تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


نفوذ به آسمان سرزمین‌های ‌اشغالی
رئیس‌ سابق موساد: پهپاد ایرانی با نمونه آمریکایی تفاوتی نداشت
    ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

Image result for ‫«دنی یاتوم» رئیس ‌سابق سازمان جاسوسی موساد‬‎
رئیس ‌سابق موساد حمله متجاوزان به سوریه را یک حرکت نمادین و بدون دستاورد استراتژیک خواند و در بخش دیگری ضمن ‌اشاره به نفوذ پهپاد ایرانی به آسمان سرزمین‌های ‌اشغالی گفت: این پرنده نمونه‌ای از مدل پهپاد آمریکایی بود که در ایران ساقط شد و با آن کوچک‌ترین تفاوتی نداشت.
«دنی یاتوم» رئیس ‌سابق سازمان جاسوسی موساد در گفت‌و‌گویی با روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» که یک روز بعد از حمله آمریکا به سوریه صورت گرفت، گفت: «آمادگی‌ها برای تهدید احتمالی از جانب ایران وجود دارد.»
وی حمله آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سوریه را یک حرکت نمادین بدون دستاورد استراتژیک خواند و گفت: «ما در مرحله تصادم با ایرانی‌ها هستیم و امیدوارم این مرحله به یک رویارویی مستقیم ختم نشود.»
یاتوم افزود: «آشنایی من با ایرانی‌ها و موارد قبلی به من می‌گوید که زمانی که آنها تهدید می‌کنند، آن را پیگیری خواهند کرد.»
وی با بیان این ادعا که باید به تاریخ نگاه کرد، گفت: «اگر این تاریخ را ببینید، خواهید دید که آنها پشت همه حملات به صهیونیست‌ها و تاسیسات اسرائیل بوده‌اند. آنها می‌توانند در مناطقی نظیر بلندی‌های جولان نیز حوادثی را رقم بزنند. ما هیچ شکی نداریم که اقدام‌های حزب‌الله، دنباله اراده ایران است.»
رئیس‌سابق موساد با ‌اشاره به حادثه نفوذ پهپاد ایرانی به حریم هوایی سرزمین‌های ‌اشغالی گفت: «این یک عملیات خاص بود. این پهپاد نمونه‌ای از مدل پهپاد آمریکایی بود که در ایران سقوط کرده بود و با آن نمونه کوچک‌ترین تفاوتی نداشت. اگر این پهپاد جایی در اسرائیل منفجر می‌شد ما ممکن نبود تشخیص دهیم این پهپاد ساخت ایران است.»
وی همچنین گفت: «از جهت مجاورت و همسایگی ما در وضعیت سختی هستیم و هیچ بخششی در برابر ضعف وجود ندارد. در نتیجه ما باید قوی بمانیم و برای حفظ بازدارندگی قوی‌تر بشویم. ما در جبهه تنها بودیم. حمله آخر هفته یک حمله نمادین و یک شیرجه در اقیانوس بود. حمله باید به کاخ اسد صورت می‌گرفت تا او را واقعا بترساند.»
به گزارش ایلنا، این مقام سابق موساد تاکید کرد: «مسکو در سوریه منافع مشترکی با اسرائیل ندارد. زمانی ما فکر می‌کردیم روابط نتانیاهو و پوتین در از بین بردن این شکاف موثر خواهد بود اما در ‌اشتباه بودیم.»

 
تشدید محاصره منزل شیخ ‌عیسی ‌قاسم در منامه با بلوک‌های سیمانی!

Image result for ‫تشدید محاصره منزل شیخ ‌عیسی ‌قاسم در منامه با بلوک‌های سیمانی!‬‎
  پس از گذشت حدود یک سال از بازداشت و محاصره خانگی آیت‌الله عیسی قاسم در منزل خود، نیروهای امنیتی بحرین روز گذشته با بلوک‌های سیمانی منزل وی را از خانه‌های همجوار نیز جدا کردند تا فشارها را بر وی بیفزایند.
رژیم آل‌خلیفه در ادامه روند اعمال فشار به مخالفان خود، منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین را با حفاظ‌ها و بلوک‌های سیمانی به کلی محاصره و منزل ایشان را از مناطق و منازل اطراف کاملا جدا کرد.
رژیم آل خلیفه پس از اقدام به محاکمه و سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین در اواخر خرداد ماه سال 1395، منطقه الدراز محل سکونت رهبر نهضت اسلامی بحرین را محاصره کرده و تحت کنترل امنیتی در آورده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما‌، آیت‌الله عیسی قاسم در طول مدت محاصره منطقه و منزل خود از دسترسی به درمان و معالجه محروم بوده است.
ادامه واکنش‌ها به تجاوز آمریکا به سوریه
 واشنگتن پست: حمله به سوریه حیثیت آمریکا را بر باد داد

Image result for ‫حمله به سوریه حیثیت آمریکا را بر باد داد‬‎
در حالی که اعتراضات کشورها و تظاهرات خیابانی علیه تجاوز غرب به سوریه همچنان ادامه دارد، یک روزنامه آمریکایی نوشت، حمله به سوریه به اعتبار آمریکا در صحنه بین‌الملل صدمه زد.
«واشنگتن پست» طی گزارشی درباره حمله موشکی بامداد شنبه گذشته آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا قصد داشت با این حمله، قدرت‌نمایی کند، اما کاملا برعکس عمل کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، واشنگتن پست نوشت: «حملات جمعه شب (بامداد شنبه) به اندازه کافی قوی نبود تا مایه خجالت نشود.» به نوشته  این روزنامه، «نتیجه آن شد که به جای لطمه زدن به رژیم (بشار) اسد، به اعتبار آمریکا در صحنه بین‌المللی آسیب وارد کرد.»
در این آمده است، در حمله فوق، حتی به یک هواپیما یا پایگاه هوایی سوریه و یا قابلیت‌های شیمیایی این کشور آسیبی وارد نشد.واشنگتن پست ادامه داد، هیچ تلفاتی از این حادثه گزارش نشد و این نشان می‌دهد دولت سوریه، اهداف مورد هدف قرار گرفته را قبل تخلیه کرده بود.بنابر این گزارش، سوری‌ها می‌دانند پیروز این حمله بودند به طوری که واشنگتن پست در این خصوص گزارش کرد در خیابان‌های دمشق، جشن و شادمانی برپا بود، زیرا طرفداران دولت فهمیدند حمله پرهزینه‌ای محقق نشده است.
«جک کین» معاون سابق رئیس ستاد ارتش آمریکا که هم‌اکنون بازنشسته شده در این خصوص گفته است سوری‌ها دلیل خوبی برای جشن گرفتن داشتند.وی ادامه داد: «پاسخ (آمریکا) به حمله شیمیایی دوما، به نظر من بسیار ضعیف بود. این (پاسخ) باید قاطع و چشمگیر می‌بود».این روزنامه آمریکایی در گزارش خود به قصد واشنگتن از حمله اشاره کرد و نوشت که آمریکا قصد داشت رئیس‌جمهور سوریه را تنبیه کند ولی اسد تنبیه نشد و حمله کاملا برعکس نتیجه داد. حمله وی (ترامپ) درست همانطوری شد که او (اسد) پیش‌بینی می‌کرد.این گزارش ادامه داد: «نتیجه‌ای که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از حمله واشنگتن به خاک سوریه می‌گیرد این است که دولت ترامپ را می‌توان به راحتی تهدید کرد.»بدین ترتیب، ترامپ با ضعف به دیدار کیم می‌رود.
این گزارش در پایان نتیجه‌گیری کرد، اگر ترامپ هیچ اقدامی انجام نمی‌داد، هرچند اوضاع بدتر می‌شد، اما نه خیلی زیاد، زیرا وقتی شما حملاتی انجام می‌دهید که به اندازه‌ای قوی نیست و مایه خجالت می‌شود، در واقع ضعف از خود نشان می‌دهید و نشان دادن ضعف، تحریک‌آمیز است.
رسانه‌های صهیونیستی
رسانه‌های رژیم صهیونیستی هم که دیدگاه‌های سران این رژیم را منعکس می‌کنند، دیروز نوشتند، حمله اخیر به سوریه چیزی بیش از تلاش غرب برای حفظ آبروی خود و خودداری از خشمگین کردن «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه نبود. ژنرال‌های صهیونیستی نیز نسبت به پیامدهای حمله ضعیف اخیر آمریکا به سوریه، ابراز نگرانی کرده‌اند. در همین رابطه یک ژنرال صهیونیست بازنشسته به نام «عمیرام لوین» فرمانده سابق جبهه شمال رژیم صهیونیستی گفت: حمله به سوریه، بسیار ضعیف بود. امید داشتم کاخ ریاست جمهوری «بشار اسد» برچیده شود.
روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نوشت، اقدام نظامی این سه کشور (آمریکا، انگلیس و فرانسه) در سوریه، دستاورد خاصی نداشت.
ادامه اعتراضات
در حالی که چند روز از حمله موشکی به سوریه می‌گذرد، اعتراضات علیه این حمله همچنان ادامه دارد. کشورهای قبرس، مکزیک، آمریکا، عراق، هند، ترکیه، انگلیس و برخی از کشورهای دیگر، شاهد تظاهرات علیه اقدام آمریکا و متحدانش در حمله به سوریه بود. فلسطینیان سرزمین‌های اشغالی نیز علیه تهاجم آمریکا به سوریه تظاهرات کردند.«میان محمد اسلم» معاون رهبر حزب «جماعت اسلامی» پاکستان حمله به سوریه را محکوم کرد و مهاجمان را «شیطان» خواند. «سیدساجد علی نقوی» رئیس شورای علمای پاکستان گفت: «هدف آمریکا، دفاع از منافع صهیونیست‌ها بود و برای جنون واشنگتن باید فکری کرد.»
در فرانسه شماری از مقامات این کشور از حمله موشکی به سوریه شدیدا انتقاد کردند. به گفته آنها، حمله فوق فاقد مستندات بوده است. «سازمان پیمان امنیت جمعی» که مقر آن در بیشکک است، حمله به سوریه را محکوم و به حمایت از تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد.در انگلیس نیز پارلمان این کشور قصد دارد، اقدام نخست وزیر در حمله به سوریه را مورد بررسی قرار دهد. «فرانک والتر اشتاین مایر» رئیس‌جمهور آلمان هم گفت، حمله به سوریه ریسک رویارویی مستقیم آمریکا و روسیه را بالا برد. «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم تنها راه‌حل بحران سوریه را مذاکرات سیاسی دانست.
لاوروف: پاسخ حملات آمریکا را می‌دهیم
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اما دیروز طی مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی گفت حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه بدون پاسخ نمی‌ماند.
به گفته لاوروف، تمام مدارکی که کشورهای غربی برای اثبات اتهام حمله شیمیایی ارائه می‌دهند از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری شده است: «من نمی‌خواهم درباره سران دیگر کشورها بی‌ادب باشم اما تمام مدارکی که سران انگلیس، فرانسه و آمریکا ارائه می‌دهند از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها گرفته شده است.»
لاوروف افزود: «در حال حاضر رابطه روسیه با کشورهای غربی بدتر از دوران جنگ سرد است.»
به گزارش میزان، وزیر خارجه روسیه در ارتباط با تجاوز موشکی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه نیز گفت: «عواقبی برای این اقدام وجود خواهد داشت، ما اساسا بقایای اعتماد به دوستان غربی‌مان را از دست دادیم، آنها ابتدا تنبیه کردند و سپس منتظر ماندند تا بازرسان سازمان منع ‌اشاعه سلاح‌های شیمیایی از محل بازرسی کنند، اثبات به وسیله تنبیه چیزی است که سه کشور غربی آن را به‌کار گرفتند.»
سایر رویدادها:
* در پی اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر اینکه او «دونالد ترامپ» را در مورد ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه متقاعد کرده است، کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا همچنان خواستار بازگشت هرچه سریعتر نیروهای آمریکایی از سوریه است.
* پایگاه اینترنتی یمنی «هدهد» طی تحلیلی نوشت: شکست حمله آمریکا، اعراب را خجالت‌زده سوریه کرد.
* یک مقام رژیم صهیونیستی گفت، تجهیز سوریه به «اس-300»، عبوراز خط قرمز تل‌آویو است.
* روزنامه لبنانی «الاخبار» نوشت، دمشق پیشنهاد واشنگتن برای انجام مذاکره دوجانبه را قاطعانه رد کرد.
* بشاراسد گفت، بازسازی سوریه به 400 میلیارد دلار هزینه و 10 تا 15 سال زمان نیاز دارد.
* به گزارش ایسنا، آمریکا در میدان نفتی «التنگ» استان «دیرالزور» سوریه، پایگاه نظامی جدید احداث کرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 فروردین 1397
سه شنبه 28 فروردین 1397 01:56 ب.ظ
مرگ بر یهودی و مسیحی و مسلمان صهیونیست بی دین و جنایت کار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic