تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


شروع دور تازه بازداشت‌ها در حملات ماموران آل خلیفه به خانه‌های مردم

  ۱۳۹۶/۱۱/۰۸


Image result for ‫شروع دور تازه بازداشت‌ها  آل خلیفه به خانه‌های مردم‬‎
آل خلیفه دور تازه‌ای از بازداشت‌ها را با یورش به خانه‌های مردم به بهانه‌های مختلف آغاز کرده است.
طبق گزارش‌های منتشر شده، ماموران آل خلیفه از روز جمعه حملات خود به خانه‌های مردم برای بازداشت آنها را از سر گرفته‌اند. روز جمعه نظامیان امنیتی بحرین به خانه افرادی مثل «سید قاسم جلیل» و«حسین فاضل» در الدیر حمله کردند و آنها را با خود بردند. نیروهای نظامی بحرینی پس از محاصره منطقه «النبیه صالح»، «محمد حسن المیرزا» را نیز بازداشت کردند. چند روز پیش نیز خبر رسید 37 نفر از فعالان سیاسی طی یک روز بازداشت شده‌اند. به گفته شاهدان عینی، ماموران دستگیرشدگان را با آمبولانس منتقل می‌کنند که همین  مسئله نگرانی خانواده آنان را دربر داشته است. گفتنی است، بحرین از 14 فوریه سال 2011 شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.


ضمن انتقاد از مردم آمریکا
 هیلاری کلینتون: شاید اگر زن نبودم از ترامپ شکست نمی‌خوردم

Image result for ‫هیلاری کلینتون‬‎
وزیر خارجه اسبق آمریکا با اعلام این که یکی از دلایل شکستش در انتخابات ریاست جمهوری 2016 وجود تبعیض جنسی و تنفر از زنان در جامعه آمریکا بود گفته، شاید اگر زن نبودم از ترامپ شکست نمی خوردم.
هیلاری کلینتون، در کتاب خود با عنوان «چه اتفاقی افتاد؟»، به دلایل شکست خود از ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 پرداخته است. وی یکی از علل شکست خود را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 را زن بودنش دانسته و نوشته: «تبعیض جنسی علیه زنان و زن‌ستیزی در آمریکا بسیار رایج است... یکی از دلایل روشن پیروز شدن دونالد ترامپ در این انتخابات این بود که وی قائل به تبعیضات جنسی علیه زنان است و شمار بسیار زیادی از مردم  هم به نوار صوتی وی که در آن با افتخار درباره حملات جنسی به زنان صحبت می‌کرد، گوش می کردند و آنگاه شانه‌های خود را بالا انداختند و می‌گفتند، ما باز هم به او رأی می‌دهیم.»
کلینتون  در این کتاب با اشاره به وضعیت سیاسی حاکم بر آمریکا همچنین نوشته، «زن بودن در دنیای سیاست آمریکا امری بسیار دشوار، طاقت‌فرسا و تحقیرکننده است. النور روزولت (همسر رئیس جمهور اسبق آمریکا) نیزگفته است، زنان در سیاست، نیاز دارند پوستی به کلفتی پوست کرگدن داشته باشند.»
نامزد ریاست جمهوری پیشین حزب دموکرات که در رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا، در انتخابات سال 2016 شکست خورد، در این کتاب همچنین تاکید کرده که سیستم ایمنی آمریکا در طول سال‌های متمادی، به تدریج تحلیل رفته و فرسایش یافته است و بسیاری از آمریکایی‌ها به نهادهایی که نسل‌های گذشته به آن‌ها تکیه داشتند و مطمئن بودند اعتماد ندارند. این نهادها شامل دولت، دانشگاه‌ها و همچنین مطبوعات و رسانه‌ها می‌شود.»
به اعتقاد کلینتون، «اظهارات ترامپ و گروه تبلیغاتی ‌او بیشتر شبیه مطالب بی‌اساس در روزنامه‌های زرد بود که در هر سوپرمارکتی می‌توان آن را خرید. از این رو، هرکس به ترامپ انتقاد می‌کرد، با اطلاعات ساختگی و اتهامات تحقیرآمیز و سخنان دندان‌شکن ترامپ  که استعدادی غیرعادی برای استفاده از این نوع حملات علیه منتقدان خود دارد روبه رو می‌شد. ترامپ بیش از پیش به از دست رفتن اعتماد مردم به نهادهای دیرینه آمریکا کمک کرد، زیرا وی اخبار را با سرگرمی و برنامه‌های تلویزیونی را با واقعیت، تلفیق کرده و شرایطی مبهم و نامشخص را برای مردم آمریکا به‌وجود آورده بود.»
گفتنی است، کلینتون در میانه رقابت‌های انتخاباتی گفته بود، دیگر نیازی به پاسخ دادن به چرندیات ترامپ ندارد چرا که مطمئن است در این انتخابات مردم به ترامپ رای نخواهند داد.در سواحل غربی یمن رخ داد
انهدام 20 خودروی نظامی در پاتک سنگین انصارالله به نیروهای ائتلاف سعودی

Image result for ‫انهدام 20 خودروی نظامی در پاتک سنگین انصارالله به نیروهای ائتلاف سعودی‬‎
منابع میدانی یمن از انهدام ۲۰ خودروی نظامی ائتلاف سعودی و کشته شدن ده‎ها شبه‌نظامی وابسته به ائتلاف در حملات نیروهای ارتش یمن در ساحل غربی این کشور خبر دادند.
به گزارش فارس، در درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش یمن و انصارالله با عناصر مسلح طرفدار ائتلاف سعودی در منطقه «وادی عرفان» و اطراف ایستگاه گاز در حومه شهر الخوخه مزدوران سعودی شکست سختی متحمل شدند. منابع میدانی در استان الحدیده می‌گویند ده‌ها نفر از شبه‌‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی که قصد نفوذ به سمت منطقه «قطابه» و خط ارتباطی الخوخه و شهرستان حیس در ساحل غربی یمن را داشتند، کشته شدند. به گفته منابع یمنی، در این درگیری‎ها 17 خودروی نظامی و زرهی منهدم و دچار حریق شدند و سه خودروی دیگر شبه ‌نظامیان نیز در عملیات مقاومت نیروهای یمنی در برابر نفوذ شبه‌نظامیان به سمت مسیر ارتباطی شهر الخوخه و شهرستان «حیس» استان الحدیده واقع در غرب یمن هدف قرار گرفته‏‌اند.
از سوی دیگر «عبدالقدس الشهاری» معاون مدیر ارتباطات رسانه‌ای جنبش انصارالله یمن هم اعلام کرده که حل بحران این کشور در دستان کشورهای عضو ائتلاف متجاوز به یمن است چرا که کلیه سازوکارهای موجود برای مذاکره را از بین برده‌اند. وی در ادامه به نقش «ولد الشیخ احمد» فرستاده سابق سازمان ملل به یمن انتقاد کرد و گفت: «وی بیشتر شبیه فرستاده و نماینده کشورهای ائتلاف سعودی بود نه یک فرد بی‌طرف و خود را به گونه‌ای نشان داد که گویی وی خود ائتلاف است.» الشهاری که با خبرنگار «اسپوتنیک» صحبت می‌کرد اظهار داشت، با انتخاب نماینده‌ای جدید از سوی سازمان ملل در یمن و نشانه‌های آغاز مرحله‌ای جدید از مذاکرات در عمان، به تغییرات خوش‌بین است. وی در ادامه از وجود یک موشک جدید خبر داد و گفت که این موشک احتمالا در مرحله آتی، روند نظامی جنگ را تغییر خواهد داد. الشهاری گفت: «انصارالله کبوتر صلح است و برای ایجاد راهکار برای بحران یمن، امتیازهای زیادی داده است اما کشورهای بزرگ در منطقه و جهان که بر سر این بحران با یکدیگر اختلاف دارند، تلاش می‌کنند تا راهکارهایی توافقی بگونه‌ای که منافعشان تحت تاثیر قرار نگیرد، ارائه کنند.»
کودتا در عدن
خبر دیگر اینکه، «احمد بن دغر» نخست‏وزیر دولت مستعفی یمن که در ریاض پایتخت عربستان مقیم است، در سخنانی که ناشی از اوج اختلافات عربستان و امارات در جنوب یمن است، از کودتا در عدن خبر داد. به گزارش المیادین، «بن دغر» خواستار توقف درگیری در شهر عدن و بازگشت همه نیروها به پادگان‌ها شد و گفت: «آنچه در عدن رخ می‌دهد، کودتا علیه دولت قانونی است.» نیروهای مورد حمایت امارات در جنوب یمن اخیرا خواستار استعفای دولت عبدربه منصورهادی شده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 9 بهمن 1396
دوشنبه 9 بهمن 1396 11:45 ق.ظ
مرگ بر ال خلیفه بی دین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی