تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تنفر شدید 71 درصد مردم ترکیه از آمریکا  

۱۳۹۶/۱۱/۲۰

Image result for ‫تنفر شدید 71 درصد مردم ترکیه از آمریکا‬‎
بیش از ۷۱ درصد شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی تازه در ترکیه اعلام کردند که از آمریکا به شدت متنفر هستند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اقدامات آمریکا در خاورمیانه تاثیرات خود را در روابط واشنگتن و آنکارا نشان داده است به نحوی که نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد نفرت از آمریکا به شدت در جامعه ترکیه در حال افزایش است. بیش از ۷۱ درصد شرکت کنندگان در یک نظرسنجی تازه در ترکیه اعلام کردند.۵۸ درصد مردم ترکیه معتقدند حمایت‌های آمریکا، اسرائیل و کشور‌های اروپایی علت گسترش سریع قلمروی گروه (صهیونیستی - وهابی) داعش در سوریه و عراق بود. حلمی داسدمیر مدیر شرکت نظرسنجی آپتیمار گفت: «این نتایج به هیچ عنوان برای وی تعجب‌برانگیز نیستند.» وی گفت: «از سال ۲۰۱۱ و شروع درگیری‌ها در سوریه، ما نظرسنجی‌هایی را به منظور بررسی افکار عمومی در رابطه با سیاست خارجی دولت ترکیه اجرا می‌کنیم.
با اشاره به سیاست خارجی رژیم سعودی
 ایندیپندنت: محمد بن‌سلمان خطرناک‌ترین مرد جهان است

Image result for ‫محمد بن‌سلمان خطرناک‌ترین مرد جهان است‬‎
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت با ‌اشاره به سیاست خارجی ولیعهد سعودی و ناکامی‌های وی در این سیاست تاکید کرد، بی‌سبب نیست که محمد بن سلمان خطرناکترین مرد در جهان توصیف شود.
روزنامه ایندیپندنت در مقاله‌ای با تیتر جنجال برانگیز «آیا محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خطرناکترین مرد در جهان یا اصلاح گرای لیبرال است»؟ نوشت، محمد بن سلمان هم‌اکنون دومین مرد قدرتمند درعربستان به شمار می‌رود. در این مقاله که «بیثان مک رنان» فرستاده روزنامه ایندیپندنت به ریاض نوشته، آمده است: «محمد بن سلمان بعد از مرگ پدر 81 ساله‌اش، کوچکترین پادشاه در تاریخ کشور عربستان خواهد شد. بن سلمان 32 ساله اثرات خود را روی چند دهه آینده سیاست عربستان برجای خواهد گذاشت.»
به گزارش تسنیم، روزنامه ایندیپندنت با‌ اشاره به رشد سریع بن سلمان در هرم قدرت در عربستان در سایه جمعیت 70 درصدی جوانِ عربستان تاکید کرد که سیاست خارجی ولیعهد سعودی سردرگم بوده است. نویسنده مقاله ایندیپندنت با ‌اشاره به سیاست خارجی بن سلمان نوشت: «بی‌سبب نیست اگر وارث جوان تاج و تخت سعودی «خطرناکترین مرد در جهان» توصیف شود.» این نویسنده افزود: «بن سلمان بعد از تقویت پایگاه قدرت خود در داخل عربستان امیدوار است که بتواند طرح چشم انداز عربستان در تغییر موازنه قوا در خاورمیانه را اجرا کند.»
مک رنان نوشت: «ریاض و واشنگتنِ تحت مدیریت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در این تفکر اتفاق نظر دارند که باید با هم با ایران مقابله کنند.» اما نویسنده مقاله اینگونه نتیجه گرفت: «سیاست خارجی بن سلمان تاکنون در محدوده سردرگمی تا فاجعه‌آمیز بودن در نوسان بوده است، زیرا اکثر تلاش‌های بن سلمان برای تاثیرگذاری بر روند حوادث در لبنان و قطر، نتایج و واکنش معکوس به همراه داشته است. همچنین ورود عربستان به جنگ در یمن پیشرفتی نداشته و در نقطه محدودی درجا می‌زند. حتی یمن امروز به منزله ویتنام دیگری برای عربستان توصیف می‌شود.»
ایندیپندنت با‌ اشاره به اقدامات بن سلمان علیه شماری از اعضای خاندان حاکم در عربستان نوشت:« بن سلمان اعضای خاندان حاکم را برای تقویت قبضه خود بر قدرت به حاشیه راند که از جمله آنها، بیش از 200 نفر از بازرگانان و چهره‌های سرشناس خاندان حاکم سعودی بودند که ماه نوامبر گذشته در چارچوب مبارزه با فساد بازداشت شدند. این اعضای خاندان سعودی ممکن است ائتلافی علیه بن سلمان تشکیل دهند.»
تسلط انقلابیون یمن بر مواضع راهبردی
از سوی دیگر، ارتش یمن و کمیته‎های مردمی وابسته به انصارالله از روز پنجشنبه عملیات گسترده‎ای را در استان الجوف واقع در شمال شرق این کشور آغاز کرده‎اند. المیادین گزارش داد که ارتش یمن و کمیته‎های مردمی وابسته به انصارالله، کنترل مناطق «وادی سلبه، ارتفاعات حبش و منطقه التباب» استان الجوف را در دست گرفته‎اند. بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی همچنین بر تعدادی از مناطق شهرستان «خب ‌و الشعف» استان الجوف مسلط شدند.
خبر دیگر اینکه، سازمان حقوق بشر القسط در بیانیه‌ای اعلام کرد، مسئولان سعودی «نهی البلوی» فعال زن عربستانی را به خاطر انتقاد از عادی سازی روابط با عربستان بازداشت کردند. بازداشت البلوی برای تحقیق درباره انتشار فایلی ویدئوی از وی در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت. البلوی در این فایل از عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل انتقاد و از حق ملت فلسطین حمایت کرده بود. سازمان القسط خواهان آزادی فوری این فعال مدنی و حقوق بشری شد. در همین حال، یحیی عیسری رئیس‌سازمان القسط و از فعالان حقوق بشری عربستان به شبکه الجزیره گفت، مسئولان سعودی با بازداشت نهی البلوی ثابت کردند که تحمل هرگونه نقدی را ندارند. پارلمان اروپا :120 میلیون اروپایی در فقر زندگی می‌کنند

Image result for ‫پارلمان اروپا :120 میلیون اروپایی در فقر زندگی می‌کنند‬‎

پارلمان اروپا با اعلام وجود حدود 120 میلیون نفر فقیر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بر بیکاری گسترده جوانان و وجود 28 میلیون کودک نیازمند در کشورهای اروپایی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، پارلمان اروپا از وجود حدود 120 میلیون نفر فقیر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بیکاری گسترده جوانان و وجود 28 میلیون کودک در کشورهای اروپایی که خانواده‌های آنها نمی‌توانند نیازهای اساسی و اولیه آنها را تأمین کنند، خبر داد و نسبت به خطر نابرابری اجتماعی در اتحادیه اروپا هشدار داد.
شماری از اعضای پارلمان اروپا هشدار دادند افزایش نابرابری اجتماعی در اتحادیه اروپا خطر فروپاشی این اتحادیه را بیشتر می‌کند. در بحث پارلمان اروپا در این خصوص تأکید شد، نابرابری اقتصادی و اجتماعی رو به افزایش است. گفته می‌شود اتحادیه اروپا ثروتمندترین منطقه در جهان است اما میلیون‌ها نفر در این اتحادیه در فقر زندگی می‌کنند و مورد بی‌توجهی هستند.
«اودو بولمان» نماینده آلمان در پارلمان اروپا گفت: در اتحادیه اروپا حدود 120 میلیون نفر فقیر هستند و 28میلیون کودک در خانواده‌هایی زندگی می‌کنند که نمی‌توانند نیازهای اساسی و اولیه آنها را تأمین کنند.
جیپه کوفود نماینده دانمارک پس از آنکه تأکید کرد اتحادیه اروپا پس از بحران مالی سال 2008، حدود 653 میلیارد یورو برای نجات بانک‌ها هزینه کرد.  آمارها نشان می‌دهد هم‌اکنون بیکاری گسترده‌ای در میان جوانان در چند کشور اتحادیه اروپا وجود دارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 21 بهمن 1396
شنبه 21 بهمن 1396 12:21 ب.ظ
مرگ بر در عص حاضر بر آمریکا و انگلیس و اسرائیل و وهابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی