تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


قلیچدار اوغلو: اردوغان از ترس هر شب اتاق خوابش را تغییر می‌دهد

    ۱۳۹۶/۰۸/۰۳


Image result for ‫قلیچدار اوغلو‬‎
«کمال قلیچدار اوغلو» رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه دیروز طی سخنانی جنجالی درباره «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور گفت: اردوغان اتاق خواب خود در کاخ ریاست جمهوری را از ترس جانش روزانه تغییر می‌دهد.
قلیچدار در ادامه این سوال را مطرح کرد: «اردوغان با بالگرد به پارلمان رفت و آمد می‌کند، چه چیزی باعث می‌شود وی به جای استفاده از خودروهای ضدگلوله در رفت‌وآمدهایش از بالگرد استفاده کند، چرا می‌ترسی؟ از چه چیزی می‌ترسی؟». رئیس حزب خلق جمهوری در ادامه گفت که ترکیه شاهد کودتای نظامی علاوه بر کودتا در کاخ ریاست‌جمهوری به رهبری اردوغان و دولتش بوده است. بنابر این گزارش، ترکیه سال گذشته شاهد کودتای نافرجام بود و دولت این کشور جنبش وابسته به «فتح‌الله گولن» روحانی ترک مقیم در آمریکا و مخالف اردوغان را متهم به دست داشتن در این کودتا کرد.


 رسوایی بزرگ برای فرانسه؛فرانسوی‌ها از داعش نفت می‌خریدند

Image result for ‫رانسوی‌ها از داعش نفت می‌خریدند‬‎

انتشار اسناد جدید رسوایی دولت فرانسه در حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری مثل داعش و جبهه النصره «لوران فابیوس» وزیر خارجه سابق این کشور را به دادگاه کشانده است.
فرانسه سابقه طولانی در حمایت از گروه‌های تروریستی و تروریسم دولتی در جهان دارد اما طی هفت سال گذشته و با شروع موج جدیدی از تروریسم تکفیری در منطقه غرب آسیا، دولت این کشور از هیچ حمایت سیاسی،نظامی و مالی از این تروریست‌ها کوتاهی نکرد و بارها پاریس میزبان نشست‌های گروه‌های تروریستی  فعال در سوریه، موسوم به «دوستان سوریه» بود.حال با شکست این تروریست‌ها در عرصه میدانی اسناد جدیدی از همکاری دولت فرانسه با تروریست‌های داعش و جبهه النصره منتشر شده که بر اساس گزارش‌ها، ممکن است «لوران فابیوس» وزیر خارجه سابق این کشور را به دادگاه بکشاند. فابیوس همان کسی است که در ایران نامش با پرونده خون‌های آلوده گره خورده و ده‌ها نفر از هموطنانمان را به کام مرگ فرستاده است.
گزارش‌های متعددی درباره این رسوایی جدید در رسانه‌های فرانسوی منتشر شده و انجمن ضد فساد فرانسه (شرپا) خواستار بازجویی از برخی مقامات سابق این کشور در پرونده مربوط به حمایت مالی شرکت‌های فرانسوی از تروریست‌های داعش و جبهه النصره در سوریه شده است.بر اساس گزارش رادیو بین‌المللی فرانسه، «شرپا» اعلام کرده که «لوران فابیوس» ودو تن دیگر از مقامات سابق این کشور باید در پرونده مربوط به پرداخت‌های شرکت صنعتی سیمان «لافارژ» به تروریست‌های داعش و جبهه النصره در سوریه مورد بازجویی قرار گیرند.
انجمن« شرپا» تنها یکی از 12 شاکی علیه شرکت لافارژ  است. این شرکت به «حمایت مالی از تروریست‌ها در ازای تداوم حضور در سوریه» متهم است. رسانه‌های فرانسه به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که شرکت فرانسوی لافارژ در راستای تأمین امنیت کارکنان خود در سوریه، ماهانه بین 80 تا 100 هزار دلار به گروه‌های مختلف تروریستی پول پرداخت کرده که ماهانه 20 هزار دلار از این پول به داعش پرداخت می‌شده است. بعد از انتشار گسترده اسناد مربوط به این رسوایی مقامات فرانسوی در یک فرار به جلو اعلام کرده‌اند تمامی تقصیرها متوجه شرکت لافارژ است و این شرکت ‌اشتباهات غیر قابل قبولی را در سوریه مرتکب شده است. حال آنکه ماه گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد دولت فرانسه از همکاری شرکت لافارژ با النصره، داعش و سایر گروه‌های شبه نظامی در شمال سوریه مطلع بوده و این شرکت را به ادامه همکاری ترغیب می‌کرده است.یکی از مقامات شرکت سیمان لافارژ در اظهارات خود یه دادگاه اعتراف کرده است که این شرکت برای ادامه فعالیت خود در سوریه در طول درگیری در این کشور، از حمایت دولت «فرانسوا اولاند» برخوردار بوده است.بر اساس این گزارش انجمن ضد فساد فرانسه تأیید کرده که از دادگاه خواسته است تا فابیوس و «اریک شووالیه»سفیر و «فرانک ژوئیه» فرستاده فرانسه در سوریه را مورد بازجویی قرار دهد.برخی رسانه‌ها به نقل از این انجمن اعلام کردند: اسنادی که بازرسان درباره این رسوایی داده‌اند دستگاه قضایی فرانسه را مجبور کرده است فابیوس و سفیر و فرستاده فرانسه به سوریه را به دادگاه احضار کند، تا از آنها به سبب آنچه در این اسناد و صورتجلسه‌ها و اظهارات «کریستین ارو» معاون رئیس‌شرکت لافارژ آمده است، بازخواست کند. کریستین ارو پیش از کناره‌گیری از سمتش ،در نامه نگاری‌ها و صورتجلسه‌های داخلی این شرکت گفته بود هر شش ماه یکبار با سفیر ژوئیه دیدار و درباره کارخانه این شرکت در رقه گفت‌وگو می‌کرده است.رئیس جمهور چین 5 سال دیگر در قدرت ابقاء شد!

Image result for ‫رئیس جمهور چین 5 سال دیگر در قدرت ابقاء شد‬‎

«شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهور کنونی چین دیروز برای یک دوره 5 ساله دیگر به‌عنوان رهبر حزب کمونیست و رئیس‌جمهور این کشور انتخاب شده است.
حزب کمونیست چین با چالش‌های زیادی از جمله احتمال بروز جنگ در شبه جزیره کره ، ائتلاف سازی آمریکا بر ضد این کشور در شرق آسیا، خلل در رشد مستمر اقتصادی و چالش‌ها و بحران‌های داخلی رو به رو است. رهبران این کشور می‌گویند تلاش دارند با تثبیت موقعیت سیاسی این کشور مسیر را برای ادامه رشد اقتصاد و به دست گرفتن رهبری جهان و احیای امپراتوری این کشور طی چند دهه آینده هموار کنند.تصمیمات کنگره نوزدهم حزب کمونیست چین نیز در همین راستا ارزیابی می‌شود. خبرگزاری رسمی چین دیروز (چهارشنبه) اعلام کرده «شی جین‌پینگ» برای یک دوره 5 ساله دیگر به‌عنوان رهبر حزب کمونیست و رئیس‌جمهور این کشور انتخاب شد. بر اساس این گزارش کمیته مرکزی حزب حاکم کمونیست شی جین‌پینگ را به‌عنوان دبیرکل این حزب انتخاب کرده است. همچنین 6 عضو دائم دفتر سیاسی به ‌عنوان هیئت رهبری در چین انتخاب شدند.روز سه‌شنبه نیز کنگره حزب حاکم کمونیست چین، به اتفاق آرا به تصویب رساندند که «اندیشه‌های شی جین‌پینگ برای عصر جدید سوسیالیسم چینی» را به عنوان معیارهای عمل به قانون اساسی چین بیفزاید.اصلاحیه قانون اساسی چین و تصویب ثبت‌نام «شی جین پینگ» در اساسنامه حزب کمونیست این کشور شایعاتی را درباره حضور نامحدود وی در قدرت مطرح کرده است. هیچ رهبر دیگری بجز «مائو تسه تونگ»، تئوریسین مارکسیسم و بنیانگذار چین مدرن که از سال 1949 تا هنگام مرگش در سال 1976 بر سرکار بود تاکنون این حق را نداشته که در زمان زنده بودنش نامش در قانون اساسی چین ذکر شود. شماری از تحلیلگران می‌گویند که تصویب ثبت‌نام «شی جین پینگ» در قانون اساسی این کشور به او اجازه می‌دهد تا بطور نامحدود در قدرت باقی بماند و امپراطوری کشور در دوره «مائو» را مجدداً احیا کند.«شی جین پینگ» در نخستین دوره پنج ساله خود کمپین گسترده مقابله با فساد را به راه انداخت که در پی آن بسیاری از مقام‌های ارشد حزب حاکم و دولت به دلیل دست داشتن در فساد مالی از کار برکنار و به زندان افتادند.انتخاب مجدد «شی جین‌پینگ» به عنوان رهبری حزب کمونیست چین بازتابی از اقدامات وی برای تقویت وحدت در حزب به واسطه ایجاد توازن میان گروه‌های ذی‌نفع متفاوت در این سازمان ۸۹ میلیون عضوی است و وی به دنبال بهتر کردن وضعیت حزب در تسلط بر امور داخلی و خارجی کشور است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 4 آبان 1396
جمعه 5 آبان 1396 10:38 ق.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی