تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
10 سال از شهادت «حاج رضوان» گذشت
عماد مغنیه رکورددار بیشترین عملیات ضد صهیونیستی
   ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

«عماد مغنیه» معروف به «حاج‌رضوان» بیشترین عملیات ضدصهیونیستی را در جهان به نام خود ثبت کرده است. به این فرزند انقلاب لقب «مرد سایه‌مقاومت»‌ هم داده‌اند چرا که تلاش مخوف‌ترین و پیچیده‌ترین شبکه‌های اطلاعاتی غرب و اسرائیل برای دستگیری او با بن‌بست مواجه می‌شد.
10 سال از شهادت «عماد مغنیه» یکی از فرماندهان بارز حزب‌الله  لبنان توسط رژیم صهیونیستی در دمشق گذشت. روزنامه الاخبار در گزارشی به همین مناسبت، نوشته «انقلاب اسلامی ایران مسیر بزرگ او را ساخت. او یک انقلابی متأثر از امام خمینی (ره)، سید محمد حسین فضل‌الله (که از او به عنوان پدر معنوی حزب‌الله یاد می‌شود) و سید محمد باقر صدر بود. اما انقلاب فلسطین، بیداری اولیه او در نبرد با دشمن را شکل داد و او تا لحظه شهادت در 12 فوریه 2008 به آن وفادار ماند.»
شهید «مغنیه» معروف به «حاج رضوان» که بسیاری او را «مغز متفکر حزب‌الله» می‌دانستند در ماه جولای سال 1962 میلادی در شهر صور دیده به جهان گشود. پدرش، «آیت‌الله شیخ جواد مغنیه» از علمای برجسته شیعه لبنان و «جهاد» و «فؤاد» دو برادر وی بودند که بعدها آنها هم به شهادت رسیدند.
 «مغنیه» در اوایل دهه 80 میلادی به «نیروی 17» شاخه نظامی جنبش آزادی‌بخش فلسطین پیوست. مأموریت این نیرو، حفاظت از مبارزانی مانند «یاسر عرفات» معروف به ابوعمار (رئیس سابق تشکیلات خودگردان)، «خلیل الوزیر» معروف به «ابوجهاد» (از مبارزان بارز فلسطینی که توسط کماندوهای اسرائیلی ترور شد) و ابوایاد (دیگر مبارز سرشناس فلسطینی که توسط موساد ترور شد) بود. او از همان زمان، در عملیات انتقال سلاح از جنبش آزادی‌بخش فلسطین برای مقاومت اسلامی لبنان، نقش اساسی داشت اما در پی اشغال لبنان در سال 1982 میلادی از سوی رژیم صهیونیستی، مبارزان جنبش آزادی‌بخش فلسطین مجبور به ترک لبنان شدند. محاصره بیروت، سه ماه به طول انجامید و با خروج مبارزان فلسطینی و سازمان آزادی‌بخش از لبنان، عماد مغنیه نیز به صفوف رزمندگان جنبش امل پیوست که از سوی امام موسی صدر و شهید مصطفی چمران تأسیس شده بود اما شهید مغنیه در ادامه و همزمان با انتقال سید حسن نصرالله از امل، به حزب تازه ‌تأسیس حزب‌الله پیوست.  شهید مغنیه پس از اجرای موفق چند عملیات‌ به عنوان فرمانده گارد حفاظت مقامات بلندپایه حزب‌الله منصوب و پس از آن به عنوان مسئول عملیات ویژه حزب‌الله انتخاب شد.
نحوه ترور
روز 12 فوریه 2008 میلادی (23 بهمن 1386) «عماد مغنیه»، به منطقه «کفر سوسه» در دمشق می‌رسد و وارد آپارتمانی می‌شود که برخی از رهبران فلسطینی و مسئول یکی از بخش‌های جهادی حزب‌الله و تعدادی از اعضای سپاه در آن حضور داشتند تا درباره آموزش‌های نظامی و هماهنگی‌های نظامی بحث و تبادل نظر کنند. پیش از پایان نشست شهید مغنیه نشست را ترک می‌کند و از حاضران می‌خواهد، بحث و گفت‌‌وگوها و هماهنگی‌ها را ادامه دهند. دقایقی بعد صدای انفجار به گوش می‌رسد. تمام کسانی‌که در نشست شرکت داشتند، بر این باور بودند که هدف قرار گرفته‌اند، اما داد و فریاد مردم در حیاط جلوی ساختمان و حضور دستگاه‌ها و نیروهای امنیتی سوری در محل،‌ تعدادی از آنها را از خانه بیرون کشید تا ببینند، چه اتفاقی افتاده است که عماد مغنیه را یافتند که هشت گوی آهنین به بدن وی اصابت کرده است. یکی از گوی‌های آهنین به چشمش اصابت کرده و از پشت سرش بیرون آمده بود. او بلافاصله به شهادت رسید. دوستانش پیکرش را به داخل  خودرو برده و مستقیما عازم لبنان شدند. در واقع شهید مغنیه برخلاف آنچه در این اواخر شایع کردند، نه از رستوران خارج شده بود و نه با همسرش در سوریه دیدار کرده بود، بلکه وی برای حضور در نشستی به دمشق رفته بود که داخل یک مرکز برگزار شد.
فرمانده ترور عماد مغنیه
«یوسی کوهن» فرمانده ترور عماد مغنیه سابقه ای 30 ساله در موساد دارد. وی نزدیک به 20 سال در تمام بخش‌ها و واحدهای دپارتمان موساد  مسئول مستقیم عملیات‌های پنهان و ترورهای موساد بود که در نهایت در اوائل قرن بیستم و در دوران ریاست «مئیر داگان» ریاست این دپارتمان را برعهده گرفت. وی پیش از ریاست بر این دپارتمان فرماندهی واحد کیدون (جوخه‌های ترور موساد) را بر عهده داشت. از مهم ترین عملیات‌های وی در دوران فرماندهی کیدون می‌توان به ترور شهید فتحی شقاقی در 26 اکتبر 1995 در جزیره مالت و همچنین ترور ناموفق خالد مشعل 1997 در عمان پایتخت اردن اشاره کرد. اما مهم‌ترین عملیات‌های ترور وی در دوران ریاست بر دپارتمان عملیات موساد را می‌توان ترور حاج عماد مغنیه، فرمانده مقاومت اسلامی حزب‌الله لبنان در 12 فوریه 2008، 18 بهمن 1387 دانست.


 مخالفت بانک‌های سوئیسی با تحویل دارایی‌های شاهزادگان به دولت سعودی

Image result for ‫بانک‌های سوئیسی‬‎

بسیاری از بانک‌های سوئیس با درخواست مقامات سعودی برای تحویل سپرده‌های شاهزادگان بازداشت شده به دولت عربستان، مخالفت کرده‌اند.
«محمد بن سلمان» اخیرا بسیاری از شاهزاده‌های سعودی را به نام «مبارزه با فساد» و با هدف «مصادره اموال» بازداشت کرد. اما گویا وی در مسیر مصادره اموال با مشکلاتی مواجه شده است. به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری «عربی 21»، یک روزنامه سوئیسی فاش کرده بسیاری از بانک‌های معروف این کشور با درخواست مسئولان سعودی مبنی بر تحویل سپرده‌های افراد بازداشت شده در ارتباط با پرونده مبارزه با فساد مخالفت کردند. روزنامه فرانسوی زبان «لوتون» در توضیح این مطلب نوشته:« تلاش‌های مسئولان سعودی برای برداشت سپرده‌های این افراد با شکست روبه رو شد.» همچنین یکی از تاجران سعودی مقیم اروپا ضمن‌اشاره به تماس با افرادی که در ارتباط با پرونده مبارزه با فساد بازداشت شده‌اند، گفته، «آنچه در این خصوص گفته می‌شود تسویه حساب‌های شخصی و جنگ بین خاندان حاکم سعودی و شاهزادگان است.»

به نوشته «لوتون» عربستان تلاش کرد شاهزاده «جوهره الابراهیم» همسر سابق و مورد علاقه «فهد بن عبدالعزیز آل‌سعود» پادشاه پیشین سعودی را که در قصری بزرگ در ژنو اقامت دارد و از آنجا ثروت ده‌ها میلیارد دلاری خود را مدیریت می‌کند، به کشور بازگرداند اما وی با بازگشت به کشورش مخالفت کرد، از همین رو مسئولان سعودی سه تن از برادرانش که تاجر بوده و در زمان ملک فهد افرادی با نفوذ بودند، دستگیر کرد. یکی از این سه تن «ولید الابراهیم» است که پس از دستگیری ناچار شد از بخشی از ثروتش صرف نظر کرده و علاوه‌بر این دولت را در سرمایه مجموعه «ام. بی. سی» شریک کند. این روزنامه همچنین فاش کرد که ده‌ها تاجر و شاهزاده و نیز وزیران سابق سعودی به پاریس و لندن پناهنده شده‌اند و 20 نفر از یک خانواده سعودی نیز راهی ژنو شدند و درآنجا اقامت گرفتند.
در همین ارتباط روزنامه فایننشال تایمز هم به نقل از «برخی مقامات بلندپایه سعودی» اعلام کرده آل‌سعود انتظار دارد تا پایان امسال از محل دریافت وجه‌المصالحه از شاهزادگان دستگیر شده ۱۳ میلیارد و 300 میلیون دلار به دست آورد. دولت عربستان پیشتر به افراد ثروتمند دستگیرشده گفته بود برای آزاد شدن باید بخشی از ثروت خود را تقدیم دولت عربستان کنند. این در حالی است که دادستان کل عربستان پیش از این گفته بود که از محل دریافت وجه‌المصالحه در قبال آزادی شاهزادگان و ثروتمندان دستگیرشده سعودی، دولت عربستان 106 میلیارد دلار پول به دست خواهد آورد. تهدید ترکیه به بستن پایگاه اینجرلیک در

صورت ادامه حمایت‌های آمریکا از شبه‌نظامیان کرد

Image result for ‫تهدید ترکیه به بستن پایگاه اینجرلیک‬‎Image result for ‫فکری ایشیق‬‎

معاون نخست‌وزیر ترکیه در کنفرانس خبری روز گذشته خود برای آمریکا خط و نشان کشیده و گفته امکان بستن پایگاه هوایی «اینجرلیک» بر روی آمریکایی‌ها وجود دارد.
«فکری ایشیق» معاون نخست‌وزیر ترکیه در نشست خبری پس از مواجه شدن با اصرار زیاد خبرنگاران و پرسیده‌شدن سؤالی پیرامون «آینده روابط ترکیه و آمریکا» و «تنش‌های بوجود آمده بین دو کشور» پاسخ داد: «اگر منافع میان و بلند مدت بطلبد، ترکیه از انجام دادن این اقدام ابایی نخواهد داشت.» در ظاهر روابط واشنگتن- آنکارا پس از آن به تیرگی گرایید که آمریکا علنا از تصمیم خود برای ایجاد ارتش کردی 30 هزار نفری سخن به میان آورد.  ترکیه معتقد است شبه‌نظامیان کرد سوری تفاوتی با «پ.ک.ک» ندارند و آنها نیز گروه تروریستی به حساب می‌آیند. این اظهارات در حالی است که «هربرت مک‌مستر»، مشاور امنیت ملی ترامپ روز گذشته برای بهبود تنش‌ها با ترکیه به استانبول سفر کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 24 بهمن 1396
سه شنبه 24 بهمن 1396 02:16 ب.ظ
درود بر حزب الله
مرگ بر وهابی و آل یهود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی