تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


قلع و قمع شاهزادگان سعودی از درون

بن‌سلمان به سرنگونی آل‌سعود سرعت بخشید 

۱۳۹۶/۰۸/۱۵

Image result for ‫قلع و قمع شاهزادگان سعودی از درون‬‎
رسانه‌های غربی اقدامات جدید محمد بن سلمان در راستای دستگیری شاهزادگان سعودی را نشانه‌ای مبتنی بر جنگ داخلی و فروپاشی عربستان دانستند.
در عربستان چه خبر است؟ این سؤالی است که تقریبا همه فعالان رسانه‌ای از خود می‌پرسند و جواب قابل اتکایی نیز برای این سؤال پیدا نمی‌کنند، چرا که با نظامی روبه‌رو هستیم که نمی‌توان مانند دیگر نظام‌های موجود بین‌الملل رفتارهای آن را به سادگی ارزیابی کرد. پادشاهی سعودی به بهانه مبارزه با فساد مالی، شنبه شب دستور بازداشت ۱۱ شاهزاده و ۳۰ مقام سابق و فعلی را صادر کرد که برجسته‌ترین آنها «متعب بن عبدالله» وزیر گارد ملی بود. پس از آن یعنی یک‌شنبه شب یک بالگرد حامل مسئولان بلندپایه عربستان در منطقه «عسیر» واقع در جنوب این کشور سقوط کرد! منابع خبری گزارش دادند که این بالگرد حامل مسئولان بلندپایه سعودی از جمله «منصور بن مقرن بن عبدالعزیز» شاهزاده سعودی بود. «منصور بن مقرن» معاون امیر منطقه «عسیر» و مشاور «محمد بن نایف» ولی‎عهد سابق و برکنار شده عربستان بود! این مسئله باعث شده کارشناسان مختلف در مورد اهداف این اقدام که به نوعی در تاریخ آل‌سعود بی‌سابقه است، به گمانه زنی بپردازند. برخی کارشناسان و رسانه‌ها این اقدامات را در جهت «تقویت مواضع محمد بن سلمان» و «حذف آخرین بقایای مخالفان وی» می‌دانند و برخی دیگر معتقدند این اقدامات می‌تواند به جنگ داخلی درعربستان بینجامد و حتی فروپاشی کشور را همراه داشته باشد.
خبرگزاری رویترز اما در این ارتباط نوشته، «بازداشت شاهزادگان، وزیران و مقام‌های کنونی و پیشین عربستان توسط کمیته موسوم به «ضد فساد» به ریاست «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور اقدامی پیشگیرانه برای حذف چهره‌های قدرتمند سیاسی است. این خبرگزاری تاکید کرد، این بازداشت‌ها یادآور کودتای سلطنتی است که بن سلمان در جریان آن پسرعموی بزرگ خود «محمد بن نایف» وزیر کشور و ولیعهد پیشین را به زیر کشید.» روزنامه «واشنگتن‌پست» نیز در این ارتباط نوشت: «ولیعهد عربستان می‌گوید در حال مبارزه با فساد است، اما بسیاری از تحلیلگران برجسته جهان عرب دستگیری‌های گسترده اعضای کابینه و شاهزادگان ارشد را اقدامی جسورانه اما پرمخاطره برای تحکیم قدرت می‌بینند.»
بی‌ثبات‌ترین وضعیت در 50 سال گذشته
«بروس ریدل» تحلیلگر ارشد اندیشکده «بروکینگز» نیز که سابقه‌ای طولانی در بررسی تحولات عربستان دارد، با‌اشاره به بازداشت‌ها و برکناری‌های صورت‌گرفته در عربستان، بیان داشت که این کشور «بی‌ثبات‌ترین» وضعیت نیم قرن اخیر خود را تجربه می‌کند. وی در یادداشتی در پایگاه «المانیتور» نوشت: «هدف تصمیم «سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود» پادشاه عربستان برای برکناری «متعب بن عبدالله» پسر محبوب عبدالله پادشاه فقید عربستان، از ریاست گارد ملی، حذف یک رقیب بالقوه قدرتمند ولیعهد محبوب او «محمد بن سلمان» است. برکناری شاهزاده متعب، حساس‌ترین بخش از دستگیری‌ها در عربستان است که نشان دهنده مخالفت عمیق با بلندپروازی‌های این شاهزاده جوان است».
«سایمون هندرسون» مدیر برنامه سیاست انرژی در موسسه واشنگتن هم با ‌اشاره به اقدام حکام عربستان در بازداشت شماری از مقام های پیشین و بازرگانان این کشور گفته «هدف اصلی ولیعهد سعودی از این اقدام، مهار متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز، وزیر گارد ملی عربستان است.» پایگاه اینترنتی «گلوبال ریسرچ» نیز اعلام کرد. «عربستان در حال تجربه نشانه‌های فزاینده بی‌ثباتی است، عربستان برخی مشکلاتی را تجربه کرده است که به بی‌ثباتی داخلی منجر می شود.» این پایگاه خبری در ادامه تاکید کرده «برخی علائم وجود دارد که خانواده سلطنتی سعودی نیز در حال تجربه میزان زیادی از اختلافات داخلی است.» «فارین پالسی» دیگر رسانه غربی است که خاطر نشان کرده نیروهای امنیتی عربستان تحت یک فرماندهی واحد نیستند که معنایش آن است که در صورت درگیری داخلی، ارتش با خطر شکاف مواجه می‌شود. اسپوتنیک نیز در گزارشی نوشته «بازداشت شبانه چهار وزیر و ده شاهزاده عالی‌مقام و ده‌ها شخصیت سیاسی و اقتصادی و رسانه‌ای در عربستان نشان می دهد که این کشور با یک انقلاب درونی مواجه است که می‌تواند منجر به فروپاشی آن شود.»
با نگاهی به نوع پردازش رسانه‌های مختلف به اقدامات اخیر عربستان می‌توان به این نکته رسید که اقدامات «بن سلمان» که با پوشش مبارزه با فساد و تاکید بر اصلاحات اجتماعی انجام می‌گیرد در حقیقت آخرین ترفندهای وی برای تحکیم پایه‌های قدرت و حذف مخالفان است. مسئله‌ای که می‌تواند باعث شروع یک جنگ داخلی در عربستان شود و به نظر می‌رسد اقدامات بن سلمان در حال تشدید این وضعیت است. رهبر معظم انقلاب اخیراً پیش‌بینی کرده بودند که رژیم سعودی قطعا سقوط خواهد کرد. روند تحولات نیز ظاهرا در این مسیر پیش می‌رود.


مقابله با فرهنگ عاشورا در جمهوری آذربایجان
باز هم دست صهیونیست‌ها در کار است

Image result for ‫مقابله با فرهنگ عاشورا در جمهوری آذربایجان‬‎

گسترش تعاملات و همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابعاد مختلف و عزم راسخ طرفین برای افزایش مبادلات اقتصادی و ایجاد کریدور شمال – جنوب و خط آهن آستارا-آستارا و همچنین استفاده از پتانسیل‌های گسترده فرهنگی و تاریخی میان دو کشور، زمینه را برای نزدیکی هرچه بیشتر دو همسایه هموارتر می‌سازد. گذشته از این و صرف‌نظر از کمک‌های گسترده جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان در طول جنگ قره باغ و حمایت و اسکان آوارگان این جنگ خانمان‌سوز، امروزه نیز جمهوری اسلامی ایران از هیچ کمک و حمایتی از جمهوری آذربایجان در صحنه‌های بین‌المللی و احترام به تمامیت ارضی این کشور و تلاشی جمعی برای ایجاد تعاملی سازنده و داشتن روابط حسنه با این کشور دریغ نمی‌کند.
ولی متأسفانه آنچه امروزه مشهود است؛ ناراحتی و عصبانیت محافل صهیونیستی داخلی و خارجی در این کشور از گسترش تعاملات با ایران می‌باشد. به‌طوری‌که هر از چندگاهی و به بهانه‌های مختلف، عوامل رژیم صهیونیستی با لجن‌پراکنی و سخنان ناشیانه، سخیف و غیردیپلماتیک سعی در تخریب اذهان عمومی و ایجاد فضاسازی رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران می‌کنند. همه این اقدامات درحالی انجام می‌پذیرد که از طرف محافل رسمی و غیررسمی جمهوری اسلامی ایران، هیچ واکنشی علیه کشور دوست و برادر جمهوری آذربایجان صورت نمی‌گیرد.در پی برگزاری پرشکوه مراسم روز عاشورا در جمهوری آذربایجان که برغم تمامی محدودیت‌ها، به‌طور معجزه‌آسایی با عظمت خاصی برگزار شد، همچنان محافل سکولار و شیعه‌ستیز در این کشور در این‌باره اظهار نگرانی می‌کنند و این اظهار نگرانی‌ها در آستانه اربعین حسینی با مصادیق جدیدتری پیگیری می شود تا از حضور گسترده‌تر شیعیان جمهوری آذربایجان در راهپیمایی عظیم اربعین جلوگیری شود.
یکی از این سخنگویان جریان ضدعاشورا در جمهوری آذربایجان؛ فاضل مصطفی، نماینده مجلس جمهوری آذربایجان و از پرورش‌یافتگان جریان نورچی‌های ترکیه در این کشور می‌باشد که ظاهرا به علت توانایی‌اش در ایراد جملاتی سبک و به ظاهر علمی و ترک‌گرایانه و روشنفکرمآبانه، موضع‌گیری علیه تشیع و در واقع لجن‌پراکنی موذیانه علیه تشیع و ایران به وی محول شده است. فاضل مصطفی که در طول زندگی سیاسی خود بارها میان جریان‌های رقیب در جمهوری آذربایجان جای عوض کرده و آلت دست بودن وی برای جریان‌های سیاسی رقیب در این کشور روشن است، این‌بار در کسوت نماینده مجلس جمهوری آذربایجان علیه تشیع، یعنی مذهب اکثریت مطلق مردم جمهوری آذربایجان موضع‌گیری می‌کند. این فرد، در جوانی به عنوان یکی از افراطی‌ترین طرفداران ابوالفضل ائلچی‌بیگ که با موج‌سواری بر روی احساسات عمومی پس از فروپاشی شوروی و البته با تقلب و کسب حمایت غرب و ترکیه، قدرت سیاسی را در باکو به دست گرفته بود، در دولت ائلچی‌بیگ فعال بود و به همین علت نیز در دوره به قدرت رسیدن حیدرعلی‌اف، تحت فشار مقامات دولتی بود و به توهین علیه حیدرعلی‌اف و ستایش ائلچی‌بیگ و آتاتورک می‌پرداخت، تا آنکه براساس قوانین و بازی‌های سیاسی خاص جمهوری آذربایجان، مجددا به نظام وظیفه فراخوانده شد و در همین دوران، براساس طرح‌های ویژه سازمان‌های امنیتی جمهوری آذربایجان دچار شستشوی مغزی و «تحول روحی» شد و این بار پس از بازگشت از خدمت نظام به عرصه سیاست، «حزب تاسیس بزرگ» را تشکیل داد و آرام آرام به گذشته خود پشت کرد و نهایتا، در دوره الهام علی‌اف، یکی از کرسی‌های نمایندگی مجلس جمهوری آذربایجان را به عنوان جایزه خیانت به افکار پیشین خود دریافت کرد و در این دوره جدید، با توجه به افزایش نفوذ و تاثیرگذاری صهیونیسم بر ارکان فکری نظام لائیک جمهوری آذربایجان، به یکی از عناصر محلی صهیونیسم در جمهوری آذربایجان تبدیل شد و به‌طور مستمر علیه تشیع و آئین‌های شیعی و بخصوص همه ساله در ایام محرم و صفر به موضع‌گیری‌های سیاسی و انتشار مقالات علیه تشیع و عاشورا و شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری حسینی و جاهل و نادان خواندن مردم جمهوری آذربایجان به خاطر عزاداری برای امام حسین(ع) و نیز به فحاشی علیه جمهوری اسلامی ایران بخاطر حضور مردم جمهوری آذربایجان در مراسم عاشورا می‌پردازد.
این پان ترکیست افراطی و عنصر صهیونیسم، امسال نیز بلافاصله پس از مراسم عاشورا، در گفت‌وگو با بخش آذری رادیو آزادی آمریکا، مردم این کشور را به خاطر شرکت در مراسم عزاداری حسینی در ایام محرم، به جهالت و وحشی‌گری و «تبلیغ ایدئولوژی ایران» متهم کرد و افزود: « نتیجه این ذهنیت آن است که کودکان در مراسم‌های دینی استثمار می‌شوند. این، خیلی خجالت‌آور و مایه روسیاهی است. معنایش این است که ما در جلوگیری از سوق یافتن کودکان به جهالت و خرافات و نادانی، عاجز هستیم. معنایش این است که نظام آموزشی ما نمی‌تواند کودکان را پرورش دهد و آنها در کنار «پدران نادان و مادران جاهل» خود در مراسمی که با ویژگی‌های اسلامی منطبق نیست و صرفا به عنوان عادت برگزار می‌شود، حضور می‌یابند و با مشاهده مراسم وحشت و خشونت، دچار تنش‌های روانی می‌شوند. تمامی این‌ها، نشانه سربرآوردن جهالت در کشور است. به همین علت، من طرفدار برخورد جدی با این مسئله هستم. باید نهادهای انتظامی گام‌های جدی بردارند. والدینی که کودکان خود را به این مراسم‌ها می‌برند، باید مجازات شوند. حتی ممکن است در این‌باره به مجلس ملی، تصویب قانون جدید پیشنهاد شود.» فاضل مصطفی حرکت عزاداران در شهر گنجه را به رغم ممنوعیت دولتی، آشوب نامیده و گفته بود: «آشوب در گنجه را دیدید. کسی نیست که از حسین‌خان و زیادخان که در زمان‌اشغال گنجه، از جان خود گذشتند، یادی بکند. اما، کسانی که به مزار آنها سر هم نمی‌زنند، افسانه می‌سازند و ایدئولوژی کشورهای همسایه (ایران) را گسترش می‌دهند. این، تهدیدی برای نظام لائیک (جمهوری) آذربایجان است. باید علیه این استثمار کودکان، مجازات جدی در نظر گرفته شود تا هیچ کس جسارت نکند آنها را به این روند جذب کند»
در واقع، این جوسازی‌ها علیه تشیع در جمهوری آذربایجان، ابتکاری شخصی تلقی نمی‌شود و در واقع، ماموریتی است که اجرای آن را برخی محافل صهیونیستی به عناصری همچون فاضل مصطفی و رسانه‌های جمهوری آذربایجان محول کرده‌اند.
 اخیرا، ایاز مطلب‌اف، رییس جمهوری پیشین آذربایجان، شرکت‌کنندگان در مراسم عظیم عاشورای جمهوری آذربایجان را به «ارتشی منظم» تشبیه و همچنین تصریح نمود که حتی نظام کمونیستی شوروی نیز نتوانست اسلام را از قلوب مردم جمهوری آذربایجان بیرون کند. با توجه به این واقعیت که سیاستمداران مجربی همچون ایاز مطلب که دوره حاکمیت نظام کمونیستی شوروی و برهه‌های حاکمیتی پس از آن را تجربه کرد و به نقاط قوت و ضعف همه آنها واقف است، بر عبث بودن «مبارزه با خدا» و مقابله با عزاداری حسینی تاکید می‌کنند، اینکه برخی محافل دین‌ستیز و صهیونیسم در جمهوری آذربایجان، حاضر به تکرار تجربه‌های ناموفق رژیم‌های کمونیستی شوروی، کمالیستی ترکیه و رژیم صهیونیستی در مقابله با دین و مذهب مردم می‌شوند.امید است سفر اخیر الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان نویدی پایان‌بخش اظهارات نسنجیده و ثقیل مجلس‌نشینان جمهوری آذربایجان و گامی بزرگ در جهت حذف سیاست‌های ضددینی و اقدامی اساسی در حرکت به سوی تعامل و همکاری صادقانه با جمهوری اسلامی ایران باشد. تردیدی نیست که ادامه روند شاخ و شانه کشیدن علیه جمهوری اسلامی ایران از تریبون‎‌های مختلف و سعی در زیر سؤال بردن ارزش‌های دینی و ایدئولوژی این کشور، علاوه بر انجام اقدامات متقابل، نتیجه‌ای به‌غیر از ایجاد بدبینی و گسترش سایه سرد بر احساسات دوستانه و برادرانه در ایران را خواهد داشت.


سال 2016 سلاح گرم در آمریکا جان 38 هزار نفر را گرفت

Image result for ‫سال 2016 سلاح گرم در آمریکا جان 38 هزار نفر را گرفت‬‎

داده‌های مرکز «کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا» نشان می‌دهد، فقط در سال 2016 «سلاح گرم» جان بیش از ۳۸ هزار آمریکایی را گرفته است.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا داده‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد، میزان کشت و کشتار با سلاح گرم در آمریکا روندی صعودی به خود گرفته طوری که تنها در سال گذشته میلادی، بیش از ۳۸ هزار آمریکایی بر اثر هدف قرار گرفتن با سلاح گرم جان خود را از دست داده‌اند.  خبرگزاری «میزان» با انتشار این گزارش نوشته، این دومین سال متوالی است که شمار مرگ و میر با اسلحه در آمریکا افزایش یافته است. برآورد‌های اولیه نشان می‌دهد، در حالی‌که خودکشی با روش‌های دیگر رو به کاهش است، اما استفاده از سلاح گرم شدیداً رو به افزایش است. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد آمریکا، بیشترین میزان مرگ و میر کودکان در اثر شلیک گلوله را هم به خود اختصاص داده است، به نحوی که مرگ و میر در اثر شلیک گلوله، سومین علت مرگ و میر کودکان یک تا ۱۷ ساله در آمریکاست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 16 آبان 1396
سه شنبه 16 آبان 1396 09:27 ق.ظ
مرگ ب امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی