تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

آمریکا همچنان درصدر صادرکنندگان سلاح بازار هدف، غرب آسیا
 ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
Image result for ‫آمریکا همچنان درصدر صادرکنندگان سلاح بازار هدف، غرب آسیا‬‎
موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم (سیپری) با انتشار گزارش جدیدی اعلام کرده آمریکا همچنان بزرگترین صادر‌کننده سلاح در جهان است و کشورهای غرب آسیا نیز در صدر واردکنندگان اسلحه این کشور قرار دارند.
یکی از دلایلی که آتش جنگ و آشوب و منازعات در مناطق مختلف جهان به خصوص غرب آسیا را همیشه شعله‌ور نگه داشته، سود سرشاری است که کمپانی‌های فروش اسلحه در غرب به خصوص آمریکا از این وضعیت به جیب می‌زنند. گزارش موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم (سیپری) نیز که صبح دیروز (دوشنبه) درباره میزان خرید و فروش سلاح در دنیا منتشر شده، این مسئله را تایید می‌کند.
بر اساس گزارش موسسه سیپری، آمریکا حدود 34 درصد از بازار تسلیحات جهان را به تنهایی در دست دارد و بزرگترین صادر‌کننده سلاح در دنیاست. بر این اساس آمریکا در پنج سال گذشته میزان فروش تسلیحات خود را 25 درصد افزایش داده و به مجموعه 98 کشور جهان سلاح صادر کرده است. به گفته‌ « اوده فلوران»، مدیر بخش تحقیقات موسسه سیپری درباره بخش «هزینه‌های تسلیحاتی»، قراردادهای تسلیحاتی که آمریکا در سال 2017 منعقد کرده، سبب خواهد شد این کشور در سال‌های آینده نیز همچنان بزرگ‌ترین صادر‌کننده اسلحه باقی بماند.
بر اساس این گزارش آمریکا از تجارت سلاح به عنوان یک «ابزار سیاسی» استفاده می‌کند تا همکاری‌های استراتژیک با  دیگر کشورها ایجاد کند. همچنین حدود نیمی از صادرات تسلیحات آمریکا به غرب آسیا انجام می‌شود. بر این اساس کشورهای این منطقه در پنج سال گذشته با وجود درگیری‌های مداوم واردات کالاهای تسلیحاتی بیشتری داشته‌اند.
بر اساس گزارش این موسسه، میزان مبادله تسلیحات در پنج سال گذشته در مقایسه با فاصله زمانی 2008 تا 2012 به میزان 10 درصد افزایش داشته که بیشتر این صادرات به کشورهای منطقه «خاورمیانه ، آسیا و اقیانوسیه» بوده است. «پیتر وسمن»، از کارشناسان موسسه صلح سیپری در این باره اظهار داشته، اکثر کشورهای خاورمیانه مستقیما در درگیری‌های خشونت بار مشارکت دارند. البته در کشورهای غرب اروپا و شمال آمریکا بحث‌های سیاسی در این باره وجود دارد که سلاح‌های کم‌تری به این منطقه صادر شود، اما با این حال آمریکا و کشورهای اروپایی همچنان از صادر کنندگان اصلی سلاح به این منطقه هستند. به گفته «وسمن» کشورهای خاورمیانه میزان واردات تسلیحات خود را در پنج سال گذشته بیش از دو برابر کرده‌اند. تقریبا از هر 30 سلاح فروخته شده در این دوره زمانی یک سلاح به خاورمیانه وارد شده است (32 درصد).
بر اساس گزارش موسسه سیپری اگر چه روسیه در بین سال‌های 2013 تا 2017 در مقایسه با پنج سال پیش از آن به میزان هفت درصد کمتر تسلیحات فروخته، اما همچنان پس از آمریکا در رتبه‌ دوم بزرگ‌ترین فروشندگان و صادرکنندگان تسلیحات در جهان قرار دارد. به گزارش سیپری 22 درصد از بازار تسلیحات جهان در دست روسیه است. بر این اساس آلمان پس از فرانسه چهارمین فروشنده‌ بزرگ تسلیحات در جهان محسوب می‌شود.  البته میزان فروش و صادرات تسلیحات از آلمان در پنج سال گذشته کاهشی 14 درصدی را نشان می‌دهد. اما میزان صادرات تسلیحات آلمان به خاورمیانه در بین سال‌های 2013 تا 2017 در مقایسه با پنج سال پیش از آن دو برابر شده است.کشور هند همچنان با سهمی 12 درصدی از کل بازار تسلیحات، بزرگ‌ترین خریدار تسلیحات در جهان است.
111 هزار کشته حاصل 6 هزار روز مداخله آمریکا در افغانستان

Image result for ‫111 هزار کشته حاصل 6 هزار روز مداخله آمریکا در افغانستان‬‎
بر اساس تحقیقات یک دانشگاه آمریکایی، 111 هزار نفر طی 6000 روز جنگ این کشور در افغانستان، جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس تحقیقات جدیدی که دانشگاه «واتسن» آمریکا انجام داده، این کشور در حالی شش هزارمین روز حضور در افغانستان را پشت سر می‌گذارد که 111 هزار نفر بر اثر همین حضور و اشغالگری، جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، از مجموع این 111 هزار نفر، 42 هزار نفر عضو طالبان، 31 هزار نفر غیرنظامی افغانستان، 30 هزار نفر نظامی افغانستان، 6000 نفر نظامی و پیمانکار آمریکایی، 1100 نظامی ناتو و صدها خبرنگار، فعال رسانه‌ای و امدادرسان هستند.آمریکا در سال 2001 و یک ماه پس از حادثه 11 سپتامبر، به همراه متحدان خود، به افغانستان لشکرکشی کرد. در حال حاضر 14 هزار نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند.بنابر اعتراف آمریکایی‌ها این کشور علی‌رغم 17 سال حضور در افغانستان، هیچ دستاوردی از این جنگ نداشته است و با این حال، از عقب‌نشینی هم امتناع می‌کند.اما در این میان، مردم افغانستان علاوه بر تحمل تلفات جانی و خسارات مالی، با فساد و گسترش تولید مواد مخدر نیز مواجه شده‌اند.به همین خاطر، اقشار مختلف مردم و بسیاری از سیاستمداران، آمریکا را عامل اصلی مشکلات خود در افغانستان می‌دانند.
طالبان و آمریکا
آمریکا که در سال 2001 و به بهانه مبارزه با «القاعده» و «طالبان» وارد خاک افغانستان شد سال‌هاست سرگرم نبرد با عناصر طالبان است اما این گروه هم‌اکنون بیش از 30 درصد خاک افغانستان را تحت کنترل خود دارد و به نظر می‌رسد که با شرایط جدید، خود را کاملا تطبیق داده‌اند. طالبان که به اندازه آمریکایی‌ها، در افغانستان جنایت کرده، از فساد مقامات دولتی و بی‌اعتمادی مردم به آنها، سوءاستفاده می‌کند.در ارتباط با وضعیت تجهیزات نظامی طالبان هم دیروز تسنیم به نقل از مقامات محلی افغانستان، گزارش داد این گروه تروریستی از دوربین‌های دید در شب، سلاح تک‌تیراندازی و سایر تجهیزات پیشرفته، در حمله به نیروهای امنیتی افغانستان استفاده می‌کند.عناصر طالبان یکشنبه در آخرین حملات خود به نیروهای دولتی، 15 نیروی پلیس را در استان «فاریاب» کشته و 14 تن دیگر را نیز زخمی کردند.مورد دیگری که این روزها در مورد طالبان گزارش می‌شود، تمایل آن به مذاکره با آمریکا است. اما آمریکایی‌ها به این درخواست، پاسخ منفی می‌دهند.جولان هفت‌تیرکش‌ها در آمریکا 48 نفر ظرف 48 ساعت گذشته کشته شدند

Image result for ‫جولان هفت‌تیرکش‌ها در آمریکا 48 نفر ظرف 48 ساعت گذشته کشته شدند‬‎
تیراندازی در شهرهای مختلف آمریکا طی 48 ساعت گذشته چیزی حدود 48 کشته و 86 زخمی برجای گذاشته است؛ این یعنی هر ساعت یک کشته!
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا اعلام کرد، طی روزهای شنبه و یکشنبه 141 مورد تیراندازی در شهرهای مختلف این کشور رخ داده است. براساس این گزارش، در تیراندازی‌های مذکور، 48 شهروند آمریکایی جان خود را از دست داده و 86 نفر نیز زخمی شده‌اند. با روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، تیراندازی، خشونت‌های خیابانی و درگیری موافقان و مخالفان تبعیض نژادی در شهرهای این کشور افزایش یافته است. فروشندگان سلاح، از جمله لابی‌های پرقدرت در نهادهای سیاسی این کشور هستند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 22 اسفند 1396
سه شنبه 22 اسفند 1396 03:34 ب.ظ
مرگ بر آمریگاو
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی