تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پرده از چهره نفاق افتاد بن سلمان «اسرائیل» را به رسمیت شناخت

    ۱۳۹۷/۰۱/۱۴

Image result for ‫پرده از چهره نفاق افتاد بن سلمان «اسرائیل» را به رسمیت شناخت‬‎
سرانجام پرده از چهره نفاق افتاد و ولیعهد سعودی در مصاحبه با یک نشریه آمریکایی ضمن حمله به ایران «اسرائیل» را علناً به رسمیت شناخت. وی این را هم گفت که دیگر لزومی ندارد اسلام گسترش یابد!
از زمان به قدرت رسیدن ملک سلمان روابط عربستان و رژیم صهیونیستی بسیار گرم شده و حمایت‌های پشت پرده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از طرح دونالد ترامپ برای انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس باعث نزدیک‌تر شدن روابط این دو رژیم شده است. اما سفر محمد بن سلمان به آمریکا و دیدار با رهبران لابی‌های صهیونیستی در این کشور باعث شد تا پرده از چهره نفاق آل‌سعود بیفتد. ولیعهد سعودی بلافاصله برای نخستین بار و به صورت کاملا علنی در مصاحبه با نشریه آتلانتیک موجودیت رژیم صهیونیستی را هم به رسمیت شناخت تا دیگر در اینکه این رژیمِ ساخته و پرداخته انگلیس کاملا در خدمت منافع رژیم صهیونیستی بوده است، حرفی باقی نماند.
ولیعهد سعودی در گفت‌وگو با مجله آتلانتیک آمریکا گفت، «در صورت تحقق صلح، منافع بسیاری بین اسرائیل و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس و کشورهایی نظیر مصر و اردن وجود خواهد داشت.» وی درباره اینکه آیا به حق ملت فلسطین برای دستیابی بر بخشی از اراضی‌اشغالی اعتقاد دارد یا نه هم چنین پاسخ داد: «به تصور من این حق اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌هاست که در سرزمین خود زندگی کنند.» ولیعهد عربستان با ادعای اینکه «نسبت به حقوق ملت فلسطین و مسجدالاقصی نگران است» ادامه داد‌: «ما هیچ اعتراضی به موجودیت هیچ ملت دیگری نداریم.»(!)
 «بن سلمان» این را هم گفت که: «فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها حق داشتن کشور خود را دارند اما در عین حال باید ما توافق صلحی را برای تضمین ثبات برای همه و ایجاد روابط عادی داشته باشیم.... منافع بسیاری را عربستان می‌تواند با اسرائیل داشته باشد به خصوص که اقتصاد اسرائیل در مقایسه با حجم آن بسیار بزرگ است، اگر توافق صلحی وجود داشته باشد صلح موجب تبادل منافع بسیاری بین اسرائیل و کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و کشورهایی نظیر اردن و مصر می‌شود.»
فتوای عجیب
از سوی دیگر در حالی که رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر با حمله به مردم فلسطین 18 تن را شهید و بیش از 2000 تن را زخمی کرده است مفتی‌های سعودی نیز به دفاع از اسرائیل پرداختند. در همین ارتباط، «صالح‌بن‌فوزان» عضو هیئت علما و کمیته دائمی فتوای عربستان اعلام کرد، تظاهرات و تحصن‌ها مربوط به مسلمانان نیست و از کارهای کفار است. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با استقبال از این فتوا اعلام کرد، فتوای مفتی سعودی یک چرخش تاریخی است. پیش از این نیز عبدالعزیز آل الشیخ مفتی اعظم عربستان اعلام کرده بود که برگزاری هرگونه تظاهراتی در دفاع از غزه بدعت به شمار می‌رود و از همین رو اقدامی حرام است!
اما بخش دیگری از سخنان بن سلمان به طرح اتهامات به ایران و برخی دیگر از بازیگران منطقه‌ای اختصاص داشت. در حالی که عربستان به «پدر جد تکفیری‌ها» معروف است و کشتار مردم بی‌گناه یمن تنها یکی از جنایت‌های ریاض است، بن سلمان در اظهاراتی کینه‌توزانه ایران و اخوان‌المسلمین را به همراه گروه‌های تندرو و تروریستی مثلث شرارت خواند! محمد بن سلمان با تکرار ادعاهای بی‌پایه و اساس علیه ایران، مدعی شد ایران بخشی از «مثلث شرارت» در منطقه است که قصد دارد بر آن حکمرانی کند.
بن‌سلمان به حماس، دشمن سرسخت رژیم صهیونیستی هم تاخت و آن را در صف کشورهای تهدیدکننده کشورش و منطقه خواند و مدعی شد: «ما نمی‌توانیم امنیت ملی عربستان را به خطر بیندازیم، ما در منطقه‌ای هستیم که القاعده، داعش،‌ حزب‌الله لبنان، حماس و ایران هستند.»(!)


  کشف کیلومترها تونل و بیمارستان‌های مجهز زیرزمینی در غوطه شرقی

Image result for ‫کشف کیلومترها تونل و بیمارستان‌های مجهز زیرزمینی در غوطه شرقی‬‎

نیروهای ارتش سوریه پس از تسلط بر «غوطه شرقی» دمشق، تونل‌های متعدد و بزرگ و دو بیمارستان صحرایی مجهز زیرزمینی کشف کردند.
نیروهای ارتش سوریه یک روز پس از تسلط بر منطقه «غوطه شرقی»، دو بیمارستان مجهز صحرایی زیرزمینی در شهرک «عربین» کشف کردند. در این دو بیمارستان مقادیر زیادی دارو و دستگاه‌های مدرن پزشکی وجود داشت.
طبق گزارش‌های منتشر شده تنها بخشی از این دستگاه‌ها از بیمارستان‌های دولتی سرقت شده بود و بقیه تجهیزات و داروها از عربستان وارد سوریه شده بودند.
مورد عجیب دیگر، کشف یک تونل به طول 400 متر است که این دو بیمارستان را به هم مرتبط می‌کند.
نیروهای دولتی در شهرک «عین ترما» نیز دو تونل عظیم را کشف کردند؛ یکی از این دو تونل، شهرک عین ترما را به «زملکا» و تونل دیگر، عین ترما را به «جوبر» وصل می‌کند.
به گزارش ایسنا، در ارتباط با پهنای این تونل‌ها، باید گفت که در بخش‌هایی از آنها، می‌توان خودرو را عبور داد و عناصر تروریستی «جبهه النصره» از طریق آنها، به مراکز نظامی ارتش سوریه در حرستا و جوبر نفوذ می‌کرده‌اند.
اما، نکته قابل توجه دیگر در ارتباط با بیمارستان‌های کشف شده، این است که تروریست‌ها تنها اعضای خانواده‌های خودشان را در این دو بیمارستان زیرزمینی مداوا می‌کرده‌اند.
بر اساس گزارش ارتش سوریه، تعداد زیادی غیرنظامی مجروح در شهرک «عربین» وجود داشته است و تروریست‌ها از مداوای آنها، امتناع می‌کرده‌اند.
به هر حال، کشف این تونل‌ها و بیمارستان‌ها، بخشی از جاروجنجال و جنگ روانی کشورهای غربی علیه ارتش سوریه را رمزگشایی می‌کند؛ این کشورها برای اینکه پیشروی ارتش سوریه و مقاومت را متوقف کنند، نیروهای ارتش را به کشتار غیرنظامیان متهم می‌کردند و حتی مدعی می‌شد که ارتش قصد دارد از سلاح شیمیایی علیه ساکنان غوطه شرقی استفاده کند.
اما علی‌رغم این جنگ روانی گسترده، نیروهای ارتش سوریه و مقاومت روز دوشنبه توانستند بر کل منطقه غوطه شرقی مسلط شوند و تروریست‌های مسلح را مجبور کنند به همراه اعضای خانواده خود، از این منطقه خارج شوند و به شهر اشغالی «ادلب» بروند.
در حال حاضر ادلب تنها شهر بزرگ سوریه است که همچنان در اشغال تروریست‌ها قرار دارد. علاوه بر ادلب، برخی نواحی بیابانی مثل «قلمون شرقی» نیز همچنان در اشغال تروریست‌هاست.
سایر رویدادها
* «علی حیدر» وزیر آشتی ملی سوریه، پس از دیدار با افراد سرشناس مناطق حومه جنوبی دمشق، اعلام کرد که شرایط برای مصالحه میان دولت و افراد مسلح این مناطق، مساعدتر شده است.
* «عمر اوسی» نماینده کرد پارلمان سوریه، اعلام کرده که یگان‌های مدافع خلق(کردهای مسلح) برای مقابله با اشغالگری ترکیه، با ارتش سوریه، اتاق عملیات مشترک تشکیل می‌دهند.
* «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، در واکنش به اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» مبنی بر خروج سریع نیروهای آمریکایی از سوریه گفت که مسکو امیدوار است رئیس‌جمهور آمریکا هرچه سریع‌تر به این وعده‌ عمل کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 15 فروردین 1397
چهارشنبه 15 فروردین 1397 06:34 ب.ظ
مرلگ بر وهابیون بت پرست
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی