تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مسکو: چیزی تا فروپاشی روابط روسیه با آمریکا باقی نمانده است 

     ۱۳۹۶/۱۱/۰۲

Image result for ‫«دمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه‬‎
 
  «دمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه سطح روابط کنونی بین مسکو و واشنگتن را «در حال فروپاشی» ارزیابی کرده و گفته: «روابط دوجانبه روسیه و آمریکا به این نیاز دارند تا از بن‌بست کنونی که فعلا راه خروجی از آن دیده نمی‌شود، خارج شود.»
سخنگوی پوتین گفت: «واضح است که اوضاع سیاسی در واشنگتن به نفع روابط دو کشور نیست. البته مسکو آمادگی دارد تا هر جایی که طرف آمریکایی حاضر باشد، در جهت بهبود روابط دوجانبه تلاش کند. ولی این مسئله با توجه به وضعیت موجود دشوار است.» البته به گفته وی، سطح تماس‌ها بین «ولادیمیر پوتین» و «دونالد ترامپ» نسبتا خوب است و اگر اوضاع سیاسی داخلی در آمریکا اجازه دهد، دورنمای روابط دوجانبه در بالاترین سطح خوش‌بینانه است.تاریخ مشخصی برای دیدار آتی روسای جمهوری روسیه و آمریکا در نظر گرفته‌نشده‌است.


این کشتی، نماد تحقیر آمریکا در کره‌شمالی است

Image result for ‫این کشتی، نماد تحقیر آمریکا در کره‌شمالی است‬‎
امروز پنجاهمین سالگرد افتادن کشتی جاسوسی آمریکا و خدمه‌اش در دام کره شمالی است. اقدامی که در آن زمان به شدت باعث تحقیر واشنگتن شد و اکنون این کشتی آمریکایی به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری کره شمالی در معرض دید عموم قرار گرفته است.
در 23 ژانویه 1968 کره شمالی به کشتی جاسوسی «یو اس اس پوئبلو» حمله کرد و کشتی و خدمه‌اش را که در حال انجام ماموریت در آب‌های بین‌المللی در شبه جزیره کره بودند، به اسارت گرفت. در این حمله یکی از کارکنان کشتی کشته شد و 82 تن دیگر به مدت یک سال در زندان‌های کره شمالی زندانی شدند. به گزارش دیلی میل، این اتفاق بحرانی را همزمان با جنگ سرد بین دو بلوک شرق و غرب در پی داشت و حتی به تهدید حمله هسته‌ای به کره شمالی انجامید.
پنجاهمین سالگرد این رویداد تحقیرآمیز برای آمریکا حکایت از خصومت نیم قرنی این دو کشور با هم دارد و نشان می‌دهد، اگرچه در یک سال اخیر که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شده، جنگ لفظی پیونگ یانگ واشنگتن به طرز فوق‌العاده‌ای شدت گرفته، اما تاریخ دو کشور رویارویی‌های جدی‌تر از حال حاضر را هم شاهد بوده است.
این اتفاق همچنین نشان می‌دهد خانواده کیم که اکنون سومین نسل از این خانواده در کره شمالی بر سر قدرت است، افراد غیرقابل پیش‌بینی هستند و در دوران جنگ سرد که هم اتحاد جماهیر شوروی و هم آمریکا توافق کرده بودند، کاری به کشتی‌های جاسوسی همدیگر نداشته باشند، آمریکا به‌اشتباه تصور می‌کرد، پیونگ یانگ هم از این قوانین تبعیت خواهد کرد اما این اتفاق نیفتاد و برای نخستین بار در تاریخ آمریکا یکی از کشتی‌های جاسوسی این کشور به دست یک کشور خارجی (کره شمالی) افتاد. مشابه این اتفاق امروز هم ممکن است بیفتد و در شرایطی که اکثر تحلیلگران و ناظران می‌گویند جنگ هسته‌ای بین آمریکا و کره شمالی رخ نمی‌دهد، پیونگ یانگ در اقدامی غیرقابل پیش‌بینی در بروز این جنگ پیش‌دستی کند.
پیونگ یانگ اعلام کرده تا زمانی که خطری از سوی آمریکا یا کشورهای دیگر تهدیدش نکند دست به حمله موشکی نخواهد زد، اما تهدیدهای مکرر آمریکا و به خصوص جنگ لفظی ترامپ علیه این کشور موجب شده تحلیلگران وقوع یک جنگ همه‌جانبه را دور از انتظار ندانند.


گروه بین‌المللی آکسفام:
82 درصد ثروتی که سال 2017 تولید شد به جیب 42 نفر رفت!

Image result for ‫82 درصد ثروتی که سال 2017 تولید شد به جیب 42 نفر رفت!‬‎
گروه بین‌المللی امداد رسانی «آکسفام» در آستانه آغاز نشست اقتصادی داووس، نتایج تحقیقاتی را منتشر کرده که نشان می‌دهد، امروز 42 نفر در جهان صاحب همان میزان ثروتی هستند که در اختیار 3/7 میلیارد نفر طبقه فقیر جهان قرار دارد.
گروه بین‌المللی آکسفام (یکی از بزرگترین گروه‌های بین‌المللی امداد رسانی برای ریشه‌کن کردن فقر و گرسنگی و بی‌عدالتی متشکل از 15 سازمان در 98 کشور جهان) روز گذشته و در آستانه برگزاری اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس در گزارشی نسبت به جهت‌گیری بیشتر اقتصاد جهان به نفع میلیاردرها و سرمایه‌دارها هشدار داد و تلاش کرد تا توجه جهان را به مسئله نابرابری اقتصادی جلب کند.
آکسفام اعلام کرد، «مدیرعامل یکی از پنج شرکت برتر صنعت مد جهان طی چهار روز می‌تواند درآمدی به اندازه درآمد کل عمر یک کارگر کارخانه‌های پوشاک در بنگلادش به دست آورد و ۴۲ نفر در جهان در حال حاضر صاحب همان میزان ثروتی هستند که در اختیار 3/7 میلیارد نفر طبقه فقیر جهان قرار دارد.»
به گزارش ایسنا، به نقل از آسوشیتدپرس، آکسفام در این گزارش که با تیتر «به کار پاداش دهید نه به ثروت» منتشر شده عنوان کرد، «سال گذشته میلادی ۸۲ درصد ثروتی که تولید شد نصیب گروه یک درصدی ثروتمندترین مردم جهان شد در حالی که جمعیت ۵۰ درصدی فقیرترین مردم جهان معادل 3/7 میلیارد نفر شاهد هیچگونه افزایشی در ثروت‌شان نبودند.»
مدیر اجرایی گروه بین‌المللی آکسفام در این باره گفت: «افزایش عظیم سرمایه میلیاردرها نشان دهنده یک اقتصاد پویا نیست بلکه نشانه یک نظام اقتصادی ناکارآمد است... مردمی که لباس‌های ما را درست می‌کنند، تلفن‌های همراه ما را مونتاژ می‌کنند و غذای ما را درست می‌کنند مورد استثمار قرار می‌گیرند تا از طریق آنها جریان کالاهای ارزان قیمت به طور مداوم تضمین شود اما از طرف دیگر سودهای کلان شرکت‌ها و سرمایه‌داران میلیاردر بیش از پیش افزایش پیدا می‌کند.»
در این گزارش تکان دهنده همچنین آمده «از سال ۲۰۱۰ تاکنون ثروت میلیاردرها با میانگین سالانه ۱۳ درصد افزایش داشته است در حالی که شش برابر بیشتر از افزایش دستمزد کارگران متوسط بوده و تا ماه مارس ۲۰۱۷ تعداد میلیاردرها با نرخ شگفت انگیز یک در هر دو روز افزایش پیدا کرده است.»
آکسفام که چندین سال است در آستانه برگزاری اجلاس داووس تلاش کرده تا بر مشکل نابرابری و بی‌عدالتی تاکید کند، همچنین اعلام کرد که: «جریان‌های پوپولیستی و ملی‌گرایی در جهان بدون اقدام مقتضی تنها به روند تشدید این وضع ادامه خواهند داد.» آکسفام در همین راستا فهرستی از اقداماتی را ذکر کرده که دولت‌ها از طریق آنها می‌توانند از طبقه کارگر و فقرا حمایت بیشتری به عمل آورند و میلیاردرها و شرکت‌های بزرگ را به چالش بکشند.
این گزارش هشدار داده: «در آن سو ما می‌بینیم که میلیاردها نفر مجبور می‌شوند برای ساعاتی طولانی در شرایطی خطرناک و بدون برخورداری از حقوق مقتضی کار سخت انجام دهند اما باز هم از تامین نیازهای اساسی زندگی خود شامل غذا و خدمات دارویی و پزشکی عاجز باشند... در سطح جهان زنان معمولا جزو کم درآمدترین‌ها بوده و ناایمن‌ترین ‌اشکال کار را انجام می‌دهند.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 3 بهمن 1396
سه شنبه 3 بهمن 1396 06:55 ب.ظ
مرگ بر صهیونیست
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی