تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
اقتصاددان سوئیسی
حذف دلار از مبادلات تجاری نسخه شفابخش اقتصاد ایران
    ۱۳۹۶/۰۸/۱۶

Image result for ‫حذف دلار نسخه شفابخش اقتصاد ایران‬‎Image result for ‫پیتر کوئینگ اقتصاددان شناخته شده سوئیسی‬‎


اشاره:
رئیس‌جمهور روسیه در سفر اخیر خود به کشورمان به دیدار رهبر انقلاب رفتند و در حضور ایشان بار دیگر اعلام کردند که «بهترین هدیه غرب به روسیه تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو است،» چراکه در سایه این تحریم‌ها روسیه در حوزه‌های مختلف پیشرفت‌هایی را حاصل کرده است.» در ملاقات‌های مقامات روسی با هیئت ایرانی یکی از راهکارهای مقابله با تحریم‌های آمریکا حذف دلار از مبادلات تجاری عنوان شد. رابطه اقتصادی بین ایران و روسیه در شرایط کنونی که هر دو کشور متحمل تحریم‌های غرب شده‌اند از ابعاد مختلفی اهمیت زیادی پیدا کرده است. «پیتر کوئینگ» اقتصاددان شناخته شده سوئیسی و کارشناس سابق بانک جهانی که پیشتر نیز «اقتصاد مقاومتی» را تنهاترین راهکار مناسب برای رهایی از سیطره اقتصادی آمریکا دانسته بود در مصاحبه‌ای با کیهان به اهمیت حذف دلار از مبادلات اقتصادی کشورهای دنیا برای تحت فشار قرار دادن غرب در حوزه اقتصاد ‌اشاره کرده و گفته که «چرا روسیه باید به غرب بدبین باشد.» این مصاحبه را در ادامه خواهیم خواند:
* روابط اقتصادی ایران و روسیه را در شرایطی که هر دو کشور متحمل تحریم‌های ظالمانه غرب هستند چطور ارزیابی می‌کنید؟
- رابطه ایران و روسیه و همین‌طور رابطه اقتصادی ایران و چین به جمهوری اسلامی کمک می‌کند تا وابستگی خود به اقتصاد غرب که مبتنی به دلار هست را کاهش دهد. این اقدام به نظر گام مهمی در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی است. ترک کردن سیستم مالی اروپا و الحاق به سازمان همکاری‌های شانگهای و قرار گرفتن ایران در طرح « کمربند واحد» در رشد اقتصاد ایران تاثیر به‌سزایی دارد. ایران اکنون در آستانه ورود به سازمان همکاری‌های اقتصادی شانگهای است و دیگر باید این واقعیت را بپذیریم که آسیب‌پذیری ایران در برابر تحریم‌های غرب موضوعی بوده که دیگر با شرایط کنونی تاثیر خود را از دست داده است. همانطور که پوتین دو سال پیش مطرح کرده بود و در دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای آن را تکرار نمود. تحریم‌ها بهترین اتفاقی بود که غرب می‌توانست آن را برای روسیه رقم بزند. تحریم‌های غرب این امکان را برای روسیه فراهم کرد تا در بسیاری از زمینه‌ها از جمله کشاورزی، تولید صنعتی و پیشرفت علمی به خود کفایی برسد. با یک بررسی دقیق می‌توان به راحتی فهمید که اتفاقی مشابه برای ایران در برابر تحریم‌های غربی افتاده است. خودکفایی و تجارت با کشورهای دوست یکی از گام‌های مثبت برای ایران به منظور رسیدن به یک اقتصاد مقاوم در برابر تهدیدات خارجی است، مسیری که ایران از مدت‌ها پیش در آن گام برمی‌دارد.
* رهبر انقلاب در دیدارشان با رئیس‌جمهور روسیه پیشنهاد حذف دلار از معاملات بین دو کشور را دادند. به نظر شما این اقدام تا چه اندازه می‌تواند آمریکا را تحت فشار قرار دهد؟
_ با به امضا رسیدن توافقی سه جانبه بین ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه در حوزه هیدروکربن، به کمک واحد ارزی «روبل» و نه دلار، گامی بسیار مهم برای محو کردن اتکای ایران به اقتصاد دلاری برداشته شد.به عنوان یک عضو سازمان همکاری شانگهای ایران می‌تواند با سایر کشورهای این نهاد با ارزهایی به غیر از دلار معامله نماید تا به این ترتیب به طور کلی از سیستم پولی دغلکار غرب مستقل شود. کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای حدود نیمی از جمعیت جهان و یک سوم تولید اقتصادی دنیا را تشکیل می‌دهند، به نظر می‌رسد این ظرفیت به اندازه کافی بزرگ باشد که دیگر نیازی به اتکا به اقتصاد غرب وجود نداشته باشد.
* پوتین اخیرا در یک اظهارنظری گفت: بزرگترین ‌اشتباه روسیه اعتماد به غرب بوده است. غرب با روسیه چه کرده که باعث بی‌اعتمادی شدید پوتین به آنها شده است؟
_ پوتین واقعا در کلامش صادق بوده است و به نظر من هم بزرگ‌ترین ‌اشتباه روسیه اعتماد به غرب و مخصوصا دل بستن به وعده‌های واشنگتن بوده است. مثلا یک نمونه از بدعهدی غرب که به کشور شما هم مربوط می‌شود همین توافق هسته‌ای است.
روسیه در طول 9 سال از مذاکرات به غرب اطمینان کرد و به مذاکرات با حضور آنان تن داد، اما اکنون می‌بیند که آمریکایی‌ها برای مقاصد سیاسی خود دائما توافق را نقض می‌کنند. این در حالی است که ایران بسیار زیاد به توافق پایبند بوده است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها تعهد ایران به برجام را تایید کرده است.
کشورهایی که تحت تحریم‌های آمریکا هستند همچون روسیه و ایران باید اتکای خود را به دلار و سیستم اقتصاد غرب کاهش دهند تا بدین وسیله ادامه بقای دلار را با خطر جدی‌ای روبرو کنند. اما تا وقتی که نفت و گاز با دلار معامله می‌شوند نمی‌توان تا حد خیلی زیادی سلطه دلار بر دنیا را به خطر انداخت.مثلا امضا شدن قرار داد نفتی بین ونزوئلا و چین با ارز یوان چین گامی در همین راستا محسوب می‌شود.برگردم به سؤال شما، آمریکایی‌ها اصلا به قولی که داده‌اند و یا به امضایی که کرده‌اند وفادار نیستند و بارها در طول تاریخ در مواجهه با سایر کشور بد عهدی خود را به اثبات رسانیده‌اند.
 آمریکایی‌ها نه تنها به قوانین خارجی احترام نمی‌گذارند بلکه به قوانین داخلی کشورشان هم بی‌اهمیت هستند. پوتین درس‌های آموزنده‌ای را از شرایط‌های سخت آموخته است.
* ایران چگونه می‌تواند اقتصاد خود را در برابر فشار غرب و مخصوصا آمریکا مقاوم‌تر کند؟
_ البته ایران تا الان هم اقتصاد خود را بسیار مقاوم کرده است، اکنون نسبت به گذشته اقتصاد ایران خیلی آسیب‌پذیر نیست. ایران به همراه روسیه، چین و سایر کشورهای دنیا که به دنبال جهانی چندقطبی هستند و سلطه آمریکا را به عنوان یک قدرت تک‌قطبی نمی‌پذیرند سخت‌کوشانه در حال افزایش قدرت اقتصادی خود هستند. کشورهای دنیا به دنبال حقوق برابر و نفع یکسان برای همه مردم دنیا هستند.
 غرب امروز را تصور کنید، حجم بدهی‌های آنها حدود 226 تریلیون دلار تخمین زده شده که این مبلغ به تنهایی معادل سه برابر تولید ناخالص داخلی در سراسر جهان است. این بدهی هیچ‌گاه صاف نخواهد شد و تنها می‌تواند منافع اقلیت صهیونیستی در غرب را تامین کند و از سویی دیگر فقیر‌ها را فقیرتر کند و منابع سرشار سایر کشورها را به غارت ببردهمزمان با رونمایی از موشک‌های جدید ساحل به دریا
ارتش یمن: پایتخت تمام متحدان آل‌سعود در تیررس موشک‌های ما قرار دارند

Image result for ‫ارتش یمن: پایتخت تمام متحدان آل‌سعود در تیررس موشک‌های ما قرار دارند‬‎


چند روز پس از شلیک موشک بالستیک به فرودگاه بین‌المللی ریاض، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و شورای عالی سیاسی این کشور اعلام کرده آمادگی دارد، پایتخت همه کشورهای متجاوز را تا پایان سال هدف موشک‌های بالستیک قرار دهند.
یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله شنبه شب یک فروند موشک بالستیک «برکان 2 اچ» را به سمت فرودگاه «ملک خالد»، واقع در شمال شرقی ریاض پایتخت عربستان با موفقیت شلیک کرد. سازمان هواپیمایی کشوری عربستان اصابت موشک برکان را به فرودگاه «ملک خالد» ریاض تأیید کرده است. این حمله موشکی باعث هراس در اردوگاه سعودی شده چرا که اکنون کاخ‌های آل‌سعود نیز در تیررس موشک‌های یمن قرار دارند.
اما این پایان کار نیست و انقلابیون یمن از دستاوردهای جدید موشکی خود نیز رونمایی کرده و وعده حملات شدیدتر در چند ماه آینده را می‌دهند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، ساعاتی پس از هدف قرار گرفتن پایگاه «ملک خالد» ریاض با یک فروند موشک بالستیک یمن و حملات هواپیماهای متجاوز سعودی به مناطق مختلف یمن، سرتیپ «شرف لقمان»، سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد، «در صورتی که کشورهای متجاوز به حملات خود به غیر نظامیان یمن ادامه دهند، یگان موشکی یمن توانایی هدف قرار دادن پایتخت‌های همه آن کشورها را دارد...برد موشک‌های ما به ریاض می‌رسد و قبلا نیز مناطقی فراتر از ریاض مثل منطقه نفتی ینبع و ابوظبی را هدف قرار داده بودیم.»
وی در ادامه تاکید کرد که «تا پایان امسال یگان موشکی ما ان‌شاء ‌الله توانایی هدف قرار دادن همه پایتخت‌های کشورهای متجاوز به یمن را خواهد داشت.» شورای عالی سیاسی یمن نیز دیروز هشدار داد همه فرودگاه‌ها، بنادر، گذرگاه‌ها و مناطقی که برای متجاوزان مهم است هدف قرار خواهند گرفت. این شورا تاکید کرد حمله به فرودگاه ملک خالد ریاض قلدر‌مآبی  عربستان را از بین برد.
این فقط
یک هشدار بود
سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن همچنین گفت در هدف قرار دادن فرودگاه ملک خالد در ریاض تلاش کردیم که مانع از تلفات غیرنظامیان شویم: «موشکی که به سوی فرودگاه ملک خالد شلیک شد تیر هشدار بود و به تمامی شرکت‌ها هشدار می‌دهیم که از حضور هواپیماهای خود در فرودگاه‌های عربستان و امارات خودداری کنند.» سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در پایان گفت: «از تجربه روسیه و کره در توسعه برد و دقت موشک‌ها استفاده کردیم.»
رونمایی از سلاح‌های جدید
از سوی دیگر «صالح الصماد»، رئیس‌شورای عالی سیاسی یمن و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور نیز روز دوشنبه نمایشگاه سامانه‌های موشکی دریایی یمن را افتتاح کرد. این نمایشگاه با همکاری نیروی دریایی و دفاع ساحلی برپا شده است. در ابتدای آغاز به کار این نمایشگاه، فرماندهی نیروی دریایی و دفاع ساحلی یمن درباره سامانه‌های موشکی دریایی «المندب» که بومی هستند و دقت بالایی در هدف گیری اهداف دریایی دارند گزارشی ارائه داد. وی گفت: «این دستاورد بزرگ تحولی چشمگیری در معادله جنگ با دشمن و قدرت بازدارنده‌ای ارتش یمن است و توازن قدرت را تغییر خواهد داد.. پول‌های کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس که برای حمله به آزادگان یمن و جهان خرج می‌شود به زودی با آتش و آهن به سوی آنها بازمی‌گردد.»
فرار رو به جلوی بن‌سلمان
از سوی دیگر، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در واکنش به شلیک یک موشک از یمن به خاک این کشور مدعی شد: «اقدام ایران در تامین موشک برای حوثی‌ها یک تهاجم نظامی علیه ما بوده و ما آن را به معنی اقدام جنگی تلقی می‌کنیم.» ائتلاف متجاوز سعودی نیز در بیانیه‌ای، بسته شدن تمام گذرگاه‌های هوایی، دریایی و زمینی یمن را اعلام کرد. این ائتلاف مدعی شد ایران، نیروهای انصارالله را به موشک‌های بالستیک مجهز کرده و این اقدام ایران تجاوزی مستقیم به عربستان به‌شمار می‌رود و امنیت و صلح بین‌المللی در منطقه و جهان را هدف قرار می‌دهد و به‌منزله نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت است. این اظهارات مقامات سعودی در حالی بیان می‌شود که آل‌سعود یمن را از هوا، دریا و زمین محاصره کرده و حتی ورود دارو به داخل یمن نیز امکان‌پذیر نیست. در این ارتباط وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، اعلام کرد که واشنگتن از اظهارات مقامات سعودی علیه نقش ایران در یمن حمایت می‌کند!
روباه پیر
«بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس اما، طی یک تماس تلفنی با ولیعهد سعودی، «اقدام شبه‌نظامیان حوثی در پرتاب موشک بالستیک به سمت شهر ریاض» را محکوم و نسبت به «هدف قرار دادن عمدی غیر نظامیان» ابراز انزجار کرده است! بوریس جانسون بدون‌اشاره به قتل عام 16 هزار غیر نظامی یمنی از سوی ائتلاف سعودی تاکید کرده که انگلیس در کنار عربستان در مقابله با تهدیدهای امنیتی، ایستاده است.
هراس امارات
از سوی دیگر، « انور قرقاش»، وزیر مشاور در امور خارجه امارات، در اظهاراتی مدعی شد که جنبش انصارالله یمن، راه‌حل سیاسی را نپذیرفته است و این امر نشان می‌دهد که دیگر نباید انعطافی در قبال این جنبش نشان داد. وی افزود: «ما با خطر تبدیل شدن جنبش انصارالله به یک حزب‌الله جدید مواجه هستیم».
قرقاش با ‌اشاره به حمله بالستیکی ارتش یمن به یک فرودگاه در ریاض گفت که حمله موشکی انصارالله به ریاض، نشان می‌دهد که بررسی پرونده موشک‌های بالستیک ایران باید در اولویت قرار گیرند! این وزیر اماراتی در ادامه ادعاهایش افزود: «ما هرگز قبول نمی‌کنیم که با خطر برنامه موشک‌های بالستیک ایران و انصارالله مواجه باشیم.»سال 2017 مرگبارترین سال آمریکا در 10 سال اخیر لقب گرفت

Image result for ‫سال 2017 مرگبارترین سال آمریکا در 10 سال اخیر لقب گرفت‬‎

روزنامه آمریکایی «یو اس‌ای تودی» در گزارشی سال 2017 را «مرگبارترین سال برای آمریکا در زمینه کشتارهای جمعی و استفاده از سلاح» در دست کم یک دهه اخیر خوانده است.
کشور آمریکا در قتل و کشتار روزانه مردم در خیابان‌ها رتبه اول جهانی را دارد. رسانه‌های جهان هر روز حوادث مربوط به تیراندازی‌هایی که منجر به کشتار جمعی در آمریکا می‌شود را مخابره می‌کنند. قتل و کشتار در این کشور ناامن آنقدر زیاد شده که حالا به نوشته مطبوعات این کشور «رتبه نخست کشتار جمعی در جهان» را به خود اختصاص داده است.
چند هفته‌ای از قتل عام حدود 60 نفر در تیراندازی یک قمار باز اموال باخته در لاس‌وگاس نگذشته بود که روز یکشنبه گذشته خبر رسید «دوین پاتریک کلی» عضو سابق نیروی‌هوایی ارتش آمریکا هم با حمله به کلیسایی در تگزاس 27 نفر را کشته و 27 نفر را زخمی کرده است. به گفته پلیس انگیزه وی از این جنایت کشتن همسر سابق و خانواده وی بوده که در کلیسا حضور داشته‌اند.
 روزنامه «یو اس‌ای تودی» هم به بهانه وقوع همین جنایات طی گزارشی نوشته، از سال 2006 در مجموع 358 حادثه کشتار جمعی را در آمریکا رصد کرده که به کشته شدن یک هزار و 883 نفر انجامیده است. این حوادث که شامل تیراندازی، چاقوکشی، آتش افروزی و غیره می‌شوند در 45 ایالت و منطقه کلمبیا روی داده‌اند. براساس آماری که این روزنامه جمع‌آوری کرده، حادثه تیراندازی روز یکشنبه تگزاس تعداد کل قربانیان کشتارهای جمعی آمریکا در سال 2017 را به 208 نفر افزایش داده است و این در حالی است که در سال 2016 این رقم 188 نفر بود.
نویسنده با بیان اینکه «در دو سال اخیر آمریکا شاهد خبرهای خوبی نبوده است» نوشته: «سه مورد از پنج کشتار بزرگ آمریکا در سال‌های 2016 و 2017 روی داده‌اند. محل این حوادث سادرلند اسپرینگز، لاس وگاس و اورلاندو بودند. در این سه حادثه در کل 133 نفر جان خود را از دست داده‌اند. براساس یافته‌های یو اس‌ای تودی در 77 درصد از این کشتارهای جمعی از سلاح گرم استفاده شده است. حدود یک سوم مهاجمان نیز صحنه جنایت را زنده ترک نکرده‌اند. یک چهارم آنها خودکشی کرده‌اند درحالی که دیگران به دست نیروهای پلیس کشته شده‌اند.»
همین روزنامه در گزارش دیگری به قلم «سارا توی» به مقایسه اوضاع آمریکا با دیگر کشورهای جهان در زمینه قتل با سلاح گرم پرداخته و نوشته: «آمریکا در این زمینه جایگاه منحصر به فردی دارد.» براساس پروژه تحقیقاتی «بررسی سلاح‌های سبک» که مقر آن در ژنو است، آمریکا بین سال‌های 2010 تا 2015 به طور متوسط در هر سال شاهد 8 هزار و 592 قتل با سلاح گرم بوده است که معادل 2/7 قتل با سلاح گرم درازای هر 100 هزار نفر می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 17 آبان 1396
چهارشنبه 17 آبان 1396 09:57 ق.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی