیری و مردم ما را رها کنی، تا خودشان سرنوشت‌شان را مشخص کنند، نه اینکه طبق تمایلات خودت این مسیر را مشخص کنی.»
به گزارش تسنیم،‌ رئیس پارلمان اقلیم کردستان افزود: بارزانی که به طور قانونی و غیر قانونی از 12 سال پیش تاکنون در راس هرم قدرت قرار دارد، با استعفایش، خدمت بزرگی به مردم کردستان خواهد کرد. «آرام شیخ محمد» معاون کرد رئیس پارلمان عراق نیز مسعود بارزانی را «مسئول تنش‌های جاری در منطقه کردستان» دانست و گفت که «تاسیس کشور کردی،‌یک دروغ برای منافع شخصی بود.»
به گزارش فارس،‌شیخ محمد اظهار داشت: «روند همه‌پرسی و (ادعای) دروغ تشکیل کشور کردی، در راستای منافع شخصی و حزبی بارزانی بود.»
یک نماینده دیگر پارلمان عراق هم که خواست نامش فاش نشود در این ‌باره گفت« نیازی به استعفای مسعود بارزانی از ریاست اقلیم کردستان نیست،‌چرا که او با اعلام جدایی اقلیم کردستان، خودکشی کرد.»
گفتنی است با در خواست،‌اصرار و پافشاری مسعود بارزانی، روز سوم مهر ماه جاری در اقلیم کردستان عراق، همه‌پرسی جدایی برگزار شد. بارزانی سپس چشم طمع به کرکوک و نفت آن کرد که ارتش عراق به کمک همین کردها، بارزانی را به سختی تنبیه کردند. کرکوک ظرف 20ساعت از اشغال نیروهای تحت امر بارزانی خارج شد. «برهم صالح» نخست وزیر سابق اقلیم کردستان عراق هم از نارضایتی مردم این اقلیم از سران اربیل حرف زد و گفت: «نظام حاکم در اقلیم کردستان ، نیازمند تغییر است.»
وی در گفت و گو با شبکه «المیادین» اظهار داشت: «شهروندان کردستان به دلیل افزایش مشکلات و نیازهای موجود برای اصلاحات زیرساختی، از سیستم حکومتی در اربیل راضی نیستند. نظام حاکم در منطقه کردستان نیازمند تغییر است و وضعیت کنونی نمی‌تواند ادامه یابد.» «هوشیار عبدالله» مقام کرد سیاسی دیگری است که علیه بارزانی موضع گرفت؛ وی که عضو پارلمان عراق و عضو جریان کردی «التغییر» است، اظهار داشت که بارزانی با وجود تمامی ناکامی‌های اخیرش و علی‌رغم پایان یافتن دوره ریاستش بر اقلیم، هنوز استعفاء نداده و این مایه تعجب است.از دیگر چهره‌های سیاسی کرد، که علیه اقدامات بارزانی موضع گرفته «فؤاد معصوم» رئیس جمهور عراق است. وی نیز دیروز گفت، اجرای‌ همه‌پرسی جدایی باعث اختلافات اخیر شد. معصوم از اهالی کرکوک خواست به قانون احترام بگذارند.
واکنش بارزانی
مسعود بارزانی اما در واکنش به انتقادات فزاینده کردها علیه خود، گفت: حوادث کرکوک در نتیجه تصمیمات یک جانبه برخی از کردها بوده است و او به دنبال جنگ نبوده و نیست! بارزانی هرچند نام کسی را نبرد، ‌ولی احتمالا منظور او حزب رقیب یعنی «اتحادیه میهنی کردستان عراق» است. بارزانی در بیانیه‌ای که صادر کرده، بار دیگر گفت که به کردهادر مورد دستاوردهایش اطمینان می‌دهد و ادعا کرد که کردها از هویت خود دفاع کرده‌اند!
اظهارات عبادی
«حیدر عبادی» نخست وزیر عراق اما با جمله «همه‌پرسی کردستان عراق به پایان رسید و به گذشته پیوست.» علیه بارزانی موضع گرفت. نخست وزیر عراق گفت: «پرچم عراق در همه مناطق این کشور به اهتزاز درخواهد آمد.»وی درباره اقدامات خرابکارانه در کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه نیز هشدار داد و گفت: «هرگونه تعدی به هموطنان در کرکوک ، تعدی به ماست.»
عبادی تصریح کرد: «به زودی آزادی همه مناطق عراق و تسلط بر منطقه مرزی با سوریه را اعلام خواهیم کرد.»نخست وزیر عراق درباره همه‌پرسی غیرقانونی جدایی نیز چنین موضع گرفت: «‌به رهبران کرد گفته بودم که همه‌پرسی قبل از همه،‌ به منافع کردها لطمه خواهد زد.» عبادی با بیان اینکه هرگز وارد جنگ داخلی نخواهد شد،‌مقامات کردستان را به گفت وگو براساس قانون اساسی دعوت کرد.نخست وزیرعراق هرگونه توافق بر سر ایجاد سه منطقه در کردستان عراق را هم قویا تکذیب کرد و گفت که وی ملزم است سیطره دولت فدرال (مرکزی) را بر همه مناطق عراق بسط دهد. نیروهای عراقی دوشنبه گذشته به دستور عبادی وارد کرکوک شدند و کنترل این استان را به دست گرفتند.
سایر رویدادها
* فرماندهی عملیات کرکوک اعلام کرده،‌ نیروهای مسلح این کشور به طور کامل ،‌بر استان کرکوک مسلط هستند.
* شبکه العالم به نقل از برخی از رسانه‌های عراق گزارش داده، نیروهای پیشمرگ برخی تاسیسات نفتی کرکوک را به آتش کشیدند!
* نیروهای دولتی عراق دیروز سد موصل را هم از پیشمرگان کرد پس گرفتند.

 

ژنرال عصام زهرالدین مرد افسانه‌ای ارتش سوریه به شهادت رسید
Image result for ‫ژنرال عصام زهرالدین مرد افسانه‌ای ارتش سوریه به شهادت رسید‬‎
مرد افسانه‌ای ارتش سوریه پس از سال‌ها نبرد با تروریست‌های تکفیری سرانجام بر اثر انفجار مین در دیرالزور به شهادت رسید.
ژنرال عصام زهرالدین همان فردی است که یک تنه و با چند صد سرباز بیش از 4 سال در محاصره تروریست‌ها دوام آورد و مانع از سقوط کامل دیرالزور شد.
سرلشگر «عصام زهرالدین»،  فرمانده افسانه‌ای ارتش سوریه در دیرالزور که چهار سال همراه با یارانش در محاصره داعش مقاومت کردند سرانجام دیروز در درگیری با نیروهای داعش و طی انفجار یک مین به شهادت رسید. عصام زهرالدین قبل از آغاز بحران سوریه در هوابرد گارد ریاست‌جمهوری خدمت می‌کرد، وی نیز مانند بسیاری از همرزمانش با تشدید جنگ سوریه به برخی از مناطق این کشور اعزام شد و موفقیت او در این نبردها «زبانزد» بود. زهرالدین را مرد افسانه‌ای ارتش سوریه می‌دانند که در تحقیر و به هلاکت رساندن تکفیری‌ها در شرق سوریه ید طولایی داشت. زهرالدین در استان «دیرالزور» و در به هلاکت رساندن تروریست‌ها بسیار ماهرانه عمل کرد. وی برخلاف ظاهر نسبتا درشت و چهره ترسناکش فردِ خوش‌قلب و بسیار مهربانی بود. شهادت وی که دیروز اتفاق افتاد، سوریه را درشوک فرو برده است.از افتخارات سرلشکر زهرالدین این که در لیست سیاه سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی(موساد) قرار داشت و چندین بار هم توسط عوامل رژیم صهیونیستی مورد سوءقصد قرار گرفت. «مرد افسانه‌ای» ارتش سوریه، از شخصیت‌های برجسته نظامی سوریه بود که گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده و داعش از عملیاتی که این شخص فرماندهی می‌کرد بسیار واهمه داشتند. این ژنرال سوریه‌ای دروزی و از فرقه اسماعیلیه و اهل استان السویدا بود.از زندگی این مرد افسانه‌ای مستندی نیز ساخته شده است. «آقای ژنرال» مستندی از «سید احسان اصغرزاده» است که توانست در چهارمین جایزه بزرگ شهید آوینی جایزه بهترین فیلم مستند بخش بیداری اسلامی را ازآن خود کند. آقای ژنرال روایت فتوحات ژنرال عصام زهرالدین در مناطق مختلف درگیری سوریه است که خود در راس تیم عملیاتی و پاکسازی منطقه ریف دمشق مشغول انجام عملیات بوده است.
نحوه شهادت
ژنرال زهرالدین دیروز در جریان پاکسازی بخش غربی و شمال غربی محله «حویجه ضکر» شهر «دیرالزور» در اثر انفجار تله انفجاری به شهادت رسید. دیروز پس از اعلام این خبر گفته شد، شهادت وی سوریه را در شوک فرو برده است. روحش شاد


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 مهر 1396
پنجشنبه 27 مهر 1396 09:53 ب.ظ
مر گ بر آمر یکتا و انگلیس و اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic