تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در واکنش به اظهارات ماکرون
بشار اسد: فرانسه حامی تروریست‌هاست حق ندارد از صلح حرف بزند
  ۲۸/ ۱۳۹۶/۰۹
Image result for ‫بشار اسد: فرانسه حامی تروریست‌هاست حق ندارد از صلح حرف بزند‬‎

«بشار اسد» در واکنش به  اظهارات همتای فرانسوی خود که دم از صلح در سوریه زده بود، گفت کشوری که از تروریسم حمایت می‌کند، حق ندارد حرف از صلح بزند.
همین یکشنبه گذشته بود که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، بدون توجه به نقش داشتن پاریس در کشتار شش ساله مردم سوریه، حرف از برقراری صلح در این کشور زده و خواستار گفت وگو با «بشار اسد» و یا نمایندگانش شده بود.به گزارش ایسنا، در پی این اظهارات، «بشار اسد» نیز خطاب به ماکرون گفت: کسی که از تروریسم حمایت می‌کند، حق ندارد درباره صلح صحبت کند.رئیس‌جمهور سوریه در جمع خبرنگاران همچنین گفت: روشن است که فرانسه از همان روزهای اول، در رأس حامیان تروریسم بوده و در ریختن خون مردم سوریه دست داشته است. از نظر ما، آنها (فرانسوی‌ها) تا این لحظه، موضع خود را به شکل قطعی تغییر نداده‌اند.پاریس از سال 2011 به بعد، برای اینکه حقایق را در سوریه، وارونه جلوه دهد، برای تروریست‌ها و حامیان آنها تحت نام «دوستان سوریه» میدان‌داری می‌کرده و نشست‌های آنها را نیز میزبانی می‌کرده است.علاوه بر آن، پاریس به اشکال مختلف،  از تروریست‌ها حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کرده است. یکی از مقامات بلندپایه فرانسوی که سال‌ها از طریق یک کارخانه سیمان، از داعش حمایت می‌کرده، «لوران فابیوس» وزیر خارجه سابق فرانسه بوده است.به گفته کارشناسان، طبق محاسبه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی غربی، دولت بشار اسد در همان ابتدای حملات تروریستی، می‌بایست سقوط می‌کرده، اما مداخله به موقع ایران، حزب‌الله و روسیه، تحولات را به سمت دیگری پیش برده است. اکنون کشورهای اروپایی و آمریکا به شدت از شکست تروریسم در سوریه، نگران هستند.
غرب ما را تنها گذاشت
گروه تروریستی «ارتش آزاد» هم اعلام کرده، کشورهای غربی دیگر از آنها حمایت نمی‌کنند و آنها را در سوریه تنها گذاشته‌اند.یک سرکرده گروه تروریستی «ارتش آزاد سوریه» که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با یک پایگاه اینترنتی متعلق به معارضان دولت دمشق موسوم به «عنب» اظهار داشت که حمایت نظامی و مالی کشورهای غربی از آنها متوقف شده است.به گزارش فارس، این سرکرده ارتش آزاد در ادامه، گفت، اکنون دیگر اتاق‌های عملیات «موک» و «مون» وجود خارجی ندارند. حامیان تروریست‌ها از طریق همین اتاق‌ها، حمایت‌ها را دریافت می‌کرده‌اند.«موک» اسم اتاق عملیاتی است که در آن، نمایندگان سرویس‌های جاسوسی  آمریکا، انگلیس و فرانسه حضور دارند. این اتاق در سال 2013 در اردن تشکیل شده و از تروریست‌های ارتش آزاد در جنوب سوریه حمایت می‌کرده است.«مون» نیز یک اتاق عملیات است که مقر آن در ترکیه واقع شده و از ارتش آزاد در شمال سوریه پشتیبانی می‌کرده است.
وی ضمن تکذیب هرگونه برنامه جایگزین برای این حمایت، تاکید کرد که سران گروه‌های وابسته به ارتش آزاد گرد هم جمع و به آنان ابلاغ شد که حمایت نظامی و مالی از آنان متوقف شده است.

در اعتراض به بحران معیشتی
شورش در اقلیم کردستان عراق مردم ساختمان‌های دولتی را آتش زدند
Image result for ‫شورش در اقلیم کردستان عراق مردم ساختمان‌های دولتی را آتش زدند‬‎
مردم اقلیم کردستان عراق در اعتراض به فساد مقامات اقلیم، بحران اقتصادی و شرایط سخت معیشتی خود، علیه دولت خودمختار محلی، دست به شورش زدند. معترضان شرایط بداقتصادی حاکم بر اقلیم را حاصل حماقت‌های رهبرانشان می‌دانند.
اعتراضات مردم کرد در منطقه خودمختار کردستان عراق دیروز و در دومین روز خود، تبدیل به شورش شد و معترضان خشمگین در شهرهای مختلف به نهادهای حزبی و ساختمان‌های دولت خودمختار، حمله کردند و برخی ساختمان‌ها را به آتش کشیدند.به گزارش فارس، در استان سلیمانیه، مردم شهرها و شهرک‌های «رانیه»، «کوی سنجق»، «کفری»، «حلبچه»، «کلار» و «سیدصادق» به خیابان‌ها آمدند. در این اعتراضات، مراکز چهار حزب تاثیرگذار (دموکرات، گوران، اتحادیه میهنی و جماعت اسلامی) هدف حمله قرار گرفت و برخی از این مراکز نیز به آتش کشیده شد.انحلال دولت و پرداخت حقوق معوقه به کارمندان، از خواسته‌های اصلی کردهای معترض بود.نیروهای امنیتی در برخی شهرها، ازجمله حلبچه، برای متفرق کردن مردم معترض، به زور متوسل شدند. در این شهر مقر اتحادیه میهنی کردستان عراق به آتش کشیده شد.در شهر کوسنجق نیز در حمله معترضان خشمگین به مقر اتحادیه میهنی، چهار مامور امنیتی دولت خودمختار کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند. حکومت خودمختار کردستان عراق سه استان اربیل، سلیمانیه و دهوک را دربر می‌گیرد.ناآرامی‌ها از روز دوشنبه در سلیمانیه آغاز شده است. در روز نخست، هیچ‌گونه خشونت و درگیری جدی گزارش نشد و فقط گزارش شد که مردم در سلیمانیه مقر حزب «دموکرات» وابسته به «مسعود بارزانی» را به آتش کشیده بودند. این نخستین بار است که معترضان به طور همزمان به مقرهای همه احزاب موثر در کردستان عراق حمله می‌کنند.این اعتراضات درحالی صورت می‌گیرد که «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق، طی یک سفر رسمی به اروپا رفته است. وی پس از فرانسه، دیروز وارد آلمان شد.«مسعود بارزانی» رئیس سابق سازمان اقلیم کردستان عراق، سوم مهر گذشته بی‌توجهی به اعتراضات بغداد و کشورهای جهان، همه‌پرسی جدایی برگزار کرده بود. پس از آن، روابط میان اربیل و بغداد تیره شد و دولت عراق منابع نفتی کرکوک، فرودگاه‌ها و گذرگاه‌های منطقه کردستان را تحت کنترل خود درآورد و همین مسئله، دولت اربیل را از منابع مالی خود محروم کرده است.رهبران تجزیه‌طلب کردستان عراق پس از حماقت بارزانی در برگزاری همه‌پرسی گفتند، این حماقت آنها را 25 سال عقب انداخت.
سفیر جدید عربستان
خبر دیگر اینکه «عبدالعزیز بن خالد‌الشمری» به عنوان سفیر جدید عربستان در عراق، دیروز استوارنامه خود را تحویل «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق داد.به گزارش خبرگزاری فارس، جعفری و الشمری درباره سیر روابط دو کشور و زمینه‌های تقویت آن، با هم گفت‌وگو کردند.سفیر جدید عربستان به جعفری گفت، عربستان قصد دارد در شهرهای نجف و بصره کنسولگری تاسیس کند. وزارت خارجه عراق، در 28 آگوست سال 2016 (هشت شهریور 1395) به طور رسمی خواستار برکناری «ثامر السبهان» سفیر وقت عربستان به دلیل دخالت‌های آشکارش در امور داخلی عراق شده بود. وی تنها هفت ماه این پست را در اختیار داشت و پس از آن، به دلیل اظهارنظرهای تندش درباره مسائل داخلی عراق، و تحت فشار مردم و دولت عراق، مجبور به ترک این کشور شد.
سایر رویدادها
* منابع دولتی در عراق اعلام کرده‌اند، عناصر داعش در جریان نبرد با نیروهای دولتی 15 پل را در استان «الانبار» منهدم کرده‌اند. به گفته یک مقام محلی، هزینه تعمیر این پل‌ها، مجموعا 15 میلیارد دلار است.
* «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، یکبار دیگر گفت که دولت‌های قبلی آمریکا به تروریست‌های داعش برای اشغال سوریه و عراق کمک کرده‌اند. ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی نیز اظهارات مشابهی را بر زبان آورده بود.


 حمله ترامپ به روسیه و چین در استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا 

Image result for ‫حمله ترامپ به روسیه و چین در استراتژی جدید امنیت ملی آمریکا‬‎
ترامپ با انتشار سند استراتژی امنیتی ملی آمریکا  با تکرار ادعاهای قبلی خود در مورد ایران، دولت‌های روسیه و چین را «قدرت تجدیدنظرطلب» خواند که می‌خواهند نظم بین‌المللی را به چالش بکشند.
سند راهبرد امنیت ملی ترامپ دوشنبه شب منتشر شد. ترامپ در این سند راهبرد دولت خود را درخصوص مواجه با تهدیدهایی که متوجه آمریکا است، تبیین کرده است.ترامپ بعد از انتشار این سند 68 صفحه‌ای در مورد آن در کاخ سفید سخنرانی کرد. راهبرد امنیت ملی جدید آمریکا چین و روسیه را به عنوان «چالشی علیه قدرت، نفوذ و منافع واشنگتن» تلقی کرده و آنها را قدرت‌های
«تجدیدنظر طلب» خوانده است.
در این راهبرد هشدار داده شده که «روسیه و چین با به چالش کشیدن قدرت، نفوذ و منافع آمریکا می‌کوشند امنیت و موفقیت اقتصادی آمریکا را تضعیف کنند؛ از آزادی و عادلانه بودن نظام اقتصادی جهان بکاهند و به این وسیله قدرت نظامی خود را افزایش دهند، اطلاعات را در جوامع خود محدود کنند و نفوذ خود را گسترش دهند.»
«ترامپ» هم‌چنین در سخنانش از عملکرد خود در قبال کره شمالی و ایران دفاع کرد و از پاکستان خواست برای مقابله با تروریسم تصمیم قاطع بگیرد.ترامپ با تکرار ادعاهای قبلی خود در مورد ایران گفت: «من برای مقابله با ایران و مسدود کردن راه دست یافتن این کشور به سلاح اتمی، سپاه پاسداران را به دلیل حمایت از تروریسم مشمول تحریم قرار دادم و پایبندی ایران به توافق جامع اتمی را برای کنگره تأیید نکردم.» ترامپ هم‌چنین از «چهار رکن» اساسی در طرح تازه نام برد اما منتقدان‌اشاره کردند که این شامل حقوق بشر یا تغییرات آب و هوایی نمی‌شود.این چهار رکن شامل حفاظت از میهن، بهبود رفاه در آمریکا، نمایش صلح از طریق قدرت و پیشبرد نفوذ آمریکاست.
واکنش روسیه و چین
یک روز پس از اعلام استراتژی جدید امنیتی آمریکا از سوی دونالد ترامپ که در آن روسیه و چین را قدرت تجدیدنظرطلب خوانده بود، مقامات این دو کشور واکنش نشان دادند. سخنگوی وزارت خارجه چین، روز سه‌شنبه در واکنش به راهبرد اعلام شده از سوی ترامپ گفت: «این راهبرد که پکن را به‌عنوان چالشی برای قدرت آمریکا ترسیم می‌کند روحیه جنگ سرد را با خود یدک می‌کشد و این به ضرر واشنگتن و دیگران خواهد بود». سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: «چین هرگز به دنبال توسعه خود به هزینه دیگر کشورها نیست و در عین حال از حقوق و منافع قانونی خود نیز کوتاه نمی‌آید». دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه، نیز دیروز گفت: «کرملین با این گزاره که روسیه تهدیدی علیه آمریکا است موافق نیست.» پسکوف افزود: «در نگاه اول، استراتژی جدید، ماهیتی امپریالیستی دارد و نشان‌دهنده فقدان تمایل [آمریکا] برای کنار گذاشتن یک‌جانبه‌گرایی است.» او در عین حال اضافه کرد که «اما راهبرد جدید نیاز به مطالعه دقیق‌تر دارد.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 آذر 1396
چهارشنبه 29 آذر 1396 02:47 ب.ظ
مرگ بر خون آشامان جهان آمریکائی های پست فطرت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی