تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
خیز آرام سعودی‌ها برای تجزیه یمن
عربستان 42 هزار کیلومتر از «حضرموت» را اشغال کرده است
    ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
Image result for ‫عربستان 42 هزار کیلومتر از «حضرموت» را اشغال کرده است‬‎

عربستان با حرکت چراغ خاموش طی ماه‌های گذشته، علاوه بر قتل عام مردم یمن اقدام به اشغال بخش‌هایی از این سرزمین و کشیدن دیوارهای بتنی در آنها کرده است!
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، عربستان علاوه بر جنگ و کشتن هزاران نفر از شهروندان یمن، 42 هزار کیلومتر مربع از خاک این کشور را در حضرموت اشغال کرده و 6 هزار نفر از ساکنان این مناطق را هم کوچ اجباری داده است. طبق این گزارش سعودی‌ها حتی موانع سیمانی را که به عنوان نشانه مرز در منطقه خراخیر قرار داده شده بود به مسافت بسیار زیاد به داخل مرز یمن منتقل کرده‌اند!
برخی کارشناسان معتقدند که یمن دارای ذخایر بسیار گسترده نفتی است. شبکه اسکای‌نیوز آمریکا سال 94 فاش کرد که یمن بزرگترین چاه نفت جهان را دارد. کارشناسان معتقدند آل‌سعود به شدت به دنبال تجزیه یمن در جهت دستیابی به مخازن نفتی این کشور است.حیدر عبادی:
داعش را از عراق بیرون کردیم /فقط چند منطقه مرزی آلوده است
Image result for ‫حیدر عبادی‬‎
نخست‌وزیر عراق گفت، نیروهای مسلح این کشور «داعش» را از عراق بیرون رانده‌اند و اکنون تنها برخی مناطق مرزی در اشغال این گروه تروریستی باقی مانده است.
«حیدر عبادی» گفت، نیروهای عراقی تروریست‌ها را از این کشور بیرون رانده‌اند و تنها (برخی) مناطق مرزی این کشور با سوریه، در دست داعش باقی‌مانده است. منظور نخست‌وزیر عراق از این مناطق مرزی، شهرهای «القائم» و «راوه» است. عبادی که با وزیردفاع آلمان تلفنی گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: نیروهای عراقی داعش را بیرون رانده‌اند و اکنون تنها پاکسازی مرزها با سوریه باقی مانده است. وی گفت: مرحله بعد از داعش، که مرحله بازسازی مناطق آزاد شده است، مرحله بسیار مهمی خواهد بود. وزیر دفاع آلمان نیز به عبادی اطلاع داد، مستشاران این کشور آموزش نظامی در اربیل را به خاطر تحولات اخیر، متوقف کرده‌اند. آلمان مثل همه کشورها، با همه‌پرسی غیرقانونی سوم مهر منطقه خودمختار کردستان عراق مخالفت کرده بود.
دیروز همچنین خبر رسید که نخست‌وزیر عراق طی یادداشتی در «نیویورک تایمز»، متذکر شد که عده اندکی از مسئولان منطقه خودمختار کردستان عراق فاسد هستند و دولت اربیل به خاطر همین فساد، رو به ورشکستگی است.عبادی بدون آنکه از «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق نام ببرد، برگزاری همه‌پرسی جدایی در سوم مهر را اقدامی فردی و یکجانبه ]از جانب بارزانی[ دانست و نوشت که به خاطر این اقدام مغایر با قانون اساسی، مردم عراق شوکه شدند و بدتر از همه، این بود که همه‌پرسی، باقی‌مانده‌های داعش را (برای جنگیدن و ماندن) تشویق می‌کرد.عبادی علت فساد شماری از سران اربیل را کسب درآمدهای غیرقانونی از فروش نفت کرکوک ذکر کرد و نوشت که دولت قصد دارد برای مهار فساد و حمایت از مردم کرد و مردم کل عراق، فروش نفت (کرکوک) را سر و سامان بدهد.عبادی بار دیگر از اربیل خواست به قانون اساسی عراق گردن بنهد و پای میز گفت‌وگو بنشیند.وی گفت، دولت فدرال عراق درآمدهای نفت و گمرکی را در اختیار خواهد گرفت.
عبادی تاکید کرد که عملیات نیروهای مسلح عراق در کرکوک، به هیچ وجه عملیات علیه شهروندان کرد و دیگر شهروندان عراق نبوده است.
اعتراف فرزند بارزانی
«مسرور بارزانی» فرزند «مسعود بارزانی» دیروز طی بیانیه‌ای، اعتراف کرد که «کرکوک» دیگر در دست کردهای منطقه خودمختار نیست.
در این بیانیه آمده است: درخصوص موضوع حشدالشعبی، علی‌رغم آنکه نخست‌وزیر عراق اعلام کرد تنها نیروهای پلیس فدرال و دستگاه‌های امنیتی در استان کرکوک مستقر خواهند شد، اما آنچه واقعیت دارد این است که هنوز شمار زیادی از مناطق مورد اختلاف تحت سیطره نیروهای عراقی هستند و آنها هیچ عقب‌نشینی نکرده‌اند. آنچه مشخص است مقرر شد نیروهای حشدالشعبی در داخل خیابان‌ها و کوچه‌ها مستقر نشوند و در بیرون شهرها موضع بگیرند؛ اکنون نیروهای حشدالشعبی در شهرهای کرکوک، شنگال، خانقین و دیگر مناطق حضور دارند و دروازه‌های شهرها در اختیار آنهاست. مسرور بارزانی در حالی ادبیات دشمنان دولت و ملت عراق را درباره حشدالشعبی به کار گرفت و آنها را جزئی از نیروهای مسلح عراق ندانست که دولت و مقامات عراقی تاکنون بارها گفته‌اند که بسیج مردمی بخشی از نیروهای مسلح عراق به شمار می‌رود.
واکنش بارزانی به حکم دادگاه
دستگاه قضایی عراق علیه «کوسرت رسول علی» معاون رئیس منطقه خودمختار کردستان و دبیرکل موقت «اتحادیه میهنی کردستان عراق» حکم بازداشت صادر کرد. علت صدور این حکم، اظهارات کوسرت رسول علی علیه دولت عراق بود؛ وی در جریان پیشروی نیروهای مسلح عراق در کرکوک، دولت بغداد و این نیروها را اشغالگر خوانده بود. در پی صدور این حکم بازداشت، «مسعود بارزانی» اعلام کرد که این یک اقدام سیاسی است و بغداد هرگز نخواهد توانست معاون وی را بازداشت کند. این در حالی است که خود بارزانی اکنون در شرایط بدی به سر می‌برد و حتی بسیاری از کردها نیز علیه او موضع گرفته‌اند.
سایر رویدادها
* یک هیئت کردی متشکل از فرستادگان حزب «گوران» و حزب «اتحادیه میهنی کردستان عراق» برای دیدار با آیت‌الله سیستانی، عازم نجف اشرف شد.
* «ملابختیار» از سران حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق، در مورد خطر وقوع شکاف و جنگ داخلی در منطقه کردستان عراق هشدار داد.
* نماینده آیت‌الله سیستانی در خطبه‌های نمازجمعه، خواستار حمایت از شهروندان کرد شد و از سران منطقه خودمختار نیز خواست با دولت مرکزی همکاری کنند.«نه» بزرگ حماس به درخواست مشترک ترامپ و نتانیاهو برای زمین گذاشتن سلاح

Image result for ‫«نه» بزرگ حماس‬‎
جنبش حماس در واکنش به شروط عجیب و تکراری آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره سلاح و به رسمیت شناختن اسرائیل تأکید کرده که این جنبش «هرگز» تن به این شروط نخواهد داد.
«یحیی السنوار» فرمانده جنبش حماس در نوار غزه در پاسخ به درخواست‌های مضحک و عجیب آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر کنار گذاشتن سلاح و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی گفته، خلع سلاح این جنبش و یا به‌رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی توسط حماس هرگز اتفاق نخواهد افتاد.
«السنوار» در خصوص ماجراجویی‌های جدید به رژیم صهیونیستی نیز هشدار داده که «اگر نظامیان صهیونیست مرتکب حماقت جدیدی شوند، گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس، ارتش این رژیم را در هم خواهند کوبید.»
به گزارش شبکه المیادین، فرمانده جنبش حماس در نوار غزه همچنین تصریح کرده «گفت‌وگوهای اخیر قاهره سخت و طاقت‌فرسا بود ولی حماس توانست دستاورد مهمی به دست آورد... در صورت ورود محمود عباس، رئیس ‌تشکیلات خودگردان فلسطین به نوار غزه از وی حمایت و محافظت خواهیم کرد.» این فرمانده مقاومت فلسطین در مورد روابط این جنبش با ایران نیز چنین موضع گرفت: «حماس هرگز روابط خود با ایران و سایر کشورها را قطع نخواهد کرد.»
گفتنی است هفته گذشته جنبش فتح و جنبش حماس بر سر تشکیل دولت توافق ملی به توافق رسیدند و بر اساس این توافق، حماس، اداره نوار غزه را به فتح واگذار کرد، این در حالی است که نماینده ویژه آمریکا در روند به اصطلاح صلح بلافاصله پس از توافق آشتی ملی، دو پیش‌شرط برای جنبش حماس تعیین کرد! جیسون‌ گرینبلات، گفت: «اگر حماس می‌خواهد در دولت فلسطین نقشی داشته باشد باید سلاح خود را هم زمین بگذارد و اسرائیل را به رسمیت بشناسد!»
در همین رابطه «باسم نعیم» یکی دیگر از رهبران جنبش حماس اما در گفت وگو با فرانس پرس به این شروط واکنش نشان داده و گفته: «درخواست نماینده آمریکا در روند صلح خاورمیانه در خصوص آشتی ملی فلسطین یک مداخله آشکار در امور داخلی فلسطین به شمار می‌آید و حماس با هیچ شرطی از سوی آمریکا یا رژیم صهیونیستی موافقت نخواهد کرد.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 مهر 1396
شنبه 29 مهر 1396 06:45 ب.ظ
مرگ بر وهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic