تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


در نشست «حزب اسلام» جمهوری آذربایجان مطرح شد
میلیون‌ها انسان انقلابی در جهان پشت سر آیت‌الله خامنه‌ای هستند
    ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
مسلمانان باکو و جریان‌های سیاسی نزدیک به مسلمانان در گرامیداشت دکتر «محسن صمد اف»، رهبر «حزب اسلام» جمهوری آذربایجان که 7 سالی می‌شود در زندان به سر می‌برد، مراسمی را برگزار کرده و خواستار آزادی وی شدند. در این نشست درباره اغتشاشات اخیر ایران نیز صحبت و علیه آشوبگران موضع گرفته شد.
«حاج الهام علی اف» نایب رئیس حزب اسلام در جمهوری آذربایجان هدف از برگزاری این مراسم را که با حضور جمعی از نمایندگان احزاب و محافل سیاسی و اجتماعی در دفتر حزب اسلام برگزار شد، رساندن صدای ناعدالتی و ظلم روا شده در حق «حاج محسن صمد اف به گوش انسان‌های آزادیخواه» اعلام کرد و گفت: «اینکه فردی برای اظهار عقایدش به 12 سال حبس محکوم می‌شود و پس از اجرای حکم که 7 سال از آن طی شده است مورد انواع اذیت قرار گیرد و از زندانی به زندانی دیگر منتقل شود، عجز و ناتوانی در شنیدن افکار و اندیشه‌های دیگران و مخالفان را نشان می‌دهد.»
به گزارش صداوسیما از باکو، نایب رئیس حزب اسلام جمهوری آذربایجان این را هم گفت که «ما با برگزاری این مراسم ضمن اعلام اعتراض خود درباره حبس حاج محسن صمد اف می‌خواهیم با اعلام حمایت معنوی از ایشان بگوییم که راه و فکر و اندیشه‌های شما زنده و در جامعه در حال گسترش است... اگر ما بر توسعه روابط جمهوری آذربایجان با جمهوری اسلامی ایران تاکید می‌کنیم طبیعی است چرا که مراجع تقلید و بزرگان دینی ما اکنون از ایران دین ما را به دنیا معرفی می‌کنند و طبیعی است که فکر ما با مردم و رهبری جمهوری اسلامی ایران باشد چون دین و ایمان پیوند‌دهنده روابط ما می‌باشد.»
میلیون‌ها انقلابی پشت سر آیت‌الله خامنه‌ای
به گفته نایب رئیس حزب اسلام این جمهوری، «امروز سیاستمداران بزرگ دنیا به رهبری خردمندانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اعتراف می‌کنند و پشت ایشان هم میلیون‌ها انسان انقلابی هستند.»
«حاج الهام علی اف» به حوادث اخیر کشورمان هم ‌اشاره کرد و طی سخنان مبسوطی اغتشاشات در ایران را که با مداخله آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد به شدت محکوم کرد. وی با اعلام اینکه «درباره حوادث اخیر در ایران خیلی چیزها نوشته‌اند» افزود: «حاکمیت جمهوری اسلامی ایران قابل مقایسه با حاکمیت دیگر کشورها نیست چرا که این حاکمیت به‌وجود آمده از ایمان و دین اسلام است و قوانین آن براساس دین اسلام نوشته شده است و ولی فقیه هدایتگر آن است... رئیس جمهور امروز هست فردا نیست اما ولی فقیه اداره‌کننده جمهوری اسلامی هست و تمام ملت هم طرفدار این تعلیمات بوده و پشت ولی فقیه حرکت می‌کنند و شما دیدید که مردم تبریز، ارومیه و دیگر شهرستان‌ها چگونه حمایت خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام کردند... اعتراض‌های اقتصادی در هرجای دنیا می‌تواند باشد اما اغتشاش عده‌ای با تحریک و مداخله عوامل خارجی و آتش زدن زباله‌دان و... کار خارجی‌هاست و شما دیدید که همین تبریز چگونه در حمایت از انقلاب اسلامی و ولی فقیه حمایت خود را نشان داد و ثابت کردند که در راه انقلاب خود آماده جانفشانی هستند چرا که در این راه شهید داده‌اند و انقلاب با خون شهدا به نتیجه رسیده است و مردم انقلابی ایران انقلاب را از آن خود می‌دانند و خودشان هم حافظ آن هستند.» رئیس بخش بانوان حزب اسلام هم با ‌اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اغتشاشات در جمع خانواده‌های شهدا گفت: «ایشان اوایل صحبتشان را با دعای فرج و ظهور آقا شروع کردند. انسان باید سنگ باشد که تحت تاثیر این فرمایشات قرار نگیرد، باید برای ذخیره معنوی آخرت خود این فرمایشات را گوش کنیم... حضرت آیت‌الله ‌خامنه‌ای خورشید اسلام هستند و بر تمام تاریکی‌ها غالب و پیروز خواهند شد.»
رئیس انجمن روشنفکران جمهوری آذربایجان هم در این مراسم با ‌اشاره به دیدار اخیر خود با دکتر محسن صمد اف، روحیه و ایمان وی را با وجود سختی‌های زندان «بسیار عالی» دانست و از ایشان به عنوان «شهید زنده» یاد و بر ادامه تلاش‌ها برای آزادی وی تاکید کرد. دکتر محسن صمد اف در دی ماه سال 1389 پس از مخالفت با ممنوعیت حجاب در مدارس متوسطه جمهوری آذربایجان بعد از یک سخنرانی دستگیر و به 12 سال حبس محکوم شد!


 
 اسلام‌آباد پایان روابط پاکستان با آمریکا را رسماً اعلام کرد

Image result for ‫اسلام‌آباد پایان روابط پاکستان با آمریکا را رسماً اعلام کرد‬‎
 
  وزیر خارجه پاکستان رسماً از پایان روابط این کشور و آمریکا خبر داد.
«خواجه آصف» که طی روزهای اخیر واکنش‌های شدیدی به توئیت‌های اهانت‌آمیز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نشان داده بود، پایان همراهی این کشور با آمریکا در جنگ علیه تروریسم را رسماً اعلام کرد. آصف این را هم گفت که: «ارتباط ما با آمریکا تمام شده است.»
ترامپ در توئیتر خود نوشته بود: «آمریکا از روی بی‌فکری، ظرف 15 سال گذشته بیش از 33 میلیارد دلار درقالب کمک، در اختیار پاکستان قرار داده و آنها با احمق پنداشتن رهبران آمریکا، هیچ چیز جز فریب و دروغ تحویل نداده‌اند. آنها با اندکی کمک، پناهگاه دراختیار تروریست‌هایی قرار می‌دهند که آمریکایی‌ها را در افغانستان شکار می‌کنند.»
خواجه آصف اخیراً گفته بود آمریکا مثل دوستی می‌ماند که دائم خیانت می‌کند و نباید به این کشور اعتماد می‌کردند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، خواجه آصف سپس، در گفت‌وگو با روزنامه «وال‌استریت ژورنال» گفت: «ائتلاف ضدتروریستی پاکستان با آمریکا پایان می‌یابد. این اقدام، به خاطر قطع کمک‌های آمریکا به پاکستان، صورت می‌گیرد.» وزیر خارجه پاکستان تصریح کرد: «همراهی اسلام‌آباد با واشنگتن در جنگ افغانستان، اشتباه بسیار بزرگی بود که مرتکب آن شده‌ایم و به همین دلیل است که کشورمان درگیر حملات تروریستی فراوان شد.»
آصف تاکید کرد: «اینک هیچ ائتلاف و اتحادی با آمریکا نداریم، زیرا کاخ سفید علیه ما مواضعی اتخاذ کرد که هیچ‌گاه دو کشور متحد نباید نسبت به هم داشته باشند.»
وی گفت: «تصور می‌کنم با شرایط ایجاد شده، دیگر هیچ همکاری و اتحادی بین پاکستان و آمریکا ایجاد نخواهد شد.»
وزیر خارجه پاکستان در رابطه با میزان تاثیر قطع کمک‌های آمریکا هم گفت: «قطع کمک‌های مالی کاخ سفید به اسلام‌آباد هیچ اهمیتی ندارد، زیرا مدت‌ها است که درمورد آن چاره‌جویی کرده‌ایم و اینک جایگزین‌های بهتری داریم.»
وی «پرویز مشرف» رئیس‌جمهور پیشین پاکستان را «عامل مشکلات کنونی پاکستان» دانست و گفت: «تصمیم اشتباهی که در زمان او گرفته شد، باعث بروز مشکلات مختلفی برای پاکستان شده است.»پاکستان در سال 2001 خود را متحد آمریکا در جنگ علیه تروریسم اعلام کرد و زمینه لشکرکشی آمریکا و متحدانش به افغانستان را فراهم نمود.
این اتحاد علاوه بر اینکه خشم مردم پاکستان را برانگیخت، موجی از ترور و وحشت را با خود برای مردم پاکستان، به ارمغان آورد. «عمران‌خان» رهبر حزب «تحریک انصاف» پاکستان نیز گفت: «اگر از آمریکا پول نمی‌گرفتیم، امروز درمقابل آن ذلیل نمی‌شدیم.»در این میان، پهپادهای آمریکایی نیز با حمله به مناطق مسکونی در نوار قبایلی شمال غرب پاکستان، جان صدها غیرنظامی بی‌گناه را گرفته‌اند.
رویکرد جدید آمریکا نسبت به متحدان خود در منطقه، دوستان قدیمی این کشور مثل امارات، عربستان و اردن را نیز نگران کرده است.آمریکا مدعی است که پاکستان از تروریست‌ها در افغانستان، حمایت می‌کند. اسلام‌آباد نیز این اتهام را رد می‌کند.«جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا گفته، اگر پاکستان کمک‌های خود به تروریست‌ها را قطع کند، آمریکا کمک‌های خود به پاکستان را از سر می‌گیرد.
اما، به نظر می‌رسد که پاکستان قصد دارد سیاست خارجی خود را به صورت راهبردی تغییر دهد و به جای تکیه به غرب، به چین و دیگر کشورهای غیرغربی تکیه کند. در همین رابطه، وزیر دفاع سابق پاکستان و عضو ارشد حزب «نواز» تاکید کرد: «پاکستان اینک تنها نیست و متحدان خوبی در منطقه دارد و آنها به ما کمک می‌کنند تا از آمریکا فاصله بگیریم.»
هشدار نیویورک‌تایمز
روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» اما در ارتباط با قطع روابط میان آمریکان و پاکستان، زنگ هشدار را به صدا درآورد و اعلام کرد: «روابط بد با پاکستان، سبب ایجاد خسارت برای آمریکا خواهد شد.»
در گزارش این روزنامه آمده است: «لغو کمک‌های مالی به پاکستان، سودی برای آمریکا ندارد و ترامپ نباید با این اقدام به منافع آمریکا ضرر برساند.»
این رسانه اعتراف کرده است: «آمریکا بدون کمک پاکستان، نمی‌تواند با تروریسم موجود در منطقه مبارزه کند، بنابراین نباید به تنش با اسلام‌آباد دامن بزند.»
علاوه بر این، تمام نظامیان آمریکایی که قصد اعزام به افغانستان را دارند باید از آسمان پاکستان عبور کنند و حتی وسایل و تجهیزات نظامی هم‌ ازطریق بندر کراچی و خاک پاکستان وارد افغانستان می‌شود، قطع همکاری با پاکستان می‌تواند خسارت‌های فراوانی را به اقتصاد آمریکا وارد کند. این روزنامه افزود: ازسوی دیگر، قطع روابط با پاکستان، کاملا به سود چین است، زیرا پکن بدون داشتن هیچ رقیبی می‌تواند به موقعیت استراتژیک پاکستان دست پیدا کند.
به نظر می‌رسد کاخ سفید درمورد پاکستان کاملا سردرگم شده است.  سیاستمداران پاکستانی بارها اعلام کرده‌اند که اهمیتی برای کمک‌های آمریکا قائل نیستند و طی سال‌های اخیر متحدان خوبی در منطقه پیدا کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 18 دی 1396
دوشنبه 18 دی 1396 04:22 ب.ظ
درود بر خامنه ای
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی