تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

تحقیر تیلرسون در فرودگاه بیروت

هیچ مقامی به استقبال وزیر خارجه آمریکا نرفت  

    ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

Image result for ‫تحقیر تیلرسون در فرودگاه بیروت  هیچ مقامی به استقبال وزیر خارجه آمریکا نرفت‬‎
وزیر خارجه آمریکا وقتی وارد فرودگاه بیروت شد با استقبال سردی روبه‌رو گردید. گفته می‌شود نه رئیس، نه وزیر و نه حتی یک مدیرکل به استقبال تیلرسون نرفته است.
رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا با هواپیمای اختصاصی خود در شرایطی وارد فرودگاه بیروت شد که فقط از سوی دولت لبنان، مدیر تشریفات وزارت خارجه و «الیزابت ریچارد» سفیر آمریکا در بیروت به استقبالش آمده بودند و از آنجا به طور مستقیم عازم کاخ ریاست جمهوری در بعبدا شد.
«تیلرسون» در کاخ ریاست جمهوری نیز با فضای سنگینی مواجه بود. وی مدتی تنها روی صندلی خود نشست و دسته‌ای کاغذ از جیب کت خود بیرون آورد و به آن نگاه کرد و دوباره آن را سرجایش گذاشت و به روی فیلمبرداران و حاضران لبخند زد، در حالی که این انتظار برایش سخت و سنگین بود.
در چنین شرایطی برای او و همراهانش یک سؤال مطرح بود و آن اینکه «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان و «جبران باسیل» وزیر خارجه این کشور کجا هستند؟ همراهان وی نیز دستپاچه شده و مدتی در انتظار عون و باسیل بودند.
به گزارش تسنیم به نقل از الاخبار، پنج دقیقه بعد از در اصلی کاخ ریاست جمهوری جبران باسیل وارد شد با او دست داد بدون اینکه پروتکل معمول را رعایت کرده و دگمه‌های کتش را باز کند. چند ثانیه بعد نیز میشل عون از در کناری که حد فاصل دفترش و سالن سفیران است وارد شد و با تیلرسون دست داد. در سالن بسته شد و گفت‌وگوها آغاز شد. تیلرسون پس از این گفت‌وگو بدون هیچ‌گونه اظهارنظری کاخ بعبدا را ترک کرد. اما جبران باسیل بعد از اینکه با همتای آمریکایی‌اش تنها ماند، به عمد به او پشت کرد و به شوخی و بذله‌گویی با خبرنگاران پرداخت و «نبیل شدید» مدیر تشریفات میهمان آمریکایی را تا در بیرونی قصر بعبدا همراهی کرد.
پس از اینکه هیئت آمریکایی بیروت را ترک کرد، برخی سفیر آمریکا را به دلیل عدم هماهنگی با مسئولان تشریفات و پروتکل وزارت خارجه لبنان سرزنش کردند و پاسخ سفارت این بود: «آنچه در کاخ ریاست جمهوری رخ داد نمونه کوچکی است که هر روزه در وزارت خارجه با بیشتر میهمانان و سفیران وجود دارد!»
دلیل رفتار سرد
برخی از کارشناسان و تحلیلگران معتقدند دلیل رفتارهای سرد و خارج از عرف دیپلماتیک مقامات لبنانی، رفتار سرد آمریکایی‌ها با رئیس‌جمهور کشورشان در سازمان ملل بوده و برخی دیگر نیز رفتار رئیس‌جمهور را بخشی از اعتراض به عدم دعوت رسمی آمریکا از عون برای سفر به آمریکا دانسته‌اند.
البته چنین رفتاری از سوی لبنان با غربی‌ها تازگی ندارد و در زمان «امیل لحود» رئیس‌جمهور وقت لبنان، آمریکایی‌ها باور نمی‌کردند رئیس‌جمهور تماس تلفنی را به روی «مادلین آلبرایت» وزیر خارجه وقت آمریکا قطع کند. لحود در این باره می‌گوید: «آلبرایت شب بود که تماس گرفت و هنگامی که بحث شدت یافته و بالا گرفت، آلبرایت پرسید می‌دانی با چه کسی صحبت می‌کنی؟ با وزیر خارجه آمریکا... جناب لحود آیا می‌دانی معنی این چیست؟» لحود هم فورا پاسخ داد: «معنی آن این است که ساعت به وقت ما پنج صبح است و من خسته‌ام و می‌خواهم بخوابم، سپس تلفن را قطع کرد.»

با 17 کشته و ده‌ها زخمی
 نوجوان نژادپرست آمریکایی در مدرسه فلوریدا حمام خون به راه انداخت
Image result for ‫نوجوان نژادپرست آمریکایی در مدرسه فلوریدا حمام خون به راه انداخت‬‎
نوجوان 19 ساله و نژادپرست آمریکایی با یک مسلسل به روز متعلق به ارتش این کشور با یورش به دبیرستانی در ایالت فلوریدا حمام خون به راه انداخت.
سود کلان خرید، فروش و حمل آزادانه سلاح در آمریکا با موج رو به گسترش نژادپرستی تلفیق شده و بحران بزرگتری را در جامعه آمریکا رقم زده است. لابی سلاح در آمریکا به گونه‌ای در قسمت‌های مختلف این کشور رخنه کرده که حتی افرادی که نژادپرستند یا از مشکلات روانی رنج می‌برند به سادگی با خریداری سلاح، ده‌ها نفر را به کام مرگ می‌کشانند. بیش از 270 تا 300 میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا وجود دارد؛ یعنی تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه در این کشور یافت می‌شود و مردم آمریکا روزانه با این سلاح‌ها همدیگر را می‌کشتند.
به گفته هیلاری کلینتون سالانه33 هزار نفر در آمریکا با سلاح به قتل می‌رسند که به معنای کشته شدن 90 نفر در هر روز است. در مدارس آمریکا نیز وضع وخیم است و بر اساس گزارش دیلی‌تلگراف به طور متوسط در هر 60 ساعت یک نفر در مدارس آمریکا به ضرب گلوله جانش را از دست می‌دهد.
در جدیدترین مورد تیراندازی در مدارس آمریکا، چهارشنبه شب یک دانش‌آموز 19 ساله مسلح با ورود به دبیرستان «استونمن داگلاس» در جنوب شرقی فلوریدا با یک مسلسل به روز ارتش این کشور به روی دانش‌آموزان آتش گشود. از سال ۲۰۱۳ تاکنون وقوع ۲۹۱ مورد تیراندازی در مدارس این کشور گزارش شده است.
شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» نیز گزارش داد، طی 45 روزی که از سال 2018 میلادی می‌گذرد این دوازدهمین بار است که در یک مدرسه در آمریکا حادثه تیراندازی رخ می‌دهد. اگر چه موارد قبلی حوادث پر سروصدایی نبوده‌اند اما تحلیلگران آمریکایی آن را «بی‌سابقه» توصیف می‌کنند. تصور می‌شود حادثه فلوریدا خونین‌ترین تیراندازی از زمان کشتار سال ۲۰۱۲ در دبستان «سندی هوک» ایالت «کانتیکات» باشد که ۲۰ کودک و شش بزرگسال در آن کشته شدند.
 در تیراندازی روز چهار شنبه فلوریدا دستکم 17 نفر جان خود را از دست دادند و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شدند. رئیس ‌پلیس منطقه‌ای، مهاجم را  «نیکلاس کروز»  ۱۹ ساله دانش‌آموز سابق این دبیرستان که حدود ۳ هزار دانش‌آموز دارد، معرفی کرده که چندی قبل از حادثه به دلایل انضباطی اخراج شده بود.
به گفته «وینیکلاس» قبل از تیراندازی، گلوله‌هایی برای هشدار شلیک کرده و زمانیکه دانش‌آموزان از کلاس‌ها خارج شدند، شروع به تیراندازی کرده است. او بعد از هدف قرار دادن ده‌ها نفر، خود را میان دانش‌آموزانی که دچار ترس و واهمه شده بودند جا زده و فرار کرده ولی حدود یک ساعت بعد در شهر «کورال اسپرینگز» در همسایگی پارکلند دستگیر شده است. یک معلم نیز برای شبکه‌های محلی تعریف کرده که با ۱۹ دانش‌آموز برای ۴۰ دقیقه در یک کمد پنهان شدند. او توضیح داد که شش هفته پیش در مدرسه تمرینی برای آمادگی در زمینه چنین وضعیتی برگزار شده بود.
نژادپرست
بررسی صفحات اجتماعی عامل مسلح این حادثه نشان می‌دهد که رگه‌هایی از نژادپرستی در این نوجوان آمریکایی کاملاً مشهود بوده است. برخی از دانش‌آموزانی که او را می‌شناختند، گفته‌اند که تمام مطالبی که کروز در صفحات اجتماعی منتشر می‌کرده، درخصوص سلاح بوده است.
براساس برخی گزارش‌ها، کروز بارها در صفحه اینستاگرامش تصاویر حیواناتی را منتشر کرده که آنها را به طرز ترسناکی کشته بود.یک روز بعد از این تیراندازی نیز رهبر یک گروه نژادپرست سفیدبرترپندار گفته «نیکلاس کروز» عامل این کشتار، از اعضای گروه وی بوده است.
 آن‌طور که آسوشیتدپرس خبر داده، «جردن جرب» رهبر گروه نژادپرست «جمهوری فلوریدا» گفته نیکلاس‌کروز از اعضای گروهش بوده و در تمرینات نظامی اعضای گروه شرکت می‌جسته است؛ وی حتی گفته گروهش به پاکسازی فلوریدا از ساکنان رنگین‌پوست اعتقاد دارد و هر از چندگاهی هم در خیابان‌ها تظاهرات به راه می‌انداخت. «جردن جرب» البته هرگونه صدور دستور یا هماهنگی با گروهش را در حادثه خونبار دبیرستان داگلاس رد کرده و گفته: «نیکلاس از جانب خودش عمل کرد و تمام مسئولیت کارش هم
برعهده خودش است.»
دیگر سلاح بس است
روزنامه آمریکایی هافینگتون پست نیز گزارش داد هزاران تن از مردم فلوریدا بویژه دانش‌آموزان و والدین آنها در مراسم شب زنده‌داری گرامیداشت قربانیان تیراندازی مدرسه‌ای در این ایالت، با سردادن شعار «دیگر سلاح بس است» و «نه به سلاح» خواستار اعمال قانون سخت‌گیرانه‌تر برای حمل سلاح شدند.
والدین و دانش‌آموزان در این مراسم از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواستند تا قوانین کنترل سلاح بهتری وضع کند اما ترامپ تاکنون فقط به مشکل سلامت روانی فرد مهاجم ‌اشاره کرده و از صحبت کردن درباره قانون حمل سلاح طفره رفته است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 28 بهمن 1396
شنبه 28 بهمن 1396 01:09 ب.ظ
مرگ ..مرگ و هزارن مرگ بر آمریکائی های جنایتکار ضد بشر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic