تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


گزارش خواندنی الاخبار
سعودی‌ها بعد از هر شکست؛ تقصیر موشک‌های ایران بود!   
   ۱۳۹۶/۱۱/۰۶

Image result for ‫بن سلمان‬‎
روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی اعلام کرده، عربستان تقریبا پس از هر شکستی در یمن بلافاصله به داستان موشک‌های بالستیک ایران متوسل شده و جامعه جهانی را به توقف انتقال آن به یمن فرا می‌خواند.
رسیدن موشک‌های انقلابیون یمنی به ریاض و ابوظبی باعث هراس امارات و عربستان شده است. این مسئله شکست بزرگی برای این دو کشور است از این رو سعی دارند تا با انتساب این موشک‌ها به ایران به نوعی سرپوشی برای شکست خود فراهم کنند. به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه الاخبار، تقریبا هیچ حادثه‌ای در یمن رخ نمی‌دهد مگر اینکه «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان بلافاصله پس از آن برای سرپوش گذاشتن بر شکست و ناکامی کشورش به داستان موشک‌های ایرانی اشاره کرده و جامعه جهانی را به توقف انتقال آن به یمن فرا می‌خواند.
طبق این گزارش، این در حالی است که قبول شکست برای کشورهای ائتلاف علیه یمن و پیش از همه عربستان و امارات متحده عربی سخت است، حال آنکه این شکست و ناکامی واقعیتی است که روز به روز در حال قوت گرفتن است و کاملا مشهود است که سه سال جنگ و بمباران و نیز تحریم یمن نتوانسته مقاومت این کشور را به زانو در بیاورد.
در گزارش خواندنی الاخبار همچنین آمده:  «نکته قابل توجه اینکه این واقعیت به مذاق ریاض و ابوظبی خوش نیامده است و برای توجیه آن به داستان «دخالت ایران» متوسل شده‌اند تا جایی که تقریبا هر حادثه‌ای در یمن رخ می‌دهد عادل الجبیر اظهاراتی با این مضمون بر زبان می‌آورد که باید جامعه جهانی مانع انتقال موشک‌های بالستیک ایران به یمن و به عبارت بهتر به انصارالله شود.»
با این توضیحات این سوال مطرح است که «چگونه می‌توان ناتوانی سامانه دفاع هوایی سعودی در مقابل موشک‌های مقاومت یمن را توجیه کرد، آن هم در حالی که ریاض مباهات دارد سامانه دفاعی آن آمریکایی است؟»
الاخبار در پایان نتیجه گرفته، «در این میان عربستان سخت در تلاش برای بازارگرمی دروغ انتقال «موشک‌های ایرانی» است، گویی برگ برنده‌ دیگری به جز این موضع برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی خود ندارد و به موازات آن همچنان به جنایت‌های خود علیه یمن ادامه می‌دهد.»در واکنش به طرح یک تریلیون دلاری آمریکا برای نوسازی اتمی
 دانشمندان هسته‌ای ساعت بروز جنگ جهانی اتمی را 30 ثانیه جلو کشیدند 

Image result for ‫دانشمندان هسته‌ای ساعت بروز جنگ جهانی اتمی را 30 ثانیه جلو کشیدند‬‎
گروهی از دانشمندان هسته ای جهان با انتقاد از مواضع دولت دونالد ترامپ، «ساعت روز قیامت» را 30 ثانیه جلو کشیدند.
رئیس‌جمهور آمریکا در یک سال گذشته مرتب بر طبل نظامی‌گری کوبیده، بودجه ارتش را افزایش داده، کره شمالی را به جنگ اتمی تهدید کرده و چهارشنبه گذشته نیز رسانه ها از قول وی خبر دادند که قصد دارد برای نوسازی اتمی آمریکا یک تریلیون دلار هزینه کند. در اعتراض به اقدامات ترامپ  برای دومین بار از زمان پیروزی وی  در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، «بولتن دانشمندان اتمی» ضمن تاکید بر افزایش احتمال نابودی زمین بر اثر آغاز جنگ اتمی، هشدار دادند که بشریت بیش از هر زمان دیگری در هفت دهه گذشته، در آستانه نابودی در یک جنگ اتمی قرار دارد. «بولتن دانشمندان اتمی» چند دهه است که میزان فاصله بشر با جنگ اتمی را بررسی کرده و آن را به صورت نمادین با ساعت موسوم به «ساعت روز قیامت» نمایش می‌دهد.این ساعت سال گذشته نیم دقیقه دیگر جلو کشیده شد. عقربه‌ این ساعت با توجه به وقایع دنیا، به ساعت 24 نزدیک و یا از آن دور می‌شود.
بهمن سال 1395 این ساعت تنها 2/5 دقیقه تا نیمه‌شب، که زمان وقوع جنگ اتمی ویرانگر است، فاصله داشت اما در جدیدترین تغییر این ساعت  بامداد روز  جمعه، دانشمندان اتمی وضعیت عقربه «ساعت روز قیامت» را به دو دقیقه مانده به نیمه شب تغییر دادند و باز هم 30 ثانیه به دلیل اقدامات ترامپ  جلو کشیده شد. آنها دلایل این اقدام خودشان را در مواردی از قبیل «ادبیات بی ملاحظه در حوزه اتمی»، «پاسخ غیر کافی به موضوع تغییرات اقلیمی» و «سوءاستفاده از فناوری اطلاعات» خواندند. از نظر آنها، امنیت جهان در حال حاضر در قیاس با سال قبل، کمتر و خطرناکتر شده است و خطرناکی آن به اندازه وضع خطرناک در زمان جنگ جهانی دوم است.
مدیر بولتن دانشمندان اتمی با مقصر خواندن رئیس‌جمهور آمریکا در وضعیت خطرناک کنونی، بر ناکامی او در موضوعاتی از قبیل «ایجاد جایگزین برای توافق هسته‌ای ایران» و «عجله آن برای از بین بردن سیاست منطقی درباره سیاست مرتبط به انرژی از قبیل توافق اقلیمی پاریس» تاکید کرد. عقربه این ساعت در سال 1949 همزمان با شروع مسابقه تسلیحاتی میان زرادخانه‌های اتمی آمریکا و شوروی، سه دقیقه به نیمه شب قرار داشت. فقط سال 1953 بود که اوضاع از 1949 وخیم‌تر شد؛ آن سال با آزمایش دو بمب هیدروژنی در آمریکا و شوروی، ساعت روی 2 دقیقه مانده به نیمه شب تنظیم شده بود.
19 جوان بحرینی در نوبت اعدام! 

Image result for ‫آل خلیفه‬‎
به گفته فعالان حقوق بشری به دلیل ضعف فشارهای بین‌المللی بر رژیم آل خلیفه، وضعیت حقوق بشر در این کشور «بسیار وخیم» شده و «در مسیر خطرناکی قرار گرفته است.»
فعالان حقوق بشری روز پنج شنبه گذشته طی یک کنفرانس خبری در لبنان گفتند، رژیم آل خلیفه، با نقض گسترده حقوق بشر از جمله بازداشت 37 نفر دریک روز (چهارشنبه), شکنجه زندانیان سیاسی، صدور حکم‌های اعدام و حبس‌های طویل المدت برای مخالفان، هجوم به منازل مردم، باطل کردن گذرنامه‌های مخالفان به مسیری جدید و بسیار خطرناکی کشیده شده است.این فعالان با‌اشاره به اینکه «کشور‌هایی مانند آمریکا و انگلیس، باید انتقادات خود را علیه بحرین، افزایش دهند» تاکید کردند، «سطح ضعیف خویشتنداری که در گذشته وجود داشت، اکنون به کلی از بین رفته است.» به گفته این فعالان، در حالی که ۱۹ نفر اکنون در انتظار اعدام هستند، شرایط در بحرین بدتر شده است، همچنین گزارش‌های مربوط به شکنجه در طول بازداشت و برگزاری دادگاه‌های نظامی برای غیرنظامیان بدست آمده است. در ژانویه(دی ماه) سال ۲۰۱۷، بحرین سه شیعه را اعدام کرد. فعالان حقوق بشری همچنین تاکید کرده‌اند از انتشار اطلاعات جدید وضعیت سلامتی نبیل رجب، فعال حقوق بشری که در بحرین بازداشت شده است، نگران هستند. آنها برای فراهم شدن خدمات پزشکی مناسب برای رجب درخواست داده‌اند. نبیل رجب یکی از فعالان حقوق بشر بحرین است که به علت مصاحبه‌های تلویزیونی در انتقاد از رژیم آل خلیفه به دو سال زندان محکوم شده است. از شروع اعتراضات مردمی ۲۰۱۱ در کشور بحرین علیه رژیم آل خلیفه، سخت‌گیری‌ها بر فعالان مخالف افزایش یافته است.
تعویق جلسه محاکمه شیخ علی سلمان
رژیم بحرین پنجمین جلسه محاکمه شیخ علی سلمان رهبر جمعیت الوفاق را هم به ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) موکول کرد. شیخ علی سلمان سه سال پیش به اتهام توطئه و جاسوسی! بازداشت و به تحمل ۴ سال حبس محکوم شده است و سال آینده مدت محکومیتش به پایان می‌رسد. وی در جلسه روز پنجشنبه خطاب به قاضی گفته: «صدای ضبط شده از مکالمات بین من و وزیر خارجه سابق قطر (که دادگاه به آنها استناد نموده) کامل نیست و قسمت‌هایی از آن حذف شده است.» بحرین در نظر دارد با پرونده‌سازی و محاکمه مجدد وی را این‌بار به اتهام «توطئه و جاسوسی برای قطر جهت اسقاط نظام حاکمه‌ بحرین» از آزادی و حضور درمیان مردم جلوگیری نماید. به خصوص که انتخابات آتی مجلس بحرین نیز نزدیک است. بحرین در پی کشمکش با قطر شیخ علی سلمان را متهم کرده در سال ۲۰۱۱ (۷ سال پیش) در طی تماس‌های تلفنی با نخست وزیر اسبق قطر پروژه اسقاط نظام آل خلیفه را دنبال نموده و برای قطر در خصوص اطلاعات سری و نظامی بحرین جاسوسی کرده است. الوفاق و معارضان بحرینی آل‌خلیفه را متهم می‌‌کنند که قسمت‌هایی از تماس‌های تلفنی ضبط شده را بصورت هدفمند تقطیع، تدوین و تحریف کرده است تا مجددا برای شیخ علی سلمان پرونده‌سازی کرده و از فعالیت‌های عدالت‌خواهانه وی انتقام‌جویی مجدد نماید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 7 بهمن 1396
شنبه 7 بهمن 1396 04:50 ب.ظ
مرگ بر آل سعود بت پرست
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی