تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
گزارش کیهان از عملیاتی شدن تهدیدهای یمن
شلیک موشک انصارالله به ریاض هدف بعدی، دوبی
   ۱۳۹۶/۰۸/۱۴

Image result for ‫شلیک موشک انصارالله به ریاض هدف بعدی، دوبی‬‎

اصابت موشک اسکاد دور‌برد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به فرودگاه بین‌المللی پایتخت عربستان، رژیم پوشالی آل‌سعود را به لرزه درآورد و سران ریاض را به شدت نگران کرد.
پنج فروردین سال 1394 زمانی که آل‌سعود اولین حمله هوایی خود را علیه زنان و کودکان بی‌پناه یمن ترتیب داده بود، هرگز فکر نمی‌کرد که پس از 32 ماه این‌گونه خوار و ذلیل و آشفته بشود.
موشک «برکان -2-اچ» ارتش و انصارالله یمن در سیاهی شب شنبه آسمان ریاض را شکافت و مثل رعد، بر فرودگاه بین‌المللی ملک خالد فرود آمد.
اصابت این موشک که همه‌چیز را در شهر و حتی اطراف ریاض به لرزه درآورد و دود غلیظ ناشی از انفجار آن، آسمان فرودگاه را پوشاند، به شدت بر پادشاه و شاهزادگان نازپرورده رژیم سعودی گران آمد و حتی شیوخ ابوظبی و بندر شیشه‌ای دوبی را هم نگران کرد. چرا که آنها فهمیده‌اند تهدیدات روزهای اخیر «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن، کاملا جدی است و موشک‌های یمن علاوه بر برد کافی که دارند، نقطه‌زن نیز هستند.
فروردین سال 139۴ که رژیم آل‌سعود با غرور تمام، جنگنده‌های انگلیسی و آمریکایی را به آسمان یمن فرستاد، زمانی بود که از جانب واشنگتن و تل‌آویو احساس پشتگرمی می‌کرد و همه، حتی  دبیرکل وقت سازمان ملل، به دلارهای نفتی عربستان تعظیم می‌کردند.
اما تحولات کنونی یک‌بار دیگر نشان داد که عرصه سیاست، عرصه شگفتی‌ها و عرصه تحقق وعده‌ الهی است که «الا لعنت الله علی الظالمین» (سوره حج، آیه 53) و انفجار مهیب ریاض در اصل، بغض زنان و کودکانی بود که در قلب عربستان ترکید.
اگر تاکنون فقط مردم مظلوم یمن جنگ را با تمام وجود خود لمس می‌کردند و اگر در شمال و جنوب این کشور از بمباران مداوم جنگنده‌های سعودی در امان نبودند، از این پس، شاهزادگانی که بر همه ثرورت‌های مردم عربستان چنگ انداخته‌اند، در کاخ‌های مجلل خود آرامش نخواهند داشت و باید شرایط جدید را بپذیرند یا از کشور فرار کنند. اماراتی‌ها نیز فهمیده‌اند که نوبت آنها فرا رسیده است و باید بهای تجاوز به یمن را از این پس بپردازند.
تحولات توفانی در پیش است
حمله موشکی به ریاض نشان داد که سطح توان نظامی آل‌سعود کمتر از آن است که کارشناسان تصور می‌کردند.
در پی این حمله موشکی، ابتدا رسانه‌های سعودی ادعا کردند که سامانه دفاع ضدموشکی عربستان این موشک را در آسمان هدف قرار داده است. اما ساعاتی بعد، مقامات فرودگاه بین‌المللی «ملک خالد» اعتراف کردند که موشک به هدف اصابت کرده است. با این حال، در رابطه با خسارات و تلفات احتمالی اصابت موشک، خبری به رسانه‌ها درز نکرد.
این واقعه نشان داد که آمریکا عربستان را در برابر خطرات واقعی رها کرده است و البته، بهتر است بگوییم که آمریکا نمی‌تواند برای عربستان کاری بکند.
در پی اصابت این موشک، سخنگوی انصارالله یمن به ائتلاف متجاوز سعودی متذکر شد: بارها تاکید کرده‌ایم که پایتخت‌های دشمنان در تیررس موشک‌های بالستیک ما قرار دارند.
این تهدیدات و اظهارات به خوبی نشان می‌دهند که اوضاع در منطقه عوض شده است و از این پس نه تنها عربستان بلکه دوبی و ابوظبی حتی اگر هدف قرار نگیرند هم مثل گذشته، مناطق امنی برای سرمایه‌گذاران غربی نخواهند بود.
علاوه بر عرصه‌های میدانی منطقه غرب آسیا، در عرصه سیاسی نیز این روزها ما شاهد گفتمان تهاجمی‌تر رژیم آل‌سعود و متحدان منطقه‌ای و غربی آن علیه یمن و ایران هستیم؛ درست ساعاتی قبل از همان شبی که موشک انصارالله به ریاض اصابت کند، «سعد حریری» در ریاض از پست نخست‌وزیری خود در لبنان کناره‌گیری کرد و سخنان نامربوطی را علیه ایران بر زبان آورد.
در همین روزهای اخیر سوریه هم شاهد سفر یک مقام امنیتی آمریکا به دمشق بود. کسی نمی‌داند این مقام به مقامات سوری چه گفت، ولی روزنامه «رأی الیوم» چاپ لندن اعلام کرد که مقام آمریکایی فوق، رسما به اطلاع مقامات سوری رساند که آمریکا نظام سوریه را به رسمیت می‌شناسد.
این تحولات منطقه‌ای به همراه شکست تکفیری‌هایی که حدود 10 سال از ریاض جیره می‌گرفته و تقویت می‌شده‌اند، هیچ‌کدام علائم خوبی برای رژیم آل‌سعود نیستند.
لذا، واقعیت این است که منطقه برای تحولات بزرگ آماده می‌شود و به نظر می‌رسد که پس از داعش، عربستان باید برای این تحول بزرگ قربانی شود.
در این میان، «محمد بن سلمان» که نامزد پادشاهی است، به قدری در داخل و منطقه با مشکل مواجه است که برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که او ناکام می‌ماند و دستش هرگز به تخت نخواهد رسید.
محمدبن سلمان علاوه بر فشار مالی و جنگ قدرت درون خانوادگی، از این پس باید موشک‌های انصارالله را نیز در آسمان عربستان، شمارش کند.
در ارتباط با تغییر شرایط و عوض شدن اوضاع شبکه «بی‌بی‌سی» اعلام کرد، انصارالله قبلا تهدید کرده بود قلب عربستان سعودی را می‌زد و همین کار را هم انجام داد.
در هر صورت، الان این انصارالله و انقلابیون یمن هستند که تعیین می‌کنند کجا باید هدف موشک بالستیک دوربرد قرار بگیرد؛ شاید ریاض، جده، طائف و آرامکو هدف بعدی باشد و یا شاید هم انصارالله سر موشک را به سمت بندر شیشه‌ای تر و تمیز دوبی بچرخاند. در هر حال، اختیار در دست انقلابیون یمن است که چه بکنند! قتل‌عام 55 غیرنظامی شمال افغانستان در حمله جنگنده‌های آمریکا

Image result for ‫قتل‌عام 55 غیرنظامی شمال افغانستان در حمله جنگنده‌های آمریکا‬‎

عضو شورای استانی «قندوز» در شمال افغانستان اعلام کرد که در حملات هوایی آمریکا به مناطق مسکونی این استان، دستکم ۵۵ غیرنظامی کشته شدند.
به گزارش تسنیم به نقل از «گاردین»، «خوش محمد نصرت‌یار» عضو شورای استانی «قندوز» اعلام کرد که دستکم 55 غیرنظامی افغانستان در حملات هوایی آمریکا کشته شدند. این در حالی است که نیروهای امنیتی از دسترسی به محل بمباران شده توسط آمریکا از مسیرهای «عیسی خیل»، و «ازبک بازار» مسدود کرده‌اند و از رفتن خویشاوندان قربانیان برای دفن جنازه‌ها جلوگیری می‌کنند. این عدم دسترسی برآورد دقیق شمار قربانیان حمله فوق را با مشکل روبه‌رو کرده است.
با وجود آنکه همواره غیرنظامیان افغانستان قربانی حملات آمریکا هستند، اما سروان «تام گرسبک» از سخنگویان ارتش آمریکا در افغانستان اظهار داشت، نظامیان این کشور موضوع کشته شدن غیرنظامیان در این حمله را بررسی می‌کنند. وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد و تنها ادامه داد که بررسی مسئله در حال انجام است. گفتنی است که طی چند روز گذشته حملات هوایی توسط جنگنده‌ها و پهپادهای آمریکایی تشدید شده است.
مناطق مسکونی و غیرنظامیان از اهداف دائمی جنگنده‌ها و پهپادهای آمریکایی در افغانستان بوده و هست.بازداشت 41 مقام سعودی به اتهام فساد

یک‌تیر محمدبن‌سلمان با چند هدف

Image result for ‫بازداشت 41 مقام سعودی به اتهام فساد‬‎

پادشاهی عربستان به بهانه مبارزه با فساد مالی، دستور بازداشت ۱۱ شاهزاده و ۳۰ مقام سابق و فعلی را صادر کرد که برجسته‌ترین آنها وزیر گارد ملی است.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در راه رسیدن به پادشاهی دو مشکل اصلی دارد: مخالفان داخلی و رکود اقتصادی. بنابراین وی با طرح‌های مختلف به دنبال حذف مخالفان و خروج از رکود اقتصادی است. در همین راستا دولت عربستان با تشکیل یک کمیته جدید برای به اصطلاح مبارزه با فساد ، 11 شاهزاده و 30 وزیر پیشین و کنونی این کشور را بازداشت کرد. این کمیته به ریاست «محمد بن سلمان»، ولیعهد و فرزند شاه عربستان، شنبه شب تشکیل شد و طی چند ساعت احکام این بازداشت‌ها صادر شد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، ترکی آل‌شیخ، رئیس‌شورای اداره هیئت کل ورزش و مشاور دفتر پادشاهی شنبه شب در توییتر نوشت، صبح روز یکشنبه هیچ کس جان سالم به در نخواهد برد. وی تاکید کرد، مقامات عربستان حمله‌ای بی‌امان علیه شاهزادگان، تجار و مسئولان سعودی متهم به فساد آغاز کرده‌اند و فاسدان هیچ جایی در عربستان ندارند. پس از این اظهار نظر رسانه‌های سعودی گزارش دادند، به دستور ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان ده‌ها مسئول و شاهزاده و تاجر به اتهام‌های مختلف فساد بازداشت شده‌اند. براساس گزارش این رسانه‌ها، کمیته مبارزه با فساد ۱۱ شاهزاده را بازداشت کرده است. در بین بازداشت‌شدگان نام متعب بن عبدالله وزیر گارد ملی برکنار شده، شاهزاده ولیدبن‌طلال و شاهزاده ترکی بن عبدالله بن عبدالعزیز امیر سابق ریاض هم به چشم می‌خورد.
در همین حال ملک سلمان بن عبدالعزیز، طی حکمی سلطنتی شاهزاده متعب‌بن‌عبدالله‌بن عبدالعزیز آل‌سعود، وزیر گارد ملی را از پستش برکنار کرد. پادشاه عربستان همچنین در حکمی شاهزاده خالد بن عبدالعزیز‌بن‌محمدبن‌عیاف‌آل مقرن را به جای شاهزاده متعب در پست وزیر گارد ملی تعیین کرد. ملک عبدالله پادشاه پیشین عربستان پنج دوره گارد ملی را هدایت کرد و شاهزاده متعب آخرین عضو از نسل فرزندان ملک عبدالله بود که هنوز در یکی از مناصب عالی ساختار سلطنتی فعالیت می‌کرد.
از سوی دیگر منابع رسانه‌ای فهرستی از اسامی تجار و شاهزاده‌های سعودی بازداشتی و شرکت‌هایش را منتشر کرده و مبالغی را که حکومت عربستان از آنها به تصرف خود درآورده قریب به دو تریلیون ریال سعودی برآورد می‌کنند. پایگاه خبری النباء لبنان با انتشار این خبر نوشت: «مجتهد فعال توئیتری عربستان هم که به افشاگری درباره اسرار پشت پرده خاندان سعودی معروف است در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت که بازداشت 18 نفر از شاهزادگان سعودی و ده‌ها مقام بلندپایه عربستان با هدف تصرف اموالشان صورت گرفته است.» وی با ‌اشاره به اینکه جزئیات بیشتر درباره این قضیه را به زودی منتشر می‌کند، افزود: «محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی می‌خواهد بیشتر اموال آنها را به چنگ آورده و به حساب‌های خود حواله کند.»
روزنامه رای الیوم هم در این مورد اعلام کرد، ناظران بر این باورند که اقدام ناگهانی روز شنبه که گروهی از شاهزادگان و چهره‌های پیشکسوت خاندان سعودی از جمله شاهزاده متعب بن عبدالله وزیر گارد ملی را هدف گرفت، منجر به تغییر قوانین بازی در عربستان شده و نشان می‌دهد که گروه حامی بن سلمان طبق گفته یک منبع آگاه و مورد اطمینان به دنبال به دست گرفتن تمامی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فضاهای اقتصادی از راه فساد و خرابکاری هستند که می‌تواند تمامی رقبای آنها را از دور خارج کند.
کارشناسان با اشاره به این اقدام محمدبن‌سلمان می‌گویند که شاهزاده سعودی با بازداشت 41 شاهزاده و مقام، قصد دارد به چند هدف برسد که مهمترین آنها، حذف رقیبان احتمالی خود از پست‌های حکومتی و دیگری نیز، چنگ انداختن بر اموال و نقدینگی شاهزادگان، برای رهایی از کمبود نقدینگی است.
علاوه بر آن، محمدبن سلمان با این اقدام، قصد دارد از خود چهره‌ای اصلاح‌طلب و موجه به جامعه معترض سعود قالب کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 آبان 1396
دوشنبه 15 آبان 1396 07:17 ب.ظ
مرگ بر سه مفسدین آمریکا و اسرائیل و وهابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی