تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
اخبار ویژه روزنامه ها 
  ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎آنچه که زنده به گور می‌شود اعتماد به شیطان بزرگ است
یک روزنامه زنجیره‌ای بزک‌کننده آمریکا می‌گوید رسانه‌های اصولگرا به استقبال مرگ توافق هسته‌ای رفته‌اند و برجام را زنده‌ به گور می‌کنند.
روزنامه آفتاب یزد تیتر اول خود را به عبارت «زنده به گور کردن برجام! /  رسانه‌های اصولگرا به استقبال مرگ توافق هسته‌ای رفته‌اند» اختصاص داد و به عنوان عکس، تصویر صفحه اول چند روزنامه ازجمله روزنامه کیهان را انتخاب کرد.
تیتر اول کیهان در عکس آفتاب یزد این است: 9 روز تا اجرای «مادر تحریم‌ها»؛ مردم از راهکارهای دولت می‌پرسند.»
آفتاب یزد توضیح نمی‌دهد که ایراد این تیتر چیست؟ آیا هشدار درباره نزدیک بودن اجرای تحریم‌های جدید، گردانندگان روزنامه زنجیره‌ای را به هم می‌ریزد؟ یا سوال از راهکارهای دولت برای مقابله با بدعهدی‌‌ها و دشمنی‌های شیطان بزرگ؟
فرار به جلو نخ‌نمایی از این دست درحالی است که مطبوعات اجاره‌ای اکنون در جایگاه اتهام قرار دارند و باید توضیح بدهند که چرا شیطان بزرگ و توافق با او را بزک می‌کردند و بر اجرای یک سویه توافق اصرار داشته‌اند؟
یادآور می‌شود سردبیر آفتاب یزد پس از فرار از کشور، در آمریکا پناهندگی گرفت.

نصیحت‌های جامعه روحانیت به روحانی درباره استکبارستیزی و مسئله اشتغال
عضو جامعه روحانیت می‌گوید اعضای این جامعه در دیدار با روحانی، او را نصیحت کردند.
محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با روزنامه قانون درباره دیدار اخیر جامعه روحانیت با رئیس‌جمهور گفت: بدون هیچ رودربایستی با توجه به پاره‌ای از اشکالات در عملکرد دولت موضع‌گیری‌ها در ایام انتخابات و نکته‌هایی که در حکم تنفیذ حسن روحانی توسط مقام معظم رهبری از جمله اشتغال، استکبارستیزی و غیره که مطرح شد، جامعه روحانیت مبارز نیز در همین راستا قدم برداشته و مصلحت کشور و انتظارات خود را به روحانی خاطرنشان کرده است.
وی با تاکید بر اینکه جامعه روحانیت، خیرخواهی و نصیحت را تکلیف خود می‌داند، گفت: نصیحت در قالب خیرخواهی و بیان مصلحت مردم و کشور صورت می‌گیرد.
وی در پاسخ این سوال که آیا در این دیدار صحبتی نیز بر سر ریاست جامعه روحانیت مبارز یا جایگزینی شخصی دیگر به جای آقای موحدی کرمانی شده است؟ تاکید کرد: بحث بر این نبوده که رئیس جامعه روحانیت مبارز چه کسی باشد. جامعه روحانیت مبارز از یک شورای مرکزی تشکیل شده است. شورا نیز فردی باتجربه و مسن‌تر را به عنوان دبیرکل انتخاب کرده است. سوابق آیت‌الله موحدی‌کرمانی بسیار است و همین امروز نیز علاوه بر دبیرکلی جامعه روحانیت مبارز، امام جمعه موقت تهران و عضویت در مجلس خبرگان را نیز عهده‌دار هستند. بحث جایگزینی به هیچ وجه مطرح نبوده است و بدون شک موضوع بحث این صحبت‌ها نبوده است.

میزان سرمایه‌گذاری خارجی نمونه دستکاری در آمار
آمار ضد و نقیض و غیرواقعی درباره سرمایه‌گذاری خارجی یکی از مصادیق دستکاری در آمار است.
سخنگوی دولت اخیراً اعلام کرد دستکاری آماری نداریم. «مشرق» در واکنش به این موضع نوبخت نوشت: چندی پیش «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: «طبق آخرین آمار 11 میلیارد و 800 میلیون دلار سرمایه خارجی در طول دولت یازدهم وارد کشور شده است». «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور هم طی هفته‌های اخیر با بیان اینکه در دوران بعد از برجام حدود14 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جذب شده، بیان کرد: «بیش از 11 میلیارد و 660 میلیون دلار سرمایه وارد کشور شده و در واقع تبدیل به کارخانه و صنعت در کشور شده است».
از سردرگمی مسئولان دولتی همین بس که وزیر خارجه 11 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را مربوط به چهار سال اخیر می‌داند و معاون اول رئیس‌جمهور مربوط به یکسال و نیم پس از برجام!
نکته مهم در این زمینه که بارها از سوی کارشناسان و رسانه‌ها گفته شده، این است که رقم اعلام شده مربوط به سرمایه‌گذاری مصوب بوده و مقدار اندکی از آن جذب یا به عبارت دیگر وارد کشور شده است. به عبارت دیگر، مسئولان دولتی و روزنامه‌های زنجیره‌ای آگاهانه یا ناآگاهانه میزان سرمایه‌گذاری مصوب شده را به جای سرمایه‌گذاری جذب شده اعلام کرده‌اند.
در حال حاضر نگاهی به آمارهای رسمی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با عنوان «گزارش وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در ایران» در سال 95 منتشر شده، به خوبی نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری خارجی در این دولت نسبت به دولت دهم کاهش پیدا کرده است. بر همین اساس جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی طی سه سال نخست دولت یازدهم نسبت به سه سال پایانی دولت دهم 43 درصد کاهش یافته است.
علاوه بر این، آنکتاد (کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل) که مرجع رسمی آمار جذب سرمایه خارجی در دنیا است در اوایل امسال در گزارشی اعلام کرد که ایران از سال 92 تاکنون در جذب منابع نزولی عمل کرده و در سال 95 نسبت به 94 به منفی 51 درصد رسیده است.

یکی از چالش‌های بزرگ همین مدیران رسوب کرده دولت‌اند
رئیس هیئت مدیره جدید شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) می‌گوید حل اکثر چالش‌های ایران در گرو یکپارچگی ارکان کشور است.
اکبر ترکان در گفت‌وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: کشور به تحولات مهمی نیاز دارد، اما ظرفیت‌های تصمیم‌گیری مستلزم این است که همه شرایط برای کشور مهیا شود و این فقط مربوط به داخل کابینه نیست، یعنی قوای کشور باید برای تصمیمات بزرگ آماده شوند.
در سطوح بسیاربالا، باید همه با هم یکپارچه شوند تا آمادگی تصمیم‌گیری برای حل و مدیریت مسائل کلان مهیا شود. مسائل کلان، همان‌ها است که آقای دکتر نیلی گفته است. البته ایجاد این هماهنگی خارج و فراتر از حوزه دولت است.
وی در عین حال گفت: کابینه دوازدهم همان کابینه یازدهم است و تفاوت زیاد بین این دو نیست.
ترکان در ادامه این مصاحبه گفت: به نظر می‌رسد هر کسی باید به جای خود بازگردد. اکنون در قوه مقننه می‌بینیم که نمایندگان محترم مجلس از فرط شوق و علاقه به کارهای کشور وارد کارهای اجرایی می‌شوند که بخشدار فلان منطقه یا مدیرکل فلان اداره را با نظر من تعیین و انتخاب کنید یا می‌گویند فرماندار فلان شهر را با نظر من عوض کنید. این شرایط به این معناست که قوه مقننه از جایگاه خود خارج و وارد حوزه‌ها و کارهای دیگر شده است.
یادآور می‌شود ترکان پیش از کسب ریاست بر هیئت مدیره شستا، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری بوده است. او بی‌ آن که بیلان کار مثبتی در مدیریت قبلی داشته باشد، بی‌هیچ ارتباط روشن حرفه‌ای، به ریاست هیئت مدیره مجموعه شرکت‌های تأمین اجتماعی منصوب شد. این در حالی است که هم‌اکنون مناطق آزاد تجاری عمدتا به مرکز واردات و قاچاق کالاهای مصرفی تبدیل شده؛ هرچند که قرار بود به صادرات کمک کند.
وی پیش از این ادعا کرد: ما جز پخت آب‌گوشت بزباش و قرمه‌سبزی، در هیچ فناوری دیگری برتری نداریم.
با این اوصاف به نظر می‌رسد یکی از علل پدیدآمدن چالش‌های بزرگ، همین طیف مدیران رسوب کرده در دستگاه‌های دولتی هستند که گویا دارای سرقفلی‌های همیشگی مدیریت هستند.

آقای جهانگیری! یا شغل ایجاد نکرده‌اید یا نمی‌دانید یک میلیون شغل چیست
دولت هر چند وقت یک بار آمار متناقضی درباره میزان اشتغال ایجاد شده منتشر می‌کند و این سؤال را ایجاد می‌کند که بالاخره کدام آمار درست است و دولت چند شغل واقعی ایجاد کرده است؟!
روزنامه فرهیختگان در گزارشی با عنوان آمار علیه آمار نوشت: حسن روحانی در نخستین جلسه هیات دولت دوازدهم بزرگ‌ترین وظیفه این دولت را اشتغال اعلام کرد و گفت «بزرگ‌ترین وظیفه دولت دوازدهم ایجاد اشتغال است. معتقدم هیچ وظیفه‌ای بالاتر از این برای ما وجود ندارد»
البته اگر کمی به عقب‌تر در همین سال 96 برگردیم، با آمارهای منتشره متناقضی از میزان اشتغال توسط دولت یازدهم در سه ماهه نخست امسال مواجه می‌شویم. 11 تیر امسال حسن روحانی در همایش سراسری قوه قضائیه مدعی شد که دولتش موفق به ایجاد 700 هزار شغل در سه ماهه نخست امسال شده است.
مرکز آمار هم با انتشار گزارشی، از سخنان رئیس دولت پا را فراتر گذاشت و ادعای ایجاد یک میلیون شغل در سه ماه اخیر را مطرح کرد.
اما محسن بهرامی ارض اقدس، که مشاور معاون اجرایی دولت یازدهم است و دبیری ستاد تنظیم بازار را برعهده داشت گزارش مرکز آمار را اشتباه خواند و گفت که تولید یک میلیون شغل حتی در طول یک سال هم کاری بسیار دشوار است: «درباره این خبر باید دقت کنیم، شاید از عبارت‌های خاصی استفاده شده که بیانگر نیاز کشور به یک میلیون شغل است یا اینکه در سال گذشته این تعداد شغل ایجاد شده است، به همین دلیل ممکن است اشتباهی رخ داده باشد. اینکه اعلام شود در طول سه ماه این تعداد شغل ایجاد شده، اشتباه است، چون براساس تجربه و همچنین شاخصه‌های اقتصادی این تعداد شغل در یک سال هم ممکن است ایجاد نشود، از این‌رو باید دقت لازم را در بررسی و تحلیل این خبر داشته باشیم تا مبادا ناخواسته سیگنال‌های اشتباهی به جامعه بفرستیم.»
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز این آمارهای منتشره را زیر سوال برد و گفت که ایجاد 700 هزار شغل ادعایی، واقعی نیست: «من نمی‌دانم این عدد 700 هزار شغل از کجا محاسبه شده و چگونه به دست آمده است. ما در گزارش‌های بخش دولتی، چنین عددی و حتی کمتر از آن را برای اشتغال ایجادشده ندیده‌ایم و در بخش خصوصی نیز که خارج از دسترس دولت است، اگر سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار تایید کنند که در این مدت 700 هزار دفترچه بیمه جدید صادر شده که خود تـعریـف‌کنـنـــده اشـتـغال واقعـــی است، مــی‌توان این موضوع را تایید کرد، وگرنه با اشتغال یک یا دو ساعته برای نیروی کار نمی‌توان راه به جایی برد و ایجاد 700 هزار شغل واقعی نیست.»
جالب است که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور که خود یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری دوازدهم بود نیز در روز چهارم تبلیغات انتخاباتی،  در تخطئه سایر کاندیداها سخنانی را گفت که امروز رد سخنان روحانی است، او گفت: «برخی می‌گویند و شعار می‌دهند که می‌خواهند یک میلیون شغل را ایجاد کنند، این برادر عزیز یا شغل ایجاد نکرده یا عدد و رقم متوجه نمی‌شود.»
اما صد روزی از حرف‌های اسحاق جهانگیری نگذشت که وی در مراسم روز ملی استاندارد، استانداردهای آماری را جابه‌جا کرد و مدعی شد که در 6 ماهه نخست امسال یک میلیون و 498هزار شغل توسط دولت دوازدهم ایجاد شده است: «در فصل بهار امسال 703 هزار شغل ایجاد شد و به من اطلاع دادند که در فصل تابستان 795 هزار شغل ایجاد شده است.»
علاءالدین ازوجی مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم ۱۰ روز قبل از این اظهارات اسحاق جهانگیری تعداد بیکاران کشور را سه میلیون و صد هزار نفر اعلام کرده بود. حال مبتنی‌بر صحبت‌های معاون اول رئیس‌جمهور، اگر دولت دوازدهم بتواند بر روند شش ماهه نخست امسال خود ادامه دهد، ریشه بیکاری تا پایان امسال خشکیده خواهد شد و کشور در سال آینده نیاز به واردات نیروی کار خارجی خواهد داشت.
البته علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به اظهارات اسحاق جهانگیری گفت، دولت با وضعیت فعلی حداکثر توان ایجاد 400 هزار شغل را دارد(!)

با این عملکرد فاجعه‌بار 1/5 میلیون شغل درست کرده‌اید؟!
گزارش‌های مرکز آمار ادعای جهانگیری درباره ایجاد 1/5 میلیون شغل را رد می‌کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اظهارات معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر ایجاد اشتغال یک و نیم میلیونی در بازه شش ماه تصریح کرد: آقای جهانگیری پاسخ دهند که کجا 1/5 میلیون شغل ایجاد کرده‌اند؛ گزارش‌هایی که از مرکز آمار دریافت می‌کنیم خلاف اظهارات آقای جهانگیری را نشان می‌دهد.
سمیه محمودی، در گفت‌وگو با شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ با اشاره به اظهارات معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر ایجاد اشتغال یک و نیم میلیونی در بازه شش ماه تصریح کرد: در استان اصفهان که قطب صنعتی کشور است بیکاری روز به روز در حال افزایش است و اصفهان رتبه چهارم بیکاری در کشور را کسب کرده است که این رتبه برای استانی مانند اصفهان که در بسیاری از صنعت‌ها پیشرو بوده فاجعه است.
وی با بیان اینکه دولت نتوانسته است در بحث اشتغال عملکرد خوبی داشته باشد گفت: دولت در موضوع اشتغال تنها به ارائه آمار بسنده کرده و کار جدی ندیده‌ایم که در این زمینه برای مردم انجام داده باشند.
محمودی با انتقاد از وضعیت افزایش بیکاری در استان‌های صنعتی کشور بیان داشت: امروز در شهرهای صنعتی کشور آمار بیکاری افزایش یافته و متقاضیان بیمه بیکاری نیز روز به روز در حال افزایش است که باید دولت اقدام جدی‌تری نسبت به این موضوع انجام دهد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 3 آبان 1396
جمعه 5 آبان 1396 10:39 ق.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی