تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


نیروهای تحت امر امارات و عربستان در عدن به جان هم افتادند

      ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

Image result for ‫نیروهای تحت امر امارات و عربستان در عدن به جان هم افتادند‬‎
تشدید درگیری بین نیروهای تحت حمایت امارات و عربستان در جنوب یمن به ظاهر هم که شده، بار دیگر باعث تقابل دو کشور شده است. دیروز خبر رسیده وزرا و برخی مقامات تحت حمایت ریاض در حمله نیروهای طرفدار ابوظبی به کاخ «المعاشیق» عدن بازداشت شده‌اند.
شکست تاکتیک‌های جنگی در یمن، عربستان و امارات را بارها در مقابل هم قرار داده است. چرا که عربستان و امارات در ابتدای تجاوز به یمن به نوعی اتحاد نانوشته‌ای داشتند که ریاض در شمال و ابوظبی در جنوب یمن نفوذ کند. اما گویا شکست عربستان در شمال یمن باعث شده تا این کشور به سمت مناطق جنوبی حرکت کند و همین امر باعث درگیری‌های شدیدی بین ریاض و ابوظبی شده است، به نحوی که این درگیری‌ها اخیرا به تقابل کامل نظامی در عدن انجامید. البته برخی کارشناسان نیز معتقدند که این درگیری‌ها نوعی نمایش برای تقسیم یمن است.
در همین ارتباط این درگیری‌ها پس از وقفه‌ای چند روزه بار دیگر از سر گرفته شده است. به گزارش فارس، منابع آگاه در جنوب یمن اعلام کرده‌اند عناصر مسلح وابسته به «شورای انتقالی جنوب» یمن تحت حمایت امارات به کاخ «المعاشیق» شهر عدن که در آن مسئولان محلی و نظامی وابسته به دولت مستعفی یمن تحت حمایت عربستان مستقر هستند، حمله کرده‌اند.
به گفته منابع آگاه، عناصر وابسته به «شورای انتقالی جنوب» یمن به محض سفر «احمد عبید بن دغر» نخست‌وزیر دولت مستعفی این کشور به عربستان، به سمت کاخ المعاشیق حرکت کرده و بر این کاخ که مقر دولت بن دغر است، تسلط یافته‎اند. منابع محلی تاکید می‌کنند که عناصر وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن تعدادی از وزرا و فرماندهان نظامی دولت بن دغر را هم که در کاخ المعاشیق حضور داشتند، بازداشت کرده‌اند.
باز هم حمله می‌کنیم
یک منبع نزدیک به شورای انتقالی جنوب یمن در توجیه حملات خود به کاخ المعاشیق اعلام کرده که عناصر مسلح در صورتی که دولت عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور مستعفی یمن به مطالبات شورای انتقالی جنوب که پس از درگیری‌های خونین ماه گذشته با اجرای آن متعهد شده بود، پایبند نباشد، بار دیگر به عدن حمله خواهند کرد. اگرچه درگیری مسلحانه میان نیروهای اماراتی و سعودی در جنوب یمن کاهش پیدا کرده، اما تنش و کشمکش میان دو طرف همچنان وجود دارد.
منابع محلی یمن می‌گویند که نیروهای امنیتی استان «الضالع» واقع در جنوب یمن وابسته به دولت مستعفی که تحت نظر عربستان قرار دارد، اخیرا 66 نفر از افسران بلندپایه گارد رئیس‌جمهور مستعفی یمن طرفدار علی عبدالله صالح را دستگیر کردند.
در همین حال، امارات تهدید کرده که در صورت عدم آزادی 66 افسر بلندپایه، پایگاه‌های عناصر وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست عبد ربه منصور هادی را هدف قرار می‌دهد. منابع محلی جنوب یمن می‌گویند که نیروهای اماراتی در عدن و رئیس شورای انتقالی جنوب یمن خواستار آزادی این افراد شده‌اند. بر اساس این گزارش، 66 افسر بلندپایه گارد ریاست جمهوری یمن قصد عبور از استان ضالع به عدن را داشتند تا خود را به پادگان متعلق به «طارق صالح» برادرزاده علی عبدالله صالح برسانند. تظاهرات گسترده در فلوریدا علیه آزادی حمل سلاح

Image result for ‫تظاهرات گسترده در فلوریدا علیه آزادی حمل سلاح‬‎

هزاران نفر در فلوریدا در واکنش به فاجعه چهارشنبه گذشته مدرسه فلوریدا به خیابان‌های شهر آمدند و خواستار تغییر قوانین خرید و فروش سلاح در آمریکا شدند معترضان فریاد می‌زدند این بار تا تحقق خواسته‌هایشان آرام نخواهند نشست.
چهارشنبه گذشته یک فرد مسلح با ورود به دبیرستان «استونمن داگلاس» در جنوب شرقی فلوریدا با یک مسلسل به روز ارتش این کشور به روی دانش‌آموزان آتش گشود. 17 نفر را کشت و ده‌ها نفر را زخمی کرد. این تیراندازی بار دیگر بحث کهنه آزادی حمل‌ونقل و خرید و فروش اسلحه را در آمریکا دوباره زنده کرده است.لابی سلاح در آمریکا به گونه‌ای در قسمت‌های مختلف این کشور رخنه کرده که حتی افرادی که نژادپرستند یا از مشکلات روانی رنج می‌برند به سادگی با خریداری سلاح، ده‌ها نفر را به کام مرگ می‌کشانند. طبق گزارش‌های رسمی بیش از 270 تا 300 میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا وجود دارد؛ یعنی تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه در این کشور یافت می‌شود.
گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهند از ابتدای سال 2013 تاکنون (کمی بیش از 5 سال پیش)، در کشور آمریکا مجموعا 1624 مورد «تیراندازی با تلفات انبوه» رخ داده است. در این تیراندازی‌ها، تاکنون 1875 تن کشته شده‌اند و 6848 نفر نیز مجروح شده‌اند. اعتراضات علیه آزادی خرید و فروش و حمل سلاح در آمریکا تاکنون به جایی نرسیده چرا که پای میلیاردها دلار سود در میان است!
دیروز اما در فلوریدا مخالفان حمل سلاح تظاهرات گسترده‌ای برگزار کردند. بر اساس این گزارش هزاران تن از دانش‌آموزان عصبانی، والدین، معلمان و همسایگان دبیرستانی در فلوریدای آمریکا که چند روز پیش صحنه کشتار ۱۷ نفر به دست یک دانش‌آموز مسلح بود، در تجمعاتی خواهان اقدام هرچه سریع‌تر مقام‌های آمریکا در قبال قوانین خرید و فروش و مالکیت سلاح شدند و تاکید کردند این بار تا زمانی که خواسته‌هایشان برآورده نشود، آرام نخواهند نشست. جمعیت تجمع‌کنندگان دست‌نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که روی آنها نوشته شده بود: «همین الان کاری بکنید» و «نگذارید دوستانمان بمیرند.»
معترضان با در دست داشتن  دست نوشته‌هایی صنعت تولید سلاح و افراد نزدیک به این صنعت را مقصر اصلی بروز قتل‌عامی مانند دبیرستان «استون من» دانستند. مقامات همزمان جزئیاتی جدید درباره جوان مسلحی که این حادثه را رقم زد منتشر کرده و گفته‌اند او یک دانش‌آموز سابق بوده که اخراج شده و از بیماری اوتیسم رنج می‌برده است و عمدتا از کلاس‌هایشان غیبت می‌کرده و چند بار نیز از مدرسه معلق شده بود. او همچنین به معلمان و کارکنان مدرسه نیز به کرات توهین کرده بود.
ترامپ: مقصر اف.بی.آی بود
از سوی دیگر افشای این مسئله که اداره پلیس فدرال (اف‌بی‌آی) هشدارها درخصوص عامل تیراندازی را جدی نگرفته، ضربه‌ای مخرب به اف‌بی‌‌ای وارد کرده و فشارها به رئیس ‌اف بی‌ای برای برکناری را نیز  تشدید نموده است. اف‌بی‌آی با صدور بیانیه‌ای در این ارتباط گفته بود یک ماه قبل از حادثه شخصی نزدیک به «نیکولاس کروز» تیرانداز مدرسه فلوریدا، با آنها تماس گرفته و از اینکه احتمالا «کروز» چنین اقدامی انجام دهد، ابراز نگرانی کرده بود. اف‌بی‌آی سپس گفته این اطلاعات باید به عنوان «تهدید بالقوه برای جان مردم» ارزیابی و به دفتر پلیس میامی جهت انجام تحقیقات، منتقل می‌شد اما با عدم اجرای برخی پروتکل‌ها این امر صورت نگرفت.اذعان اف‌بی‌آی به این‌اشتباه باعث انتقاد جدی از سوی« جف سشنز»، دادستان کل آمریکا شده و «ریک اسکات»، فرماندار جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا که یکی از متحدان ترامپ شده نیز استعفای کریستوفر رای، مدیر اف‌بی‌آی را خواستار شده است. «سشنز» این کشتار را نتیجه فاجعه‌آمیز ناکامی اف‌بی‌آی توصیف کرده است. وی دستور بررسی روندهای وزارت دادگستری را هم صادر کرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در انتقاد از رئیس‌ اف‌بی‌آی در توییتر نوشته: «بسیار تاسف بار است که اف‌بی‌آی به هیچ‌یک از سرنخ‌ها در رابطه با تیرانداز مدرسه فلوریدا توجه نکرد. این قابل قبول نیست. آنان زمان بسیار زیادی را صرف تلاش برای اثبات تبانی روسیه و کمپین انتخاباتی ترامپ می‌کنند. تبانی‌ کهز وجود ندارد. به وظایف اساسی خود بازگردید و همه ما را سربلند کنید.»نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 بهمن 1396
دوشنبه 30 بهمن 1396 04:29 ب.ظ
مرگ بر وهابیون بی غیرت

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات