تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


موج تازه بازداشت‌ها در ترکیه آنکارا حکم بازداشت ده‌ها نفر دیگر را صادر کرد

     ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

Image result for ‫موج تازه بازداشت‌ها در ترکیه آنکارا حکم بازداشت ده‌ها نفر دیگر را صادر کرد‬‎

دادستانی کل ترکیه طی حکمی دستور بازداشت 68 تن دیگر از کسانی که آنها را «مظنونان ارتباط با جماعت فتح‌الله گولن» و «متهم ردیف اول کودتای پارسال» نامیده  صادر کرد.
در ادامه دستگیری و تحقیقات از آنچه دولت ترکیه «عوامل مرتبط با جماعت فتح‌الله گولن» نامیده، دادستانی کل ترکیه دستور بازداشت 68تن را در11 استان این کشور از جمله آنکارا، اسلامبول، ازمیر، آدانا، کایسری ، قونیه، مالاتیا و دیاربکر  صادر کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی ان‌تی‌وی، این افراد از اعضای رده بالای شش سندیکا و برخی نهادهای رسمی هستند که از بامداد روز گذشته تاکنون تعدادی از آنان بازداشت شده‌اند و عملیات گسترده و ضربتی نیروهای امنیتی در 11استان این کشور برای دستگیری دیگر مظنونان  ادامه دارد. مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح‌الله گولن را نزدیک به  170 هزار نفر اعلام کردند.


حنا ربانی:
 هدف آمریکا از لشکرکشی به افغانستان تسلط بر امور چین، روسیه و ایران است 

وزیر خارجه سابق پاکستان اعلام کرد، هدف آمریکا از تقویت تدریجی نیروهای این کشور در افغانستان، سلطه بر ایران، چین و روسیه است.
«حنا ربانی» گفت، هدف کاخ سفید از تقویت تدریجی نیروها در افغانستان، سلطه بر ایران، چین و روسیه است.
وی گفت که آمریکا می‌خواهد از طریق ایجاد تفرقه میان کشورهای منطقه، و دامن زدن به تنش و مشکلات موجود، قدرت خود را توسعه دهد.
پیش از این خبر رسیده بود که آمریکا از عناصر داعش در خاک افغانستان حمایت می‌کند. علاوه بر آن، رسانه‌های آمریکایی شرایط امنیتی در افغانستان را وخیم اعلام کرده بودند. تحلیلگران آمریکایی نیز می‌گفتند، آمریکا با هزینه کردن یک تریلیون دلار در افغانستان و از دست دادن 2400 نظامی، هیچ دستاوردی در این کشور نداشته است. اما، نکته‌ای که از دید این تحلیلگران پنهان مانده، جایگاه راهبردی افغانستان است. این کشور از لحاظ ژئوپلیتیک در جایی قرار دارد که آمریکا نمی‌تواند از آن دل بکند. به همین خاطر، اگر «دونالد ترامپ» و یا رئیس‌جمهوران بعد از وی بتوانند در افغانستان پایگاه‌های نظامی و اطلاعاتی احداث کنند، آمریکا به اهداف خود خواهد رسید. در حال حاضر رسانه‌ها تلاش می‌کنند تقویت نیرو در افغانستان را زمینه‌سازی کنند.
به گزارش تسنیم، ربانی، توئیت اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه پاکستان را مضحک خواند و گفت: من اگر وزیر خارجه کنونی پاکستان بودم، هیچ توجهی به توئیت ترامپ نمی‌کردم، انسان باید پیش از آنکه به متن یک توئیت توجه کند، به شخصی که توئیت را نوشته، بیندیشد.ترامپ اخیرا در توئیت خود، مقامات پاکستان را دغلباز و دروغگو خوانده بود. ربانی تصریح کرد: به عنوان شخصی که سال‌ها در نقطه اوج سیاست بوده‌ام، می‌گویم که محدود دانستن پاکستان به کمک‌های مالی آمریکا، اشتباه است و اسلام‌آباد قدرتمند‌تر از آن است که محتاج کمک‌های آمریکا باشد.وزیرخارجه سابق پاکستان توضیح داد: ترامپ مدعی است که آمریکا بیش از 33 میلیارد دلار به پاکستان کمک کرده، ولی حقیقت این است که طی 17 سال گذشته، تنها 10 میلیارد دلار کمک مالی به اسلام‌آباد داشته است. این وزیر سابق که شیعه است، در ارتباط با جایگاه چین در دیپلماسی پاکستان گفت: چین همیشه شریک استراتژیک ما بوده و سابقه همکاری ما (دوطرف) صرفا به دوران حکومت حزب «نواز شریف» برنمی‌گردد، بلکه بیش از 40 سال است که ما با چین همکاری داریم. حنا ربانی سیاستمدار ارشد «حزب مردم» است. وی جوان‌ترین و نخستین زنی است که عهده‌دار پست وزارت خارجه پاکستان طی سال‌های 2011 تا 2013 بوده است. راهپیمایی گسترده در پایتخت نیجریه برای آزادی شیخ زکزاکی

Image result for ‫راهپیمایی گسترده در پایتخت نیجریه برای آزادی شیخ زکزاکی‬‎


مردم نیجریه در اعتراض به ادامه بازداشت شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی این کشور در «ابوجا» تظاهرات کردند.
با وخیم‌تر شدن حال شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در زندان، اعتراض‌ها نیز به ادامه بازداشت غیرقانونی این عالم سرشناس شیعه بیشتر شده است. روز پنج شنبه نیز «ابوجا» پایتخت نیجریه شاهد تظاهرات گسترده مردمی برای آزادی شیخ زکزاکی بود. مردم در این تظاهرات با تاکید بر غیرقانونی بودن حبس شیخ زکزاکی از دولت نیجریه خواستند فوراً او را آزاد کنند. این تظاهرات در چارچوب کمپین نهادهای مدنی و حقوقی با عنوان «انتظار تا پایان» برگزار شد.
با گسترش اعتراضات هفته گذشته سازمان امنیت نیجریه مجبور شد برای لحظاتی شیخ را مقابل دوربین‌ها نشان دهد و مصاحبه تحریف شده‌ای از وی را نیز برای آرام کردن اوضاع منتشر کند. اما جنبش اسلامی نیجریه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد پلیس مخفی نیجریه با انتشار تصاویر شیخ ابراهیم زکزاکی قصد گمراه کردن مردم را داشت. در این بیانیه آمده است: «این تصاویر ویدیویی طوری تدوین شده‌اند که پخش شدن آنها در جهت منافع حاکمان باشد.» این جنبش همچنین خواستار آن شد که علامه شیخ زکزاکی بر اساس حکم دادگاه عالی نیجریه که در سال ۲۰۱۶ صادر شده به طور کامل و بی‌قید و شرط آزاد شود. «عبدالمومنی گیوا» از اعضای جنبش اسلامی نیجریه در این باره گفته: «بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده تصاویر اصلی طولانی‌تر از تصاویر پخش شده است و مقامات قسمت‌هایی را که خود مایل بودند، حذف و تصاویر را باب میل خود تدوین کردند. این تصاویر برای فریب افکار عمومی منتشر شده است. یک دولت مسئول دست به چنین اقدامی نمی‌زند.» جنبش اسلامی نیجریه همچنین اعلام کرد از بازی‌هایی که نیروهای امنیتی سرگرم اجرای آنها هستند، شگفت زده نشده‌اند و فریب آن را نخواهد خورد.
ارتش نیجریه در سال 2015 به تجمعات حامیان شیخ زکزاکی در شهر زاریا حمله کرد که به گفته شاهدان به کشته شدن نزدیک به 1000 تن از جمله چند عضو خانواده وی منجر شد. برخی شمار شهدا را تا 2000 نفر هم اعلام کرده‌اند.


 فساد اخلاقی سیاستمداران غرب در سازمان ملل
Image result for ‫سازمان ملل متحد‬‎

یک روزنامه انگلیسی اعلام کرده گروهی از کارکنان زن سازمان ملل در سال‌های گذشته مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند اما از ترس آبرو و پیامدهای شکایت کردن، سکوت کرده‌اند.
پس از افشای فساد و آزار جنسی کارکنان مرد و زن در پارلمان اروپا، انگلیس و آمریکا، حال این مسئله به سازمان ملل نیز کشیده شده است و برخی گزارش‌ها حکایت از آزار جنسی کارکنان و کارمندان زن شاغل در این سازمان حکایت دارد. به گزارش فارس، روزنامه انگلیسی گاردین اعلام کرد که اطلاعاتی که از کارکنان کنونی و پیشین سازمان ملل به دست آمده، نشان می‌دهد که در این سازمان فرهنگی از سکوت و عدم مصونیت حکمفرماست. طبق این گزارش، اغلب قربانیان تحت فشار گذاشته شده‌اند و مجرمان هم اغلب مجازات نمی‌شوند. از 15 نفر از قربانیان در 5 سال گذشته سوال شده است و فقط 7 نفر از آنها درباره آنچه بر آنها گذشته است، اطلاع داده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 30 دی 1396
شنبه 30 دی 1396 05:05 ب.ظ
مرگ برصهیونیست جهانی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات