تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

واکنش‌های گسترده به اظهارات تازه نخست‌وزیر لبنان
مصاحبه مشکوک حریری تردیدها را دوچندان کرد
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۲

Image result for ‫مصاحبه مشکوک حریری تردیدها را دوچندان کرد‬‎


«سعد حریری»، نخستین مصاحبه خود پس از استعفای مشکوکش را هم از داخل عربستان! انجام داد. دستپاچگی، رنگ‌پریدگی و اضطراب در چهره نخست‌وزیر مستعفی لبنان چنان آشکار بود که تردید‌ها درباره چرایی این استعفا را نه تنها کم نکرد، بلکه دوچندان کرد؛ اگرچه حریری گفت، اسیر سعودی‌ها نشده و آزادانه به هر جا که می‌خواهد می‌رود!
یکشنبه شب بسیاری از چشم‌ها به تلویزیون دوخته شده بود تا اظهارات تازه سعد حریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان و دلایل این استعفا را این بار طی یک مصاحبه مطبوعاتی اما باز هم از داخل عربستان! بشنوند تا شاید به ابهامات درباره گروگان بودن او در دست خاندان آل‌سعود پایان دهند. مصاحبه‌ای که ترتیب آن اصولا با همین هدف از سوی سعودی‌ها داده شده بود. اما نوع صحبت‌های حریری و دستپاچگی او به اضافه ادامه اتهام‌زنی به حزب‌الله نه تنها ابهامات را برطرف نکرد بلکه آن را دوچندان کرد. حریری در این مصاحبه، سردرگم و دستپاچه بود و مضمون اظهاراتش متقاعد‌کننده نبود. از همین رو نه‌تنها برای لبنانی‌ها و بسیاری از اعراب، بلکه برای بسیاری که این اظهارات را با دقت پیگیری می‌کنند، توجیه‌کننده نبود.
این اظهارات اولین گفت‌وگوی «حریری» از زمان پرواز غیرمترقبه‌اش به عربستان در سوم نوامبر(12آبان ماه) و استعفای او یک روز پس از آن محسوب می‌شود. اما به نظر می‌رسد اظهارات او برای ابهام‌زدایی و کاهش تنش‌ها بر سر اینکه آیا او آزادانه عمل کرده یا اینکه سعودی‌ها او را مجبور به استعفا کرده‌اند، نتیجه عکس داده چرا که بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی هم نوشته‌اند که این مصاحبه، ابهامات را دو چندان کرده است. هنوز معلوم نیست حریری چرا به جای کشورش، در عربستان استعفا داده است!
حریری چه گفت؟
طبق گزارش‌های متعددی که منتشر شده، نخست‌وزیر مستعفی یمن در این نمایش مصاحبه! پاسخ روشنی به چرایی اعلام استعفا از داخل عربستان نداد. او همچنین هیچ‌گونه جزئیات جدیدی از آنچه هشت روز پیش به عنوان توطئه علیه جانش توصیف کرده بود، ارائه نکرد. او رنگ‌پریده و هراسان بود و با چشمانی گود افتاده و مضطرب، اغلب با سرعت به سمتی می‌نگریست. این‌طور به نظر می‌رسید که فردی دیگر در محل مصاحبه حضور دارد و حریری قبل از بیان هر نکته حساسی اول به او می‌نگریست!
نخست‎‏وزیر مستعفی لبنان درگفت‎وگوی تلویزیونی با شبکه لبنانی المستقبل به «یعقوبیان» مجری این تلویزیون که طرفدار سعودی‌ها است گفت: «من آزادم و هروقت که بخواهم می‌توانم عربستان را ترک کنم.»
حریری درباره استعفایش نیز چنین گفت که تهدیداتی علیه زندگی‌اش وجود دارد. وی سپس ‌اشاره‌ ضمنی به این مسئله کرد که این تهدیدات از جانب حزب‌الله است! او همچنین به مداخله ایران در لبنان و سلطه حزب‌الله به‌عنوان دلیل دیگری برای تصمیم به کناره‌گیری ‌اشاره کرد. اما در این مصاحبه به این سؤال که آیا استعفایش نهایی است، جواب روشنی نداد. حریری گفت؛ طبق قانون اساسی به محض بازگشت به لبنان شخصا استعفایش را تقدیم رئیس‌جمهور خواهد کرد. حریری در این سخنرانی همچنین اظهارات دیگری مطرح کرد که همین اظهارات به تردیدها افزود. حریری گفت، عربستان در امور لبنان دخالت نمی‌کند! و این ایران است که در امور داخلی این کشور دخالت می‌کند به شرطی قبول می‌کنم، استعفای خود را پس بگیرم که حزب‌الله قبول کند، بی‌طرف باشد.«ملک سلمان من را مانند پسر خودش می‌داند و ولیعهد عربستان نیز برای من قابل احترام است. من به علی‌اکبر ولایتی گفته بودم که دخالت‌های ایران در کشورهای عربی غیرقابل قبول است. تهدیدی که شده بودم از سوی ولایتی صورت نگرفت ... عربستان به اقتصاد، برق و آب لبنان کمک می‌کند، اما دیگران چه کمکی به این کشور می‌کنند؟»
واکنش‌ها
کسانی که نگرانند حریری ممکن است تحت فشار قرار گرفته باشد و حتی از طرف عربستان بازداشت شده باشد، از جمله مقام‌های لبنانی، دیپلمات‌های غربی و برخی از متحدان سیاسی حریری، با این سخنرانی قانع نشدند و اعلام کردند که به چیزی کمتر از بازگشت او به لبنان راضی نمی‌شوند. آنچه به ظن آنها می‌افزاید این است که استعفای حریری دقیقا همان روزی انجام شد که «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان، صدها سعودی را در طرحی که خودش آن را سرکوب ضد فساد و منتقدان آن را پاکسازی توصیف کردن بازداشت کرد. میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در واکنش به این اظهارات حریری گفته، «هر آنچه حریری از عربستان بگوید بازتاب حقیقت نیست و نتیجه شرایط مرموز و مشکوکی است که در پادشاهی عربستان در جریان است و بنابراین نمی‌توان آن را جدی گرفت.» نبیه بری رئیس ‌پارلمان لبنان نیز گفت استعفای حریری تنها در صورتی اعتبار دارد که وی در داخل خاک لبنان آن را اعلام کند. سفیر روسیه در لبنان نیز تاکید کرد که درباره وضعیت سعد حریری نخست‌وزیر لبنان باید توضیح داده شود زیرا این مسئله به حاکمیت کشور لبنان مرتبط است.
«بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس نیز با انتشار بیانیه‌ای خواستار بازگشت بدون تاخیر نخست‌وزیر لبنان به بیروت شد. روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» نیز در گزارشی با ‌اشاره به مصاحبه تلویزیونی حریری تأکید کرد که این گفت‌وگو اصلا قانع‌کننده نبود و تردیدها درباره گروگان گرفته شدن وی در عربستان سعودی را برطرف نکرد.
روزنامه آلمانی «زوددویچه سایتونگ» نیز در مطلبی به تحولات اخیر لبنان به‌ کارگردانی عربستان سعودی پرداخت و نوشت: اسرائیل و عربستان سعودی به‌غیر از مسئله دشمنی با ایران و حزب‌الله ‌اشتراکاتی با هم دارند. اگر اسرائیل حالا به اختلافات درباره لبنان ورود پیدا کند خطر به وجود آمدن جنگ جدیدی در خاورمیانه شکل می‌گیرد. نویسنده در ادامه نوشت، سعودی‌ها البته استعفای سعد حریری نخست‌وزیر لبنان را به وی تحمیل کردند و به این ترتیب اقدام تحریک‌آمیز خطرناکی را انجام داده‌اند. البته سعودی‌ها به‌ویژه به‌خاطر اینکه درگیر جنگ یمن هستند و مبارزات در این کشور طولانی شده است نمی‌خواهند خود جنگ دیگری را رهبری کنند و تل‌آویو را درگیر خواهند کرد.

 


گزارش تکان‌دهنده الجزیره از جنایات سعودی‌ها در یمن
 چنگال عفریت آل‌سعود بر گلوی نحیف کودکان مظلوم یمن

Image result for ‫چنگال عفریت آل‌سعود بر گلوی نحیف کودکان مظلوم یمن‬‎

به دنبال تشدید محاصره یمن از سوی ائتلاف سعودی، شبکه تلویزیونی الجزیره با انتشار گزارشی اعلام کرده، طی چند روز آینده شاهد مرگ صدها انسان بی‌گناه دیگر یمنی از فرط گرسنگی و بیماری خواهیم بود.
ناکارآمدی سلاح‌ها و تجهیزات آل‌سعود علیه یمن باعث شده است تا سران سعودی به حربه تشدید تحریم‌ها و محاصره یمن هم روی بیاورند تا شاید بتوانند با گرسنگی دادن، مردم این کشور را به زانو دربیاورند.
محاصره همراه با بمباران علاوه‌بر مرگ شمار زیادی از مردم بی‌گناه که برخی آن را تا 16 هزارنفر هم اعلام می‌کنند، باعث شده جان کودکان زیاد دیگری به خطر بیفتد. در همین ارتباط شبکه خبری الجزیره در گزارشی به تبعات تشدید محاصره هوایی و دریایی یمنی‌ها از سوی عربستان پرداخته و با استناد به شواهد موجود و بیانیه سازمان‌های بین‌المللی، نسبت به بروز فاجعه انسانی هشدار داده است. در ابتدای این گزارش آمده: «تا هفته آینده، صدها مرد و زن بیمار و یا پیر یمنی در صورت ادامه محاصره این کشور توسط عربستان، خواهند مرد.»
به گزارش فارس، الجزیره در این گزارش همچنین اعلام کرده: «پزشکان یمنی همین حالا با کمبود شدید دارو مواجه هستند و در صورت ادامه وضع موجود، از هفته آینده دیگر هیچ دارویی برای درمان سرطان، دیابت و نارسایی کلیه نخواهند داشت. دکتر عبدالرحمان الانسی که در بیمارستانی در صنعا طبابت می‌کند، می‌گوید اگر محدودیت‌های اعمال‌شده از سوی عربستان کاهش نیابد، احتمالاً همه بیماران سرطانی و حتی بیماران دیابتی‌ من از دنیا خواهند رفت. فقط طی یک هفته، صدها نفر با وضع بدی خواهند مرد.»
هشدار 22 سازمان امدادی
طبق این گزارش 22 سازمان امدادی بین‌المللی در بیانیه مشترکی هشدار داده‌اند که ذخایر فعلی واکسن فقط یک ماه دوام می‌آورد؛ اگر محموله‌های جدید دارو به انبارها وارد نشود، شیوع بیماری‌های واگیردار مانند سرخک، دور از انتظار نخواهد بود و این مسئله، عواقب مرگباری خواهد داشت. این سازمان‌های امدادی همچنین گفته‌اند که پیامدهای چنین وضعیت اسفباری، بیش از همه، جان کودکان زیر 5 سال یمنی را به خطر می‌اندازد که در همین شرایط فعلی و با وجود دارو، از سوء تغذیه رنج می‌برند. در این بیانیه به بروز قحطی هم ‌اشاره شده و آمده که انبارهای مواد غذایی یمن، فقط برای 6 هفته خوراک جمعیت 7 میلیونی یمن غذا دارند. از روز یکشنبه گذشته و با شروع تکمیل محاصره‌هوایی و دریایی یمن و پس از آنکه از فرود اولین هواپیما ممانعت به عمل آمد، قیمت موادغذایی و سوخت در یمن به طرز سرسام‌آوری افزایش یافته است.
تلاش آمریکا برای فرار
فاجعه یمن آنچنان دردناک شده که حتی آمریکا هم که حامی اصلی عربستان در کشتار مردم بی‌گناه یمن است برای فرار از فشار افکار عمومی، از عربستان خواست تا از ورود کمک‌های انسان دوستانه به یمن ممانعت نکند. سفارت آمریکا در یمن اعلام کرد تهدیدات گرسنگی و بیماری هر روز در یمن افزایش می‌یابد، لذا از عربستان و ائتلاف آن می‌خواهیم که مانع عملیات امدادرسانی و ورود کمک‌های انسان دوستانه به یمن نشوند. سازمان ملل و اتحادیه اروپا نیز با توجه به قحطی و گرسنگی در یمن خواستار امکان دسترسی گسترده و ارسال کمک‌ها به مناطق جنگی در این کشور شدند.
تحت این فشارها، نماینده عربستان در سازمان ملل اوایل روز دوشنبه اعلام کرد که ائتلاف تحت رهبری ریاض، بازگشایی فرودگاه‌ها و بنادر دریایی در یمن را آغاز می‌کند.
حمله موشکی به ریاض تکرار می‌شود
از سوی دیگر، مردم یمن هم دیروز در اعتراض به جنایات ناتمام سعودی‌ها در صنعا تظاهرات کردند. یمنی‎ها ضمن محکوم کردن اقدام ائتلاف سعودی، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و عربستان سر دادند. شبکه المسیره گزارش داد که این تظاهرات به دعوت گروه‎های یمنی، از مقابل دفتر سازمان ملل در صنعا برگزار شده است. صالح الصماد، رئیس‌شورای عالی سیاسی یمن طی سخنانی در جمع تظاهرات‌کنندگان در صنعا گفت: «بعد از گذشت 3سال از محاصره یمن به رهبری عربستان، ملت یمن بار دیگر با قدرت به صحنه آمدند». وی افزود: «همه مواضع ما در مبارزه با ظلم از جمله شلیک موشک به ریاض، مواضعی طبیعی است.»
 سخنگوی ارتش یمن نیز در همین ارتباط تأکید کرد، نیروهای یمنی در پاسخ به حملات سعودی و بستن گذرگاه‌های مرزی این کشور، منابع مالی تولیدی و اقتصادی عربستان را هدف قرار خواهند داد، یگان موشکی یمن تسلیحاتی بازدارنده و راهبردی در اختیار دارد که می‌تواند به افزایش حملات نیروهای متجاوز پاسخ درخور بدهد. نیروهای انصارالله نیز با صدور بیانیه‌ای تهدید کردند که در واکنش به بسته شدن بنادر یمن توسط ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان در پی اصابت موشک بالستیک یمن به اطراف فرودگاه ملک خالد ریاض کشتی‌ها و نفت‌کش‌های متجاوزان را هدف قرار می‌دهند. پیش از این نیز محمد الحوثی رهبر شورای انقلاب یمن نیز تهدید کرده بود نفت‌کش‌های عربستان هدف انصارالله خواهند بود.


گسترش فساد اخلاقی بین چهره‌های سیاسی

آمریکا مردم لس‌آنجلس را به خیابان‌ها کشاند

Image result for ‫گسترش فساد اخلاقی  آمریکا مردم لس‌آنجلس را به خیابان‌ها کشاند‬‎

صد‌ها شهروند آمریکایی در اعتراض به رشد بی‌رویه فساد اخلاقی در میان سیاستمداران کشورشان و آزار و اذیت جنسی گسترده از سوی چهره‌های برجسته این کشور تظاهرات کردند.
صد‌ها شهروند آمریکایی یکشنبه بعد از ظهر به خیابان‌های هالیوود در لس آنجلس ریختند و در اعتراض به رویه گسترده آزار و اذیت جنسی از سوی چهره‌های برجسته این کشور تظاهرات کردند.مسئله فساد اخلاقی اخیرا به یکی از مهم‌ترین معضلات در جامعه غربی تبدیل شده است و روزی نیست که در اخبار رسانه‌ها خبری در‌باره آزار و اذیت جنسی چهره‌های برجسته سیاسی یا هنری به میان آورده نشود. از فساد اخلاقی در پارلمان انگلیس گرفته تا کنگره آمریکا، از آزار و اذیت جنسی در کارکنان سازمان ملل تا اتحادیه اروپا همه و همه نشان از تبدیل شدن بی‌رویه فساد به مسئله‌ای بغرنج شده است. این فساد اخلاقی تا بدانجا پیش رفته که یکی از نمایندگان پارلمان انگلیس اعتراف کرد از قدم زدن در راهروهای ساختمان پارلمان واهمه دارد.شهروندان آمریکایی با برگزاری راهپیمایی اعلام کردند که سیاستمداران و دولتمردان این کشور در فساد غرق شده‌اند و باید هرچه سریع‌تر جلوی این رویه گرفته شود. در این تظاهرات که با پیوستن دو تشکل معترض برگزار شد، صد‌ها نفر از جمله «لورن سیوان»، یکی از اتهام‌زنندگان به هاروی ویستین، (تهیه‌کننده هالیوود که اخیرا افشاگری‌های تکان دهنده‌ای درباره رفتار‌های جنسی آزار دهنده وی صورت گرفته است)، شرکت داشتند.«نیویورک تایمز» در ماه اکتبر(مهرماه) با انتشار گزارشی درباره جزئیات اتهامات مطرح شده درباره موارد متعدد تعرض جنسی توسط وینستین که از حامیان مالی بزرگ حزب دموکرات نیز بوده است، توفانی به پا کرد و موجب شد وینستین از شرکت خودش اخراج شود. از آن زمان گزارش‌های متعددی مطرح و چهره‌های برجسته سیاسی و هنری در رسانه‌ها و عرصه سیاست به رفتار‌های ناشایست جنسی متهم شده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 23 آبان 1396
سه شنبه 23 آبان 1396 11:48 ق.ظ
مرگ بر امریکائی های هرزه و جنایتکار و دوغگو و دزد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی