تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


نشست نمایشی اتحادیه عرب در ظهران عربستان

با صدور بیانیه آبکی پایان یافت!

  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

Image result for ‫نشست نمایشی اتحادیه عرب در ظهران عربستان  با صدور بیانیه آبکی پایان یافت‬‎
بیست و نهمین اجلاس سران اتحادیه عرب در غیاب سران قطر، عمان، امارات، الجزایر و با صدور بیانیه‌ای ضد ایرانی به کار خود پایان داد.
روز یکشنبه بیست و نهمین نشست سران عرب از ترس موشک‌های انصارالله نه در ریاض بلکه، در شهر ظهران عربستان برگزار شد. فضای حاکم بر نشست ظهران هم به شدت ضد ایرانی بود و پادشاه بیمار سعودی اتهامات زیادی را متوجه کشور عزیزمان کرد. در این اجلاس امیر قطر، حاکم امارات، رئیس‌جمهور الجزایر و سلطان عمان حضور نداشتند. بیانیه پایانی این اجلاس نیز کاملا علیه ایران تنظیم شده بود. البته مرور بندهای بیانیه به خوبی نشان دهنده شکست سعودی‌ها در مورد تحقق اهداف خود در این نشست است.
به گزارش تسنیم به نقل از رأی‌الیوم، در این جمله که ایران از نیروهای یمنی حمایت می‌کند، حملات موشکی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به عربستان به شدت محکوم شده بود. این بیانیه همچنین ایران را به حمایت از گروه‌های تروریستی و تجهیز نیروهای یمنی به موشک‌های بالستیک متهم کرده و از جامعه بین‌الملل خواسته است که تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کند. بیانیه اتحادیه عرب با این ادعا که جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی متعلق به امارات است، از ایران خواسته است که برای یافتن راه حل صلح‌آمیز این مسئله با امارات همکاری کند! بندهای ضد ایرانی این بیانیه با تحفظ نمایندگان عراق و لبنان مواجه بود.
اتهامات بی‌پایه و اساس کشورهای عربی به ایران باعث شد تا سخنگوی وزارت خارجه ایران نسبت به بیانیه پایانی اجلاس ظهران واکنش نشان دهد. بهرام قاسمی درباره بیانیه سران اتحادیه عرب درباره ایران خاطرنشان کرد: «متاسفانه اتحادیه عرب به پایگاه و باشگاهی برای ارضا و پیشبرد امیال برخی کشورهای خاص عربی تبدیل شده است. این کشورها دشمن خودشان را به اشتباه فرض کردند و به جای هدف قرار دادن دشمن اصلی جهان عرب، ایران را که با حسن نیت تمام در جهت مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات در منطقه تلاش می‌کند، هدف قرار می‌دهند.»
در بیانیه اجلاس سران عرب همچنین بر ضرورت ادامه حمایت از تجاوز به یمن توسط ائتلاف به سرکردگی عربستان تاکید شده است! این بیانیه بر ضرورت حل سیاسی بحران سوریه براساس بیانیه ژنو یک و سایر قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت از جمله قطعنامه 2254 تاکید می‌کند. سران عرب همچنین هم راستا با رژیم صهیونیستی نظام سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم و از جامعه جهانی خواست که از این اقدامات جلوگیری کند!
اما یکی از مهمترین مسائل بررسی شده در این نشست فلسطین بود. در حالی که محور ارتجاع عربی در ماه‌های گذشته به عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل پرداخته‌اند و حتی بن‌سلمان ولیعهد سعودی موجودیت اسرائیل را نیز به رسمیت شناخته است بیانیه پایانی به نوعی قصد تلطیف این فضا را داشت. در این بیانیه بر محوری بودن مسئله فلسطین برای کل امت عربی و هویت عربی قدس شرقی اشغالی به عنوان پایتخت دولت فلسطین تاکید شده است. حتی ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی در جلسه افتتاحیه کنفرانس سران کشورهای عربی در «الظهران» اعلام کرد، کشورش مبلغ 200 میلیون دلار به عنوان کمک به فلسطینی‌ها اختصاص داده است. ملک سلمان حتی بیست و نهمین کنفرانس اتحادیه عرب را «کنفرانس قدس» نامید تا همه بدانند که فلسطین همچنان در قلب و جان امت عرب باقی مانده است. بیانیه پایانی اجلاس عرب همچنین بر باطل بودن و عدم قانونی بودن تصمیم آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل تاکید و درباره هر اقدام که وضعیت قانونی و سیاسی کنونی قدس را تغییر می‌دهد، هشدار داد. این بیانیه اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی با هدف تغییر واقعیت‌ها و نابودی راه حل تشکیل دو دولت را محکوم کرد.
این موضع اتحادیه عرب را می‌توان شکستی برای سیاست‌های عربستان در مورد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دانست. در حالی که بن‌سلمان ماموریت داشت تا کشورهای عربی را با خود در این مسیر همراه کند اما بیانیه پایانی نشست ظهران نشان داد که جو غالب در جهان عرب مخالفت با عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌هاست.ارمنستان به هم ریخت مخالفان دولت

ساختمان رادیو را ‌اشغال و تخلیه کردند

Image result for ‫ارمنستان به هم ریخت مخالفان دولت ساختمان رادیو را ‌اشغال و تخلیه کردند‬‎

مخالفان دولت ارمنستان حضور خود را در خیابان‌های «ایروان» به روز پنچم رساندند و با تسخیر ساختمان رادیو برای ساعاتی هرچند کوتاه به تصمیم رئیس ‌جمهور برای معرفی سرژ سرکیسیان به عنوان نخست‌وزیر اعتراض کردند.
مخالفان دولت ارمنستان به رهبری «نیکول پاشینیان» در ابتدای هفته جاری با یورش به ساختمان مرکزی رادیوی دولتی این کشور، کنترل آن را برای ساعاتی دست گرفتند اما پس از ناکامی در پخش پیام خود از طریق رادیو، مرکز آن را ترک کردند. دولت ارمنستان چند ماه مانده به اتمام دوره زمامداری «سرژ سرکیسیان» با برگزاری یک همه‌پرسی، اختیارات ریاست جمهوری را به نفع نخست‌وزیری کاهش داد. پس از آنکه «آرمن سارکیسیان» در انتخابات ماه گذشته به پست ریاست جمهوری ارمنستان رسید، سرژ سرکیسیان را برای تصاحب پست نخست‌وزیری نامزد کرده است. تحلیلگران معتقدند که تغییرات اعمال شده در قانون اساسی و افزایش اختیارات پست نخست ‌وزیری برای باقی ماندن «سرژ سرکیسیان» در قدرت صورت گرفته است.
پلیس ارمنستان بارها هشدار داده که تجمعات مخالفین باعث بی‌نظمی در سطح شهر شده و از مردم خواسته که فورا به اعتراضات پایان دهند. به نظر می‌رسد سرکیسیان با اجرای این طرح قصد دارد تا همچنان بر صدر قدرت بماند که این موضوع خشم مردم ارمنستان را برانگیخته است. این اتفاق مهم در ارمنستان ظاهرا تحت تاثیر تحولات اخیر در سوریه بوده و توجهات لازم معطوف به آن نشده است.


کمیته روابط خارجی آمریکا «پمپئو» را رد صلاحیت کرد

Image result for ‫کمیته روابط خارجی آمریکا «پمپئو» را رد صلاحیت کرد‬‎

مخالفت اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای این کشور با تایید صلاحیت «مایک پمپئو» به عنوان وزیر خارجه، سرنوشت وی را به صحن سنا کشاند.
  دیروز صلاحیت «مایک پمپئو» گزینه پیشنهادی ترامپ برای وزارت امور خارجه این کشور در کمیته روابط خارجی سنا رد شد. بدین ترتیت کار بررسی صلاحیت وی به صحن سنا کشیده شد.
وی روز پنج شنبه در جلسه بررسی صلاحیت خود در کمیته روابط خارجی سنا تنش‌ها میان واشنگتن و مسکو را ناشی از رفتار نامناسب روسیه دانست و گفت از تحریم های بیشتر آمریکا علیه روسیه حمایت می کند.
وی همچنین در مورد توافق برجام گفت: «اگر نامزدی او از سوی مجلس سنا تایید شود تقویت توافق هسته ای ایران را در اولویت دستور کار خود قرار خواهد داد.» اما پایگاه «نیویورک دیلی نیوز» در گزارشی درباره روند بررسی تایید صلاحیت «مایک پمپئو» خبر داده که کار تایید صلاحیت او در کمیته روابط خارجی سنا ناکام مانده و چاره‌ای جز صحن سنا و رای‌گیری در آنجا باقی نمانده است.
در گزارش این رسانه آمریکایی آمده است: «نامزدی مایک پمپئو برای وزیر خارجه شدن، در یک وضعیت متغیر و بی‌ثبات قرار دارد چرا که او بعد از حمله رئیس‌جمهور ترامپ به سوریه، حمایت کمیته روابط خارجی سنا را از دست داده است.»
 بنا بر این گزارش، «مدیر کنونی سیا که بعد از اخراج رکس تیلرسون نامزد پست وزارت خارجه شده است، شاید با رای منفی همان‌هایی که قبلا به او (برای سمت ریاست سیا) رای دادند، مواجه شود.»
 یکی از این حامیان دیروز پمپئو، سناتور ارشد و دموکرات ایالت ویرجینیا است که یکشنبه شب رسما مخالفت خود را با تعیین او به عنوان وزیر خارجه اعلام کرد.«تیم کین» عضو کمیته روابط خارجی سنا که در مبارزات انتخاباتی سال 2016 گزینه هیلاری کلینتون برای سمت معاون رئیس‌جمهور بوده، گفت: «ما رئیس‌جمهوری داریم که ضد دیپلماسی است و من در این باره که مایک پمپئو همان تمایل برای ضدیت با دیپلماسی را نشان داده، نگرانی دارم»سناتور کین در زمان تایید صلاحیت پمپئو به عنوان رئیس‌سیا، به او رای مثبت داده بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 فروردین 1397
سه شنبه 28 فروردین 1397 01:58 ب.ظ
مرگ بر سران اعراب وحشی بت پرست و بی وجدان

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات