تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


جروزالم پست تحلیل کرد
موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله و تلفات
 سنگین رژیم صهیونیستی در جنگ بعدی
       ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

Image result for ‫موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله و تلفات  سنگین رژیم صهیونیستی در جنگ بعدی‬‎
یک روزنامه صهیونیستی دیگر اذعان کرد که در صورت وقوع جنگی در جبهه شمالی اسرائیل، تهدید حزب‌الله مبنی بر شلیک روزانه هزاران موشک دوربرد، میان‌برد و کوتاه‌برد به اسرائیل، مخصوصا حملات نقطه‌زن به اهداف استراتژیک، واقعیت خواهد یافت و تلفات و خسارات اسرائیل نیز به شدت سنگین خواهد بود.
روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» طی گزارشی به بررسی«احتمال وقوع جنگ در آینده با حزب‌الله» پرداخت و پیشنهاد داد «به جای تهدید لبنان، باید ایران را هدف حملات قرار داد.»(!)
این روزنامه در پاسخ به چرایی این راهکار نوشته در صورت وقوع جنگی در آینده، حزب‌الله قادر خواهد بود با موشک‌های نقطه‌زن خود، به اهداف استراتژیک در اسرائیل شلیک کند و تلفات و خسارات اسرائیل در این جنگ به شدت سنگین خواهد بود.
گفتنی است رژیم صهیونیستی تاکنون حریف متحدان ایران یعنی حزب‌الله و حماس نشده است، اینکه این روزنامه چگونه به این نتیجه رسیده که با حمله به ایران می‌تواند مانع حزب‌الله شود، جای سؤال است. به گزارش فارس، در ادامه این یادداشت آمده: «پاسخ اسرائیل به حملات لبنان و نابود کردن زیرساخت‌های آن، برای سالیان متمادی سرزنش بین‌المللی علیه ارتش اسرائیل را به دنبال خواهد داشت و باعث تقویت کنترل حزب‌الله بر لبنان می‌شود.»
جروزالم پست با بهانه قرار دادن این مسئله که «جامعه جهانی سیاست اسرائیل در حمله به لبنان را نمی‌پذیرد»، تاکید می‌کند: «پس اگر نمی‌توان همزمان از جنگ در جبهه شمالی اجتناب کرد، اسرائیل باید مانع ایران شود تا سناریوی کابوس‌وار فرود آمدن هزاران موشک بر اسرائیل، به وقوع نپیوندد.»
این روزنامه سپس با ‌اشاره به تحولات روز شنبه در مرز سوریه و فلسطین ‌اشغالی (ورود پهپاد به حریم هوایی اسرائیل و ساقط شدن جنگنده اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه) نوشته «این مسئله نیاز برای تغییر رویکرد اسرائیل در قبال تهدیدات ایران را تقویت می‌کند.»


  یازدهمین جمعه خشم علیه اقدام ترامپ درباره قدس  

Image result for ‫یازدهمین جمعه خشم علیه اقدام ترامپ درباره قدس‬‎

کرانه باختری و اراضی فلسطین‌اشغالی در یازدهمین جمعه خشم و یازدهمین هفته از اعلام تصمیم آمریکا درباره قدس، شاهد بروز درگیری شدیدی بین جوانان خشمگین فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی بود.
جوانان فلسطینی در یازدهمین جمعه خشم با نظامیان رژیم صهیونیستی در ورودی شمالی شهر «البیره» در کرانه باختری درگیر شدند و در این درگیری‌ها نظامیان صهیونیست 12 جوان فلسطینی را به اتهام پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف به سمت گشتی های این رژیم در کرانه باختری بازداشت کردند.
به گزارش العالم، فلسطینیان ساکن شمال شرق قدس‌اشغالی روز گذشته پس از اقامه نماز جمعه تظاهرات خود را آغاز و اعتراض خود را نسبت به اقدامات سرکوبگرانه و متجاوزانه نظامیان صهیونیست علیه فلسطینیان و تظاهرات کنندگان ابراز کردند.
صدها فلسطینی نیز روز گذشته در محکومیت گسترش شهرک سازی‌ها در غرب رام الله تظاهرات کردند و نظامیان صهونیست نیز با شلیک بمب‌های صوتی و گازهای‌اشک آور، تظاهرات کنندگان را متفرق کردند.
منابع فلسطینی همچنین خبر دادند که نظامیان‌اشغالگر به تظاهرات کنندگان فلسطینی در منطقه «بیتا» در جنوب نابلس هم یورش برده‌اند.
 از روز 15 آذر ماه که دونالد ترامپ دستور انتقال سفارتخانه آمریکا به شرق قدس‌اشغالی را صادر کرد تا کنون کرانه باختری، غزه و سرزمین های‌اشغالی صحنه تظاهرات و درگیری با نظامیان صهیونیست بوده و فلسطینی‌ها تاکید کرده‌اند که دست از مخالفت خود برنمی دارند.
چهار بار حبس ابد
خبر دیگر اینکه مجری یک عملیات استشهادی که طی آن 3 صهیونیست کشته شده بودند، به چهار بار حبس ابد محکوم شده است.
به گزارش فارس، دادگاه رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه «عمر العبد» مجری عملیات استشهادی در شهرک «حلمیش» را به 4 بار حبس ابد محکوم کرد. عمر العبد سال گذشته طی عملیاتی در شهرک صهیونیستی حلمیش 3 شهرک‌نشین را کشت و یک نفر دیگر را زخمی کرد. رژیم صهیونیستی چند روز بعد منزل خانواده او در روستای «کوبر» در شمال رام‌الله را تخریب کرد.
واکنش حماس به تحریم تازه آمریکا
جنبش حماس نیز تحریم‌های آمریکا علیه این جنبش را تلاش‌ واشنگتن برای« وارونه جلوه دادن حقایق» و «رفع اتهام از رهبران رژیم صهیونیستی» خوانده است.
به گزارش العهد، جنبش حماس در بیانیه‌ای در واکنش به لایحه تحریم این جنبش در مجلس نمایندگان آمریکا آن را وارونه جلوه دادن حقایق، رفع اتهام از رهبران اسرائیل و ادامه طرح‌های آمریکا علیه ملت فلسطین خواند و اعلام کرد، حماس دولت آمریکا را در مقابله با همه ملت‌ها قرار می‌دهد. کنگره آمریکا اخیرا لایحه‌ای تازه برای تحریم‌ جنبش حماس تصویب کرده و گفته به دنبال تنظیم لایحه‌ بین‌المللی مشابهی علیه این جنبش است.


آغاز اجلاس 3 روزه مونیخ در سایه وحشت از درگیری قدرت‌های جهان  

نشست سه روزه کنفرانس امنیتی مونیخ با حضور بیش از 500 تن از مقامات برجسته کشورهای جهان و در سایه وحشت از احتمال درگیری قدرت‌های بزرگ آغاز شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، نشست سه روزه کنفرانس امنیتی مونیخ با حضور بیش از 500 تن از وزیران خارجه، دفاع و دیگر مقامات و شخصیت‌های دنیا در سایه وحشت از احتمال درگیری قدرت‌های بزرگ از دیروز آغاز به کار کرد.
برپایه این گزارش، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ در حاشیه این نشست و در گفت‌وگو با رادیو آلمان، با اشاره به چالش‌های جهانی، خطر تقابل نظامی قدرت‌های بزرگ دنیا را بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از هر زمان دیگر بیشتر دانست. «ولف گانگ ایشنیگر» با اشاره به تحولات جهانی و اینکه پلیس بین‌الملل وجود ندارد گفت: «خطر تقابل نظامی میان قدرت‌های بزرگ از پایان اتحاد جماهیر شوروی، هیچگاه تا به این حد زیاد نبوده است.»وی افزود: «آمریکا از نقش خود به عنوان یک قدرت عمده نظارتی عقب‌نشینی و شانه خالی کرده است و جوّ بی‌اعتمادی میان واشنگتن و مسکو نیز تاکنون در این حد بد نبوده است.»ایشنیگر همچنین به «اختلاف نظرهای شدید» درباره موضوعاتی چون سوریه، کره شمالی و برگزاری رزمایش‌ها اشاره کرد و اظهار داشت که چنین مسایلی در 30 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.گفتنی است چندی قبل، یک گروه از دانشمندان که طی چندین دهه است بر تهدید موجودیت بشر از جانب تسلیحات اتمی تمرکز کرده‌اند، با انتقاد از مواضع ترامپ و دولت آمریکا، درباره افزایش احتمال جنگ اتمی هشدار دادند و ساعت نمادین درگیری اتمی را 30 ثانیه به جلو کشیدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 28 بهمن 1396
شنبه 28 بهمن 1396 01:11 ب.ظ
مرگ بر اسرائیل ضد دین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات