تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
رژیم صهیونیستی اذعان کرد
 پیام سرنگونی جنگنده‌ اسرائیلی پایان آرامش در سرزمین‌های‌اشغالی بود
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
Image result for ‫پیام سرنگونی جنگنده‌ اسرائیلی پایان آرامش در سرزمین‌های‌اشغالی بود‬‎
منابع امنیتی اسرائیلی که هنوز سرگرم بررسی سرنگونی جنگنده اف۱۶ این رژیم از سوی ارتش سوریه هستند، این بار گفته اند، با این شلیک «آرامش ما به پایان رسید.»
شنبه هفته گذشته بود که سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی توسط موشک پیشرفته سوری، تبدیل شد به خبر مهم منطقه و جهان. این برای نخستین بار از زمان آغاز جنگ سوریه بود که سوری‌ها می‌توانستند، پاسخ محکمی به تجاوزهای گاه و بیگاه صهیونیست‌ها به کشورشان بدهند. بسیاری نوشتند، این شلیک نشان داد، ارتش سوریه در موقعیت بهتری قرار گرفته چرا که ترسی از گشوده شدن جبهه جنگی تازه ندارد. طی هفته‌ای که گذشت، تحلیل‌ها درباره این شلیک ادامه داشته است. حالا خبر رسیده، منابع امنیتی اسرائیل گفته اند، با این اتفاق، امنیت نیم بندی هم که صهیونیست‌ها داشته‌اند، هوا شده است.
شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره به‌ نقل از منابع امنیتی که آنان را «بلندپایه» برشمرده اند، اعلام کرده، «آژیرهای خطر که موجب شد اهالی شهرک‌های مرزی در شمال، روز شنبه گذشته و در پی سرنگونی جنگنده اف16 از منازل خود بگریزند، حامل این پیام بود، آرامشی که از زمان جنگ دوم لبنان به ‌وجود آمده بود، تمام شد.»
این منابع همچنین یادآور شدند: «تمام دست‌اندرکاران مسائل امنیتی ضمن‌اشاره به این حادثه و هشدار نسبت به اوضاع امنیتی، اعلام کرده‌اند که مرزهای شمالی به نقطه جوش رسیده است.»
روزنامه رأی الیوم هم در همین زمینه نوشته، «یعقوب عمیدرو» ژنرال اسرائیلی که ریاست شورای امنیت ملی این رژیم را به‌دست داشت و اکنون از محققان سرشناس مؤسسه مطالعات راهبردی «قدس» است، به عوامل اصلی رویارویی در مرزهای شمالی‌اشاره کرد که عبارتند از اینکه ایرانی‌ها بیش از گذشته اعتماد به نفس پیدا کرده و در سوریه حضور مستقیم دارند بنابر این نمی‌توان در برابر نفوذ ایران سکوت کرد، بلکه باید برای توقف آن دست به کار شد حتی اگر این کار بهای سنگینی داشته باشد، اوضاع در مرزهای شمالی بسیار متزلزل و آسیب‌پذیر شده است تا جایی که‌اشتباه هر یک از طرفین به‌سهولت می‌تواند روند امور را به‌سمت وضعیت بسیار خطرناکی سوق دهد از همین رو باید امکان چنین خطری را همواره در نظر داشت.
«ایان بن روفن» عضو کمیته خارجی و امنیتی کنست (پارلمان اسرائیل) نیز در ارزیابی اوضاع جاری، شدت گرفتن روند امور را «حتمی» دانسته و گفته: «هیچ زمانی را معین نمی‌کنم اما باید گفت احتمال آغاز جنگ در مرزهای شمالی در سال 2018 بسیار بیشتر از سال‌های 2016 و 2017 است البته نه به این معنی که جنگ حتماً رخ خواهد داد بلکه احتمال انفجار اوضاع بسیار زیاد است.» وی خطر اصلی برای رژیم صهیونیستی را ایران عنوان کرد و گفت:«مشکل اصلی حضور ایران در سوریه است و اکنون سؤال اصلی این نیست که چه‌زمانی جنگ رخ خواهد داد، بلکه باید پرسید، آیا ارتش اسرائیل برای رخدادهای آینده آمادگی دارد؟» به‌گفته او تهدید موجود ناشی از هزاران موشکی است که می‌تواند در طول 24 ساعت شلیک شود و این تهدیدی است که قبلاً سابقه نداشته است.


براساس افشاگری‌های تازه مجتهد
شکست‌های پی‌درپی بن‌سلمان را گیج و کلافه کرده است

Image result for ‫شکست‌های پی‌درپی بن‌سلمان را گیج و کلافه کرده است‬‎
شاهزاده افشاگر سعودی در جدیدترین گزارش خود اطلاعات تازه‌ای از خاندان سعودی منتشر و اعلام کرده، محمد بن سلمان از شکست‌های پی‌درپی به ویژه در حوزه سیاست خارجی به شدت خشمگین است.
سیاست‌های پوپولیستی، احساسی و ‌اشتباه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در سه سال گذشته باعث در بن بست قرار گرفتن سیاست خارجی این کشور شده است. این شکست‌ها که کم هم نیستند باعث شده تا بن سلمان نتواند خشم خود را از این مسئله در جلسات پنهان کند. به گزارش تسنیم «مجتهد» افشاگر معروف سعودی اما در توییت‌های تازه خود به همین مسئله‌ اشاره کرده و نوشته: «بن سلمان در نشست‌های خصوصی نمی‌خواهد به شکست سیاست‌های خارجی‌اش اعتراف کند، اما همواره از اینکه روند امور نه در قطر نه در یمن و کویت و نه در عراق و سوریه و حتی  مصر و ترکیه طبق خواست او پیش نمی‌رود، شکایت دارد وعلاوه‌بر این از اینکه روزنامه‌های غربی او و دیدگاه‌هایش را به تمسخر می‌گیرند، خشمگین است.»
 مجتهد در بخش دیگری از توییت خود کلافه بودن بن‌سلمان از این شرایط را این‌گونه توصیف کرده که: «ولیعهد سعودی از سیاست خارجی خود تعریف و تمجید می‌کند و سپس اعتراف می‌کند، تحریم قطر نتایج معکوسی داشت و عملیات موسوم به توفان قاطعیت به فاجعه تبدیل شده است و عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر نیز پول‌ها را بلعید و در مقابل چیزی اعطا نکرد و در عراق به خدمت ایران و در سوریه به خدمت بشاراسد رئیس‌جمهور این کشور درآمد و لبنان نیز گرفتاری دیگری است.»
به نوشته مجتهد، «البته به همه این موارد بالا باید میلیون‌ها دلاری را که بن‌سلمان برای بهبود وجهه خود در روزنامه‌های غربی هزینه کرده افزود زیرا این روزنامه‌ها هنوز علیه او مطلب می‌نویسند». به گفته وی، «هنگامی که ولیعهد صحبت می‌کند به مشاورانش گوش نمی‌دهد بلکه اوست که راه‌حل را تشخیص می‌دهد و معین می‌کند و به این نتیجه رسیده است که سیاستش درست بوده و هیچ ‌اشتباهی در هیچ پرونده‌ای نداشته است اما مشکل در حمایت آمریکا است به این معنی که دونالد ترامپ از او حمایت می‌کند اما نهادهای آمریکایی از جمله وزارت خارجه و وزارت دفاع و آژانس اطلاعات مرکزی این کشور حامی او نیستند».
مجتهد همچنین اعلام کرده درصدد است اطلاعاتی را در مورد وضعیت روانی محمد بن سلمان و شیوه غذا خوردن و نوشیدن او ارائه دهد و اینکه وسواس او درمورد خطر وجود سم در غذایش تا کجا پیش رفته است.
در گفت‌وگوی کیهان با کارشناسان آمریکایی بررسی شد
تیراندازی مرگبار مدرسه فلوریدا و گانگسترهایی که دور ترامپ حلقه زده‌اند
Image result for ‫تیراندازی مرگبار مدرسه فلوریدا و گانگسترهایی که دور ترامپ حلقه زده‌اند‬‎
داستان حمله مسلحانه به مردم کوچه و بازار و مدارس آمریکا ماجرایی تکراری است که آن را هر چند وقت یکبار از شهر‌های مختلف آمریکا می‌شنویم. «نیکولاس کروز» نوجوان اهل فلوریداست که تحت تاثیر تبلیغات نژادپرستانه قرار گرفته و با اسلحه پیشرفته‌ای که آن را به راحتی تهیه کرده بود 17 نفر از دوستان خود را از پای درآورده و ده‌ها نفر را نیز راهی بیمارستان کرده است. این اتفاق که تبدیل به زخمی عمیق در جامعه آمریکا شده، قطعا دارای ابعاد و ملاحظات اجتماعی و سیاسی است که کیهان در گفت‌و‌گو با دو تن از کارشناسان مطرح آمریکایی آن را بررسی کرده است. «هنری جیروکس» استاد دانشگاه «مک مستر» کانادا، نظریه‌پرداز مشهور آمریکایی و مولف بیش از 50 کتاب در حوزه سیاسی و اجتماعی و «وین مادسن» پژوهشگر، روزنامه‌نگار و نویسنده معروف آمریکایی و نویسنده کتاب «داعش همان آمریکاست» با کیهان هم‌ صحبت شده‌اند تا نظرات خود را درباره این فاجعه و دلایل وقوع آن بگویند. این مصاحبه را در ادامه خواهیم خواند:
کیهان: شلیک گلوله با تفنگ‌ها و سلاح‌های شکاری و جنگی به مردم مدرسه، دانشگاه‌ها و خیابان‌ در آمریکا تبدیل به امری بسیار عادی شده و هر از گاهی می‌شنویم که تعداد زیادی از انسان‌های بیگناه در این کشور را به کام مرگ می‌کشاند، همانند آنچه اخیرا در در فلوریدای آمریکا رخ داد. به طور کلی و از دیدگاه شما، چرا خشونت به جزو جدایی‌ناپذیری از جامعه آمریکا تبدیل شده است؟
هنری جیروکس: خشونت در آمریکا تبدیل به امر روتین شده است که لذت زودگذری را به اهالی آمریکا هدیه می‌کند. خشونت در آمریکا به عادتی تبدیل شده که فرهنگ‌های مختلف با پیشینه متفاوت از آن لذت می‌برند. خشونت از راه اسلحه در بخش‌های کوچک و بزرگ جامعه آمریکا به طور واضحی مشهود است. کشتار انسان‌ها به دست یک فرد مسلح در مدارس و دیگر فضاهای اجتماعی، تلقین استفاده از اسلحه در فیلم‌های هالیوودی، عظمت بخشیدن به قاتلان در سریال‌های شبانه و... از جمله عواملی هستند که می‌توان آنها را در خشن شدن جامعه آمریکایی موثر دانست.
در ابعاد سیاسی، به نظر می‌رسد دولت آمریکا زیاد با این خشونت مشکل نداشته باشد و مسلح کردن موافقان خود در سطح جامعه را راهی برای پیشبرد سیاست‌های خود از جمله در تقابل با جوانان سیاه‌پوست می‌داند. از نگاه اجتماعی هم می‌بینیم که حس رقابت در آمریکایی‌ها جایگزین حس همبستگی و یکپارچگی شده است. نهایتا باید گفت استفاده متعدد و زیاد از سلاح نتیجه درگیر بودن آمریکا در لجن‌زار ترس، نژادپرستی، نظامی‌گری و توزیع نامتقارن پول و قدرت در جامعه است.
وین مدسن: انجمن ملی اسلحه و سایر گروه‌های لابی‌کننده در آمریکا که حامی شرکت‌های تولید‌کننده سلاح هستند مانع تعطیلی صنعت تجارت اسلحه در آمریکا هستند.آنها هر از گاهی در عناوین مختلف به دولت آمریکا پرداخت‌های نجومی دارند. تقریبا تمام سیاستمداران جمهوری‌خواه از آنها پول دریافت کرده‌اند از جمله ترامپ که در مجموع 21 میلیون دلار از انجمن ملی اسلحه دریافت کرده است.
کیهان: به نظر شما اساسا تمایلی در میان حکومت آمریکا برای متوقف کردن داد و ستد آزادانه سلاح وجود دارد؟اگر جواب مثبت است ، کدام گروه‌های سیاسی در فضای سیاسی آمریکا مخالف این تصمیم هستند؟
هنری جیروکس: دولت ترامپ به نوعی خود را مدیون صنعت نظامی می‌داند از جمله مجموعه نظامی – صنعتی و انجمن ملی اسلحه. دولت آمریکا از اعمال مقررات بر تجارت اسلحه در آمریکا طفره می‌رود و با حمل اسلحه مخالفت نمی‌کند. اما اصل ماجرا این است که نخبگان اقتصادی و سرمایه‌داران کلان در این کشور از تجارت و فروش اسلحه سود بسیاری می‌برند. شرکت‌های اسلحه‌سازی با نفوذی که دارند مانع اعمال هرگونه قانون محدودیت زایی بر تجارت اسلحه می‌شوند.
وین مدسن: اکثر دموکرات‌ها در آمریکا موافق محدود کردن تجارت سلاح در آمریکا هستند اما از وقتی که ترامپ بر سر قدرت آمده است به کمک گانگسترهایی که دور او حلقه زده‌اند قوانین فدرالی ضد اسلحه را بی‌خاصیت ساخته تا اسلحه به راحتی حتی به دست افرادی همانند نیکولاس کروز که دارای مشکلات روانی هم هستند برسد.
کیهان: چه نهاد یا افرادی در آمریکا از به قتل رسیدن این همه انسان‌های بیگناه ذوق زده می‌شوند؟
هنری جیروکس: مردمی که از تجارت اسلحه در آمریکا سود می‌برند و از کشتار انسان‌ها در این کشور سود می‌برند راست گراهای افراطی در آمریکا هستند که همواره در فضای ترس ، وحشت و ناامنی تجارت می‌کنند. ترس بیش از مرگ عامل تولید‌کننده خشونت در یک جامعه می‌تواند باشد. سردمداران جهان اکنون از دموکراسی متنفرند و با عدالت و برابری میانه خوبی ندارند.
وین مدسن: کسانی که واقعا از تجارت اسلحه سود می‌برند تولید کنندگان آن هستند که واقعا سود زیادی از فروش اسلحه به جیب می‌زنند و گروه‌های راست‌گرای متعددی همانند جمهوری جدایی طلبان سفید در فلوریدا که نیکولاس کروز نیز عضوی از آن بود ، از جمله گروه هایی‌اند که از این اتفاقات راضی هستند.
کیهان: برخی معتقدند با انتخاب شدن ترامپ، بستر مناسب‌تری برای رشد نژادپرستان ایجاد شده است، در این‌باره چه نظری دارید؟ «نیکلاس کروز» عامل 19ساله کشتار فلوریدا کیست و در کدام مکتب فکری تربیت شده است؟
هنری جیروکس : ترامپ شخصا سابقه پررنگ و تاریکی در زمینه نژادپرستی دارد و با توجه به لطفی که گروه‌های راست گرای افراطی در انتخاب شدنش به وی کردند، او خود را مدیون آنها می‌داند.
وی نژادپرستانی که تاکنون در حاشیه بودند را به متن قدرت و سیاست در آمریکا منتقل کرده است. به نظر می‌رسد طرح ترامپ نسبت به ممنوعیت سفر اهالی برخی از کشورها به آمریکا در نتیجه همین تفکرات نژادپرستانه‌ای بوده که ملی‌گراهای سفیدپوست آن را به ترامپ القاء کرده‌اند.
اخراج هزاران پناهنده از کشور، اعتراض به سیاه‌پوستانی که به خشونت پلیس معترض شده بودند، به طور کلی گویش تلخ نژادپرستانه وی را نیز باید ماه عسل رابطه تنگاتنگ آنها با ترامپ دانست.
 کروز نیز مانند بسیاری از جوانان دیگر خود را بخشی از جامعه افراطی نئونازی‌ها می‌داند که تحت دولت ترامپ اقداماتش قانونی شده است. فاشیسم تبدیل به یک تفکر عادی در آمریکا شده است.
وین مدسن: شاید بتوان توصیف ترامپ از راست گرایان افراطی همانند نئونازی‌ها در رویدادهای «شارلوتزویل» به عنوان «مردم خوب» در سال گذشته را سرآغازی بر حمایت علنی ترامپ از نژادپرستان عنوان کرد.
 این پیام‌ها از کاخ سفید جوانانی همانند کروز را برای اقداماتی از این دست تحریک می‌کند. نژادپرستان به قلب دولت ترامپ نفوذ کرده‌اند، معتقدم استفان میلر مشاور ترامپ و راست‌گرای افراطی هیچ تفاوتی با کروز ندارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 بهمن 1396
دوشنبه 30 بهمن 1396 04:30 ب.ظ
مرگ بر وهابی و یهودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات