تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

توصیه‌های مهم آیت‌الله سیستانی به مردم عراق درباره انتخابات پیش رو

   ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

Image result for ‫توصیه‌های مهم آیت‌الله سیستانی به مردم عراق درباره انتخابات پیش رو‬‎
مرجع عالی شیعیان عراق طی بیانیه‌ای، مردم این کشور را به مشارکت در انتخابات پارلمانی آتی و انتخاب نامزدهای شایسته برای مجلس این کشور دعوت کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دفتر آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که انتخابات پارلمانی آینده این کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کسانی که در این انتخابات شرکت نمی‌کنند، فرصت ترسیم آینده خود را به دیگران واگذار می‌کنند.
این بیانیه می‌افزاید: هیچ‌کس  انکار نمی‌کند که عراق در اوضاع اقتصادی و سیاسی دشواری به سر می‌برد.
دفتر آیت‌الله سیستانی تاکید کرد، انتخابات نیازی ضروری برای تغییری است که از طریق مشارکت آگاهانه محقق می‌شود. در این بیانیه از مردم عراق خواسته شده است که قبل از رأی دادن به نامزدها، درباره سوابق و سالم بودن آنها تحقیق کرده و از قوم‌گرایی بپرهیزند و افراد شایسته و شجاع و پاک را انتخاب کنند. این بیانیه خطاب به مردم، می‌افزاید: چهره‌هایی را که برای کشور فایده‌ای ندارند، رها کنید.
کمیسیون عالی انتخابات عراق 10 روز قبل اعلام کرد که تبلیغات انتخاباتی نامزدهای انتخابات پارلمانی این کشور از فروردین آغاز و روز 21 اردیبهشت پایان می‌یابد. انتخابات  پارلمانی عراق قرار است 22 اردیبهشت 97 برگزار شود.
احزاب و ائتلاف‌ها و نامزدهای انتخابات، در قالب 88 فهرست در این انتخابات شرکت خواهند کرد. پارلمان عراق 328 نماینده دارد.
28 میلیون عراقی نیز در انتخابات آتی، واجد شرایط رأی‌دهی هستند.
با توجه به تلاش‌های زیادی که رژیم سعودی و جریان‌های مطرودی چون بعثی‌های سابق برای تأثیرگذاری در انتخابات اردیبهشت دارند، حساسیت این دوره از انتخابات پارلمانی افزایش یافته است.سوریه در سازمان ملل خبر داد
بی‌توجهی سازمان ملل به140 نامه سوریه
 درباره سلاح‌های شیمیایی تروریست‌ها

Image result for ‫بی‌توجهی سازمان ملل به140 نامه سوریه درباره سلاح‌های شیمیایی تروریست‌ها‬‎
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در واکنش به تلاش‌های این سازمان برای متهم کردن دولت دمشق به استفاده از سلاح‌های شیمیایی‌، اعلام کرد که سازمان ملل و شورای امنیت به 140 نامه دولت سو‌ریه مبنی بر استفاده تروریست‌ها از سلاح‌های شیمیایی‌، تاکنون هیچ واکنشی نشان نداده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «بشار الجعفری» تأکید کرد، دولت سوریه تا کنون برای شورای امنیت و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی بیش از 140 نامه فرستاده است، اما تا این زمان هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
این اظهارات درحالی صورت می‌کیرد که طی ماه‌های اخیر نهاد‌های مذکور با ‌اشاره آمریکا‌، جوسازی‌های بی‌سابقه‌ای را درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی راه انداخته بودند و البته این جوسازی کماکان ادامه دارد.
الجعفری در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک تصریح کرد، هدف آمریکا و همپیمانانش از ادعای دروغ درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در غوطه شرقی، صرفا با هدف حمایت از تروریست‌ها صورت می‌گیرد. چند روز پیش نیز نیروهای امنیتی سوریه دو کامیون مملو از سلاح‌های آمریکایی که به سمت غوطه شرقی در حرکت بودند را توقیف کردند. آمریکا و همپیمانانش همچنان از تروریست‌های حاضر در سوریه حمایت می‌کنند.
نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه تصریح کرد که کشورهای حامی تروریسم در سوریه عادت کرده‌اند که استفاده از سلاح شیمیایی را بهانه‌ای برای خود قرار دهند تا مانع از پیشروی ارتش سوریه شوند و از این مسئله چند بار به عنوان اهرم فشاری علیه حکومت سوریه استفاده کرده‌اند.
الجعفری اعلام کرد که در این نامه‌ها اطلاعات موثقی درباره مواد شیمیایی تروریست‌ها موجود بود؛ موادی که کشورهای حامی تروریسم، انان را در اختیار تروریست‌ها قرار داده بودند.
وی در ادامه تأکید کرد که دبیر خانه شورای امنیت عمدا این اطلاعات موثق را نادیده گرفته است. این مسئول سوری درباره نقش برخی از کشورهای منطقه در حمایت از تروریسم در سوریه گفت: رژیم‌های عربستان و قطر و شماری از رژیم‌های [حاشیه] خلیج [فارس] از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت کرده و این بحران را به وجود آورده‌اند.
الجعفری درخصوص حمایت‌های ترکیه از تروریست‌ها نیز گفت که آنکارا نیز در حمایت از تروریسم سهیم است؛ چرا که مرزهای خود را در برابر ده‌ها تروریست باز کرد تا وارد سوریه شوند، روند تجهیز تسلیحاتی و تأمین مالی آنان را سهولت بخشید، در خاک خود برای آنان اردوگاه‌های آموزشی ایجاد کرد و مواد شیمیایی سمی در اختیار آنان گذاشت.
برنامه‌ریزی برای توطئه جدید
فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که گروه‌های تروریستی در غوطه شرقی دمشق برای یک نمایش دروغین جهت بمباران با سلاح‌های شیمیایی و نسبت دادن این حملات به ارتش سوریه مقدمه‌چینی می‌کنند.
به گزارش ایسنا، معاون وزیر خارجه سوریه خاطرنشان کرد: انجام حمله شیمیایی در غوطه شرقی ممکن است در ۱۱ مارس(22 اسفند) رخ دهد و پیش‌بینی می‌شود که این حمله در منطقه مزارع الاشعری انجام شود.
وی افزود: تروریست‌ها زنان و کودکانی را از خارج به این منطقه آورده و دستگاه‌های پخش ماهواره‌ای و نیروهای کلاه سفید (وابسته به دستگاه جاسوسی انگلیس) را برای اجرای این نمایشنامه آماده کرده‌اند.
فیصل مقداد خاطرنشان کرد که در مزارع الاشعری نیروهایی از دو گروه تروریستی فیلق الرحمن و احرار الشام حضور دارند.
معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: طرف‌های شناخته شده‌ در حالی اتهامات خود علیه سوریه مبنی بر استفاده از سلاح‌های شیمیایی را شدت بخشیده‌اند که ارتش سوریه به دستاوردهای جدیدی دست فته است.
وی افزود: برخی از طرف‌ها از جمله سازمان منع سلاح‌های شیمیایی اطلاعات ارائه شده توسط سوریه پیرامون استفاده مواد سمی توسط گروه‌های مسلح علیه شهروندان بی‌گناه را نادیده می‌گیرند.
فیصل مقداد در این خصوص گفت: ما در حماه و دمشق مواد شیمیایی پیدا کرده‌ایم، اما بازرسان بین‌المللی آن را نادیده گرفتند.
وی گروه‌های تروریستی و حامیان آنها را مسئول کامل استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه خواند و از سازمان‌های بین‌المللی ذی‌ربط نیز خواست تا به صورت حرفه‌ای و صادقانه درخصوص این پرونده فعالیت کنند.
فیصل مقداد خاطرنشان کرد: با وجود شرایط سخت و بسیار پیچیده، دولت سوریه قطعنامه ۲۱۱۸ شورای امنیت، که در مورد از بین بردن سلاح‌های شیمیایی سوریه بوده، را اجرا کرده است.احضار و تحقیق از نجفی
دادستان تهران: شهردار از مراسم برج میلاد اطلاع قبلی داشته است

Image result for ‫دادستان تهران: شهردار از مراسم برج میلاد اطلاع قبلی داشته است‬‎
دادستان تهران به شورای شهر تهران توصیه کرد که بر وضعیت شهرداری و عملکرد شهردار نظارت بیشتری کند.
به گزارش میزان، دادستان تهران در سی‌امین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران با خاطر نشان کردن ساختارشکنی از طریق اجرای برنامه مبتذل در جشن شهرداری تهران به مناسبت روز زن، با رد توجیهات ارائه شده از سوی عده‌ای برای این بخش از مراسم، اظهار داشت: عده‌ای در صدد توجیه برآمده‌اند و از جمله گفته‌اند که رقص توسط چند کودک به عمل آمده است و یا اینکه شادی در اسلام حرام نشده است و لذا فاقد ‌اشکال است؛ این توجیهات بی‌اساس است چرا که اسلام با شادی مخالف نیست، اما حتما با ابتذال مخالفت دارد.
عباس جعفری دولت‌آبادی درخصوص اقدامات دادسرا نسبت به این ساختارشکنی، از تشکیل پرونده در دادسرای تهران برای شهردار و دیگر عوامل خبر داد و افزود: پس از نامه دادستان کل کشور و گزارش سرپرست دادسرای ارشاد، در این زمینه شهردار و دیگر عوامل این مراسم احضار شدند و حسب گزارش واصله، در روز جاری از شهردار تهران تحقیق به عمل آمده است.
جعفری دولت‌آبادی با درخواست از مسئولان دستگاه‌های دولتی برای رعایت قوانین مملکتی و موازین شرعی در اجرای برنامه‌ها، ادامه داد: دستگاه‌های دولتی باید سردمدار رعایت نظم و مقررات و قواعد شرعی باشند و نباید با ارتکاب چنین اقدامات خلاف قانونی، در صدد توجیه اقدامات خلاف قانون و شرع برآیند.
وی توجیهات به عمل آمده از سوی شهردار تهران مبنی بر اینکه از برگزاری چنین مراسمی اطلاع قبلی نداشته است را نیز مردود دانست و اظهار داشت: اولاً؛ حسب تحقیقات به عمل آمده، شهردار تهران از مراسم مذکور اطلاع قبلی داشته است؛ ثانیاً؛ بر فرض عدم اطلاع نیز مکلف بوده مانع از ادامه مراسم به نحو فوق شود و یا به نشانه اعتراض از جلسه خارج گردد؛ و ثالثاً؛ چنین ساختارشکنی‌هایی به نحوی که گزارش شده، ابتذال محسوب می‌شود به ویژه آنکه در مراسم رسمی یک ارگان عمومی و با بودجه شهرداری باشد.
دادستان تهران به شورای شهر تهران مؤکداً توصیه کرد که بر وضعیت شهرداری و عملکرد شهردار نظارت بیشتری کند و گفت: توجه شورای شهر تهران را به وضعیت شهرداری جلب می‌کنم. ظاهراً شهردار تهران گرفتار امورات دیگری است به گونه‌ای که زمان لازم برای پرداختن به مسائل اصلی شهرداری را ندارد و با عنایت به اینکه در آستانه سال نو هستیم و شهر تهران به عنوان یک کلان‌شهر را نمی‌توان رها نمود، لذا نظارت شود تا شهردار از امور فرعی و فردی فارغ شود و به وظایفش درخصوص مسائل شهر بپردازد.
جعفری دولت‌آبادی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها مکلف به تمکین از قانون هستند، افزود: وقتی می‌توان انتظار رعایت نظم و قوانین مملکتی را از مردم داشت که در مرتبه اول مسئولان مطیع قانون باشند. هم‌چنین مسئولان دولتی باید منزه باشند تا حرف و اظهارات و اقدامات آنان در دیگران موثر افتد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 20 اسفند 1396
دوشنبه 21 اسفند 1396 06:41 ب.ظ
درود بر آیت االله سیستانی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی