تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کشف کارگاه تولید سلاح‌ شیمیایی تروریست‌ها توسط ارتش سوریه در غوطه‌شرقی

  ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

Image result for ‫کشف کارگاه تولید سلاح‌ شیمیایی تروریست‌ها توسط ارتش سوریه در غوطه‌شرقی‬‎
نیروهای ارتش سوریه و مقاومت در ادامه پیشروی‌های خود در منطقه «غوطه شرقی»، دو کارگاه ساخت مواد شیمیایی و بمب و خمپاره با انبوهی از سلاح‌های شیمیایی کشف کردند. آمریکا، انگلیس و فرانسه گفته بودند، اگر در سوریه حملات شیمیایی صورت بگیرد به مواضع ارتش سوریه حمله خواهند کرد!
همزمان با جنجال بزرگ غربی‌ها درمورد احتمال استفاده ارتش سوریه از سلاح‌ شیمیایی، نظامیان این کشور در پیشروی‌های جدید خود در منطقه «غوطه شرقی»، به دو کارگاه دست‌ پیدا کردند؛ این نیروها در محله «الشینونیه» به یک کارگاه ساخت مواد شیمیایی دست پیدا کردند و در محله «الافتریس» نیز یک کارگاه ساخت بمب و خمپاره توسط ارتش سوریه کشف و ضبط شد.
فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داده، لوازم موجود در کارگاه ساخت بمب و موشک، متعلق به کشورهای ترکیه و عربستان است!
با کشف این کارگاه‌ها و با شکست‌های پی‌درپی تروریست‌ها در غوطه شرقی، زمان در حال حاضر به ضرر آمریکا و دیگر کشورهای حامی تروریست‌ها در حال سپری شدن است. فرانسه و آمریکا طی روزهای اخیر تهدید کرده بودند، درصورت استفاده دمشق از سلاح شیمیایی، آنها نیز ارتش سوریه را هدف قرار می‌دهند. در واکنش به این تهدیدها، «بشار جعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل گفته بود، واشنگتن و پاریس با این موضعگیری خود، دست تروریست‌ها را برای حمله شیمیایی، باز گذاشته‌اند. چراکه آرزوی تروریست‌ها این است که در این شرایط، غرب به نفع آنها با ارتش سوریه مستقیما وارد جنگ شود.
هشدار روسیه به آمریکا
ژنرال «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اما سه‌شنبه به آمریکا در مورد حمله به سوریه، هشدار داد و گفت؛ اگر جان نیروهای نظامی روسی در سوریه مورد تهدید قرار بگیرد، مسکو به این مسئله واکنش نشان خواهد داد. پیش از این «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل تهدید کرده بود، اگر اقدامات نظامی سوریه در حومه دمشق متوقف نشود، امکان اقدام نظامی جدید آمریکا علیه «بشار اسد» بعید نیست.
«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز دیروز در جمع خبرنگاران به آمریکا درمورد عواقب سناریوی نظامی علیه دولت سوریه هشدار داده و تاکید کرد: «اگر حمله نظامی جدیدی ازسوی آمریکا به سوریه انجام شود، پیامد آن بسیار سنگین و خطرناک خواهد بود، و خانم هیلی باید به یاد داشته باشد که اظهارات غیرمسئولانه از پشت تریبون شورای امنیت یک مسئله است.»
به گفته کارشناسان، عقب‌نشینی آمریکا و فرانسه از حمله به پایگاه‌های سوریه، شکست دیگری است که در پرونده آنها در ارتباط با بحران سوریه، درج خواهد شد. طی روزهای اخیر فرانسه نیز به آمریکا پیوسته بود و مکرر دمشق را تهدید به حمله نظامی می‌کرد. هدف شماره یک آمریکا از حضور در سوریه

Image result for ‫هدف شماره یک آمریکا از حضور در سوریه‬‎

* آینده حضور و دخالت آمریکا و ترکیه در نقاط مختلف سوریه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
قصد ترکیه برای اشغال منطقه حدس قطعی و کاملی نیست و به طور قطعی نمی‌توان آن را اعلام کرد. آن‌ها به کردهای ترک‌تبار  در جنوب کشور خود حمله می‌کنند و قصد دارند که دامنه سیطره خود را در مناطقی از سوریه نیز گسترش دهند، تا راحت‌تر کردها را کنترل نمایند. در هر صورت اقدامات کنونی ترکیه را اگر با حمایت شش ساله آنها از تروریست‌ها در سوریه جمع بزنیم، اردوغان در این مدت قطعا متهم نقض قوانین حقوقی بین‌المللی است. آمریکا هم از سویی دیگر اصلا تمایل ندارد تا از سوریه خارج شود و همچنان تلاش می‌کند تا با استمرار حضور خود در این کشور مانع قدرت‌یابی مجدد بشار اسد شود. آنها در پی ادامه‌دار کردن درگیری‌ها در خاورمیانه و خصوصا سوریه هستند. این دسته از اقدامات آمریکا نیز نقض قطعی قوانین حقوقی بین‌المللی است که البته شورای امنیت سازمان ملل نسبت به آن بی‌تفاوت است.
* رابطه آمریکا و کردهای سوریه در ماه‌های اخیر را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا آمریکایی‌ها به دنبال استفاده ابزاری از کردهای سوریه‌اند؟
کیهان: سابقه آمریکایی‌ها از استفاده ابزاری از فرقه‌ها و مذاهب مختلف برای ایجاد اختلاف‌های گسترده بسیار واضح و لکه‌دار است. آمریکا برای پیشبرد اهداف خود از این فرقه‌ها استفاده ابزاری می‌کند. این کشور اقدامی مشابه را در سال‌های قبل‌تر در لائوس و میانمار انجام داده‌اند. در عراق هم سال‌های متمادی بین فرقه‌ها و مذاهب مختلف اختلاف‌افکنی کرد تا شاید بتواند به واسطه آن وحدت را در این کشور از بین ببرد.
دقیقا سیاست مشابه‌ای در سوریه نیز به دست آمریکایی‌ها در حال اجراست. آنها از گستره وسیع اعتقادی و نژادی در سوریه می‌خواهند استفاده ابزاری کنند. اسرائیل هم دقیقا همین هدف را دنبال می‌کند. آمریکایی‌ها به دنبال سوءاستفاده ابزاری از کردها برای رسیدن به اهداف خود هستند. سوال اصلی این است که کردها تا چه میزان از حمایت آمریکایی‌ها استقبال می‌کنند و طبق میل آنها عمل می‌کنند. اگرچه تاکنون به نظر می‌رسد که کردها از دریافت کمک‌های مالی و تسلیحاتی از آمریکایی‌ها خشنود بوده‌اند.
* هدف اصلی آمریکا از ارائه طرح ساختن پایگاه‌های جدید در سوریه چیست؟
هدف شماره یک آمریکا این است که مانع از پایان یافتن کلی و صددرصد جنگ‌های داخلی و حضور تروریست‌ها در سوریه شود و نمی‌خواهد که دولت بشار در سوریه پیروزی نهایی را کسب کند، و هدف دومی که آن هم بسیار اهمیت دارد آن است که آمریکا قصد دارد از ظرفیت این پایگاه‌ها در نزاع‌های احتمالی آینده با ایران استفاده کند.
* باتوجه به حضور طیف‌های مختلف تروریستی در سوریه، کدام گروه‌ها در فضای جدید سیاسی سوریه قادر به ادامه بقا هستند؟
تحولات در سوریه به سرعت در جریان است، اما به نظر می رسد که آینده اتفاقات پیش رو از هم اکنون قابل پیش‌بینی باشد. جذابیت بین‌المللی و تمایل به ارتقاء افراطی‌های وابسته به سنی‌ها به طور محسوسی کاهش یافته است. پیروزی‌های متوالی این گروه‌ها همانند آنجه در بهارسال 2014 میلادی رخ داده است دیگر اتفاق نمی‌افتد. اما از سوی دیگر تروریست‌ها نیز همگی از بین نرفته‌اند. خارجی‌هایی همچنان وجود دارند که قادر نیستند تا به خانه‌هایشان بازگردند. با این شرایط اگر دولت‌های عربستان، اسرائیل، ترکیه و به طور کلی غرب از حمایت خود از تروریست‌ها دست برندارند، آنها همچنان تهدید علیه امنیت سوریه و دنیا باقی خواهند ماند. در مورد مردم بومی سوریه هم باید گفت آنها از حضور تروریست‌ها رنج زیادی برده‌اند و دیگر به فراخوان‌های آنان توجهی ندارند.
* به اعتقاد شما، سرانجام ادعای غرب درباره استفاده دولت بشار از سلاح‌های شیمیایی به کجا خواهد انجامید؟
به نظر می‌رسد تنها گروه‌هایی که از حملات شیمیایی و انجام این کار در سوریه نفع می‌برند، نیروهایی هستند که به دنبال اعمال فشار برای وارد کردن آمریکا و ناتو به دخالت مستقیم در سوریه‌اند. بنابراین ذینفعان استفاده از سلاح هسته ای شورشی‌ها و متحدان آنها در این کشور‌اند. اگر اپوزیسیون سوریه توانایی داشته باشد می‌تواند با صحنه‌سازی، استفاده سلاح‌های شیمیایی را به دولت بشار نسبت دهد، هر چند که اکثر اراضی اشغال شده را یکی پس از دیگری از دست می‌دهند و دیگر به طور کلی ناتوان شده‌اند. هم فرانسه و هم انگلیس گفته‌اند اگر بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی استفاده کند، به این کشور حمله خواهند کرد. خوشبختانه اکنون وضعیت امیدوارکننده در سوریه جاری است و تروریست‌ها در حال اخراج کامل از غوطه شرقی در روز‌ها و هفته‌های آتی هستند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 24 اسفند 1396
شنبه 26 اسفند 1396 03:59 ب.ظ
مرگ بر یهودیان ضدبشر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات