تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


خشم صهیونیست‌ها از فساد نتانیاهو

مردم در تل‌آویو به خیابان‌ها ریختند

        ۱۳۹۶/۱۱/۲۸

Image result for ‫خشم صهیونیست‌ها از فساد نتانیاهو  مردم در تل‌آویو به خیابان‌ها ریختند‬‎
هزاران تن از ساکنان تل‌آویو برای چندمین بار با برگزاری تظاهرات گسترده با عنوان «تظاهرات ننگ» در مرکز شهر تل‌آویو خواستار استعفای نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه فاسد وی شدند.
هزاران صهیونیست ظهر روز جمعه برای چندمین بار با برگزاری تظاهرات در مرکز شهر تل‌آویو و سردادن شعارهایی از جمله «نتانیاهو فاسد و مجرم است و باید برکنار شود»، خواستار استعفای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه فاسد وی شدند.
تظاهرکنندگان که در میدان تئاتر ملی گرد آمده بودند پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که به زبان عبری و انگلیسی بر روی آنها نوشته شده بود: «بای بای بی‌بی» که مختصر نام بنیامین نتانیاهو، است و بر روی برخی دیگر از این پارچه‌ ‌نوشته‌ها جمله «نخست‌وزیر مجرم» نوشته شده بود.
بر اساس آخرین نظرسنجی که مرکز نظرسنجی «اسمیث» برای روزنامه صهیونیستی معاریو انجام داده، نیمی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقدند نتانیاهو فاسد است و باید بگوید که به وظیفه‌اش عمل نکرده یا از سمتش استعفا کند.
طی ماه‌های گذشته صهیونیست‌ها بارها علیه فساد نتانیاهو و دولت وی تظاهرات کرده و خواستار استعفای او شده‌اند. این تظاهرات نیز پس از آن برگزار شد که پلیس رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته رسما نتانیاهو را به خیانت در امانت و دریافت رشوه متهم کرد. دادستانی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گذشته نتانیاهو را در 4 پرونده فساد متهم دانست اما نتانیاهو این اتهامات را رد کرد و مدعی شد برخی طرف‌های سیاسی در تلاش برای براندازی او هستند.
10 سال زندان در انتظار نتانیاهو
 نتانیاهو در سه پرونده مهم از جمله پرونده موسوم به 1000 (دریافت هدایا از بازرگانان)، پرونده موسوم به2000 (ارتباط با آرنون موزس) مسئول روزنامه یدیعوت آحرونوت و پرونده 3000 در ارتباط با (خرید زیردریایی از آلمان) متهم به فساد شده است. برخی اتهامات علیه نتانیاهو را قطعی می‌دانند و معتقدند تاخیر در بازداشت او مربوط به مسائل سیاسی و نفوذ بالای وی می‌باشد. اگر تنها یکی از اتهام‌های نتانیاهو از جمله دریافت رشوه ثابت شود، به موجب قانون رژیم صهیونیستی، او باید 10 سال زندانی شود.
در همین رابطه «افیخای مندلبلیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی گفته: «دادستانی اسرائیل با استقلال کامل حکم خود درباره متهم بودن و یا عدم صحت اتهامات فساد علیه نتانیاهو صادر خواهد کرد... نمی‌دانم که تصمیم نهایی چه خواهد بود اما قطعا این حکم طبق قانون و بر پایه ادله صادر خواهد شد.»


وحشت از تکرار تراژدی فلوریدا در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا

Image result for ‫وحشت از تکرار تراژدی فلوریدا در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا‬‎

طبق گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی حمام خونی که نوجوان نژادپرست آمریکایی چهارشنبه در دبیرستان «استونمن داگلاس» در جنوب شرقی فلوریدا به راه انداخته جامعه آمریکا را وحشت زده کرده است.
افشای این مسئله که اداره پلیس فدرال (اف‌بی‌آی) هشدارها درخصوص مظنون تیراندازی را جدی نگرفته، ضربه‌ای مخرب به اصلی‌ترین آژانس مجری قانون آمریکا محسوب می‌شود آن هم در زمانی که این نهاد در حال حاضر نیز تحت فشار سیاسی فوق‌العاده زیادی قرار دارد. اف‌بی‌آی با صدور بیانیه‌ای در این ارتباط گفته یک ماه قبل شخصی نزدیک به «نیکولاس کروز» تیرانداز مدرسه فلوریدا، با آنها تماس گرفته و از اینکه احتمالا «کروز» چنین اقدامی انجام دهد، ابراز نگرانی کرده بود. اف‌بی‌آی سپس گفته این اطلاعات باید به عنوان «تهدید بالقوه برای جان مردم» ارزیابی و به دفتر پلیس میامی جهت انجام تحقیقات، منتقل می‌شد اما با عدم اجرای برخی پروتکل‌ها این امر صورت نگرفت.
حتی پیش از این افشاگری، این آژانس با انتقادات بی‌سابقه‌ای از جانب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر جمهوری‌خواهان مجمع عمومی سازمان مواجه بوده که این نهاد را به تعصب حزبی متهم می‌کردند. اف‌بی‌آی و طرفدارانش می‌توانستند انتقادات گذشته را به عنوان اتهاماتی که با انگیزه سیاسی مطرح شده‌، رد کنند اما این بار اف‌بی‌آی هیچ گزینه‌ای ندارد جز اینکه بپذیرد مرتکب یک‌ «اشتباه فاجعه‌آمیز» شده است. اذعان اف‌بی‌آی به این‌اشتباه باعث انتقاد جدی از سوی« جف سشنز»، دادستان کل آمریکا شد و ریک اسکات، فرماندار جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا که یکی از متحدان ترامپ است نیز استعفای کریستوفر رای، مدیر اف‌بی‌آی را خواستار شد. سشنز این کشتار را نتیجه فاجعه‌آمیز ناکامی اف‌بی‌آی توصیف کرد. وی دستور بررسی روندهای وزارت دادگستری را هم صادر کرد. بر اساس اطلاعیه پلیس فدرال آمریکا، یک نفر حدود یک ماه قبل به اف‌بی‌آی خبر داده بود که ضارب در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌ها و رفتار تحریک‌آمیز داشته و ممکن است که بخواهد به یک مدرسه حمله مسلحانه کند.
وحشت در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا
از سوی دیگر خبرهایی نیز از تهدید به تیراندازی در سایر مدارس و دانشگاه‌های آمریکا منتشر شده است. منابع خبری می‌گویند دانشگاه «هایلاین» در شهر «سیاتل» واقع در ایالت واشنگتن آمریکا در پی دریافت گزارش‌هایی از تیراندازی تعطیل شده است. هنوز جزئیات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است و این حادثه دومین تیراندازی در طول یک هفته اخیر است. چندین مدرسه نیز در سراسر آمریکا در پی تهدیدهای مکرر که پس از تیراندازی مرگبار مدرسه‌ای در فلوریدا انجام شده، تدابیر امنیتی خود را افزایش داده یا کلاس‌های درس را تعطیل کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، یک مدرسه منطقه‌ای ایالت نیوجرسی آمریکا اعلام کرده تدابیر امنیتی خود را افزایش داده و به دلیل تهدید امنیتی کلاس‌های درس را تعطیل کرده است.پلیس در مریلند نیز اعلام کرده که یک دانش‌آموز دبیرستانی را به خاطر آوردن یک سلاح به مدرسه دستگیر کرده است. همچنین پلیس مریلند اعلام کرده در حال بررسی تهدیدی در رسانه‌های اجتماعی مربوط به دبیرستان نورثوست در مریلند است که در پی آن مدرسه تعطیل شد.در یک منطقه دیگر در مریلند نیز پیام‌های تهدیدآمیز به صورت آنلاین منتشر شد.در کارولینای جنوبی نیز یک دانش‌آموز پس از آنکه در اسنپ چت پیامی را با مضمون «دور دوم فلوریدا» در‌اشاره به تیراندازی روز چهارشنبه فلوریدا در مدرسه منتشر کرد، توسط پلیس دستگیر شد اما بعدا این دانش‌آموز گفت که این پیام یک شوخی بوده است.در مدرسه دیگری در این منطقه نیز پیام‌های تهدیدآمیزی از یک دانش‌آموز دریافت شد و در پی آن یک دانش‌آموز کلاس نُهمی دستگیر شد. در اوهایو نیز یک دانش‌آموز 14 ساله پس از آنکه یک پیام تهدیدآمیز را در اسنپ چت منتشر کرد، به انجام اقدام غیر قانونی متهم شد. والدین دانش‌آموزان با پلیس درباره این پیام ویدئویی تماس گرفتند و مقام‌های پلیس آن را مورد بررسی قرار دادند.در آرکانزاس نیز یک دانش‌آموز در پیامی در اسنپ چت اعلام کرد که می‌تواند همانند آنچه که در فلوریدا رخ داد در دبیرستان خودش نیز انجام دهد. پلیس وی را هم دستگیر کرده است.در بروکلین واقع در نیویورک نیز دو نوجوان پس از انتشار پیامی تهدیدآمیز در اسنپ چت دستگیر شدند. آنها به دانش‌آموزان گفته بودند یا به مدرسه نروند یا کشته می‌شوند. همچنین یک سلاح در منزل یکی از این دو نوجوان یافت شد.در ایالت جورجیا نیز تهدیدی بالقوه علیه یکی از مدارس کشف شد. پلیس در حال بررسی تصویری منتشر شده در اسنپ چت مربوط به یک سلاح و اطلاعیه‌ای خطاب به دانش‌آموزان است که به آنها گفته شده به مدرسه نروند.در فلوریدا نیز که تیراندازی روز چهارشنبه صورت گرفت، یک دانش‌آموز کلاس ششمی پس از نوشتن پیامی به یکی از مقامات مدرسه مربوط به اینکه می‌خواهد برای کشتن تمام دانش‌آموزان و معلمان سلاح بیاورد، دستگیر شد. یک پسربچه 15 ساله اهل کلورادو نیز پس از آنکه یک سلاح را به مدرسه برد، بازداشت شد.در تگزاس نیز سه دانش‌آموز دبیرستانی پس از آنکه سلاح‌ به مدرسه برده بودند، دستگیر شدند و دو تن دیگر از دانش‌آموزان به دلیل انتشار پیام‌هایی تهدیدآمیز توسط پلیس دستگیر شده‌اند.


معاون وزیرخارجه‌آمریکا:
اروپا تعهد بدهد که مسئله موشکی ایران را حل می‌کند
 تا ترامپ به تعلیق تحریم‌ها راضی شود

Image result for ‫جان سالیوان‬‎
معاون وزیر خارجه آمریکا در اظهارنظری گستاخانه گفت که کلید راضی شدن ترامپ به ادامه تعلیق تحریم‌های ایران، حل مسئله موشکی ایران توسط مذاکره‌کنندگان اروپایی است.
«جان سالیوان» معاون وزیر خارجه آمریکا در یکی از نشست‌های کنفرانس امنیتی مونیخ، درخصوص نحوه ادامه حضور آمریکا در میان کشورهای متعهد به برجام، سخن گفت.
آمریکا به عنوان یکی از 7 کشور امضاءکننده برجام، متعهد شد که تحریم‌های اقتصادی و به خصوص تحریم‌های بانکی جمهوری اسلامی ایران را لغو کند ولی این مسئله نه تنها در خاک آمریکا بلکه در دیگر کشورها، به دلیل ادامه اجرای تحریم‌های ثانویه خود آمریکایی‌ها، عقیم مانده است.
سالیوان گفت:به متحدان اروپایی خود پیشنهاد داده‌ایم که بحث موشک‌های بالستیک را تا پیش از 12 ماه مِی با ایران مطرح کنند تا به این ترتیب بتوانیم علاوه‌بر حفظ برجام، نقائص کنترل تسلیحاتی آن را هم حل کنیم.
12 مِی، موعد تمدید تعلیق تحریم‌های ایران توسط «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکاست؛ آمریکا بر خلاف ایران که تعهد برجامی خود (سیمان‌اندود کردن راکتور اراک) را به یکباره انجام داد، روش متفاوتی برای اجرای تعهدات تحریمی-بازرگانی خود در نظر گرفت و هر چند ماه یکبار، پس از شیوع شایعات و گمانه‌زنی‌های فراوان درخصوص ادامه حضور واشنگتن در قالب ظاهری برجام، ادامه عمل به تعهدات برجامی خود را تمدید می‌کند.
جان سالیوان در ادامه سخنانش، صراحتاً ادامه حیات نباتی برجام در داخل مرزهای آمریکا را به مجبور شدن ایران به قبول محدودیت‌های موشکی گره زد؛ اعمال محدودیت‌هایی که قرار است اروپایی‌ها میانجی آن شوند و ایران هم تاکنون بارها از ناممکن بودنش سخن گفته است.
به گزارش فارس، معاون وزیر خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد که اروپایی‌ها در حال حاضر با تهران درخصوص نحوه برطرف کردن نگرانی‌های موشکی غرب مذاکراتی دارند و آمریکا هم در آینده به این مذاکرات ملحق می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 بهمن 1396
یکشنبه 29 بهمن 1396 04:13 ب.ظ
مرگ بر همه آمریکائی ها

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic