تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


انگلیس، دوشیدن سعودی‌ها را با یک قرارداد 14 میلیارد دلاری آغاز کرد

  ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

Image result for ‫انگلیس، دوشیدن سعودی‌ها را با یک قرارداد 14 میلیارد دلاری آغاز کرد‬‎
قرارداد 14 میلیارد دلاری عربستان با انگلیس با هدف خرید 48 فروند جنگنده تایفون با واکنش شدید نهادهای حقوق بشری مواجه شد.
خزانه آل‌سعود دلالان و فروشندگان سلاح را به تحرک واداشته است. ابتدا دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که تاجر بوده و همه چیز را از زاویه منافع مالی نگاه می‌کند، اولین قرارداد مهم تاریخ بین آمریکا و عربستان را به مبلغ 110 میلیارد دلار منعقد کرد. قراردادی که ترامپ از آن با عنوان دوشیدن عربستان یاد کرد. اکنون گویا نوبت به روباه پیر یعنی انگلیس رسیده است که از این خزانه نفتی بی‌نصیب نماند. به همین جهت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی چهارشنبه گذشته به لندن دعوت شد و استقبالی شاهانه از وی به عمل آمد. استقبالی که هدف آن متقاعد نمودن ولیعهد جوان سعودی به خرید سلاح‌های مدرن از انگلیس بود.
به گزارش ایسنا، ولیعهد عربستان عصر روز جمعه در سفرش به لندن یادداشت تفاهمی را برای خرید جنگنده‌های تایفون از انگلیس به ارزش ۱۰ میلیارد پوند (حدود ۱۴ میلیارد دلار) به امضا رساند. براساس این یادداشت تفاهم، انگلیس متعهد شد ۴۸ فروند جنگنده تایفون چندمنظوره تولید شرکت «بی‌.‌آی‌.ای سیستم» را به عربستان تحویل دهد. دو طرف سال‌ها در حال مذاکره درباره این قرارداد بودند. این قرارداد در حالی بود که در ماه‌های اخیر اعتراض‌های زیادی علیه انگلیس نسبت به فروش سلاح به عربستان به عمل آمده است.
در همین ارتباط نهادهای حقوق بشری به شدت علیه این قرارداد موضع گرفتند. عفو بین‌الملل در واکنش به قرارداد تسلیحاتی اخیر عربستان و انگلیس اعلام کرد، فروش جنگنده‌های انگلیس به رژیمی که رهبری ائتلافی نظامی را برعهده ‌دارد که خانه‌ها، بیمارستان‌ها و مدارس را در یمن هدف قرار می‌دهد، به منزله ریختن دوباره بنزین به آتش بحران انسانی یمن است. ائتلاف منع فروش سلاح نیز این قرارداد را محکوم کرده و آن را به منزله بی‌توجهی دولت ترزا می ‌به درخواست‌ها و فراخوان‌ها برای تعلیق فروش اسلحه به عربستان تا زمان توقف جنگ در یمن دانست.
حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس و برخی نهادهای غیردولتی هم از ترزا می ‌خواستند صادرات اسلحه به ریاض را تا زمانی که جنگ علیه یمن را متوقف نکرده، به حالت تعلیق درآورند. رئیس ‌سازمان «نجات کودکان» نیز گفته است: «ریاض با احساس فزاینده مصونیت در حال هدف قرار دادن کودکان یمنی است.»
اما نخست‌وزیر انگلیس در دیدارش با این شاهزاده سعودی در چهارشنبه گذشته از روابط موجود میان لندن و ریاض و همکاری‌های نظامی دو کشور دفاع کرده و گفت، تمامی فروش‌های اسلحه در چارچوب اصول دقیقی است. بن سلمان و گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس نیز در پایگاه هوایی نورشاهولت دیدار کردند. در این دیدار روابط دوجانبه، همکاری‌های استراتژیک موجود میان دو کشور و راه‌های تقویت آنها به ویژه در بخش دفاعی و نظامی، فرصت‌های موجود در افق چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان و نیز تحولات خاورمیانه و جهان و تلاش‌های انجام‌شده در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی بحث و بررسی شدند. وزرای دفاع عربستان و انگلیس دو یادداشت تفاهم و ویژه تقویت توان‌های دفاعی و گسترش همکاری‌ها و مشارکت‌ها با انتقال فناوری‌ها، مشارکت صنعتی، آموزش و پژوهش‌ها امضا کردند. وزیر دفاع انگلیس درباره این دیدار گفت: «سفر ولیعهد عربستان صفحه جدیدی را در روابط تاریخی دو کشور گشوده و ما در این دیدار توافقنامه اولیه فروش ۴۸ فروند جنگنده تایفون به عربستان را به امضا رساندیم.» ویلیامسون تاکید کرد: «اجرای این توافقنامه موجب تقویت امنیت خاورمیانه و تحرک انگلیس برای توسعه صنعتی شده و فرصت‌های کار جدیدی را در این کشور ایجاد خواهد کرد.» همچنین دو طرف توافقنامه‌های تجاری به ارزش بیش از دو میلیارد دلار به امضا رساندند. یک شهید و 90زخمی در چهاردهمین جمعه خشم جوانان فلسطینی

Image result for ‫یک شهید و 90زخمی در چهاردهمین جمعه خشم جوانان فلسطینی‬‎

در چهاردهمین جمعه خشم که در اعتراض به تصمیم «دونالد ترامپ» در زمینه شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی برگزار شد، یک فلسطینی شهید و 90 نفر دیگر زخمی شدند. به این ترتیب آمار شهدا به 23 و مجروحین به 6100 تن رسید.
فلسطینیان در کرانه باختری، قدس و نوار غزه برای چهاردهمین جمعه متوالی در اعتراض به تصمیم ترامپ درباره قدس به خیابان‌ها آمدند و این تظاهرات‌ها با مداخله نظامیان اسرائیلی به درگیری کشیده شد که طی آن یک جوان فلسطینی در الخلیل به شهادت رسید و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. چندین جوان فلسطینی هم به بازداشت نظامیان صهیونیست درآمدند.ترامپ روز چهارشنبه 15 آذر ماه در یک سخنرانی در کاخ سفید، قدس را پایتخت رژیم اسرائیل اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با محکومیت‌های جهانی مواجه شد و در غزه، کرانه باختری و سرزمین‌های ‌اشغالی خیزش و قیام فلسطینیان با تحرک و‌اشتیاق بیشتری انجام شد. مردم فلسطین در تمامی این تحرکات و تظاهرات تاکید دارند که مصمم به اخراج ‌اشغالگران از سرزمین مادری خود هستند و کوتاه نمی‌آیند و تسلیم نمی‌شوند.خبرگزاری قدس به نقل از هلال احمر فلسطین اعلام کرد که شمار مجروحان در درگیری‌های روزجمعه در کرانه باختری 75 نفر و در نوار غزه 15 نفر گزارش شده است. این در حالی است که آمار شهدا تاکنون به 23 نفر و مجروحان به 6100 نفر رسیده است.با توجه به استفاده نظامیان صهیونیستی از گلوله‌های جنگی، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که آمار شهدا بالا می‌رود چرا که حال برخی از مجروحان وخیم گزارش شده است.


 واشنگتن‌پست: ژنرال السیسی جز با مرگ از قدرت دست نخواهد کشید

Image result for ‫واشنگتن‌پست: ژنرال السیسی جز با مرگ از قدرت دست نخواهد کشید‬‎

یک روزنامه آمریکایی طی گزارشی نوشت، ژنرال «عبدالفتاح السیسی» جز با مرگ یا انتفاضه یا کودتا پست ریاست‌جمهوری را رها نخواهد کرد.
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد، با نزدیک شدن مصر به انتخابات ریاست‌جمهوری که اواخر ماه میلادی جاری برگزار می‌شود، مصری‌ها خیلی مشغول انتخابات نیستند، چراکه نتایجش برای همگان آشکار است، و تمامی مردم می‌دانند که  رئیس‌جمهور کنونی که هیچ رقیبی ندارد در انتخابات پیروز می‌شود.طبق این گزارش، بعد از کنار کشیدن نامزدها و افزایش پیگردهای قضایی و بازداشت‌ها، ترس و نگرانی مردم را فراگرفته است. کسانی که صحبت کردن علنی علیه انتخابات صوری را انتخاب کرده‌اند، با عواقب وخیمی مواجه شدند. واشنگتن پست در این گزارش تاکید کرد انتقال سیاسی در مصر جز از طریق مرگ یا کودتا یا انتفاضه رخ نخواهد داد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 20 اسفند 1396
یکشنبه 20 اسفند 1396 03:49 ب.ظ
احسنت شما عربستان را بدوشید و سلاح بدهید که انشااله آتها به دست مسلمانان واقعی سر زمین حجاز خواهد افتاد و یهود را با همین سلاح نابود خواهند کرد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی