تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


ترامپ: ممکن است اختلافات آمریکا با اتحادیه اروپا به جاهای باریکی کشیده شود
  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
 
Image result for ‫ترامپ: ممکن اس‬‎
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی انگلیسی اذعان کرد که آمریکا با اتحادیه اروپا مشکلات فراوانی دارد و ممکن است رابطه این دو به جاهای باریکی بکشد.
روابط اروپا و آمریکا بعد از روی کار آمدن «دونالد ترامپ» همواره مسیر پر تنشی را طی کرده است، به طوری که رهبران اروپا طی یک سال گذشته بارها تاکید کرده‌اند که اروپا باید از زیر چتر حمایتی آمریکا بیرون آمده و به خود متکی باشد. رئیس‌جمهور آمریکا نیز در مصاحبه‌ای که بخش‌هایی از آن منتشر شده از سیاست اتحادیه اروپا در تجارت با آمریکا انتقاد کرده و آن را «خیلی غیرمنصفانه» خوانده است.  ترامپ در این مصاحبه تاکید کرده است «من مشکلات زیادی با اتحادیه اروپا داشته‌ام و ممکن است کار از این لحاظ-یعنی از لحاظ مسائل مربوط به تجارت- به جاهای باریک بکشد.»
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، ترامپ در مصاحبه با شبکه خبری «آی‌تی‌وی» گفته است: «ما نمی‌توانیم محصولاتمان را برای آنها بفرستیم. خیلی خیلی سخت است. با وجود این، آنها محصولاتشان را برای ما می‌فرستند- بدون اینکه مالیاتی در کار باشد؛ مالیات اندکی از آنها گرفته می‌شود. این خیلی غیرمنصفانه است.»
رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر گزارش‌ها درباره ابتلایش به امراض روانی را رد و بار دیگر تکرار کرد که خودش را «نابغه‌ای باثبات می‌داند.» وی گفت: «قبلاً گفته بودم باهوش هستم، ولی گمان می‌کنم این توصیف چندان دقیق نیست.
 باید بگویم من نابغه‌ام» ترامپ درباره مخالفت‌های گسترده با سفرش به انگلیس هم مدعی شد که او در انگلیس محبوب است. وی گفت: «من در انگلستان محبوب هستم. ایمیل‌های زیادی از طرفدارانم از انگلیس برایم می‌رسد. آنها حرف‌هایی که من درباره مسائل امنیتی و مسائل دیگر می‌زنم را دوست دارند.»
تاوان اعتراض
خبر دیگر از آمریکا اینکه بر اساس گزارش‌ها افرادی که در جریان مراسم تحلیف ترامپ یک سال پیش بازداشت شده‌اند در وضعیت اسفباری به سر می‌برند و برخی از آنها ممکن است به 60 سال زندان نیز محکوم شوند.
روزنامه ایندیپندنت در گزارشی به شرح وضعیت نامناسب دستگیر‌شدگان عضو یک گروه مخالف «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پرداخته که در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری علیه او تظاهرات کرده بودند. رسانه‌های آمریکایی گفته‌اند دستگیرشدگان گروه موسوم به «اخلال در مراسم تحلیف» ممکن است در صورت تأیید جرم با مجازات‌هایی تا60 سال حبس مواجه شوند.
ایندیپندنت به مورد دو نامزد به نام‌های «الیزابث آدریان لاگاسی» و «مایکل وبرمن» ‌اشاره کرده که عضو این  گروه بوده‌اند و در روز مراسم تحلیف ترامپ دستگیر شده‌اند.روزنامه انگلیسی نوشته این دو نفر «در روز دستگیریشان، 9 روز بود که با یکدیگر نامزد شده بودند.
آنها بعد از دستگیری به 6 فقره جرم در ارتباط با اعتراض به مراسم تحلیف ترامپ متهم شده‌اند. حالا آنها به جای برنامه‌ریزی برای ازدواج، در حال بررسی روش‌های حقوقی برای فرار از تحمل 60 سال حبس هستند» به نوشته ایندیپندنت، در حال حاضر حدود 59 نفر از متهمان در ارتباط با این پرونده هستند که تکلیفشان مشخص نیست.
آنها می‌گویند آمریکا از آنها به عنوان درس عبرتی برای نشان دادن سرنوشت مخالفت با ترامپ استفاده می‌کند. آنها گفته‌اند حتی در صورتی که جرمشان احراز نشود، بیش از یک سال را تنها به دلیل اعتراض به رئیس‌جمهور آمریکا در بلاتکلیفی گذرانده‌اند. ایندیپندنت در بخش دیگر این گزارش به شرح وضعیت دیگر متهمانی پرداخته که با تهدیدهای مختلف، اعم از تهدید به مرگ خود یا نزدیکانشان رو به رو شده‌اند. پلیس از اظهارنظر درباره این گزارش خودداری کرده است.بسیج مصری‌ها با شعار «تحریم» علیه انتخابات فرمایشی السیسی 

Image result for ‫بسیج مصری‌ها با شعار «تحریم» علیه انتخابات فرمایشی السیسی‬‎

درخواست‌ها برای تحریم انتخابات ریاست جمهوری مصر از سوی بسیاری از شخصیت‌ها و گروه‌های مصری در حال افزایش است.
با پایان یافتن زمان ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری مصر برخی شخصیت‌های مصری در بیانیه‌ای با توصیف انتخابات ریاست جمهوری به «تئاتری طنزآمیز» از مردم خواستند انتخابات را تحریم کرده و نتایجش را به رسمیت نشناسند. به گزارش ایسنا، از جمله شخصیت‌هایی که این بیانیه را امضا کردند، عبدالمنعم ابوالفتوح، کاندیدای سابق ریاست جمهوری، هشام جنینه، رئیس سابق دیوان محاسبات اداری مصر و محمد انور سادات، عضو سابق پارلمان این کشور است. شخصیت‌های برجسته مصر در این بیانیه تاکید کردند، اقدامات امنیتی و اداری دولت برای ممانعت از انجام رقابت سالم در انتخابات آتی و تلاش برای خالی کردن میدان انتخابات از کاندیداها است و بازداشت تیم سامی عنان، رئیس سابق ستاد ارتش از جمله این اقدامات است.
در بیانیه مذکور آمده است: «دولت مصر به دنبال کاندیدایی است که در رقابت با عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور این کشور نقش «سیاهی لشکر» را بازی کند.» امضا کنندگان این بیانیه از موضع هیئت عالی حزب «الوفد» که با ورود به انتخابات مخالفت کرده، قدردانی کردند.
همچنین این بیانیه تعدی به هشام جنینه را که روز شنبه روی داد، محکوم کردند. جنینه معاون حقوقی تیم سامی عنان است که در پی اعلام کاندیدا شدن برای انتخابات ریاست جمهوری توسط نیروهای نظامی بازداشت و در حال حاضر در زندان به سر می‌برد.  حزب سلفی «النور» اعلام کرد که از السیسی در این دور از انتخابات حمایت می‌کند و یونس مخیون، رئیس این حزب تصریح کرد، السیسی برای این ماموریت و تحقق همکاری میان همه نهادهای دولت تواناتر است. حزب سلفی النور در انتخابات سابق یعنی در ۲۰۱۴ نیز از سیسی حمایت کرد و در براندازی محمد مرسی، رئیس‌جمهور سابق مصر نیز همکاری داشت.
کمیته ملی انتخابات مصر ظهر دیروز دوشنبه را آخرین مهلت برای ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۸ اعلام کرد. دیروز رسانه‌های مصری پیش‌بینی کردند که با انصراف «خالد علی» وکیل حقوقی مصر از کاندیداتوری برای انتخابات ریاست ‌جمهوری و بازداشت «سامی عنان» رئیس پیشین ستاد کل ارتش مصر به اتهام تخلف از قوانین نظامی، فرد دیگری در کمیته‌ انتخابات ثبت‌نام نکند و السیسی بدون رقیب باقی بماند. اخیرا هیئت عالی حزب لیبرال الوفد نیز با ثبت‌نام «سید بدوی» رئیس این حزب در انتخابات ریاست‌ جمهوری مخالفت کرد. پیش از این «محمد بهاء الدین ابوشقه» سخنگوی ستاد انتخاباتی السیسی گفت که با وجود یک نامزد در انتخابات چیزی تغییر نخواهد کرد و انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود. پیشتر نیز «احمد شفیق» آخرین نخست‌وزیر دولت «حُسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر نیز که برای نامزدی اعلام تمایل کرده بود، تحت فشارها انصراف داده بود. طبق اعلام «لاشین ابراهیم» رئیس کمیته ملی انتخابات مصر، مصری‌های مقیم خارج طی روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مارس (۲۵، ۲۶ و ۲۷ اسفند) برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری به پای صندوق‌های رأی خواهند رفت.
 ابراهیم همچنین گفت که انتخابات ریاست‌جمهوری در داخل کشور نیز طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ مارس (۶ تا ۸ فروردین) برگزار می‌شود و در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، این انتخابات طی روزهای ۱۹ تا ۲۱ آوریل (۳۰ فروردین تا ۱ اردیبهشت) در داخل کشور و ۲۴ و ۲۶ آوریل(۴ تا ۶ اردیبهشت) نیز در خارج از کشور برگزار می‌شود.
 نیویورک تایمز: ستاره واقعی نشست داووس، چین بود نه آمریکا

Image result for ‫ستاره واقعی نشست داووس، چین بود نه آمریکا‬‎
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره اجلاس داووس نوشت ستاره واقعی این نشست بین‌المللی چین بود نه آمریکا.
چهل و هشتمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس با بیش از ۲۵۰۰ مهمان از ۱۰۰ کشور جهان که در آن بیش از 65 رئیس دولت حضور داشتند به کار خود در حالی پایان داد که به نوشته نیویورک تایمز ستاره امسال این نشست چین بود و «دونالد ترامپ» بسیار کم‌فروغ در این نشست ظاهر شد.
به نوشته  نیویورک تایمز‌؛ ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با اطمینان بخشیدن به سرمایه‌گذاران و سران تجاری در این باره که شعار «نخست آمریکا، به معنای تنها بودن آمریکا» نیست، از نشست مجمع جهانی اقتصاد برای جلب سرمایه‌گذاران و سران تجاری استفاده کرد. اما در هفته گذشته در داووس معلوم بود که شتاب ژئوپلیتیک به نفع پکن است، نه واشنگتن.
این روزنامه در گزارش خود نوشت: یکی از سخنرانی‌ها در مجمع جهانی اقتصاد که بیشترین شرکت‌کنندگان را داشت، سخنرانی لیو هی، عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بود که به ترغیب درباره ابتکار «یک کمربند، یک جاده» پرداخت.
شرکت‌کنندگان در نشست اعلام کردند این ابتکار چین همین حالا رقیب نهادهای بین‌المللی دیرینه‌تری است که از دیرباز،‌ آمریکا در راسشان قرار داشته است. جو کایزر، مدیر اجرایی زیمنس گفت: «خواه ناخواه، ابتکار «یک کمربند، یک جاده» چین، سازمان تجارت جهانی جدید خواهد بود.»
این گزارش می‌افزاید: در حالی که مجمع جهانی اقتصاد در داووس دایر بود، چین تلاش‌های دیگری می‌کرد تا بلندپروازی‌های ژئوپلیتیک خود درباره ابتکار «یک کمربند، یک جاده» را حتی بیش از پیش گسترش دهد. وانگ یی، وزیر خارجه چین در نشست وزیران خارجه کشورهای آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب که در سانتیاگو، شیلی برگزار شد، خواستار مشارکت و همکاری تنگاتنگ کشورهای منطقه شد. البته وی از مشارکت دادن رسمی آنها در این ابتکار خودداری کرد. میشل تمر، رئیس جمهور برزیل در داووس گفت نگران افزایش نفوذ چین در آمریکای جنوبی نیست؛ چینی که سرمایه‌گذاری در شیلی را افزایش داده و وام‌های کلانی به ونزوئلا و اکوادور داده است.
وی همچنین گفت نگران علاقه شدید چین به کسب سهام در صنعت توزیع برق و دیگر صنایع برزیل نیست. پکن، با وجود وضع تعرفه‌های سنگین بر طیف گسترده‌ای از کالاهای تولیدی همچون کفش و خودرو، این لفاظی‌ها را می‌کند. میانگین تعرفه بر واردات در چین، در واقع سه برابر این تعرفه‌ها در آمریکا، و دو برابر آن در اتحادیه اروپاست.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 10 بهمن 1396
سه شنبه 10 بهمن 1396 10:27 ب.ظ
مرگ بر ترامپ دائم الخمر دزد و دروغگو و فاسدو جنایت پیشه و...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی