تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


دو کره در آستانه آشتی تاریخی اگر آمریکا سنگ‌اندازی نکند

   ۱۳۹۶/۱۱/۲۲

Image result for ‫دو کره در آستانه آشتی تاریخی اگر آمریکا سنگ‌اندازی نکند‬‎
به رغم تمام سنگ‌اندازی‌های آمریکا و اظهارات مغرضانه معاون رئیس‌جمهور این کشور که گفته بود «موضع سئول و واشنگتن در قبال پیونگ‌یانگ یکسان است و تغییر نمی‌کند» خبر رسیده، رئیس‌جمهور کره جنوبی به دعوت کیم جونگ اون برای سفر به پیونگ یانگ پاسخ مثبت داده و ممکن است این سفر تاریخی به زودی صورت بگیرد؛ اتفاقی که قطعا خوشایند آمریکایی‌ها نخواهد بود.
در اقدامی که حکایت از گرم شدن سریع روابط دو کره دارد، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی «مون جائه این» رئیس‌جمهورکره جنوبی را شخصا به پیونگ یانگ دعوت کرد.این دعوت در جریان نشست ۳ ساعته خواهر و مرد شماره دو کره شمالی با رئیس‌جمهور کره جنوبی در «خانه آبی» موسوم به کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی صورت گرفته است. دیداری که در روابط دو کره«بسیار مهم» تلقی می‌شود.آنگونه که رسانه‌های بین‌المللی می‌گویند، «کیم یو جونگ»، خواهر رهبر کره شمالی در جریان دیدار روز شنبه خود، نامه‌ای را از جانب برادرش به رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی تقدیم کرده که در آن از وی دعوت شده «در اولین فرصت» به پیونگ یانگ سفر کند. رئیس‌جمهور کره جنوبی «نزدیکی با کره شمالی»، از شعارهای انتخاباتی‌اش بوده نیز در پاسخ گفته: «اگر شرایط لازم مهیا شود با این سفر موافق است.» و در پاسخ به این جمله نیز خانم جونگ اینگونه موضع گرفته که « برگزاری یک نشست میان برادرم و رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی راه را برای بهبود سریع‌تر روابط میان دو کره هموار می‌سازد.»
از جمع‌بندی گزارش‌های منتشر شده چنین استنباط می‌شود که در نشست روز شنبه هر دو طرف بر تمایل خود برای حفظ حرکت به سوی صلح و تقویت همکاری‌ها و مذاکرات میان پیونگ یانگ و سئول تاکید کرده‌اند. اگر چنین دیداری انجام شود، این نشست برای نخستین بار میان رهبران دو کره از سال ۲۰۰۷ میلادی برگزار خواهد شد.
آمریکا
این در حالی است که برخلاف تلاش‌های مقامات کره شمالی و کره جنوبی، برای کاهش تنش‌ها در شبه جزیره کره معاون رئیس‌جمهور آمریکا خواستار انزوای پیونگ یانگ شده است. مواضعی که چندی پیش کره شمالی علیه آن موضع گرفت و اعلام کرد، آمریکا با سنگ اندازی در مسیر مذاکرات دو کره به دنبال جلوگیری از آشتی این دو کشور است.
«مایک پنس»، معاون «ترامپ» اما پس از شنیدن موافقت رئیس‌جمهور کره جنوبی برای سفر به پیونگ یانگ، علیه آن اینگونه موضع گرفت: واشنگتن، توکیو و سئول در موضوع منزوی کردن کره‌شمالی در توافق کامل هستند. با وجود اینکه پنس در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی که با فاصله چند متری از کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی نشسته بود سعی کرد به هیئت بلندپایه کره‌شمالی روی خوش نشان ندهد! او حتی به هنگام عبور رژه تیم متحد ورزشکاران دو کره از جای خود بلند نشد و دعوت به یک ضیافت شام را که خواهر کیم جونگ اونگ هم در آن حضور می‌یافت، رد کرد. «پنس» همچنین پیش از حضور در مراسم افتتاحیه المپیک گفته بود آمریکا هرگز وجود یک کره‌شمالی اتمی را قبول نخواهد کرد و حداکثر فشار را بر حکومت آن کشور اعمال خواهد کرد.
کره را تحریم می‌کنیم!
وی در راه بازگشت به آمریکا هم تاکید کرد که کاخ‌سفید به زودی رژیم تازه‌ای از تحریم‌های فلج‌کننده را علیه پیونگ‌یانگ اتخاذ خواهد کرد و همچنان تمام گزینه‌ها را برای مقابله با این کشور روی میز دارد.
«جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا نیز همزمان اعلام کرد، این کشور رزمایش‌های نظامی خود در منطقه را پس از پایان بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ یانگ از سر خواهد گرفت. رسانه‌های آمریکایی نیز همسو با نظرات مقامات آمریکایی با نگرانی به نزدیکی رابطه دو کشور مدعی شدند که خبرهای جدید از رفع تنش بین دوکره محصول کمیته تبلیغاتی کره شمالی است. حتی شبکه آمریکایی «سی ان ان» در توجیه استقبال رهبر کره جنوبی از بهبود رابطه با کره شمالی مدعی شد که رئیس‌جمهور کره جنوبی فرزند یکی از شهروندان پناهنده کره شمالی است!تنش میان آمریکا و کره شمالی، با رویکرد جنگ طلبانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تشدید شده است. «ترامپ» بارها کره شمالی را به حمله نظامی تهدید کرده است. پیونگ یانگ نیز تاکید کرده است تا زمانی که آمریکا به تهدیدهایش علیه کره شمالی ادامه دهد، این کشور نیز به تقویت توانمندی‌های نظامی خود برای حمله پیش دستانه ادامه خواهد داد.
گفتنی است، آمریکا از دشمنی دو کره فواید بیشماری برده که حضور نظامی در منطقه به بهانه دفاع از متحدان و فروش تسلیحات نظامی به آنها از جمله این موارد است. کره شمالی یک قدرت نظامی و اتمی است و کره جنوبی نیز یک قدرت اقتصادی است. اتحاد این دو قدرت می‌تواند به ظهور یک ابرقدرت تازه در منطقه بینجامد که قطعا خوشایند آمریکا و حتی چین نخواهد بود.
روزنامه الشرق‌قطر نوشت:
 وجهه سیاه عربستان در یمن و حاتم‌بخشی بن‌سلمان برای نجات

Image result for ‫وجهه سیاه عربستان در یمن و حاتم‌بخشی بن‌سلمان برای نجات‬‎


به نوشته روزنامه قوای عربستان برای خلاصی از رسوایی شکست و لکه ننگ فجایع حمله به یمن، به شرکت‌ها و گروه‌های فشار انگلیسی و آمریکایی رشوه و باج می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الشرق قطر، شبکه خبری «ایرین» اروپا در یک گزارش تحقیقاتی اعلام کرد، عربستان به منظور بهبود وجهه سیاه خود در یمن، با شرکت‌های روابط عمومی و گروه‌های فشار در انگلیس و آمریکا قرارداد امضا کرده است.ایرین با ‌اشاره به اینکه «این اقدام عربستان بیانگر عمق و شدت بحرانی است که ریاض با آن دست به‌گریبان است» افزوده: «هدف عربستان از این قراردادها مقابله با انتقادهایی است که به دلیل حمله به یمن با آن روبه رو شده و وجهه‌اش را زیر سؤال برده است.»این گزارش می‌افزاید: «عربستان با این اقدام درپی به کارگیری گروهی از مشاوران خارجی و شرکت‌های بزرگ روابط عمومی برای عملی کردن نقشه تبلیغاتی جدید مبنی بر کمک‌های میلیارد دلاری به یمن است تا از انتقادهایی که به خاطر جنگ یمن با آن روبه رو است، خلاص شود.» بر اساس این گزارش، «ایرین که یک آژانس خبری اختصاصی در امور بشردوستانه است و مقر آن در ژنو قرار دارد، در تحقیق خود یادآور شده که، «این شرکت‌ها برای برنامه جدید عربستان مبنی بر ارائه سه و نیم میلیاد دلار کمک مادی و نقدی به یمن تبلیغ می‌کنند.» در این تحقیق به نقل از منتقدان سعودی آمده است، «دایره این تبلیغات از سوی شرکت‌های مزبور بیانگر این است که عربستان در صدد برآمده است پس از سه سال جنگ در یمن که همچنان با افزایش آمار تلفات غیرنظامیان و کمبود شدید غذا وسوخت و نیز شیوع وبا و گرسنگی در یمن همراه است، اکنون نبرد تبلیغاتی را به نفع خود تمام کند.»
الشرق در پایان یادآور شده در این میان عربستان درخواست سازمان ملل مبنی بر پایان محاصره بندر الحدیده یمن واقع در دریای مدیترانه را رد کرده است، حال آنکه این بندر شریان اصلی کمک‌رسانی به مناطق شمالی یمن به شمار می‌آید. ریاض به جای پایان محاصره پیشنهاد کرده است محموله‌های کمک‌های بشردوستانه به یمن از طریق این بندر کاهش یابد و این محموله‌ها به مناطق تحت کنترل ائتلاف بین‌المللی علیه یمن منتقل شود. این پیشنهاد عربستان نه از سوی رسانه‌های ائتلاف مزبور و یا مسئولان سعودی بلکه از سوی شرکت‌های بزرگ روابط عمومی انگلیس اعلام شده که براساس آن فراخوانی برای سفر به یمن نیز داده شده است.


 نفوذی‌ها در نیروهای امنیتی افغانستان 16 پلیس را کشتند

Image result for ‫نفوذی‌ها در نیروهای امنیتی افغانستان 16 پلیس را کشتند‬‎

چند تروریست نفوذی طالبان به درون نیروهای پلیس استان «هلمند» افغانستان، دست‌کم 16 نیروی پلیس را کشتند.
به گفته یک مقام امنیتی افغانستان چند تن از عوامل نفوذی طالبان در شهرستان «گرشک» استان هلمند در جنوب افغانستان دست‌کم 16 پلیس محلی را کشتند و سپس، با به غنیمت گرفتن سلاح و مهمات نیروهای کشته شده، منطقه را ترک کردند. به گزارش تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای، مسئولیت عملیات تروریستی فوق را به عهده گرفت و اعلام کرد، این عملیات توسط سه نفوذی طالبان صورت گرفته است.
چند روز پیش نیز عناصر طالبان با حمله به یک پاسگاه پلیس در شهرستان «ناوه» استان هلمند، شش نیروی پلیس را کشتند و هشت نظامی دیگر را نیز زخمی کردند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 23 بهمن 1396
سه شنبه 24 بهمن 1396 02:20 ب.ظ
درود بر دو کره
مرگ بر آمریکا و وهابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی