تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانتظاهرات کودکان محاصره شده در غزه

با شعار «ما را نجات دهید»

    ۱۳۹۶/۱۱/۱۶

کودکان فلسطینی ساکن نوار محاصره شده غزه در اعتراض به شرایط وخیم حاکم بر این منطقه که 11 سالی می‌شود تحت محاصره صهیونیست‌هاست، تظاهرات کردند و از مردم سراسر جهان خواستند نجاتشان دهند.
روی پارچه نوشته‌هایی که کودکان فلسطینی در دست داشتند این جملات بیشتر به چشم می‌خورد: «کودکان غزه را نجات دهید»، «محاصره را لغو کنید.» تظاهرات کودکان در غزه به همت موسسات خیریه در نزدیکی میدان سرایا در شهر غزه برگزار شد. بسیاری از این کودکان از بدو تولد در محاصره بوده‌اند.
بر اساس گزارش‌های متعدد و رسمی، وضع اقتصادی و معیشتی ساکنان غزه به شدت بحرانی است و ساکنان این منطقه از کمترین حقوق  انسانی محروم هستند. بر اثر این محاصره که 11 سالی می‌شود ادامه دارد، میزان فقر در این باریکه به 80 درصد رسیده و میزان بیکاری نیز از 50 درصد عبور کرده است. همچنین شمار زیادی از ساکنان نوار غزه به علت کمبود امکانات پزشکی جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که مدعیان حقوق بشر سکوت مرگبار کرده و کشورهای خیانتکار عربی  برای نزدیک شدن به رژیم صهیونیستی دست و پا می‌شکنند و کسی به فکر کودکان غزه نیست. در این باریکه چیزی حدود 2 میلیون و پانصد هزار نفر زندگی می‌کنند که با توجه به وسعت کم غزه، متراکم‌ترین نقطه جهان از لحاظ تعداد جمعیت محسوب می‌شود.
هشدار آنروا درباره اوضاع انسانی در غزه
آژانس اشتغال و کمک‌رسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی موسوم به « آنروا» نیز درباره اوضاع انسانی و معیشتی فلسطینی‌های ساکن نوار غزه به سبب کاهش اعتبارات مالی این نهاد بین‌المللی، هشدار داده است. آژانس آنروا اعلام کرده کاهش کمک‌های غذایی ارسالی به نوار غزه تاثیرات و پیامدهای فاجعه‌باری به دنبال خواهد داشت . بیش از ۱۰ بیمارستان و مرکز درمانی در منطقه نوار غزه نیز به سبب قطع برق و کمبود سوخت ژنراتور‌های برق اضطراری تعطیل شده است. سخنگوی وزارت بهداشت غزه، گفته: «شرایط خدمات بهداشتی در غزه به سبب کمبود سوخت ژنراتور‌های برق بیمارستان‌ها به سرعت در حال وخیم شدن است. ژنراتور‌های برق اضطراری در ۱۳ بیمارستان و مرکز درمانی نوار غزه از کار افتاده‌اند که شامل سه بیمارستان اصلی این منطقه نیز می‌شود.  هزاران بیمار با این وضع حاد ممکن است جان خود را از دست بدهند.»
 مدیر بیمارستان شفا در غزه نیز می‌گوید،  وضع بهداشت و درمان در غزه فاجعه‌بار است و از خط قرمز عبور کرده است. بیمارستان شفا که بزرگترین مرکز درمانی در نوار غزه است، مملو از بیمارانی است که از بیمارستان‌های دیگر انتقال یافته‌اند. اوضاع بی‌نهایت خطرناک است و بسیاری از بیماران ممکن است به زودی جان خود را از دست بدهند.
تخریب مدارس فلسطینی
نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی علاوه بر محاصره غزه، در حال تخریب مدارس فلسطینیان نیز هستند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، صهیونیست‌ها دیروز یکی از این مدارس را در کرانه باختری با لودر تخریب کردند. در این گزارش‌ها آمده: «نظامیان اسرائیلی با یورش به روستای العیزریه بین دو شهر قدس و اریحا در کرانه باختری، مدرسه این روستا را تخریب کردند. بیش از 90 کودک فلسطینی در این مدرسه ابتدایی تحصیل می‌کردند. بولدوزرهای ارتش اسرائیل با حمایت نظامیان این رژیم برای تخریب این مدرسه به بهانه آنکه مجوز ندارد، وارد روستای العیزریه شدند.»
بنابر اعلام دفتر همکاری امور بشردوستانه سازمان ملل صهیونیست‌ها برنامه‌ای برای تخریب دست‌کم 45 مدرسه دیگر در قدس شرقی را در دست دارند. نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین روز یکشنبه با یورش به استان نابلس یک خانه در حال ساخت فلسطینی‌ها را تخریب کردند. مرد شماره 2 کره شمالی در راه سئول

Image result for ‫مرد شماره 2 کره شمالی در راه سئول‬‎
در اتفاقی بی‌سابقه از سال ۱۹۵۳ تاکنون، مرد شماره دو کره‌شمالی در چارچوب مذاکرات صلح دو کره به سئول می‌رود.
مقامات کره شمالی اعلام کرده‌اند، در آستانه برگزاری المپیک زمستانی، «کیم یونگ نام» که عنوان تشریفاتی «رئیس‌دولت کره شمالی» را دارد در اقدامی بی‌سابقه به کره‌ جنوبی سفر می‌کند. دو کره به بهانه بازی‌های زمستانی که قرار است در کره جنوبی برگزار شود، به رغم سنگ‌اندازی‌های آمریکا مذاکرات کم سابقه‌ای را آغاز کرده‌اند.
ایسنا در این باره به نقل از خبرگزاری رویترز نوشته، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد که کیم یونگ نام، رئیس‌مجمع خلق کره شمالی در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی که روز جمعه در شهر «پیونگ چانگ» در کره‌ جنوبی برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.
وزارت اتحاد مجدد دو کره مستقر در سئول هم اعلام کرده که کیم یونگ نام، رهبری یک هیئت ۲۲ نفره را برعهده خواهد داشت و انتظار می‌رود روز جمعه برای یک سفر سه روزه وارد کره‌ جنوبی شود. سفر کیم یونگ نام به کره‌ جنوبی همزمان با آن صورت می‌گیرد که سئول به شدت به برگزاری مذاکرات درسطح مقامات عالی رتبه، نه تنها میان دو کره بلکه میان کره شمالی و آمریکا در جریان المپیک زمستانی که از نهم تا ۲۵ فوریه (۲۰ بهمن تا ۶ اسفند) برگزار می‌شود، امید بسته است. بنابر اعلام کاخ ریاست‌جمهوری کره‌ جنوبی، سفر کیم یونگ نام که دومین مرد قدرتمند کره شمالی است، «فرصت‌های بسیاری را برای برگزاری مذاکرات در سطح مقامات عالی‌رتبه به وجود می‌آورد.» کیم یونگ نام ارشدترین مقام کره شمالی است که از زمان پایان جنگ کره به دنبال آتش‌بس سال ۱۹۵۳ به سئول سفر می‌کند.
واکنش سئول
سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری کره‌ جنوبی در واکنش به این خبر گفت، سفر کیم یونگ نام، عزم کره شمالی برای بهبود روابط دو کره و موفقیت المپیک زمستانی و همچنین صداقت رفتار پیونگ‌یانگ را نشان می‌دهد.گاردین: سیا تولید‌کننده و دلال بزرگ مواد مخدر در افغانستان است  


Image result for ‫گاردین: سیا تولید‌کننده و دلال بزرگ مواد مخدر در افغانستان است‬‎
به نوشته یک روزنامه انگلیسی، سازمان جاسوسی «سیا»ی آمریکا تولید‌کننده و دلال بزرگ مواد مخدر به ویژه هروئین در افغانستان است.
روزنامه گاردین با انتشار گزارشی در‌باره تولید روزافزون مواد مخدر در افغانستان از سال 1994 تا سال 2017، نقش اصلی سازمان سیا را در این سوداگری ضد انسانی برملا کرد.به گزارش تسنیم، گاردین نوشت: زمین‌‌های تحت کشت مواد مخدر در افغانستان سیر صعودی را طی کرده، و از 7 هزار هکتار به بیش از 32 هزار هکتار افزایش یافته است.
افزایش بی‌رویه تولید مواد مخدر در افغانستان و مبارزه نمایشی ‌اشغالگران با آن در این کشور، این گمانه‌زنی را تقویت کرده که آمریکا و ناتو به طور مستقیم در افزایش تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان نقش دارند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 17 بهمن 1396
سه شنبه 17 بهمن 1396 01:14 ب.ظ
مرگ بر یهودیان اسرائیل
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی