تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


شلیک موشک بالستیک به فرودگاه ملک فیصل انصارالله به هدف زد

   ۱۳۹۶/۱۱/۱۶

Image result for ‫شلیک موشک بالستیک به فرودگاه ملک فیصل انصارالله به هدف زد‬‎
انقلابیون یمن می‌گویند با یک فروند موشک بالستیک فرودگاه نظامی ملک فیصل در عربستان را درهم کوبیدند.
به گزارش ابنا یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز یک فروند موشک بالستیک کوتاه برد به سوی پایگاه نظامی ملک فیصل در شهر خمیس مشیط در عربستان شلیک کرد. یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن می‌گوید موشک شلیک شده دقیقا به هدف مورد نظر اصابت کرده است. این در حالی است که رسانه‌های عربستان به روال سابق اعلام می‌کنند یک موشک بالستیک در آسمان جنوب این کشور رهگیری و منهدم شد. برخلاف ادعاهای رسانه‌های عربستان، یک منبع وابسته به جنبش انصار الله گفت: موشک بالستیک کوتاه برد بادقت به پایگاه نظامی ملک فیصل اصابت کرده است. همچنین دیروز یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله دومین موشک بالستیک را به سمت مواضع شبه نظامیان ائتلاف سعودی در یمن شلیک کرد.
براساس گزارش‌های اولیه

جنگنده پیشرفته روسی در ادلب با دوش‌پرتاب آمریکایی سرنگون شده است

Image result for ‫جنگنده پیشرفته روسی در ادلب با دوش‌پرتاب آمریکایی سرنگون شده است‬‎
گزارش‌های اولیه سرنگونی جنگنده روسی با سلاح دوش‌ پرتاب آمریکایی را در آسمان سوریه، تایید می‌کند. این در حالی است که واشنگتن قبلا استفاده از سلاح آمریکایی در این ماجرا را انکار کرده بود.
شنبه گذشته یک فروند جنگنده «سوخو- 25» ارتش روسیه در آسمان استان ادلب سوریه هدف موشک قرار گرفت و سرنگون شد. خلبان این جنگنده نیز پس از فرودآمدن با چتر، طی تیراندازی متقابل با تروریست‌های «جبهه النصره»، به قتل رسید.در پی این واقعه و مشخص بودن این که سلاح استفاده شده توسط تروریست‌ها، پیشرفته‌ بوده است، آمریکا بلافاصله از خود، رفع اتهام کرد. این اقدام ناشیانه آمریکا، شکی باقی نگذاشت که آمریکا پشت این ماجرا قرار دارد. با این حال، هنوز سندی که بتواند افکار عمومی را قانع کند، به دست نیامده بود.
تا اینکه دیروز تسنیم به نقل از «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه «رأی‌الیوم» اعلام کرد، طبق گزارش‌های اولیه، هواپیمای سوخو-25 روسیه با یک نوع موشک حرارتی پیشرفته که توسط دوش پرتاب آمریکایی شلیک شده، هدف قرار گرفته است.عطوان نام این موشک را «مان پاد» اعلام کرد و گفت که «جبهه النصره» اخیرا از طریق «گروهی» به این سلاح دست یافته است.حال که مشخص شده، موشک و دوش پرتاب آمریکایی بوده، دیگر اهمیتی ندارد بدانیم که آیا واشنگتن مستقیما این سلاح را در اختیار گروه تروریستی جبهه النصره قرار داده و یا این موشک و دوش‌پرتاب، به طور غیرمستقیم، به دست عناصر جبهه النصره رسیده است.
سکوت مسکو
تا عصر دیروز روسیه چه به طور رسمی و چه غیررسمی، واکنشی به این اقدام آمریکا نشان نداده است. تنها موردی که گزارش شده، اظهارات «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه بوده که گفت، نتایج نشست اخیر موسوم به کنفرانس سوریه در شهر «سوچی» روسیه، آمریکا را آزرده خاطر کرده است. به عبارت دیگر، موفقیت‌‌آمیز بودن نشست سوچی در غیاب آمریکا، مقامات واشنگتن را عصبانی کرده و آمریکایی‌ها می‌خواستند از طریق سرنگونی جنگنده سوخو-25، ضرب شستی به روس‌ها نشان بدهند. به هر حال، باید دید که شخص «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه، چه واکنشی به این اقدام آمریکا نشان خواهد داد.
نتایج نشست سوچی
برخلاف تبلیغاتی که در خصوص بی‌نتیجه بودن نشست سوچی راه افتاده، سرگئی ریابکوف گفت: در حال حاضر پرونده‌های مربوط به قانون اساسی سوریه در حال انتقال به ژنو بوده و تمامی اعضای کمیسیون قانون اساسی این کشور، مشخص شده‌اند.به گزارش تسنیم، ریابکوف توضیح داد: «در حال حاضر مسائل مربوط به تدوین قانون اساسی جدید برای سوریه، بار دیگر به چارچوب مذاکرات میان سوری‌ها در ژنو منتقل شده است. ترکیب کلی کمیته مربوط به آن نیز مشخص شده و به زودی نهایی خواهد شد.»ریابکوف در مورد اینکه در حال حاضر واشنگتن چه نقشی در روند حل و فصل اوضاع سوریه بازی می‌کند، گفت:‌ «آمریکایی‌ها به کنگره گفت‌وگوهای ملی سوریه که هفته گذشته در سوچی برگزار شد، دعوت شده بودند، ولی آنها حتی از اعزام نماینده‌ای در حد ناظر به این نشست خودداری کردند و این انتخاب خود آنها بود.»
سایر رویدادها
* «کمال قلیچدار اوغلو» رهبر اصلی‌ترین حزب مخالف دولت در ترکیه، خواستار از سرگیری روابط این کشور با سوریه شد.
* ساکنان استان ادلب سوریه با برگزاری تظاهرات، خواستار خروج عناصر گروه تروریستی جبهه النصره از این استان شدند.
* نیروهای ارتش سوریه طی عملیاتی در استان «حماه»، سه روستا را از عناصر گروه تروریستی داعش پس گرفتند. پیامدهای بحران‌سازی ترامپ برای آمریکا به روایت دموکرات‌ها

Image result for ‫پیامدهای بحران‌سازی ترامپ برای آمریکا به روایت دموکرات‌ها‬‎

دموکرات‌های مجلس نمایندگان هشدار دادند اقدام رئیس‌جمهوری این کشور در علنی کردن یادادشت‌های طبقه‌بندی شده اف‌بی‌آی می‌تواند باعث ایجاد بحرانی جدی در قانون اساسی آمریکا شود.
  انتشار یادداشت‌های محرمانه در مورد پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تنش‌ها بین ترامپ و اف‌بی‌آی را تشدید کرده که به گفته برخی از کارشناسان نشان از «شکاف حاکمیتی» و «وجود دولت پنهان» در آمریکاست. بر اساس بخش‌هایی از این یادداشت که از حالت محرمانه خارج شده، اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری یک قاضی را گمراه کرده‌اند که خارج از حیطه قانونی عمل کند و حکم شنود مکالمات کارتر پیج، از اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ را تمدید کند. در واقع اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا متهم شده‌اند که بر اساس یک گزارش بحث‌برانگیز اثبات نشده و ارائه آن به قاضی، علیه ترامپ مجوز شنود گرفته‌اند. در این یادداشت پلیس فدرال آمریکا و وزارت دادگستری به سوءاستفاده از قدرت نظارتی خود متهم شده‌اند. در مقابل منتقدان ترامپ درگیری وی با اداره تحقیقات فدرال را «تلاشی برای تضعیف روند تحقیقات اف‌بی‌آی در پرونده روسیه» قلمداد می‌کنند. دموکرات‌های کنگره معتقدند این سند که توسط جمهوریخواهان تهیه شده گمراه‌کننده بوده و از اطلاعات طبقه‌بندی شده به صورت گزینشی استفاده کرده تا بر تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس پرونده دخالت ادعای روسیه در انتخابات آمریکا تاثیر منفی بگذارد. دیروز نیز دموکرات‌های برجسته آمریکایی هشدار دادند که دونالد ترامپ و جمهوریخواهان این کشور درصورتی که قصد استفاده از یادداشت‌های اطلاعاتی خارج شده از حالت طبقه‌بندی را برای متوقف کردن تحقیقات رابرت مولر در مورد روسیه و یا اخراج یک مقام ارشد وزارت دادگستری را داشته باشند، باعث آغاز یک بحران در قانون اساسی خواهند شد.
دموکرات‌ها همچنین می‌گویند «دوین نونز»، نماینده جمهوریخواه که ریاست کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را بر عهده دارد با انتشار این یادداشت‌ها قصد تضعیف روند تحقیق و تفحص در پرونده ترامپ- روسیه را دارد که تحت‌نظر رئیس سابق اف‌بی‌آی، رابرت مولر در جریان است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 17 بهمن 1396
سه شنبه 17 بهمن 1396 01:18 ب.ظ
مرگ بر السعود بی دین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی