تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تصاویر ماهواره‌ای نشان داد
ارتش میانمار روی خرابه‌های مساجد و
خانه‌های مسلمانان پادگان نظامی می‌سازد!
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

Image result for ‫ارتش میانمار روی خرابه‌های مساجد و خانه‌های مسلمانان پادگان نظامی می‌سازد‬‎
عفو بین‌الملل ضمن انتشار گزارشی جدید به ابعاد مختلف جنایات انسانی به دست ارتش میانمار در این کشور پرداخته و اعلام کرده بر اساس تصاویر ماهواره‌ای ارتش میانمار روی خرابه‌های مساجد و خانه‌ها در حال ساختن پادگان نظامی است.
در حالی که تنها چند ماه از دور تازه جنایات دولت «سوچی» علیه مسلمانان میانمار و اقلیت روهینگیایی نمی‌گذرد، سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی مستند ابعاد دیگری از این فجایع را روشن کرد. طبق این گزارش ارتش میانمار در طول ماه‌های گذشته نه تنها حدود ۷۰۰ هزار مسلمان روهینگیایی را از این کشور اخراج کرده بلکه علاوه‌بر آن در حال ساخت پایگاه‌هایی در محل خانه‌ها و مساجد آنهاست. به گزارش ایسنا، واکنش تند نظامی ارتش میانمار به حملات منتسب به «شبه‌نظامیان» روهینگیایی در اواخر سال گذشته میلادی منجر شد تا این اقلیت مسلمان راهی جزء فرار به کشور بنگلادش نداشته باشند. علاوه بر این‌ها ، بیش از ۳۵۰ روستا در ایالت راخین در غرب میانمار در آتش خشم و تنفر دولت میانمار سوخت که موجب بی‌خانمانی بسیاری از مسلمانان گردید. در گزارش عفو بین‌الملل تاکید شده، برخی از روستاها و برخی از ساختمان‌ها که قبلا سالم بود، با بولدوزر تخریب شده است. این گزارش تاکید می‌کند: علاوه‌ بر مسکن‌سازی و جاده‌سازی سریع در این منطقه، دست‌کم سه تاسیسات امنیتی جدید در دست ساخت است و در یکی از موارد، روستاییان مسلمان روهینگیایی که در میانمار باقی مانده بودند مجبور شدند تا برای ساخت پایگاه خانه‌هایشان را ترک کنند.»
« تیرانا حسن»، مدیر واکنش بحران عفو بین‌الملل هم در بخشی از این بیانیه گفته: «آنچه ما در ایالت راخین شاهد آن هستیم، غصب زمین توسط ارتش با سرعت بالاست. پایگاه‌های جدید به محل استقرار همان نیروهای امنیتی تبدیل شده است که جرایم ضد انسانی علیه روهینگیایی‌ها مرتکب شدند. وی همچنین تاکید کرده، دست‌کم چهار مسجدی که در آتش‌سوزی از بین نرفت، ارتش میانمار خود آنها را نابود کرد.شبکه تلویزیونی الجزیره منتشر کرد
جزئیات جدید از کودتای 1996 عربستان در قطر
 هزینه‌ مالی کودتا بر عهده آل‌خلیفه بود

Image result for ‫جزئیات جدید از کودتای 1996 عربستان در قطر  هزینه‌ مالی کودتا بر عهده آل‌خلیفه بود‬‎
شبکه تلویزیونی «الجزیره» قطر در دومین قسمت مستند جنجالی‌اش، جزئیات بیشتری از کودتای نافرجام سال 1996 عربستان و امارات علیه این کشور را منتشر و اعلام کرده، بار مالی این کودتا بر عهده بحرین بود.
شبکه تلویزیونی «الجزیره» 13 اسفند ماه با پخش مستندی جنجالی با عنوان «قطر ۹۶» نقش عربستان، امارات، مصر و بحرین را در کودتای نافرجام 1996 علیه امیر وقت قطر افشا کرد. بخش دوم این مستند نیز که 20 اسفندماه از شبکه الجزیره پخش شد زوایای دیگری از این کودتای نافرجام را روشن کرده است. به گزارش فارس، «فهد المالکی» یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های قطری که در کودتا علیه «حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر سابق قطر در سال 1996 دست داشت به افشای جزئیات این کودتا می‌پردازد. در ابتدای این مستند به سخنان «پاتریک توروس» سفیر اسبق آمریکا در قطر (بین سال‌های 1995 تا 1998) استناد می‌شود که به گفته وی، هدف از کودتای 96 علیه قطر، «یکسره کردن» کار مقامات این کشور و «ایجاد شکاف سیاسی» بوده است تا زمینه برای بازگرداندن شیخ «خلیفه بن حمد» به قدرت مهیا شود.
طبق این مستند، رهبران این کودتا بعد از آنکه موفق به فرار از قطر می‌شوند، ویزاهای رسمی بحرین و امارات دریافت می‌کنند که این مسئله باعث شد برای تحرکات و اقدام‌هایشان جهت راه‌اندازی کودتای جدید پوشش سیاسی داشته باشند. بر اساس مستند الجزیره، «حمدبن عیسی»، پادشاه بحرین و ولیعهد وقت این کشور در تحریک و حمایت مالی از اقدامات تخریبی در قطر دست داشته است.
فهد المالکی، یکی از راویان که خود در این کودتا نقش داشت، می‌‌گوید شخصا از بن عیسی در  آن مقطع، 100 هزار دینار بحرینی در مقابل قرار دادن مواد منفجره در داخل قطر دریافت کرده بود و هفت هدف مختلف برای این کار نیز مشخص شده بود. به گفته وی، یکی از این بمب‌ها در داخل ساختمان صدور ویزای دوحه جاسازی شد که با هماهنگی ولیعهد وقت بحرین صورت گرفته بود. شیخ زید بن سلطان، حاکم امارات  بعد از این رویداد، به کسانی که در کودتای 96 قطر مشارکت داشتند، مصونیت داد و با تحویل آن‌ها به قطر مخالفت کرد.
 به گفته فهد المالکی، حاکم امارات به کودتاچیان و عامل آن در کشورش امان داد ولی محمد بن زاید، پسرش زیر این توافق زد و مصونیت آن‌ها را لغو کرد.
این مستند جنجالی در ادامه تنش‌ها بین قطر با کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر در حال پخش شدن است. موضع کشورهای کودتاکننده علیه قطر نسبت به این مستند تا کنون «سکوت» بوده است.حمله هماهنگ رسانه‌های چین به منتقدان مادام‌العمر شدن ریاست‌جمهوری جین‌پینگ

Image result for ‫حمله هماهنگ رسانه‌های چین به منتقدان مادام‌العمر شدن ریاست‌جمهوری جین‌پینگ‬‎

رسانه‌های دولتی چین دیروز بر منتقدان برداشته شدن محدودیت دوره‌ای ریاست‌جمهوری و ریاست‌جمهوری مادام‌العمر«شی جین پینگ» تاختند.
کنگره خلق چین روز یکشنبه(20 اسفند) در رای‌گیری‌ خود محدودیت دوره ریاست‌جمهوری و معاونت ریاست‌جمهوری را که دو دوره پنج ساله بود برداشت و به این ترتیب «شی جین پینگ»، رئیس‌جمهوری کنونی می‌تواند مادام‌العمر در این منصب باقی بماند. براساس این اصلاحات بندهایی نیز برای قدرتمندتر کردن حزب کمونیست که هم‌اکنون حکومت را در این کشور در دست دارد، به قانون اساسی چین اضافه شد.
در پی این رای‌گیری در پارلمان چین، منتقدان در شبکه‌های اجتماعی به این اقدام تاختند و وضعیت چین را با کره شمالی یا زمان حکومت مائو، بنیانگذار چین کمونیستی مقایسه کردند.روزنامه گلوبال تایمز چین اما در واکنش به این انتقادها در سرمقاله خود نوشت، تئوری‌های سیاسی غربی در چین بی‌استفاده هستند. این روزنامه نوشت: ما به طور فزاینده‌ای مطمئن هستیم که کلید پیشرفت چین، حفظ قدرت رهبری حزب و دنبال کردن رهبری کمیته مرکزی حزب است که شی جین پینگ در مرکز آن قرار دارد. روزنامه «چاینا دیلی» نیز تاکید کرد که این اصلاحات در قانون اساسی به معنی «قدرت مادام‌العمر برای رهبران» نیست. این روزنامه انگلیسی‌زبان دولتی چین نوشت: با این وجود برخی در غرب بر خلاف این مسئله تاکید دارند. چنین افرادی تعصب ایدئولوژیک عمیقی علیه چین دارند و گمانه‌زنی‌هایشان یکی پس از دیگری درباره چین غلط از آب درمی‌آید. گروه مخالف دولت چین موسوم به «مدافع حقوق بشر چین» که در آمریکا فعالیت می‌کند، نیز درخصوص تمرکز قدرت در این کشور ابراز نگرانی کرده است. شارون هوم، مدیر اجرایی این گروه در بیانیه‌ای اظهار کرد: لغو محدودیت دو دوره‌ای برای تصدی ریاست‌جمهوری، نادیده گرفتن درس دردناکی است که از دوران مائو گرفتیم و مردم چین را بار دیگر در معرض رنجی بزرگ و سوءاستفاده و فجایع ملی قرار می‌دهد که می‌تواند به دنبال تمرکز قدرت در دستان یک شخص واحد به وجود آید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 22 اسفند 1396
سه شنبه 22 اسفند 1396 03:33 ب.ظ
مرگ بر وهابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی