تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
اخبار ویژه روزنامه ها
  ۱۳۹۶/۰۷/۲۶

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎

نیویورکر: جدی‌ترین مخالفان ایران حامی برجام هستند
یک هفته‌نامه آمریکایی تصریح کرد؛ توافق هسته‌ای با ایران (برجام) توافقی حیاتی است که از ایهود باراک تا جیمزماتیس آن را تأیید می‌کنند.
نیویورکر در گزارشی نوشت: برجام موثرترین توافق برای کنترل تسلیحاتی ایران است و آمریکا در صورت مخالفت با آن متضرر می‌شود. حتی مخالفان شدید تهران هم اذعان دارند این توافق به نفع ایالات متحده است.
حتی منتقدان شدید تهران، از جمله «جیمز ماتیس» وزیر دفاع ایالات متحده و «ایهود باراک» نخست‌وزیر سابق اسرائیل، این توافق را حیاتی توصیف کرده‌اند.
یک منبع موثق در این خصوص به واشنگتن‌پست گفت: «ترامپ دریافته‌ است که نه تنها «جیمز ماتیس» بلکه «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه و دیگر مقامات امنیت ملی نیز خواستار این شده‌اند تا توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کنند.
ترامپ توپ را در زمین کنگره می‌انداخت تا قانونگذاران تصمیم بگیرند که آیا تحریم‌ها را تمدید کنند یا خیر.
با  این وجود، این یک حرکت خطرناک به شمار می‌آید.
اگر تندروها در کنگره بخواهند تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال کنند، تهران نیز به تلافی این عمل، برجام را زیرپا می‌گذارد و دیگر به بازرسان آژانس اجازه سرکشی به تاسیسات اتمی را نخواهد داد و در عین حال فعالیت‌های هسته‌ای خود را با سرعت بیشتری از سر می‌گیرد.
«توماس گراهام» سفیر بازنشسته آمریکایی که ظرف مدت 20 سال در مذاکرات مهم و بزرگ در زمینه کنترل تسلیحات و خلع سلاح مشغول به کار بوده است، در مورد عقیده ترامپ نسبت به توافق هسته‌ای با ایران گفت: «من تاکنون توافقی به این اندازه کارا و موثر ندیده‌ام. به نظر من، هیچ دلیلی برای تائید نکردن آن وجود ندارد.

نفوذ قاسم سلیمانی موجب توافق کردها با دولت عراق شد
همکار شورای آتلانتیک گفت هماهنگ‌کننده اصلی توافق کردها با دولت عراق، قاسم سلیمانی بود.
حریث حسن القراوی عضو مرکز مطالعات خاورمیانه رفیق حریری (تحت نظارت شورای آتلانتیک مستقر در واشنگتن آمریکا) در مصاحبه با تارنمای این شورا تاکید کرد: سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هماهنگ‌کننده اصلی توافق کردها با دولت عراق بود.
القراوی افزود: قاسم سلیمانی هماهنگ‌کننده اصلی این توافق (طرح گفت‌وگوی کردها با دولت مرکزی عراق در بغداد) بوده است که نشان‌دهنده سطح تاثیر ایران بر حزب اتحادیه میهنی کردستان است.
وی گفت: به نیروهای مردمی (حشدالشعبی) نقش پشتیبانی داده شده بود و این نیروها اجازه نداشتند که داخل شهر کرکوک شوند.
وی در پاسخ به سوالی درخصوص رویکرد  واشنگتن در قبال تحولات عراق با بیان اینکه آمریکا در حل راه‌حل سیاسی برای بحران کردستان عراق، فعالیت چشمگیری نداشت، افزود: تمرکز آمریکایی بر روی عملیات نظامی علیه داعش باقی مانده است اما این رویکرد، بسیار ساده‌انگارانه است.

سند عدم دسترسی به درآمدهای نفتی لابه‌لای سخنان وزیر نفت
سخنان وزیر نفت نشان می‌دهد که برخلاف برخی ادعاها در مورد دسترسی ایران به درآمدهای نفتی پس از برجام واقعیت ندارد.
به گزارش روزنامه آرمان، وزیر نفت از کره جنوبی خواست پول نفت خریداری شده از ایران را به یورو پرداخت کند.
آرمان نوشت: پول نفت را به یورو بدهید؛ این درخواستی بود که وزیر نفت ایران از وزیر زمین و امور زیربنایی و حمل و نقل کره جنوبی داشت. بیژن زنگنه که با کیون هیون می دیدار کرد، در شرایطی که کره جنوبی یکی از مهم‌ترین خریداران نفت ایران است و در سال‌های اخیر واردات نفت از کشور ما را افزایش داده، اظهاراتی را تکرار کرد که به نظر می‌رسد در چند سال اخیر نه تنها جزو اولویت‌های اقتصادی ایران که در زمره کار ویژه‌های دولت‌های بزرگی مانند چین و روسیه است.
هرچند آرمان این درخواست را برای پایان دادن به سلطه دلار توصیف کرده اما در ادامه نوشت: وزیر نفت پس از دیدار با کیون هیون می، وزیر زمین و امور زیربنایی و حمل و نقل کره‌جنوبی در پاسخ به پرسشی درباره میزان صادرات نفت و میعانات گازی ایران به کره جنوبی اظهار کرد: هم اکنون حدود 120 هزار بشکه نفت خام و بیشتر میعانات گازی ایران به کره جنوبی صادر می‌شود و اگر مشکل پرداخت‌های ما حل نشود ما مجبوریم سیاست فروش نفت به این کشور را تغییر دهیم.
کره جنوبی هم اکنون بخشی از پول نفت خود را به یورو و بخشی را به وون کره جنوبی پرداخت می‌کند که ما علاقه داریم میزان پرداخت پول نفت به یورو را افزایش دهد. البته ما بخشی از خریدهای خود از کره جنوبی را با «وون» کره جنوبی انجام می‌دهیم.
بخش اخیر سخنان زنگنه نشان می‌دهد که دولت به خاطر عدم امکان دسترسی به درآمدهای نفتی دلاری، مجبور شده معادل این درآمد را حتی به پول کره دریافت کند.

چرا تابلوهایی را که می‌گفت آمریکا قابل اعتماد نیست جمع کردید؟!
فراگیر شدن مضمون «آمریکا قابل اعتماد نیست» نشان می‌دهد مضمون 4 سال پیش تابلوهای موسوم به «صداقت آمریکایی» درست و به جا بوده است.
به گزارش رجانیوز #NeverTrustUSA هشتکی بود که جمعه شب به عنوان پرکاربردترین کلمه در شبکه اجتماعی توئیتر استفاده و به اصطلاح، تبدیل به ترند گشت. این هشتک به معنی «به آمریکا اعتماد نکن» است، کلمه‌ای که چهار دهه از زبان نیروهای انقلابی شنیده می‌شود و حالا چند سال بعد از شکست تئوری «سیاست عرصه بدبینی نیست» دوباره در حال گفتمان شدن است.
درست دقایقی بعد از سخنان سخیف رئیس‌جمهور آمریکا علیه مردم ایران که لقب «ملت ترور» را به پیشانی چهار سال اعتمادسازی و عقب‌نشینی دولت از منافع کشور زد و اعلام کرد ایران به تعهدات خود پایبند نبوده است مردم در شبکه‌های اجتماعی به ابراز انزجار از این اقدام پرداختند.
چهار سال پیش زمانی که تیم مذاکره کننده ایرانی در حال مذاکره با طرف‌های غربی بود پوسترهای «صداقت آمریکایی» در سطح شهر تهران به نمایش درآمد. پوسترهایی که هشدار دست‌های چدنی زیر دستکش مخملی می‌داد و به بزک‌کنندگان آمریکا نسبت به کارنامه سیاه آمریکایی‌ها هشدار می‌داد.
اما این انتقادات که در قالب هنر و کارفرهنگی انجام شده بود به مذاق مشتاقان مذاکره خوش نیامد و به برچسب‌زنی و توهین و فحاشی روی آوردند و حتی این بنرها از سطح خیابان جمع‌آوری شد تا چهره آمریکا مخدوش نشود!
از روزنامه‌های زنجیره‌ای که این اقدام را فعالیت علیه دیپلماسی دولت خطاب می‌دادند تا حتی مدیران دولتی که این حرکت را مورد انتقاد قرار دادند، همگی نگران خدشه وارد شدن بر چهره آمریکا شدند.
روزنامه بهار از مجموعه رسانه‌های اصلاح‌طلب، ضمن انتقاد از نصب این بیلبوردها در سطح شهر، نوشت: «شهروندان تهرانی چند روز است صبحشان را با پوسترها و بنرهایی با عنوان «صداقت آمریکایی» آغاز می‌کنند. این پوسترها در همه نقاط شهر هستند هر جایی که امکانی برای بهتر دیده شدن بوده یک پوستر «صداقت آمریکایی» نصب شده است. پوسترهایی که با طرح‌های متفاوت سعی در القای یک مضمون مشابه دارند: «آمریکا قابل اعتماد نیست.»
روزنامه‌های زنجیره‌ای تمام تلاش خود را کردند تا ضمن بزک کردن، جانب آمریکا را بگیرند و بی‌اعتمادی به آمریکا را به عنوان مقابله با دولت
تعبیر کنند.
ظریف هم در پستی کنایه‌آمیز پوسترهای ضد آمریکایی را «مهرورزی به خودش و سیاست خارجی دولت» معرفی می‌کند به گونه‌ای که تصور می‌شود خود را به عنوان ضامن صداقت آمریکا می‌داند و هر گونه انتقاد به کارنامه سیاه آمریکایی‌ها را توهین به خود معرفی می‌کند.
این انتقادات باعث شد تا با فشار فراوان دولتی‌ها، پوسترهای صداقت آمریکایی از سطح شهر جمع شود!
انتقادات نسبت به خوش‌بینی به آمریکایی‌ها آنقدر برای دولت غیرقابل پذیرش بود که حسن روحانی در جمع سفیران و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور منتقدان را ترسو خطاب کرد و گفت: «عده‌ای شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند. هر وقت که مذاکره می‌شود عده‌ای می‌گویند که ما می‌لرزیم؛ «خب به جهنم بروید یک جایی که نلرزید.»
حالا همان‌هایی که از مذاکرات برد-برد می‌گفتند در اظهارات فراوانی آمریکا را غیرقابل اعتماد معرفی می‌کنند و سابقه جنایت‌های آنها را می‌شمارند.

درد ناگفتنی آمریکا نفوذ منطقه‌ای ایران است نه برجام
پشت پرده مخالفت ترامپ با برجام، قدرت گرفتن روزافزون ایران در منطقه است.
روزنامه‌القدس العربی با انتشار این تحلیل نوشت: آمریکا و اسرائیل از توافق هسته‌ای به عنوان بهانه‌ای برای مقابله با قدرت‌گیری ایران در منطقه و جلوگیری از منزوی شدن خود در خاورمیانه استفاده می‌کنند.
آمریکا همیشه ایران را دشمن خود دانسته است؛ خطر ایران برای واشنگتن تنها توان هسته‌ای ایران نیست، بلکه به این دلیل است که ایران کشور دارای قدرت‌های چندگانه و رو به پیشرفت است و این کشور مقتدر و توانمند می‌تواند در آینده نفوذ آمریکا را محدود و این کشور را از حاشیه دریای مدیترانه و سواحل خلیج (فارس) بیرون کند.
داعش چه ساخته آمریکا باشد همانطور که بسیاری معتقدند، یا نتیجه دخالت آمریکا در کشورهای منطقه با همراهی کشورهای غربی و اسرائیل، یک حقیقت انکارناپذیر وجود دارد و آن این است که آمریکا و برخی همپیمانان منطقه‌ای آن از داعش و گروه‌های همپیمان آن برای ترسیم نقشه ژئوپولتیک جدید کشورهای غرب آسیا و مواجهه با قوای مقاومت در حال ظهور استفاده می‌کنند.
رهبران حزب‌الله لبنان، جهاد اسلامی ، حماس و دیگر سازمان‌ها و گروه‌ها ابزار دست ایران و یا نایب و مزدور این کشور نیستند؛ رابطه این قوای مجاهد و ایران رابطه وابستگی یا مزدوری نیست بلکه رابطه همپیمانی و ائتلاف و همکاری در مواجهه با یک دشمن مشترک است و تاکنون نیز اینطور بوده است.
آمریکا و اسرائیل دستیابی ایران به دریای مدیترانه و نیز برپایی پایگاه و مراکزی در سوریه و لبنان را ممنوع می‌دانند؛ این همان موضوعی است که حمله ترامپ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل( رژیم صهیونیستی) به توافق هسته‌ای را تفسیر می‌کند.
نگرانی آمریکا از موشک‌هایی پیشرفته‌ای است که برد آنها از سرزمین‌های ‌اشغالی فلسطین نیز بیشتر است و پایگاه‌های آمریکا را در غرب آسیا می‌تواند هدف قرار دهد.
آمریکا و اسرائیل می‌دانند که ایران سلاح هسته‌ای در اختیار ندارد و در تلاش برای دستیابی به آن نیست و به خصوص باتوجه به خطراتی که سلاح‌های هسته‌ای برای طرف‌هایی دارند که از این سلاح‌ها استفاده کنند، اما آمریکا و اسرائیل به این می‌اندیشند که ایران می‌تواند موشک‌های عظیم دوربرد و میان‌برد خود را جایگزین نبود سلاح هسته‌ای بکند.
 آنها از قدرت بسیار این موشک‌ها آگاه هستند به خصوص اینکه تهران با توافق با دمشق یک پایگاه در خاک این کشور برای هدف قرار‌دادن اسرائیل تاسیس کرده است.
 
بدون بهبود فضای کسب و کار پول‌پاشی، ایجاد اشتغال نمی‌کند
یک سایت حامی دولت تصریح کرد سیاست‌های تزریق پول به خودی خود به ایجاد اشتغال منجر نمی‌شود.
خبر آن‌لاین درباره طرح‌های اشتغالزایی جدید دولت که محوریت آن توزیع پول است، نوشت:
طی چند هفته اخیر شاهد بودیم که دولت دوازدهم تصمیم دارد که تحت عنوان دو برنامه «اشتغال فراگیر» و «اشتغال‌ روستایی» با اختصاص بودجه 30  هزار میلیارد تومانی، یک میلیون شغل ایجاد کند.
اقتصاد هر کشور با 4 متغیر رشد، تورم، بیکاری و ثبات شناخته و ارزیابی می‌شود. بیکاری یکی از ابرچالش‌های اقتصاد ایران است و تا زمانی‌که برای آن یک فکر اساسی نکنیم و تنها تصور کنیم که با «سیاست‌های کنترل‌کننده سیستم اقتصادی» می‌توان آن را درمان کرد، اثرات مخرب این‌گونه ابرچالش‌ها هرچند بزرگ و بزرگ‌تر و مخرب‌تر خواهند شد.
اشتباه بزرگ این بوده که هرگز به این موضوع مهم فکر نکرده‌ایم که بالاخره باید روزی طفل اقتصاد را از شیر مادر بگیریم و هنوز هم در این ذهنیت اسیر هستیم که این کودک همچنان نیازمند مراقبت است و باید هنگام قدم برداشتن نیز دست او را محکم بگیریم. اما واقعیت ماجرا چیز دیگری است؛ این طفل نه‌تنها نیازی به گرفتن دست‌هایش ندارد، بلکه باید زنجیرها را نیز از پایش باز کنیم و بگذاریم که روی پای خود بایستد و به طور حتم در ادامه ماجرا، شاهد رشد و بالندگی این کودک خواهیم بود.
واقعیت ماجرا این است که تنها در شرایطی می‌توان انتظار داشت اشتغال و بهره‌وری در مشاغل موجود افزایش یابد که شروط لازم دیگری به جز تسهیلات نیز برای رشد بنگاه‌های تولیدی فراهم شود.
یکی از حیاتی‌ترین این شروط، ثبات در اقتصاد کشور و دیگری، بهبود فضای کسب و کار است. تا زمانی‌که نرخ تورم به میزانی قابل پیش‌بینی و در سطح پایین قرار نداشته باشد، هزینه جاری بنگاه‌ها پی‌درپی افزایش خواهد یافت. همچنین اگر سیاست‌های ارزی متناسب با تورم در نظر گرفته نشود، قدرت رقابتی بنگاه‌ها با محصولات وارداتی کاهش می‌یابد.
یکی از پارامترهای مهم ایجاد شوک در اقتصاد کشور، کسری بودجه‌های همیشگی دولت‌ها و رشد بالای نقدینگی است. بدین جهت طرح‌هایی که با اهداف کوتاه‌مدت سالانه در پی ایجاد معجزاتی همچون اشتغال چند میلیونی با تزریق نقدینگی بوده‌اند، در عمل نه‌تنها منجر به تحقق اهداف و ایجاد اشتغال‌های موردنظر نشده، بلکه با ایجاد شوک‌های اقتصاد کلان، بنگاه‌های کم‌توان کوچک و متوسط را به سمت ورشکستگی و تعطیلی کشانیده است.
تصور این‌که علت عدم کارایی بنگاه‌ها و کسب‌وکارهای درون اقتصاد ایران، تنگنای مالی است، ما را به ورطه خلق پول و پول‌پاشی بیمارگونه انداخته است. امروز باید بپذیریم که با حرف تزریق پول نمی‌توان شغل ایجاد کرد، اما اگر بتوانیم موانع موجود را از سر راه تولید برداریم، اشتغال به دنبال آن رونق خواهد گرفت. اگر این موانع برداشته شود، سرمایه نیز به ایران خواهد آمد و نیازی به تزریق منابع ارزی و ریالی نخواهد بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 مهر 1396
پنجشنبه 27 مهر 1396 10:52 ب.ظ
مرگ بر دشمنان انقلاب

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات