تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


حمله موشکی به سوریه پر سر و صدا اما توخالی

    ۱۳۹۷/۰۱/۲۵

Image result for ‫حمله موشکی به سوریه پر سر و صدا اما توخالی‬‎
عملیات پرسروصدا و به اصطلاح «گسترده و قوی» رئیس‌جمهور آمریکا علیه نظام سوریه که قرار بود با موشک‌های «زیبا، هوشمند و دقیق» انجام گیرد، به قدری بی‌تاثیر و توخالی بود که واشنگتن را مضحکه خاص و عام کرد.
ترفند «دونالد ترامپ» برای خروج آبرومندانه از ماجرای خودساخته لشکرکشی به سوریه، نتیجه عکس داد و ضربه مهلک دیگری به وی و قدرت پوشالی آمریکا وارد کرده است.
هفته گذشته همزمان با راه افتادن ناوهای آمریکایی و غربی به سمت مدیترانه شرقی، رئیس‌جمهور آمریکا طوری سخن می‌گفت که افراد ناآگاه فکر می‌کرده‌اند، کار نظام سوریه و جبهه مقاومت، این بار یکسره خواهد شد.
اما همه تهدیدات به این اقدام محدود شد که جبهه متجاوز (آمریکا، انگلیس و فرانسه) ساعت چهار بامداد دیروز در مجموع 103 موشک به سمت چند هدف کم‌ارزش در استان‌های دمشق، حماه و حمص پرتاب کردند و حاصل این حمله نیز جز جراحت سه نفر و اندک خسارت مادی، چیز دیگری نبوده است.
البته، این ماجرا یک جنبه تحقیرآمیز نیز داشته است و آن اینکه، به گفته «سرگئی رودسکوی» سخنگوی ستاد مشترک ارتش روسیه، سامانه دفاع موشکی روسیه که 30 سال قبل توسط اتحاد شوروی سابق ساخته شده بود، توانست 70 درصد موشک‌های مهاجم را رهگیری و شمار زیادی از آنها را در هوا منهدم کند (که البته در این مورد، آمار دقیقی گزارش نشد). نکته جالب‌تر این است که آمریکا از اصل غافلگیری هم بهره برد و به جای ناوهای مستقر در مدیترانه، از ناوهای دریای سرخ استفاده کرده، با این حال، نتیجه حمله برای واشنگتن، یک افتضاح واقعی بوده است.
این افتضاح به قدری پررنگ و جدی بوده که قبل از هر کس، رسانه‌های اصلی آمریکایی و انگلیسی مثل روزنامه نیویورک‌تایمز، شبکه سی.ان.ان، فایننشال تایمز و شبکه کانال چهار انگلیس به وضوع آن را پوشش دادند؛ نیویورک‌تایمز نوشت که این حمله محدود و علت آن هم، ترس از واکنش ایران و روسیه بوده است. شبکه سی‌‌ان‌ان، حمله بی‌جان ارتش‌های آمریکا، انگلیس و فرانسه را یک پیروزی برای دولت سوریه دانست، چراکه نه‌تنها هیچ ضربه‌ای به ارتش سوریه وارد نشده، بلکه ارتش توانسته بسیاری از موشک‌ها را در هوا بزند. شبکه چهار انگلیس اعلام کرد: بازی تمام شد و (بشار) اسد پیروز این جنگ است.
خبرنگار فایننشال‌تایمز هم طی تحلیل طعنه‌آمیزی، اعلام کرد: جالب است که قابلیت‌های دفاعی سوریه، قادر به خنثی کردن موشک‌های «توماهوک» آمریکا است، ولی سیستم دفاع هوایی «پاتریوت» عربستان، معمولا در مواجهه با موشک‌های حوثی‌ها (در یمن)، شکست خورده است. جنبه افتضاح‌آمیز دیگر قضیه این است که هر سه مقامات ارشد آمریکا، انگلیس و فرانسه مدعی شده‌اند در این حملات، مراکز شیمیایی سوریه هدف قرار گرفته‌اند!
سرخوردگی تروریست‌ها و صهیونیست‌ها
این اعترافات در مورد شکست آمریکا در حمله موشکی اخیر، صرفا به رسانه‌های غربی محدود نمی‌شود؛ گروهک تروریستی موسوم به «جیش‌الاسلام» که در زمینه‌سازی این حمله آمریکا و غربی‌ها، نقش داشته است، این حمله را «مسخره» خواند.
در فلسطین اشغالی نیز روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» حمله فوق را «بی‌تاثیر» دانست. «نری زیلبر» یک خبرنگار و تحلیلگر صهیونیست هم گفت، حمله مذکور، انتظارات تل‌آویو را برآورده نکرده است.
واکنش دمشق
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، به لطف پدافند هوایی این کشور، موشک‌های متجاوزان به اهداف از پیش تعیین شده نرسیدند.
«علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان هم گفت، نتیجه حمله دیروز برای مهاجمان، «صفر» بوده است. وزارت خارجه سوریه نیز اعلام کرد، تجاوز غربی‌ها به سوریه، ناشی از احساس شکست توطئه آنها علیه سوریه است.
همچنین، صبح دیروز و درحالی‌که هنوز چند ساعتی از حمله کذایی آمریکا و دو متحدش به سوریه می‌گذشت، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه طبق معمول، در محل کارش در ساختمان ریاست‌جمهوری حاضر شد و به فعالیت روزانه‌اش مشغول شد.
«بشار جعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل هم گفت، لشکرکشی غرب، برای مبارزه با تروریسم نبود، بلکه برای مبارزه با حکومت سوریه بوده است.
اعتراضات خودجوش مردمی
صبح دیروز مردم دمشق و شهرهای مختلف سوریه به خیابان‌ها آمدند و علیه تجاوز نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس شعار دادند.
در دمشق مردم پرچم ایران را نیز در دست داشتند. مردم سوریه علاوه بر شعارهای ضدآمریکایی‌، در حمایت از «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه نیز شعار دادند و از ارتش این کشور خواستند با حمله آمریکا مقابله کند.
گفت‌وگوی بشار اسد با روحانی
دیروز رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌وگوی تلفنی با روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان، اظهار داشت، این اقدام تجاوزکارانه زمانی انجام گرفت که قدرت‌های غربی - استعماری حامی تروریسم، متوجه شکست تروریست ها شده بودند.
بشار اسد همچنین گفت، این اقدام متجاوزان، ملت سوریه را در دفاع از خاک خود، مصمم‌تر خواهد کرد.
واکنش‌های جهانی
دیروز از نیویورک گزارش رسید، که شماری از شهروندان آمریکایی مقابل برج ترامپ تظاهرات کردند و علیه حمله به سوریه، شعار دادند. احتمال اعتراضات گسترده‌تر علیه ترامپ در آمریکا وجود دارد.
یک پایگاه تحلیلی لبنانی به نام «النشره» اعلام کرد، پس از حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، هیچ چیز در این کشور، عوض نشد و هدف آمریکا از این حمله، صرفا سیاسی و رسانه‌ای بود.از روسیه نیز خبر رسید، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور، خواستار نشست شورای امنیت برای بررسی تجاوز آمریکا و متحدانش به سوریه شد.
وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد، این کشور سوریه را به سامانه دفاع هوایی «اس-300» مجهز خواهد کرد. یک مقام ارشد دومای روسیه نیز ترامپ را «هیتلر» رهبر نازی‌های آلمان نامید.«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس نیز مدعی شد، این کشور چاره‌ای جز حمله به سوریه نداشته است.
در منطقه نیز حزب‌الله لبنان حمله غربی‌ها به سوریه را بدون تاثیر دانست و یک بار دیگر حمایتش را از مردم و رهبری سوریه اعلام کرد. وزارت خارجه کشورمان هم حمله فوق را به شدت محکوم کرد.
در پایتخت یونان نیز شماری از مردم این کشور علیه حمله آمریکا به سوریه تظاهرات کردند. «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، در یک موضعگیری مبهم، از تمامی کشورها خواست از دامن زدن به بحران در سوریه، بپرهیزند.
در یمن، «محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت: تجاوز آمریکا به سوریه، نقض قوانین بین‌المللی است. حزب‌ «عدالت و توسعه» افغانستان، جنایت آمریکا در سوریه را محکوم کرد. کشورهای کوبا، اکوادور و بلاروس نیز حمله فوق را محکوم کردند.
اما، درمیان کشورها و سازمان‌ها، ناتو، قطر، ترکیه و آلمان از اقدام غیرقانونی آمریکا، فرانسه و انگلیس در حمله به سوریه، رسماً حمایت کردند.نزدیک به 1000 فلسطینی زخمی شدند
 سومین تظاهرات بازگشت هم به خاک و خون کشیده شد

Image result for ‫سومین تظاهرات بازگشت هم به خاک و خون کشیده شد‬‎
صهیونیست‌ها در سومین تظاهرات روز جمعه فلسطینیان موسوم به تظاهرات حق بازگشت نیز، برای سرکوب فلسطینیان از گلوله‌های جنگی استفاده کرده و بسیاری از فلسطینیان را از ناحیه سر مورد هدف قرار دادند. گفته می‌شود در این روز نزدیک به 1000 فلسطینی مجروح شده‌اند!
ده‌ها هزار نفر از شهروندان فلسطینی همان‌طور که قبلا وعده داده بودند از نخستین ساعات بامداد جمعه راهی میادین تحصن در شرق نوار غزه شدند. این اقدام برای سومین جمعه متوالی و در چارچوب تظاهرات بزرگ بازگشت صورت گرفت. تظاهرات این هفته با شعار «برافراشتن پرچم فلسطین و به آتش کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی» برگزار شد.

جوانان فلسطینی ده‌ها حلقه لاستیک کهنه خودرو را در مناطق مرزی غزه با اراضی ‌اشغالی جمع کردند و پس از اقامه نماز جمعه و در اوج درگیری‌ها به آتش کشیدند. فلسطینیان با این تاکتیک، سعی می‌کنند مانع از دیده شدن از سوی تک‌تیراندازان و پهپادهای صهیونیستی شوند. فلسطینیان این جمعه موفق شدند بخشی از دیوار سیم خاردار را در منطقه کارنی تخریب کنند، آنان همچنین پرچم فلسطین به ارتفاع ۲۵ متر را در طول دیوار مرزی برافراشتند.
اشغالگران صهیونیست اما در این روز نیز به خشونت متوسل شده و این بار گروهی از تظاهرکنندگان را هدف مستقیم گلوله‌های جنگی از ناحیه سر قرار دادند. بر اثر این حمله و سرکوب وحشیانه یک فلسطینی به شهادت رسید و نزدیک به 1000 نفر زخمی شدند که حال برخی از مجروحین وخیم گزارش شده است. بدین ترتیب از آغاز تظاهرات بازگشت تا کنون 33 نفر به شهادت رسیده و بیش از 4000 نفر مجروح شده‌اند.
 صهیونیست‌ها همچنین به سوی شرکت‌کنندگان در تظاهرات روز جمعه گلوله‌های گاز ‌اشک‌آور شلیک کردند که در پی آن ده‌ها شهروند فلسطینی از جمله تعدادی پزشک و امدادرسان دچار حالت خفگی شدند.
جوانان فلسطینی به رغم اینکه بی‌دفاع هستند اما شجاعانه با سینه‌های سپر کرده خود در برابر نظامیان تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند. نظامیان اسرائیلی از پیشرفته‌ترین و کشنده‌ترین سلاح‌ها برخوردارند اما به رغم آن، از شهروندان فلسطینی رعب و وحشت دارند. تظاهرکنندگان فلسطینی چادرهایی در مرز غزه با سرزمین‌های ‌اشغالی بر پا کرده‌اند و قرار است این تظاهرات تا اواسط ماه مه (اردیبهشت) ادامه پیدا کند، این تظاهرات را جنبش حماس ترتیب داده است.
آتش‌زدن تصاویر ترامپ، نتانیاهو و بن‌سلمان
تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در این جمعه، پرچم‌های رژیم صهیونیستی را آتش زدند و پرچم‌های فلسطین را برافراشتند. تظاهرات‌کنندگان همچنین تصاویر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را سوزاندند و بن سلمان را همکار رژیم صهیونیستی خواندند. تظاهرکنندگان همچنین تاکید کردند که تا رسیدن به خواسته‌های خود دست از تظاهرات برنمی‌دارند.
آخرین اخبار رسیده از فلسطین حاکی است در نتیجه حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به شرق رفح ۴ شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند و شماری دیگر زخمی شدند.


 شهرک نظامی ملک فیصل در جنوب عربستان

هدف حمله موشکی انصارالله قرار گرفت

Image result for ‫شهرک نظامی ملک فیصل  هدف حمله موشکی انصارالله قرار گرفت‬‎

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه حملات موشکی خود، این بار شهرک نظامی «ملک فیصل» در جنوب عربستان را هدف قرار دادند.
انصارالله یمن اعلام کرده سال 2018 «سال حملات موشک های بالستیک یمن به عربستان» خواهد بود. از ابتدای فروردین ماه ارتش و نیروهای مردمی یمن بارها مواضع ائتلاف سعودی را هدف قرار داده اند. روز چهارشنبه گذشته اما یگان موشکی انصارالله اعلام کرد با موشک بالستیک و نقطه‌زن «برکان اچ-2»، ساختمان  وزارت دفاع عربستان در ریاض را هدف قرار داده است. علاوه بر آن  نیروی هوایی ارتش یمن نیز می‌گویند برای نخستین‌بار از عملیات یگان پهپادی این کشور در عمق خاک عربستان استفاده کرده‌اند. بنابر اعلام پایگاه خبری شبکه «المسیره» یمن، نیروی هوایی این کشور با پهپاد «قاصف 1»، فرودگاه «أبها» در «عسیر» را هدف قرار داده و اکنون تمامی پروازها در این فرودگاه به حالت تعلیق درآمده است. طبق گزارش‌های تکمیلی، این روند همچنان ادامه دارد و موشک های بیشتری به سمت عربستان در حال شلیک است.
به گزارش فارس، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز جمعه موفق شدند شهرک نظامی «ملک فیصل» را در جیزان هدف قرار دهند. به گزارش شبکه المسیره، ارتش یمن شامگاه جمعه اعلام کرد این شهرک نظامی را با موشک بومی کوتاه‌برد «بردر 1» هدف قرار داده است. پدافند موشکی سعودی اما طبق روال گذشته اعلام کرده که موفق به رهگیری و انهدام این موشک شده است. نیروهای یمنی از 2 هفته پیش که مصادف بود با چهارمین سال حمله نظامی عربستان به یمن، بیش از 10 فروند موشک در پاسخ به تهاجم ائتلاف سعودی به عربستان شلیک کرده‌اند.
در همین ارتباط پایگاه خبری «العربی الجدید» وابسته به قطر در گزارشی آورده است: «شلیک موشک توسط گروه انصارالله به سوی عربستان به مهمترین اتفاق در جریان جنگ یمن در نخستین هفته‌های چهارمین سال خود تبدیل شده است، چرا که تامین امنیت عربستان و مقابله با تهدید حوثی‌ها برای عربستان در راس دلایل ریاض برای راه‌اندازی جنگ نظامی علیه یمن بود.» این پایگاه قطری تاکید کرده: «این اتفاق عامل اصلی در تعیین سرنوشت جنگ یمن است به گونه‌ای که یا عربستان از این قضیه برای تشدید حملات خود علیه پایگاه الحوثی‌ها استفاده کرده و اوضاع فجیع‌تر می‌شود یا زمینه بازگشت عربستان به میز مذاکرات را فراهم می‌کند به گونه‌ای که شلیک موشک‌های بالستیک یمنی‌ها این پیام را مخابره می‌کند که عملیات هوایی ائتلاف سعودی در پایان دادن به تهدید موشکی یمن شکست خورده است.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 26 فروردین 1397
یکشنبه 26 فروردین 1397 06:17 ب.ظ
مرگ بر آل یهود و آل سعود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی