تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سرکوب مردم بحرین در سایه مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک

     ۱۳۹۷/۰۱/۱۹

Image result for ‫سرکوب مردم بحرین در سایه مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک‬‎
همزمان با آغاز مسابقات اتومبیل‌رانی «فرمول۱» در بحرین، سازمان عفو بین‌‌الملل اعلام کرده رژیم آل‌خلیفه در سایه برگزاری این مسابقات به سرکوب وحشیانه مردم ادامه می‌دهد.
  بنابر اعلام این سازمان، پشت پرده جایزه بزرگ مسابقات اتومبیلرانی «فرمول1» که در منامه در حال برگزاری است، سال‌ها سرکوب مخالفان دیده می‌شود و رژیم آل خلیفه به سرکوب وحشیانه آزادی بیان در سایه زرق و برق این مسابقات ادامه می‌دهد.سازمان عفو بین‌الملل در ادامه بر ضرورت «آزادی فوری زندانیان سیاسی در بحرین که صرفا به دلیل ابراز عقیده خود به شیوه صلح آمیز به زندان افتاده اند» تأکید کرد. این سازمان از شرکت کنندگان در این مسابقات هم خواست که مقامات رژیم بحرین را به آزادی زندانیان سیاسی از زندان‌ها، وا دارند.به گزارش تسنیم به نقل از لوءلوء، آل خلیفه تجاوزات خود علیه معترضان را افزایش می‌دهد تا از برگزاری هرگونه اعتراض صلح آمیز جلوگیری کند.با هدف منزوی کردن دوحه
عربستان با یک پروژه 3 میلیارد دلاری به جنگ قطر رفت

Image result for ‫عربستان با یک پروژه 3 میلیارد دلاری به جنگ قطر رفت‬‎
پروژه‌ای که آل‌سعود با استفاده از آن قصد دارد به جنگ قطر رفته و این کشور را به یک جزیره تبدیل کند، تحت عنوان یک «پروژه اقتصادی» و با بودجه‌ای حدود 3 میلیارد دلار آغاز می‌شود.
از خرداد ماه گذشته سعودی‌ها به همراه چند کشور ریز عربی، قطر را محاصره و ارتباطات خود با این کشور را به طور کامل قطع کرده‌اند. در 10 ماه گذشته اما قطر به کمک کشورهای ایران و ترکیه موفق به شکستن این محاصره شده و عملا آل‌سعود را ناکام گذاشته است. حالا خبر رسیده سعودی‌ها در توطئه‌ای جدید سعی دارند به بهانه احداث یک منطقه گردشگری، قطر را تبدیل به جزیره‌ای منزوی کرده و از خلیج‌فارس جدا کنند. به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه «السبق» عربستان، این کشور سرگرم بررسی پروژه‌ای گردشگری و توریستی است که بر اساس آن کانال آبی بزرگی در طول مرزهای مشترک با قطر احداث کرده و به این ترتیب این کشور را به یک جزیره تبدیل کند. مجری این پروژه مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری 9 شرکت سعودی فعال در این بخش هستند. به نوشته این روزنامه، این طرح بزرگ برای اجرایی شدن در انتظار موافقت رسمی و کسب مجوز است و پیش‌بینی می‌شود تکمیل آن فقط 12 ماه طول بکشد.
روزنامه السبق در گزارش خود آورده است: «نقشه این پروژه شامل احداث کانال دریایی است که از گذرگاه مرزی «سلوی» بین عربستان و قطر آغاز شده و به «خور العدید» در خلیج‌فارس می‌رسد، به گونه‌ای که به طور کامل در ساحل شرقی عربستان امتداد می‌یابد.»
بر اساس جدول اجرایی این پروژه، انتظار می‌رود ارتباط دریایی منطقه سلوی و خور العدید با کانالی به طول 200 متر و عمق 15 تا 20 متر و طول 60 متر برقرار شود به گونه‌ای که قابلیت پذیرش انواع کشتی‌ها از جمله کشتی‌های کانتینری و مسافری با طول 295 متر و عرض 33 متر را داشته باشد و حداکثر عمق آن در منطقه مرزی 12 متر باشد.
هزینه اولیه این پروژه 12 ماهه تقریبا 2میلیارد و 800 میلیون دلار برآورد شده است و هدف اعلامی آن ایجاد مجتمع‌های گردشگری در طول ساحل جدید ذکر شده است. این پروژه در حالی در دست بررسی قرار دارد که تنش در منطقه خلیج‌فارس بین محور سعودی با قطر همچنان ادامه دارد. به نظر می‌رسد عربستان به دنبال قطع ارتباط زمینی قطر با کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس است. قطر فقط با عربستان مرز زمینی دارد.


 فرانسه همچنان گرفتار اعتصاب و هرج‌ومرج ماکرون حاضر به عقب‌نشینی نیست

Image result for ‫فرانسه همچنان گرفتار اعتصاب و هرج‌ومرج ماکرون حاضر به عقب‌نشینی نیست‬‎

بخش حمل‌ونقل فرانسه بار دیگر دستخوش اعتصاب و تعطیلی شد و این درحالی است که ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید از مواضع خود درباره اصلاحات درنظر گرفته شده عقب‌نشینی نخواهد کرد.
اعتصاب از هفته گذشته بخش‌های مختلف فرانسه را از خطوط ‌ریلی گرفته تا رفتگران، خدمات عمومی، دانشجویان و خطوط هوایی فراگرفته است. این گسترده‌ترین حرکت اعتراضی علیه برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی دولت ماکرون طی یک سال گذشته محسوب می‌شود. اتحادیه‌های کارگری به‌خصوص در بخش خطوط ریلی به برنامه‌های  ریاضتی «امانوئل ماکرون» رئیس‌‌جمهور فرانسه معترض هستند. اعتصاب‌‌ها، اهداف گوناگونی را دنبال می‌کنند اما در مجموع میزان نارضایتی از سیاست‌های ماکرون را نشان می‌دهد.
گسترده‌ترین اعتصاب فرانسه در خطوط ریلی این کشور اتفاق افتاده است. این اعتصاب سراسری از دوشنبه 2 آوریل(سیزدهم فروردین) شروع شده و بنابر تصمیم اتحادیه سراسری، کارکنان شبکه ریلی فرانسه، تا پایان ماه ژوئن (حدود سه ماه دیگر)، هر پنج روز، دو روز اعتصاب خواهند کرد. بر اساس گزارش‌ها از روز دوشنبه که این اعتصاب سراسری در بخش راه‌آهن شروع شده میلیون‌ها مسافر در سراسر فرانسه و از جمله پاریس سرگردان شده‌اند. در تعدادی از شهرهای فرانسه از هر ده قطار فقط یک قطار فعال است و ترافیک در پاریس، پایتخت این کشور بسیار سنگین گزارش شده است. روز جمعه نیز خطوط هوایی ایرفرانس در اعتراض به میزان دستمزد و با هدف همراهی با اعتصاب‌های فراگیر در این کشور، به اعتصاب کارکنان راه‌آهن پیوستند. شرکت ایرفرانس اعلام کرده حدود 30 درصد از پروازهای این شرکت در فرانسه هفتم آوریل (18 فروردین ماه) لغو شده‌اند. این اقدام در شرایطی صورت می‌گیرد که خلبانان و خدمه پرواز و نیروهای فرودگاهی  با اعتصاب فراگیر در فرانسه همراه می‌شوند تا دستمزد بیشتری دریافت کنند.اعتصاب روز شنبه، بزرگ‌ترین اعتصاب شرکت هوایی ایرفرانس بود با این حال این شرکت از اعلام اینکه چه تعداد از پروازها لغو می‌شوند، خودداری کرده است.
براساس گزارش‌ها دیروز (شنبه) نیز اعتصاب مجدد، بخش حمل‌ونقل فرانسه را دستخوش تعطیلی و هرج‌ومرج کرد. دیروز اعتصاب در خطوط هوایی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های اصلاحی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه بار دیگر حمل‌و نقل در این کشور را با مشکل مواجه کرد.
اتحادیه‌های کارگری به اعتصاب می‌پیوندند
اعتصاب در بخش ریلی فرانسه نیز دیروز ادامه یافت و بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، میلیون‌ها‌ فرانسوی با اعتصاب در بخش ریلی بار دیگر با مشکل تردد مواجه شده‌اند، این در حالی است که برخی دیگر از اتحادیه‌های کاری هشدار داده‌اند که به این اعتصاب خواهند پیوست. تنها یک سوم از کارکنان در بخش ریلی فعالیت می‌کنند.اعتصاب‌ها در حالی در بخش حمل‌ونقل فرانسه ادامه دارد که ماکرون گفته از مواضع خود عقب‌نشینی نمی‌کند و نباید به دولت سیاست‌هایی را که باید اجرا کند را دیکته کند.پنج شنبه گذشته نیز  نخست‌وزیر فرانسه با ‌اشاره به این اعتصاب گفته بود: «مردم روزهای سختی را پیش‌رو خواهند داشت.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 20 فروردین 1397
دوشنبه 20 فروردین 1397 09:51 ق.ظ
مرگ بر وهابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی