تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


شاهزاده افشاگر سعودی:
عربستان و امارات هیچ اختلافی با هم بر سر تقسیم یمن ندارند
    ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
شاهزاده افشاگر سعودی با اشاره به تحولات و ناآرامی این روزهای عدن تاکید کرد، عربستان و امارات هیچ اختلافی بر سر تقسیم یمن ندارند.
درگیری‌ها در یمن این بار در جنوب این کشور شدت گرفته است. «شورای انتقالی جنوب» که تحت حمایت امارات قرار دارند هفته گذشته در اعتراض به «فساد» مسئولان دولت مستعفی وابسته به عربستان ضرب‌الاجلی یک هفته‌ای برای  استعفای دولت به ریاست «احمد بن دغر» (نخست‌وزیر دولت مستعفی) پس از متهم کردن او به «فساد» صادر شد. شورای انتقالی جنوب یمن به منصور هادی رئیس‌جمهوری مستعفی یمن تا یکشنبه(8 بهمن) برای انحلال کابینه به ریاست «احمد عبید بن دغر» مهلت داده بود. دیروز همزمان با پایان یافتن این مهلت درگیری‌هایی بین دو طرف روی داد و تعدادی کشته و زخمی شدند.  احمد بن دغر نخست‏وزیر دولت مستعفی یمن که در ریاض پایتخت عربستان مقیم است، در سخنانی که ناشی از اوج اختلافات عربستان و امارات در جنوب یمن است، از کودتا در عدن خبر داد. به گزارش المیادین، بن دغر خواستار توقف درگیری در شهر عدن و بازگشت همه نیروها به پادگان‌ها شد و گفت: «آنچه در عدن رخ می‌دهد، کودتا علیه «دولت قانونی» است.»
در این ارتباط مجتهد شاهزاده افشاگر سعودی درباره درگیری‌های مسلحانه روز یکشنبه بین نیروهای تحت حمایت امارات و نیروهای منصور هادی نوشت: «بر عکس اینکه گفته می‌شود امارات و عربستان در عدن جنگ نیابتی دارند، این دو هیچ اختلافی با یکدیگر ندارند.» وی تاکید کرد: «محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی با یک نقشه واضح از ابتدا قصد جدایی مجدد یمن جنوبی را داشت و یک گروه مسلح از جدایی‌طلبان تشکیل داد و آنها را آموزش داد و تسلیح کرد و محمد بن سلمان از همه این اتفاقات با خبر بود.»
براساس اظهارات مجتهد، شاهزاده محمد بن سلمان در ابتدای جنگ، و هنگامی که تصور می‌کرد حوثی‌ها پس از دو هفته نابود می‌شوند، خواستار یمن متحد بود اما وقتی شکست سنگینی خورد دیگر حساسیتی نسبت به جدایی جنوب یمن نشان نداد حتی محمد بن زاید توانست او را راضی کند که به سرکوب حوثی‌ها در شمال یمن مشغول باشد و جنوب یمن را به امارات بسپارد.
مجتهد در ادامه تاکید کرد که  تقسیم یمن با سه مانع مهم روبه‌رو است: اول اینکه نیروهای منصور هادی به شدت به وحدت یمن متمسک هستند و به هیچ روی حاضر به پذیرفتن دستورات سعودی برای عقب‌نشینی از مواضع خود به نفع جدایی‌طلبان نیستند. ضمن آنکه نیروهای حکومت هادی از گروه‌های مسلحی که امارات آموزش داده بسیار قوی‌تر هستند. مانع دوم این است که اگر جدایی‌طلبان عدن را تحت سیطره گیرند، دیگر جایی برای حکومت هادی باقی نخواهد ماند که مقرها و مؤسسات صوری خود را در آنجا مستقر کند. لازم به ذکر است که منصور هادی شخصا هیچ مانعی در برابر تصمیمات سعودی و اماراتی نیست زیرا بسیار مطیع و فرمانبردار اوامر سعودی و امارات است، تنها مشکل، حفظ صوری «حکومت قانونی هادی» است.  مانع سوم این است که توجیه اصلی شروع جنگ علیه یمن، خنثی کردن «کودتای حوثی‌ها» علیه «حکومت قانونی یمن» عنوان شد پس اینک سعودی چگونه می‌تواند اجازه دهد کودتای جدایی‌طلبان علیه حکومت هادی ادامه یابد؟! مجتهد در پایان تاکید کرد خلاصه ماجرا این است که عربستان و امارات هیچ اختلافی برای تقسیم یمن ندارند اما بن سلمان در برابر یک بن‌بست فاجعه‌بار قرار گرفته است.

آماده شدن عراق برای انتخابات پارلمانی مردم نگران شیطنت‌های واشنگتن و ریاض

Image result for ‫آماده شدن عراق برای انتخابات پارلمانی‬‎

مردم و جریان‌های سیاسی عراق در حالی وارد فعالیت‌های انتخاباتی شده‌اند که نگران توطئه‌های جدید آمریکا و عربستان علیه خود و کشورشان هستند.
  22 اردیبهشت روز برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق است و ظاهرا احزاب و گروه‌های سیاسی در خصوص زمان برگزاری مشکلی ندارند و برخی از جریان‌ها هم پذیرفته‌اند که دیگر در مورد عقب‌انداختن زمان انتخابات، حرف نزنند.
با این حال، مردم نگرانی دیگری هم دارند و آن، شیطنت‌های آمریکا و عربستان است؛ شیطنت‌هایی که ممکن است ساز و کار برگزاری یک انتخابات صحیح و سالم را مخدوش کند و کلا، طعم انتقال شفاف و صلح‌آمیز قدرت از دولتی به دولت دیگر را تلخ کند.
خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «الاخبار» همین احساس مردم و جریان‌های سیاسی عراق را منعکس کرد و گزارش داد: همزمان با نزدیک شدن موعد برگزاری انتخابات پارلمانی درنیمه ماه مه آینده (22 اردیبهشت)، خطر وقوع انفجارها در شهرهای مختلف عراق، جدی به نظر می‌رسد و چه بسا این انفجارها در چارچوب «مقاصد انتخاباتی» صورت گیرد.گروه‌های سیاسی عراق ضمن هشدار دادن درباره این خطر، از هم‌اکنون انگشت اتهام را به سمت دستگاه‌های اطلاعاتی بیگانه می‌گیرند.
رژیم سعودی ضمن اینکه ممکن است از روش مألوف خود طی سال‌های اخیر (حملات و انفجارهای تروریستی) بهره بگیرد، مدتی است دست به جیب هم شده است و همینطور، دلارهای بی‌حساب و کتاب نفتی را میان چهره‌ها و رؤسای قبایل نزدیک به خود تقسیم می‌کند. این تحرکات ریاض، تقریبا علنی شده و با نشست‌هایی هم همراه است که نشست اخیر سرکرده‌های سابق بعثی عراق در پایتخت اردن، یکی از آنهاست.
در ارتباط با شیطنت آمریکا نیز خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «النباء» عراق گزارش داد، آمریکا برنامه جدیدی را برای دامن زدن به درگیری‌های قومی در عراق مدنظر دارد.
این شرایط در حالی بر ذهن و فکر مردم عراق سنگینی می‌کند که آنها حمله بی‌دلیل هفته گذشته بالگرد آمریکایی در استان الانبار، که مرگ شماری از غیرنظامیان، نیروهای امنیتی و چهره‌های مطرح در پی داشت، را هنوز فراموش نکرده‌اند.
در واکنش به این حمله، شماری از نمایندگان مجلس عراق خواستار خروج نظامیان آمریکایی از عراق شده‌اند. این نمایندگان از دولت بغداد نیز خواستند به حملات آمریکایی‌ها واکنش شدیدتری نشان دهد.
به هرحال، حضور نظامیان آمریکایی در عراق به بهانه مبارزه با داعش و تحرکات سفیر آمریکا در بغداد، به همراه مداخلات عربستان در عراق، نگرانی‌هایی است که ملت عراق را به خود مشغول کرده است.


 پیونگ‌یانگ: حملات سایبری در انگلیس برای ما اهمیتی ندارد
ترزا می سرش به کار خودش باشد
Image result for ‫پیونگ‌یانگ: حملات سایبری در انگلیس برای ما اهمیتی ندارد ترزا می سرش به کار خودش باشد‬‎
 
  در پی اتهام زدن دولت لندن علیه کره شمالی مبنی بر دخالت این کشور در حمله سایبری به سیستم سلامت انگلیس، پیونگ یانگ اعلام کرد، بهتر است ترزا می ‌سرش به کار خودش باشد.
خبرگزاری رسمی کره شمالی با بیان اینکه اتهامات وارده مبنی بر دست داشتن پیونگ یانگ در ماجرای باج‌افزار «واناکرای هک» هیچ اهمیتی ندارد تاکید کرد که آمریکا و متحدانش از جمله انگلیس بهتر است به جای انجام اقدامات تحریک‌آمیز علیه کشورهای دیگر سرشان به کار خودشان باشد.
سال گذشته میلادی انگلیس با یک حمله سایبری مواجه شد که این حمله سایبری از ارتباط صدها هزار کامپیوتر با سیستم بهداشت و درمان ملی عمومی این کشور جلوگیری کرده و ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۹ هزار بیمار را غیرممکن کرد.
در ماه مه سال ۲۰۱۷ میلادی، حمله سایبری عظیمی با استفاده از باج‌افزار واناکرای آغاز شد که بیش از ۲۳۰ هزار رایانه را در ١٥٠ کشور جهان را آلوده کرده به ۲۸ زبان از قربانیان باج طلب می‌کرد. در آن زمان کارشناسان اعلام کردند که نشانه‌هایی از دخالت کره شمالی در این حمله سایبری پیدا کردند و کد استفاده شده در این حمله سایبری همانند دیگر حملات سایبری توسط پیونگ یانگ انجام شده است. برهمین اساس مقامات انگلیس، پیونگ یانگ را متهم و اعلام کردند که دولت مطمئن است کره شمالی در پشت پرده این پرونده قرار داشته است. خبرگزاری رسمی کره شمالی در واکنش به این اتهامات اعلام کرد که اولویت اول این کشور زندگی و سلامت مردم است و چنین اتهاماتی هیچ اهمیتی برای کره شمالی ندارد و به طور رسمی به طرف انگلیسی اعلام کرده که اقدامات یک جانبه و مقصر اعلام کردن کره شمالی بدون هیچگونه شواهدی تنها اقدامی برای مخدوش کردن چهره پیونگ یانگ است.
این خبرگزاری افزود، آمریکا به دنبال انحراف افکار عمومی است و هر زمان که یک حمله سایبری در سراسر جهان انجام می‌گیرد آمریکا و دیگر نیروهای خصمانه برای انحراف افکار عمومی بدون هیچ دلیلی به کره شمالی ارتباط می‌دهند. این در حالی است که پادشاه جرائم سایبری، آمریکاست و واشنگتن به حملات سایبری به عنوان یک ابزار مهم برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی‌اش می‌نگرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 10 بهمن 1396
سه شنبه 10 بهمن 1396 10:28 ب.ظ
مرگ بر سران کشور های عربی فاسد غارتگر و جنایت کار
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی