تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


گزارش تکان‌دهنده رأی الیوم

از بلایی که انگلیس و فرانسه بر سر لیبی آورده‌اند

     ۱۳۹۶/۱۱/۲۲

Image result for ‫لیبی‬‎
«با بلایی که فرانسه و انگلیس طی هفت سال گذشته بر سر لیبی و مردم آن آورده‌اند، تقریبا نیمی از مردم این کشور برای فرار از ناامنی‌ها و در جست‌وجوی لقمه‌ای نان در تبعیدگاه کشورهای همسایه به سر می‌برند و نیم دیگر نیز همه امور خود را به دست تقدیر سپرده‌اند.» این بخشی از گزارش رای‌ الیوم از وضعیت لیبی است که در 7 سالگی انقلاب این کشور منتشر کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، «عبدالباری عطوان»، سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» در یادداشتی با عنوان «تراژدی‎های لیبی در هفتمین سالگرد انقلاب آن» لیبی را «قربانی زیاده‌خواهی‌های غرب» توصیف کرده و نوشته: «با بلایی که غربی‌ها خصوصا فرانسه و انگلیس بر سر کشور و مردم لیبی آورده‌اند، تقریبا نیمی از مردم لیبی برای فرار از ناامنی‌ها و در جست‌وجوی لقمه‌ای نان در تبعیدگاه کشورهای همسایه نظیر مصر و تونس زندگی می‌کنند و نیم دیگر نیز چون پول ندارند و نتوانسته‌اند از کشورشان بروند همه امور خود را به دست تقدیر سپرده‌اند.»
در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «اسنادی فرانسوی که در یک برنامه تلویزیونی منتشر شد حاکی است مداخله نظامی در لیبی نه از سر دغدغه جامعه بین‌المللی برای ایجاد دموکراسی بلکه برای سرنگونی رژیم قذافی بود که پیشنهادهای اکتشاف نفت و گاز لیبی را به شرکت‌های شرقی و نه فرانسوی و انگلیسی داده بود...»
بنغازی، از شهر فرهنگ تا شهر انفجار
این روزها از لیبی که پیمان ناتو هفت سال پیش با استقبال عَمرو موسی دبیر کل وقت اتحادیه عرب آن را آزاد کرد! جز اخبار انفجارها و شمار کشته و زخمی‌های مردم بی‌گناه نمی‌شنویم. روز جمعه دو بمب در مسجد «سعد بن ابی عباده» در مرکز شهر بنغازی زادگاه انقلاب لیبی منفجر شد. دو هفته پیش نیز در انفجاری دیگر که در مسجد دیگری در همین شهر به وقوع پیوست چهل نمازگزار کشته شدند و خدا می‌داند مسجد بعدی که هدف انفجار قرار می‌گیرد کجاست. بنغازی شهری که فرهنگ و تمدن لیبی از آنجا درخشید و در دوران سلطنتی به پایتخت ابداع در تئاتر، ادبیات، هنر، روزنامه‌نگاری حرفه‌ای و آزاد شهره بود به پایتخت کشتار و انفجار و تسویه حساب‌های خونبار و تلافی‌جویانه مبدل شده است. چند هفته پیش نیز رسانه‌های اجتماعی ویدئویی تکان‌دهنده از یک اعدام جمعی را منتشر کردند که فیلم‌های ترسناک در برابر آن هیچ است.»
به نوشته سردبیر رأی الیوم «پس آن گروه دوستان لیبی که نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور سابق فرانسه برای دفاع از حقوق ملت لیبی تاسیس کرد کجا رفت در حالی که بیش از شصت کشور از جمله آمریکا، انگلیس، آلمان، ترکیه و چند کشور عربی در آن حضور داشتند. وعده‌های این گروه درباره تبدیل لیبی به مدلی از دموکراسی و رفاه که دیگر ملت‌های عربی منطقه به آن رشک می‌ورزند کجا رفت؟... نباید فراموش کرد سیلویو برلسکونی رئیس‌جمهور اسبق ایتالیا به شبکه خبری «نیوز24» گفت، سارکوزی بانی مداخله نظامی در لیبی بود.» وی افزود: «من با این مداخله مخالف بودم چون براندازی حکومت قذافی را نوعی جنون می‌دانستم اما در حالی که ما در پاریس در حال بررسی امکان تشکیل یک ائتلاف بودیم، جنگنده‌های فرانسه بمباران لیبی را آغاز کردند.»
میلیاردها دلاری که به بانک‌های غربی رفت
این تحلیلگر مشهور عرب شرح می‌دهد که رژیم دیکتاتوری لیبی حدودا 360 میلیارد دلار سپرده مالی داشت که بیشتر آن به یغما رفته و از سوی برخی انقلابیون لیبی یا نزدیکان آنها به بانک‌های خارجی منتقل شده است. لیبی هنوز توسط سه دولت و دو پارلمان و ده‌ها شبه نظامی اداره می‌شود که از بانک‌های غربی برای پرداخت حقوق کارکنان خود قرض می‌گیرند.
«لیبی جدید هنوز در روز روشن شاهد بازارهای فروش برده است. هنوز حدود 30 هزار نفر از اهالی شهر تاورغاء اجازه بازگشت به شهرشان و زندگی در آنجا را ندارند. از زمانی که بسیاری از آنان شکنجه و کشته شدند یا به خاطر سیاهپوست بودن و به اتهام طرفداری از نظام سابق، به بازداشتگاه‌هایی شبیه بازداشتگاه‌های نازی‌ها انداخته شدند، اما کشورهای غربی و سازمان ملل که ادعای احترام به حقوق بشر را دارند و با این شعار به برخی کشورها تجاوز می‌کنند، سکوت اختیار کرده‌اند، سکوتی که نشانه همدستی است.»
عطوان با اعلام این خبر مقاله خود را اینگونه تمام کرد که «مردم لیبی سزاوار این همه فجایع و ضرباتی نیستند که جهان آزاده و برخی حکام عرب و اتحادیه آنها در پوشش برخی فرزندانی ناخلف در لیبی به آنان وارد کردند.» استقرار هزاران تفنگدار آمریکایی از غرب آسیا تا شرق چین برای مقابله با پکن

Image result for ‫استقرار هزاران تفنگدار آمریکایی از غرب آسیا تا شرق چین برای مقابله با پکن‬‎

براساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا قصد دارد با استقرار هزاران تفنگدار دریایی از غرب آسیا تا شرق چین قدرت‌نمایی کند؛ اقدامی که با هدف متقاعد کردن کشورهای حوزه اقیانوس آرام برای ایستادن در کنار آمریکا و در مقابل چین صورت می‌گیرد.
بر اساس این گزارش یگان‌های اعزامی، تفنگدار دریایی هستند که از کشتی‌های جنگی آبی خاکی عملیات انجام می‌دهند و هواپیماها،‌تانک، تسلیحات سنگین و انواع تجهیزات و اسلحه را در اختیار دارند. استقرار معمولی این یگان‌ها حدود 7 ماه به طول می‌انجامد و ممکن است شامل ماموریت‌هایی چون گشت‌زنی یا آموزش باشد. پنتاگون در یک اقدام مرتبط دیگر تعداد تفنگداران دریایی مستقر خود در داروین استرالیا را هم افزایش خواهد داد. در حال حاضر 1250 نیرو در این منطقه مستقر هستند که هر ساله به مدت 6 ماه در ماموریت‌های آموزشی گردشی شرکت می‌کنند.


  تظاهرات مردم ایتالیا علیه جولان فاشیست‌ها و نژادپرست‌ها

Image result for ‫تظاهرات مردم ایتالیا علیه جولان فاشیست‌ها و نژادپرست‌ها‬‎

هزاران نفر در شهرهای مختلف ایتالیا در اعتراض به حملات نژادپرستانه علیه مهاجران و نبود امنیت تظاهرات کردند و نسبت به بازگشت مجدد فاشیسم به کشورشان هشدار دادند.
هفته گذشته در شرق ایتالیا و  در جریان یک حمله نژادپرستانه دیگر علیه  چند مهاجر آفریقایی، 6 تن مجروح شدند. گفته می شود این حمله پس از یک قتل فجیع و دستگیری چند مهاجر خارجی رخ داده است. روز شنبه  در واکنش به این مسئله  هزاران ایتالیایی در شهرهای مختلف این کشور به خیابان ها ریختند و علیه حملات نژادپرستانه و فاشیستی به خارجی‌ها در این کشور اعتراض کردند. معترضان در شهر «ماچرتا» در شرق ایتالیا دست‌نوشته‌هایی مثل «ما همه خارجی هستیم» را حمل می‌کردند. تظاهرکنندگان  همچنین نسبت به ظهور مجدد احساسات نئوفاشیستی در این کشور هشدار دادند.در شهرهای میلان، تورین، رم، پالرمو، سیسیل و چندین شهر دیگر ایتالیا نیز مخالفان نژادپرستی و فاشیسم به خیابان‌ها آمده بودند. در شهر پیاچنزا واقع در شمال ایتالیا برخی تظاهرکنندگان اقدام به پرتاب سنگ به سوی نیروهای پلیس کرده و با افسران پلیس درگیر شدند. آنها در این شهر علیه افتتاح یک دفتر محلی برای یک گروه سیاسی راست افراطی شعار دادند. رسانه‌ها شمار شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضدفاشیستی روز شنبه را، به نقل از سازمان‌دهندگان تظاهرات، حدود ۳۰ هزار نفر اعلام کرده‌اند. آمار رسمی در این باره منتشر نشده است. وزارت کشور ایتالیا  هم اعلام کرده که تظاهرات بدون خشونت برگزار شده است. رهبران راست گرای ایتالیا از جمله «سیلویو برلوسکنی»، نخست وزیر اسبق و «ماتئو سالوینی»، رهبر حزب ضد مهاجرت «لیگ شمالی» متعهد شد‌ه‌اند در صورت پیروزی ائتلافشان در انتخابات آتی اقدام به بازگرداندن دسته‌جمعی مهاجران از این کشور کنند.خبرگزاری آنسای ایتالیا  نیز گزارش داده که سالوینی در سخنرانی در یک تجمع انتخاباتی در شمال ایتالیا گفته نمی‌تواند تا زمان پیروزی در انتخابات 4 مارس (13 اسفند) صبر کند تا روند اخراج تک تک مهاجران غیرقانونی را شروع و از حقوق زنان و دخترانی که نگران تجاوزهای جنسی این مهاجران هستند، دفاع کنند!


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 23 بهمن 1396
سه شنبه 24 بهمن 1396 02:19 ب.ظ
مرگ بر انگلیس و فرانسه .و آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی