تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پوتین: بزرگ‌ترین اشتباهم اعتماد به غرب بود

  ۱۳۹۶/۰۷/۲۸


Image result for ‫پوتین: بزرگ‌ترین اشتباهم اعتماد به غرب بود‬‎
رئیس‌جمهوری روسیه در یک نشست مطبوعاتی می‌گوید اعتمادش به غرب بزرگ‌ترین ‌اشتباهش بوده است.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در یک نشست پرسش و پاسخ در«باشگاه بحث و مناظره والدای» در «سوچی» که هر سال با خبرنگاران بین‌المللی و کارشناسان روسیه برگزار می‌کند، به بیان دیدگاه‌هایش در مورد مسائل مختلف داخلی و خارجی پرداخت. وی در این نشست که با عنوان «آینده جهان: حرکت از میان درگیری و همکاری» صحبت می‌کرد، با‌ اشتباه خواندن اعتمادش به آمریکا و غرب گفته: «در کل دهه 90 میلادی از جانب روسیه ما شاهد نوعی اعتماد و رویکرد باز بی‌سابقه بودیم. در این دهه حدود ۱۰۰ مقام آمریکایی واجد شرایط انجام بازرسی‌های ناگهانی، از تاسیسات هسته‌ای روسیه بازدید کردند اما چیزی که ما در ازایش دریافت کردیم کاملا آشکار است و آن چیزی نبود جز بی‌اعتنایی کامل به منافع ملی ما، حمایت از جدایی‌طلبان در قفقاز، فریب شورای امنیت سازمان ملل، بمباران یوگسلاوی، حمله به عراق و مابقی اتفاقات.»
جنگ سرد
پوتین خاطرنشان کرد سیاست‌های خصمانه واشنگتن در حال بازگرداندن روابط بین دو کشور به سطح دهه ۱۹۵۰ است. در دوران جنگ سرد حداقل بین این دو ابر قدرت احترام دوجانبه بیشتری وجود داشت. پوتین اظهار داشت: «ما نمی‌توانیم مشارکت فعالی در معاهدات بین‌المللی متعدد داشته باشیم چون آمریکا به نوبه خود هیچ کاری انجام نمی‌دهد و ما نمی‌توانیم مشارکت را یکجانبه انجام دهیم.»به گفته پوتین ماه گذشته میلادی روسیه اعلام کرد که همه ذخایر سلاح‌های شیمیایی‌اش را از بین برده اما رسانه‌های غربی تصمیم گرفتند نسبت به آن ساکت باشند. در حالی که آمریکا به شکل مداوم برنامه‌اش برای نابودسازی این سلاح‌ها طبق کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی ۱۹۹۳ را به تاخیر می‌اندازد و اکنون تصمیم گرفته که در سریع‌ترین حالت این فرآیند را در سال ۲۰۲۳ به پایان برساند. ما همه چیز را از بین بردیم اما شریکان آمریکایی ما گفتند هنوز نمی‌توان کاری کرد چون ما پولش را نداریم.»
بزرگ‌ترین ‌اشتباه
ولادیمیر پوتین در ادامه سخنرانی خود گفت: بدترین ‌اشتباهی که در ۱۵ سال گذشته مرتکب شده، اعتماد کردن به غرب بوده است.او در پاسخ پرسش یک استاد دانشگاه آلمانی در جلسه درباره اینکه مسکو در تعامل با غرب چه‌اشتباهاتی مرتکب شده، پاسخ داد: «ما بیش از حد به شما اعتماد کردیم. شما اعتماد ما را به نشانه ضعف تفسیر کرده و از آن سوءاستفاده کردید.» پوتین خاطرنشان کرد: «متاسفانه شریکان غربی ما که میراث ژئوپلیتیک اتحاد شوروی سابق را چند پاره کردند، همچنان خود را به شکل بی‌چون و چرا حق به جانب دانسته و پیروز جنگ سرد می‌دانند.» به گزارش ایسنا وی افزود: «آنها شروع به مداخله آزادانه در امور حاکمیتی کشورها کردند و همچنین صادر کردن دموکراسی به همان شیوه‌ای که رهبران شوروی، انقلاب سوسیالیستی را به کل جهان صادر می‌کردند، در پیش گرفتند.» پوتین آمریکا را به «خیانت» به روسیه در دهه ۱۹۹۰ متهم کرد. در عین حال پوتین در جلسه از مشخص کردن اینکه آیا برای چهارمین دور ریاست جمهوری در انتخابات ماه مارس آینده کاندیدا خواهد شد، خودداری کرد.
به ترامپ احترام می‌گذارم
رئیس‌جمهوری روسیه  تاکید کرد که «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا مستحق احترام است، ولی متاسفانه وی در داخل کشور خودش مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرد.  وی افزود: «آقای ترامپ از سوی مردم آمریکا برگزیده شده و اگر کسی با تصمیمات او مخالف است هم باید به او به عنوان رئیس‌جمهوری، احترام بگذارد، ولی چنین نیست و این به نقض سیستم سیاسی آمریکا باز می‌گردد.» وی در پاسخ به درخواست یکی از حضار در مورد توصیه‌ای به ترامپ، گفت: «فکر نمی‌کنم رئیس‌جمهوری ایالات متحده نیازی به توصیه داشته باشد. درست است او تجربه زیادی در عرصه سیاست را ندارد، ولی استعداد مشخصی در این زمینه از خود نشان داده و در انتخابات دشوار در آمریکا هم به درستی به پیروزی رسیده است.» ولادیمیر پوتین همچنین افزود که غیرقابل پیش‌بینی بودن دونالد ترامپ هم به رویارویی‌های بسیار گسترده در داخل آمریکا و بطور کلی سیستم سیاسی در این کشور مربوط است که باعث شده  تا او نتواند به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند. البته با وجود این دشواری‌ها، روسیه همچنان مایل است با او کار کند.


66 شهید و 100 مجروح بر اثر انفجار تروریستی در پایتخت و استان غور افغانستان

Image result for ‫66 شهید و 100 مجروح بر اثر انفجار تروریستی در پایتخت و استان غور افغانستان‬‎

دوانفجار تروریستی بین نمازگزاران شیعه در غرب پایتخت افغانستان به شهادت 66 و جراحت حدود 100نمازگزار منجر شد.
به گزارش خبرگزاری ها در کابل، یک عامل تروریستی با ورود به میان نمازگزاران مسجد امام زمان (عج)، بمب همراه خود را منفجر کرد و 36 نمازگزار شیعه را به شهادت رساند و 70 نفر را نیز زخمی کرد. انفجار مشابهی نیز میان نماز گزاران شیعه در استان غور افغانستان روی داد که شهادت 30 نمازگزار شیعه و مجروح شدن ده ها نمازگزار دیگر را به دنبال داشت.
گروه تروریستی داعش رسما مسئولیت این دوحمله را بر عهده گرفت.
قندهار
در حمله جدید تروریستی طالبان به یک پایگاه نظامی در ولایت قندهار دست کم 58 نظامی ارتش کشته و 9 نفر زخمی شدند. به گفته «دولت وزیر» سخنگوی نیروهای نظامی افغانستان این حمله تروریستی چهارشنبه‌شب توسط طالبان در ولایت قندهار و در نزدیکی یک پایگاه نظامی ارتش رخ داده است. مهر در این باره به نقل از آسوشیتدپرس نوشته «به گفته این مقام نظامی افغانستان، دو تروریست انتحاری با استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده و پس از ساعت‌ها درگیری میان نیروهای نظامی و طالبان، اقدام به انفجار هر دو خودرو کرده و 58 نظامی بر اثر این حمله انتحاری جان خود را از دست داده و ۹ نظامی دیگر افغان نیز زخمی شده و شش تن هم مفقود شدند. ۱۰ تن از نیروهای مهاجم طالبان نیز در جریان درگیری با نیروهای نظامی افغان کشته شدند. طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفته است.
آمریکا، افغانستان را به این روز انداخت
«حامد کرزای» رئیس‌جمهور سابق افغانستان  در جریان یک سخنرانی با اشاره به جولان تروریست‌ها در کشورش گفت: «ما مردمی مسلمان هستیم و هرگز افراط‌گرا نبودیم و نیستیم ولی آمریکا تلاش کرد کشور ما را به پایگاهی برای افراط‌گرایی تبدیل کند.» به گفته کرزای «بعد از فاجعه 11 سپتامبر، آمریکا با حمایت سازمان ملل، روسیه، چین، هند و به شکلی پاکستان و همه جامعه جهانی در افغانستان مداخله نظامی کرد و افراط‌گرایی وارد شد، خشونت‌ها و تروریسم باردیگر شروع شد و آمریکا اصلا توجهی نداشت که این‌ها از کجا می‌آیند. شروع به بمباران روستاها و کشتار افغان‌ها یا زندانی کردن آنها کرد. هرچه بیشتر این کارها تکرار شدند، افراط‌گرایی نیز بیشتر شد. امروز من بزرگترین منتقد سیاست‌های آمریکا شده‌ام و دلیلش هم این است که سیاست‌های آنها باعث شده تا ما مشکلات عمده‌ای در افزایش افراط گرایی و تروریسم داشته باشیم. علت مخالفت من با سیاست‌های آمریکا این است که در حالی که آنها به صورت کامل فضای افغانستان، دستگاه‌های اطلاعاتی و نظامی افغان را در اختیار دارند، شاهد حضور داعش در افغانستان هستیم. چطور پس از 15 سال بعد از حضور آمریکا در افغانستان، شاهد ظهور داعش در این کشور می‌توانیم باشیم؟»


پیونگ ‌یانگ: به توازن نظامی با آمریکا رسیدیم آتش را با آتش پاسخ می‌دهیم 

Image result for ‫پیونگ ‌یانگ: به توازن نظامی با آمریکا رسیدیم آتش را با آتش پاسخ می‌دهیم‬‎

کره شمالی اعلام کرده به توازن نظامی استراتژیک با آمریکا رسیده و در صورت وقوع جنگ، آتش را با آتش پاسخ خواهد داد.
وزارت خارجه کره شمالی روز گذشته اعلام کرده به توازن نظامی استراتژیک با آمریکا رسیده است و همین مسئله باعث تقویت موضع پیونگ یانگ درباره لزوم در اختیار داشتن سلاح اتمی می‌شود.فارس در این‌باره، به نقل از «اینترفکس» نوشته: «وزارت خارجه کره شمالی تاکید کرده، پیونگ یانگ، هیچگاه با آمریکا درباره سلاح‌های اتمی مذاکره نخواهد داشت و آتش را با آتش پاسخ می‌دهد.»وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه «آمریکا مجبور است وضعیت هسته‌ای پیونگ یانگ را تحمل کند»، هشدار داده «به رزمایش دریایی مشترک آمریکا و کره جنوبی واکنش نشان خواهد داد.» نیروهای دریایی آمریکا و کره جنوبی از روز دوشنبه رزمایش نظامی جدیدی را در آب‌های شرق آسیا آغاز کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 مهر 1396
شنبه 29 مهر 1396 06:44 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic