تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

شیخ نعیم قاسم:
حزب‌الله ستون لبنان است به آمریکا اجازه مداخله در انتخابات را نمی‌دهیم
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰


Image result for ‫شیخ نعیم قاسم‬‎

«حزب‌الله ستون لبنان و بخش جدا نشدنی از ساختار نهادهای این کشور است که جلوی هرگونه دخالت و ‌اشغالگری از سوی بیگانگان را خواهد گرفت.» این بخشی از اظهارات جدید شیخ نعیم قاسم معاون سید حسن نصرالله است که در پاسخ به هجمه‌ها علیه این جنبش محبوب مطرح شده است.
«شیخ‌نعیم قاسم» طی مراسمی که در شهر «نبطیه‌» سخنرانی می‌کرد گفت: «حزب‌الله ستون لبنان است و به تثبیت قدرت و ثبات لبنان کمک می کند، ما از کشور در برابر اهداف آمریکا یا اسرائیل برای نابودی سرزمین‌مان دفاع خواهیم کرد.» به گزارش صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی ادامه داد: «آمریکا و اسرائیل از هیچ تلاشی برای حمله به لبنان و سیطره بر این کشور دریغ نکرده و تحریم‌هایی علیه ما اعمال کرده‌اند اما حزب‌الله هرگز اجازه این کار را به آنها نمی‌دهد و مانعی برای اجرای سیاست‌های آنها بوده است... حزب‌الله مانع هرگونه تلاش برای دخالت در انتخابات پارلمانی لبنان خواهد شد که قرار است ماه مه برگزار شود.» شیخ نعیم قاسم همچنین آمریکا را به دخالت در انتخابات لبنان متهم کرد و اظهار داشت: «آمریکا با هدف کاهش تعداد نمایندگان ما به دنبال دخالت در این انتخابات است.»


تظاهرات ضددولتی در جمهوری آذربایجان با شعار «این وطن مال من است»

Image result for ‫تظاهرات ضددولتی در جمهوری آذربایجان با شعار «این وطن مال من است»‬‎

مردم جمهوری آذربایجان با تجمع در پایتخت این کشور، ضمن برپایی تظاهرات اعتراض خود را به سیاست های دولت این کشور اعلام کرده و خواستار استعفای فوری «الهام علی اف» شدند.
طی سال‌های اخیر دولت جمهوری آذربایجان روابط بسیار نزدیکی با رژیم صهیونیستی برقرار کرده و به همان میزان نیز سیاست‌های دین‌ستیزانه این دولت، از رژه همجنس‌بازان گرفته تا حمله به مساجد و حسینیه‌ها و بازداشت علما و شخصیت‌های مذهبی، بیشتر شده است.
اخیرا «کمیته امور دینی و اتحادیه اجتماعی» مجلس جمهوری آذربایجان هم ممنوعیت اقامه نماز جماعت و اجرای آیین‌های دینی به امامت روحانیون تحصیل کرده در حوزه‌های علمیه خارج از این کشور را تصویب کرده و خواستار جلوگیری از نذر دادن در این کشور نیز شده است!
اقدامات دین‌ستیزانه دولت سکولار جمهوری آذربایجان به شدت مورد اعتراض مردم مسلمان این کشور واقع شده است. حالا خبر رسیده که روز جمعه هزاران نفر از مخالفان این سیاست‌ها با برپایی تظاهراتی مراتب اعتراض خود را اعلام کرده‌اند.
در این تجمع که در ورزشگاه «محصول» باکو برگزار شد، مردم با سردادن شعارهایی چون «استعفا» و «وطن مال ماست»، اعتراض خود را به سیاست‌های دولت در بخش‌های مختلف اعلام کردند و خواستار آزادی زندانیان شدند. در دست تجمع‌کنندگان عکس‌های زندانیان از جمله «محسن صمد‌اف» رهبر محبوس «حزب اسلام» در جمهوری آذربایجان، حاج «طالع باقرزاده» رئیس محبوس جنبش اتحاد مسلمانان و دیگر زندانیان وجود داشت.
«علی کریملی»، رئیس جبهه خلق جمهوری آذربایجان از جمله سخنرانان این تجمع بود که علیه بی‌عدالتی، فساد مالی، فقر و نامزدی «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور فعلی آذربایجان برای هشتمین دور انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان سخنرانی کرد. وی گفت: الهام علی‌اف 15 سال رئیس‌جمهور است و حالا باید کنار برود.«جمیل حسنلی» رئیس شورای ملی نیز در این تجمع از وضع اداره کشور انتقاد کرد و از تحریم انتخابات سخن گفت.
«سخاوت سلطانلی» معاون حزب مساوات هم در سخنانی خواستار توقف برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شد و از طولانی کردن دوران ریاست جمهوری و دیگر مشکلات موجود در جمهوری آذربایجان انتقاد کرد. شورای ملی در جمهوری آذربایجان ائتلاف تشکیل شده از شماری از احزاب، سازمان‌ها و فعالان سیاسی مخالف دولت جمهوری آذربایجان است که هر چند ماه در طول سال، با اخذ مجوز در ورزشگاه محصول باکو تجمع اعتراض‌آمیز برگزار می‌کند.انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان در بیست و دوم فروردین 1397 برگزار می‌شود.
 پول به جای خودروهای بمب‌گذاری شد
 راهبرد جدید آل‌سعود برای نفوذ در عراق

Image result for ‫پول به جای خودروهای بمب‌گذاری شد  راهبرد جدید آل‌سعود برای نفوذ در عراق‬‎

سعودی‌ها پس از شکست پروژه پرهزینه «تروریست‌های تکفیری» در عراق، رویکرد تازه‌ای را برای نفوذ در این کشور در پیش گرفته‌اند که بیش از هر چیز روی دلارهای نفتی متمرکز است. این مسئله، موضوع تحلیل روزنامه «الاخبار» لبنان شده است.
سعودی‌ها پس از شکست‌های متعدد در منطقه ویژه در عراق به تغییر رویه رو آورده‌اند. عربستان تا پیش از این برای نفوذ در عراق و تضعیف جریان‌های سیاسی حاکم بر این کشور از سلاح، تروریسم و خودروهای بمب‌گذاری شده استفاده می‌کرد اما این رویکرد جز رسوایی برای آل‌سعودی دستاوردی نداشت. در همین ارتباط روزنامه «الاخبار» طی تحلیلی آورده که: «عربستان مدتی است تلاش خود را جهت نفوذ به عراق به ویژه استان‌های جنوبی آن از طریق طرح‌ها و اقداماتی که بوی جنگ نرم می‌دهند افزایش داده است. از حمایت مالی گرفته تا طرح‌های سرمایه‌گذاری و تجاری، ورزشی، رسانه‌ای و حتی شعر. پس از آنکه تلاش عربستان برای مقابله با نفوذ ایران در این کشور با شکست روبه رو شد، ریاض می‌کوشد به داخل بافت عراقی نفوذ کند.»
در ادامه این مطلب می‌خوانیم: « محمد بن سلمان در سفر اخیر خود به مصر با فخرفروشی ادعا کرد عربستان موفق! به محاصره ایران در همه جا شده و در برخی کشور‌های عربی از جمله عراق صاحب تاثیر و نفوذ است. تلقی بن سلمان درباره کاهش نفوذ ایران در عراق از طریق سیاست‌های نرم است، سیاست‌هایی که از طرح‌ها و توافقنامه‌ها و پول به جای سلاح و خودرو‌های بمب‌گذاری شده استفاده شده است؛ اما حقیقتی که به نظر می‌رسد از نظر مراجع تصمیم‌گیری عربستان دور مانده باشد این است که عراقی‌ها ذهنیت منفی و سنگینی در قبال عربستان در ذهن خود دارند که به راحتی و به سرعت نمی‌توان آن را از بین برد و از طرفی سایر طرف‌های صاحب نفوذ در عرصه عراق در برابر ریاض بیکار نخواهند نشست...از زمان سفر عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان به بغداد در بهمن ماه 1395 تلاش گسترده‌ای برای نفوذ به استان‌های جنوبی عراق آغاز شده است. استان‌هایی که ساکنان آن حس نزدیکتری نسبت به ایران دارند. از بین مناطق هدف، بصره سومین شهر بزرگ عراق و پایتخت اقتصادی این کشور که چند حوزه نفتی مهم در آن وجود دارد و با عربستان مرز مشترک دارد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. مسئله فقط به اعلام نظر مقامات عربستان مبنی بر تصمیم آنها برای بازگشایی کنسولگری خود در بصره در آینده بسیار نزدیک محدود نشده است. انتشار اخباری مبنی بر اقدام عربستان برای خرید اراضی گسترده‌ای از شهر بصره از طریق فروشندگان محلی املاک و مستغلات، نشانه‌ای خطرناک از اهداف ریاض برای چپاول همه‌جانبه بصره است.»
تاریخ به آل‌سعود رحم نخواهد کرد
خبر دیگر اینکه حمد بن جاسم نخست‌وزیر قطر در واکنش به چشم پوشی ریاض از حقوق مردم فلسطین اعلام کرده که تاریخ هرگز به شما رحم نخواهد کرد. طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام سابق قطری همچنین تاکید کرد، متأسفانه امروز می‌بینیم که برخی‌ها می‌گویند که اعراب و مسلمانان برای موضوع قدس دو هفته ‌اشک می‌ریزند و پس از آن واقعیت را قبول کرده و به جای قدس، ابودیس را به عنوان پایتخت فلسطین خواهند پذیرفت و من به آنها می‌گویم که تاریخ هرگز به شما رحم نخواهد کرد پس حقوق فلسطینیان را به خاطر آنکه به شما گفته شود دوستان، نزدیکان و متحدان، تباه نکنید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 21 اسفند 1396
دوشنبه 21 اسفند 1396 06:38 ب.ظ
درود بر حزب الله
مرگ بر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی