تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

اقدامات کثیف آمریکا به روایت پوتین 

۱۳۹۶/۱۲/۱۹

Image result for ‫اقدامات کثیف آمریکا به روایت پوتین   ۱۳۹۶/۱۲/۱۹‬‎

رئیس‌جمهوری روسیه در مصاحبه‌ با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی با بی‌اهمیت خواندن مداخله اتباع روس در انتخابات این کشور گفت : آمریکا برای کارهای کثیفش دیگران را سرزنش می‌کند.
ولادیمیر پوتین، در مصاحبه با «ان‌بی‌سی» بار دیگر اتهام‌زنی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اینکه او دستور مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۱۶، که به پیروزی ترامپ منجر شد را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا رئیس‌جمهوری روسیه گفت: آیا کسی باور می‌کند که روسیه، از هزاران مایل دورتر، روی نتیجه انتخابات اثر بگذارد؟ این برای شما خنده‌دار نیست؟ هدف ما مداخله نیست. از مداخله چه چیزی عایدمان می‌شود؟ چنین هدفی وجود ندارد.پوتین همچنین درباره آینده روابط روسیه – آمریکا، کشورش را قربانی توصیف کرد و افزود: این ما نبودیم که برچسب دشمن به شما زدیم. شما تصمیمی گرفتید در سطح پارلمانی، در سطح کنگره‌ای و بعد روس‌ها را وارد لیست دشمنانتان کردید. چرا این‌کار را کردید؟ آیا ما بودیم که تحریم‌هایی را به ایالات متحده تحمیل کردیم؟ آمریکا ما را تحریم کرد.  رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد، آمریکا دست به «کارهای کثیف» می‌زند و سپس، دیگران را در این باره سرزنش می‌کند.
پوتین افزود: کسانی که این عقیده را دارند چه کسانی هستند، «کارهای کثیف» چیست؟ من دست به هیچ «کار کثیفی» نزده‌ام، هر آنچه انجام داده‌ام روشن است این کار کثیف نزد شماست. شما افرادی دارید که دوست دارند دست به «کارهای کثیف» بزنند از این رو تصور می‌کنید ما هم این کار را انجام می‌دهیم اما ما این کارها را نمی‌کنیم.
پوتین درباره رابطه با آمریکا نیز گفت که برای ترمیم روابط با واشنگتن آماده است. او گفت: گوش کنید، بیایید با آرامش بنشینیم، حرف بزنیم و مشکلاتمان را حل کنیم. معتقدم که رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا هم این را می‌خواهد اما نیروهایی هستند که اجازه نمی‌دهند او چنین کاری انجام دهد.
 رئیس‌جمهوری روسیه همچنین از کشورهای غربی خواست در زمینه حملاتی که علیه غیرنظامیان در دو شهر موصل و رقه در زمان آزادسازی این دو شهر از چنگال داعش صورت گرفت، تحقیقاتی انجام دهند.پوتین تاکید کرد، به شهر موصل نگاه کنید کلا همه چیز نابود شده، همین طور رقه. هنوز اجساد غیرنظامیان زیر آوارها مدفون است و شما تمایلی ندارید این مسائل به شما یادآوری شود. شلیک 20 موشک بالستیک به مواضع عربستان

تنها در 2 ماه نخست سال جاری میلادی

Image result for ‫شلیک 20 موشک بالستیک به مواضع عربستان تنها در 2 ماه نخست سال جاری میلادی‬‎

یک پایگاه یمنی طی گزارشی اعلام کرد، نیروهای ارتش این کشور از ابتدای سال 2018 تاکنون بیش از 300 تانک و خودروی زرهی دشمن را منهدم و بیش از 20 موشک بالستیک نیز به مواضع عربستان پرتاب کردند.
به گزارش فارس، پایگاه النجم الثاقب یمن گزارشی از موفقیت‌های ارتش یمن از ابتدای سال جاری میلادی منتشر کرد.  طبق این گزارش، یمنی‌ها طی دو سه ماهه اخیر توانستند خسارات سنگینی در زمینه تجهیزات و نیرو به صفوف نیروهای عربستان و شبه‌نظامیان وابسته به آنان وارد کنند. النجم الثاقب این عملکرد را  اهرم فشاری برای نیروهای سیاسی یمن دانست تا در مذاکرات سیاسی آینده موفق‌تر عمل کنند. در این گزارش آمده است که ائتلاف عربی به رهبری عربستان، پس از ماجرای خیانت علی عبدالله صالح و مرگ او، عملیات نظامی خود را علیه مردم یمن تشدید کرده است؛ اما استقامت مردم یمن از طریق آمادگی کامل آنها برای رویارویی، توانسته تحرکات عربستان سعودی و متحدان آن در تمامی سطوح را ناکام گذارد.
این پایگاه یمنی نوشت که سال 2018 سال شرمساری، ننگ و تحقیر برای نیروهای ائتلاف است. طبق گزارش این پایگاه، تجهیزات زمینی منهدم شده متجاوزان  در سال 2018 بالغ بر 189 دستگاه شامل 27 خودروی زرهی، سه تانک و 159 جنگ افزار مختلف دیگر بوده است.
طبق این گزارش، ارتش درمدت فوق، از انواع موشک نیز در این مدت بهره‌ برده است. از بین موشک‌های بومی یمن، پنج فروند موشک زلزال 1، 9 فروند موشک زلزال 2، دو فروند موشک صرخه،156  فروند موشک کاتیوشا، یک فروند موشک گراد و جمعا 173 فروند موشک به سوی متجاوزان شلیک شده است. طی عملیات‌های مختلف همچنین سه انبار سلاح دشمن سعودی به آتش کشیده شد و 69 نظامی سعودی و 145 مزدور هدف تک تیراندازهای ارتش یمن قرار گرفته‌اند.
از زرادخانه موشک‌های تاکتیکی ارتش یمن نیز سه فروند موشک بومی زلزال 1، شش فروند موشک بومی زلزال 2، 192 فروند موشک کاتیوشا، 3 فروند موشک ارتقا یافته گراد به مواضع دشمن شلیک شد که جمعا 204 فروند موشک بومی شلیک شده است. در کل بیش از 300 تانک و خودروی زرهی دشمن در سال 2018 منهدم و بیش از 20 موشک بالستیک به مواضع عربستان شلیک شده است.


سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل:
پیشنهاد دیدار کیم جونگ اون با ترامپ یک تله است

Image result for ‫پیشنهاد دیدار کیم جونگ اون با ترامپ یک تله است‬‎
سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در‌باره دیدار آتی رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی هشدار داد و گفت: من به (دونالد) ترامپ درخصوص این اقدام بسیار جسورانه تاکید می‌کنم که این یک شوی تلویزیونی نیست. این یک مذاکره با رهبر غیرقابل پیش‌بینی است که دست‌کم ۲۰ سلاح اتمی در اختیار دارد و آمریکا را تهدید می‌کند.
«بیل ریچاردسون» که چندین بار به کره شمالی سفر کرده و با بسیاری از رهبران منفور جهان از صدام گرفته تا دیکتاتورهای نظامی میانمار و کیم جونگ ایل، رهبر سابق کره شمالی دیدار و مذاکره کرده، درخصوص روند کنونی برای مذاکره با کره شمالی به رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد و گفت: این یک اقدام جسورانه است و یک شوی تلویزیونی محسوب نمی‌شود. بهتر است یک تیم تشکیل دهید و یک استراتژی پیشه کنید تا مطمئن شوید که در تله‌ای که کره شمالی پهن کرده نخواهید افتاد.
وی افزود: من بسیار متعجب شدم. این یک قمار عظیم و خطری بزرگ اما مهم و خوب است. قطعا از نظر روابط و تنش‌ها در شبه جزیره کره مسائل از چیزی که هم اکنون هستند، بدتر نخواهند شد با این وجود این یک فرصت واقعی است، اما من نسبت به عدم آمادگی ترامپ و فقدان دیسیپلین نگران هستم.
ریچاردسون در ادامه گفت: آنها همواره خواهان یک توافق با آمریکا بوده‌اند. درخواست این نشست بخشی از تلاش‌های کره شمالی است که بگوید ما بازیگران اصلی هستیم و شما باید با ما توافق کنید. ما با کشوری طرف هستیم که در مذاکرات بسیار خوب عمل می‌کند و سپس آنها را کنار می‌گذارد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: دستیابی به هرگونه توافق مدت زیادی طول خواهد کشید. هدف ما باید خلع تسلیحات اتمی باشد اما فکر نمی‌کنم که این واقع‌بینانه باشد. متوقف کردن و محدود کردن نیروهای اتمی، بالستیکی و غیراتمی کره شمالی اقدامی بسیار دشوار خواهد بود.
این دیپلمات بازنشسته گفت: حسن نیت پیونگ یانگ باید با بازگرداندن سه آمریکایی که در کره شمالی زندانی هستند و ارسال باقی مانده اجساد سربازان آمریکایی که در جریان جنگ کره در آنجا کشته شدند، نشان داده شود. وی افزود: ما باید بپذیریم که قطعا کره شمالی در ازای این اقدامات چیزی خواهد خواست. کیم جونگ اون که تنها ۳۴ سال دارد یک رهبر غیرقابل پیش‌بینی و گاهی اوقات غیرمنطقی است، اما در کل دست کم گرفته شده است. مدت‌ها فکر می‌کردم که او یک برنامه مشخص برای پایان بازی‌اش دارد و به نظر می‌رسد که او دارای تفکرات درست بوده و برای اقداماتش برنامه‌ای دارد. او از یک رهبری که بمب پرتاب می‌کند به مردی با یک دیدگاه استراتژیک تبدیل شده است. او اخیرا در اتخاذ یک دیپلماسی با کره‌ جنوبی در جریان المپیک زمستانی کاملا موفق بوده است. وی خاطرنشان کرد، نگرانی اصلی من این است که ترامپ بدون برنامه با این نشست توافق کند. او باید یک استراتژی داشته باشد و نگرانم که این آشوب و ناآرامی در کاخ سفید و در سبک رهبری ترامپ باعث شده باشد که او به اندازه کافی برای این مسئله مهم آمادگی نداشته باشد. او نمی‌تواند همانند گذشته به توئیت‌های بدون فکر خود ادامه دهد. هوشمندانه‌ترین کاری که ترامپ باید انجام دهد این است که باید با جرج بوش و بیل‌کلینتون، روسای جمهور سابق آمریکا تماس بگیرد و از تجربیات آنها استفاده کند. او نمی‌تواند به تنهایی عمل کند.
اظهارات سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در حالی صورت می‌گیرد که رئیس‌جمهور آمریکا گفت معامله و توافق با رهبر کره‌شمالی یک خبر خوب برای تمام جهان خواهد بود. وی روز شنبه در توییتی گفت: توافق با کره شمالی تا حد زیادی در حال تحقق بوده و اگر رخ دهد برای جهان یک توافق خیلی خوب خواهد بود.
رئیس جمهور آمریکا اخیراً به درخواست رهبر کره شمالی برای مذاکره، پاسخ مثبت داده است.
تردید درباره توافق
روزنامه «گاردین» چاپ انگلیس با انتشار گزارشی، نسبت به درخواست رهبر کره شمالی برای مذاکره، ابراز تردید کرد و نوشت: کره شمالی از زمان پس از جنگ سرد تاکنون، دوستی و کارتی برای بازی نداشت. با این حال، اکنون به دلیل دارا بودن توانایی هسته‌ای برای مذاکره با رئیس‌جمهور آمریکا ابراز تمایل کرده است. کاخ سفید گفته که ترامپ آماده است تا دیدار با رهبر کره شمالی در مکانی مشخص و تعیین شده صورت گیرد. فارغ از نتیجه‌بخش‌بودن یا نبودن این مذاکرات، واقعیت آن است که این نشست نقض تمام قواعد دیپلماسی است. این مذاکره سبب می‌شود تا کره شمالی از نظر وجهه بین‌المللی اعتبار و مشروعیت کسب کند. واشنگتن موجودیت جمهوری خلق کره شمالی را به رسمیت نمی‌شناسد. هیچ توافق صلحی میان آمریکا با کره شمالی وجود ندارد و تنها توافقنامه ترانزیتی ۱۹۵۳ است که به جنگ دو کره پایان داد. علاوه‌بر آن، پیونگ یانگ متهم به نقض بسیاری از معاهدات بین‌المللی، کنوانسیون‌ها موافقتنامه‌ها، قراردادها، تفاهم‌نامه‌ها و پیمان‌ها شده است. نام دولت آن کشور به عنوان رژیمی «سرکش» مطرح شده است. در نتیجه، ترامپ با مذاکره در مخاطره عظیمی قرار می‌گیرد.
گاردین می‌نویسد که تجربه دهه‌های گذشته نشان داده که کره شمالی از مذاکره برای فریب جهان و خرید زمان استفاده می‌کند. با این حال، به توافق رسیدن آمریکا و کره شمالی تقریبا ناممکن است. ترامپ قطعا باید از کره شمالی بخواهد که به خلع سلاح هسته‌ای تن دهد و کره شمالی نیز احتمالا این موضوع را نخواهد پذیرفت.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 20 اسفند 1396
یکشنبه 20 اسفند 1396 03:45 ب.ظ
مرگ بر همه آمریکائیان دروغگو - جنایتکار - حقه بازو ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی