تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


هلاکت 36 داعشی دردومین عملیات برون مرزی نیروی هوایی عراق

   ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

Image result for ‫هلاکت 36 داعشی دردومین عملیات برون مرزی نیروی هوایی عراق‬‎
نیروهای ارتش عراق در دومین عملیات برون‌مرزی علیه تروریست‌ها، 36 تکفیری داعش را در خاک سوریه به هلاکت رساندند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «یحیی رسول» سخنگوی مرکز اطلاع رسانی ارتش عراق اعلام کرد که جنگنده‎های« اف-۱۶» این کشور مواضع تروریست‎ها را در خاک سوریه بمباران کردند و 36 تکفیری عضو داعش را به هلاکت رساندند. این دومین حمله برون‌مرزی ارتش عراق طی روزهای گذشته است. پیش از این و در سال های اخیر ارتش و بسیج مردمی عراق در خاک این کشور با داعش می جنگیدند. یحیی رسول افزود، چند سرکرده داعش جزو کشته شدگان حمله دیروز بودند. وی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حملات علیه داعش در سوریه متوقف نخواهد شد و تا زمانی که تهدید داعش برای امنیت عراق وجود دارد، ما به این حملات ادامه خواهیم داد.  حمله مسلحانه برای قتل بن سلمان

Image result for ‫حمله مسلحانه برای قتل بن سلمان‬‎
درگیری مسلحانه و یک ساعته «افراد ناشناس» با نیروهای گارد ملی در اطراف کاخ محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی که به کشته شدن دست کم 7 تن منجر شده، شائبه‌های جدی را درباره وقوع کودتای مسلحانه یا تلاش برای ترور بن سلمان و حتی توطئه بودن تمام ماجرا از سوی بن سلمان مطرح کرده است.
شنبه شب منابع محلی عربستان از شنیده شدن صدای تیراندازی در نزدیکی قصر سلطنتی محله «الخزامی» در ریاض خبر دادند. با وجود سانسور شدید خبری توسط دولت سعودی اما شبکه‌های اجتماعی و فعالان این شبکه‌ها دست به کار شدند و تصاویر نادری از درگیری‌های مسلحانه و بعضا سنگین به نمایش گذاشتند. تحلیل‌ها متفاوت بود و هرکسی روایتی متفاوت از این ماجرا داشت. برخی آن را «یک کودتا» تعبیر کردند و برخی نیز آن را تا «نزدیک شدن یک پهپاد اسباب بازی به کاخ حکومتی» تقلیل دادند. در این میان عده‌ای نیز آن را توطئه‌ای طراحی شده توسط بن سلمان دانستند که با هدف قلع و قمع مخالفان برنامه‌ریزی شده است درست همانند کودتای مشکوک ترکیه در سال 2016 که به اردوغان نسبت داده می‌شود.
طبق معدود گزارش‌های منتشر شده، ساکنین محله‌هایی که نزدیک به کاخ سلطنتی بودند، محله‌های خود را تخلیه کرده‌اند. برخی شبکه‌ها حتی از زخمی شدن ملک سلمان پادشاه سعودی خبر داده و تاکید کرده‌اند محمد بن سلمان و پدرش به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند.
حتی خبر انتقال بن سلمان به پایگاه نظامی سلطنتی توسط نیروهای آمریکایی و بلک واتر هم نقل شده است. عده‌ای هم می‌گویند آمریکایی‌ها در حال اعزام نیروهای خود به محل هستند. واقعیت هرچه باشد، کشته شدن 7 نفر در کنار تصاویری که از این درگیری‌ها منتشر شده نشان می‌دهد، اتفاقات مهمی در جریان است. برخی رسانه‌ها از بسته شدن حریم هوایی ریاض به‌روی تمام پروازهای تجاری و نظامی و پرواز بالگردهای وابسته به گارد ویژه بن‌سلمان خبر داده‌اند.  شبکه‌های العربیه سعودی و الجزیره قطر نیز با تأخیر چندساعته از تیراندازی نیروهای امنیتی در محله الخزامی به‌سمت آنچه پهپاد تفریحی خوانده شده، خبر دادند. خبرگزاری انگلیسی رویترز هم از قول مقام‌های سعودی نوشته این پهپاد با تیراندازی نیروهای امنیتی سعودی ساقط شده است.
توضیح رئیس‌ پلیس ریاض
اما با این وجود دیروز صبح رئیس ‌پلیس ریاض بدون ارائه هیچ توضیحی در‌باره تصاویر درگیری‌های مسلحانه و سنگین نیروهای گارد ملی با خودروهای زرهی مدعی شد دلیل تیراندازی، نزدیک شدن یک پهپاد اسباب‌بازی به قصر سلطنتی بن‌سلمان بوده است! نیروهای امنیتی به سمت این پهپاد اسباب بازی هجوم برده‌اند و نهایتا هم آن را از بین برده‌اند. ملک سلمان هم در زمین‌های زراعی خود بوده و کودتایی در کار نیست.
واکنش‌ها
اما واکنش‌های جالب کاربران شبکه‌های اجتماعی در کشورهای عربی نیز قابل توجه است. یک کاربر قطری در واکنش به این حادثه برای نابودی آل‌سعود ابراز امیدواری کرده و نوشته: «خدایا، از کسانی که ما را از زیارت بیت الله الحرام تو محروم کردند، انتقام بگیر، ما عجایب و شگفتی‌های قدرت تو را ‌ای خدا داریم می‌بینیم». یک مخالف دیگر آل‌سعود نوشته، فرار ملک سلمان و ادامه خشونت در اطراف کاخ ولیعهد، نگرانی‌ها درباره سرنوشت وی را به‌دنبال داشته است. کاربر دیگر گفته، بعد از رفاه، مالیات، فساد، بذل و بخشش و اسراف،‌ امنیت هم متزلزل خواهد شد چه اخبار درباره تیراندازی در محله الخزامی دقیق و درست باشد یا نباشد، در هر حال حکومت آل‌سعود رو به زوال است. کاربر دیگری هم نوشته، آیا یک پهپاد کوچک به این‌همه تیراندازی نیاز داشت؟! گمان نمی‌کنم.
بن سلمان ‌گریخت
یکی از فعالان شبکه‌های اجتماعی عربستان نیز نوشته، محمد بن سلمان با هواپیمای اختصاصی به «ابها»‌ گریخت، چه‌ چیزی آنجا وجود دارد، آیا پناهگاه سری یا یکی از کاخ‌های سری در آنجا وجود دارد؟ روزنامه رأی‌الیوم به ‌سردبیری عبدالباری عطوان تحلیلگر مطرح جهان عرب هم با‌ اشاره به این خبر آورده تدابیر امنیتی طی ماه‌های اخیر در اطراف کاخ‌های پادشاهی در عربستان تشدید شده بود، در مهرماه گذشته هم یک فرد مسلح به دو محافظ سعودی تیراندازی کرده بود که سه نفر در ورود به کاخ پادشاهی در جده زخمی شده بودند.
نیروهای امنیتی محافظ کاخ پادشاهی توانسته بودند این فرد مسلح را که یک شهروند سعودی 28ساله بود، در حالی که یک کلاشینکف و سه بمب به‌همراه داشت به قتل برسانند.
مجتهد: کودتا بود
 اما یکی از مهم‌ترین منابع سعودی که در چند سال اخیر افشاگری‌های دقیقی علیه آل‌سعود کرده مجتهد شاهزاده سعودی است. وی دیشب توییت کرده، حمله به قصر پادشاهی توسط خودروهایی انجام شده که خمپاره‌اندازهای50 میلی‌متری حمل می‌کردند.
 هویت مهاجمان، هدفشان و تعداد قربانیان حمله هنوز نامشخص است. وی چند ساعت بعد در توییتی دیگر تاکید کرد: «هدف حمله شخص محمد بن سلمان ولیعهد عربستان بوده است. 7 تن از طرفین در این درگیری کشته شده‌اند. مهاجمان ‌گریخته‌اند. شاید مهاجمان از پهپاد هم کمک گرفته باشند.»
خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک مسئول سعودی - که وی را مسئول بلندپایه سعودی توصیف کرده - گزارش داده که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی در زمان وقوع حادثه در کاخ حضور نداشت.
 عباس ابوصفوان کارشناس امور کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه العالم گفته: «آیا این عملیات ترور بود و تلاش برای نقض حریم کاخ پادشاهی بود یا چه چیز دیگری بود؟ به ویژه اینکه اگر این حادثه عملیات ساده‌ای بود نیازی نبود به این مطلب ‌اشاره شود که سلمان بن عبدالعزیز در کاخ پادشاهی حضور ندارد!». دیلی میل هم نوشته، «تیراندازی شدید نزدیک کاخ سلطنتی عربستان، موجب بروز نگرانی درباره وقوع کودتا در این کشور شده است، اما مقامات سعودی ادعا می‌کنند این تیراندازی صرفاً مربوط به انهدام هواپیمای بدون سرنشینی است که بسیار نزدیک به محل اقامت ملک سلمان پرواز می‌کرد.»
سناریوی بن سلمان برای قلع و قمع بیشتر منتقدان
برخی کارشناسان هم معتقدند این حمله یک توطئه طراحی شده از سوی خود بن سلمان با هدف کسب بهانه لازم برای قلع و قمع مخالفان بوده و هیچ چیز دیگری پشت پرده دیگری وجود ندارد. اما نکته مهم این است که در میان تمام احتمالات مطرح شده تنها مجتهد توانسته به صورت دقیق، آماری از این ماجرا ارائه دهد و به همین دلیل برخی کارشناسان احتمال کودتا بودن این حادثه را قوی می‌دانند. بن سلمان با دستگیری شاهزاده‌ها و اصلاحات نمایشی، قبایل و نیروهای سنتی را علیه خود بسیج کرده و انگیزه کافی در این کشور برای قتل وی وجود دارد. انفجار خونین در کابل تکفیری‌ها شیعیان را قتل‌عام کردند

Image result for ‫حمله انفجار خونین در کابل تکفیری‌ها شیعیان را قتل‌عام کردند‬‎
تکفیری های داعش مورد حمایت آمریکا، در شرایط ضعف نیروهای دولت افغانستان، با انفجاربمب در منطقه شیعه نشین کابل، 40 غیر نظامی را کشتند و 6۵ تن دیگر را مجروح کردند.
دیروز یک تروریست انتحاری وابسته به داعش، که تحت حمایت آمریکاست، شیعیان را در منطقه «دشت پرچی» کابل به خاک وخون کشید.
حضور نیروهای سپاه ومقاومت در عراق و سوریه، عرصه را برای داعشی های آمریکایی به شدت تنگ کرده است.
به همین خاطر، عناصراین گروه تروریستی طی یکی دو سال اخیر توسط آمریکا و متحدانش به افغانستان منتقل شده‌اند.
در حال حاضر تقریبا قریب به اتفاق جامعه افغانستان به این حقیقت پی برده اند که آمریکا نه تنها امنیت را برای مردم این کشور به ارمغان نمی آورد، بلکه خود حامی تروریست‌هاست و منافعش را مدیون نا امن سازی کشور افغانستان است.
دیروز یک انتحاری وابسته به داعش بمب همراه خود را میان کسانی منفجر کرد که قصد ثبت نام برای مشارکت در انتخابات پارلمانی آتی (مهر) را داشتند.
 این انفجار که در شرق کابل و در یک محله شیعه‌نشین رخ داد، جان40 نفر را گرفت و حدود 65 مجروح برجای گذاشت. داعش رسماً مسئولیت این جنایت را به عهده گرفت.
در یکی دو سال اخیر علاوه بر گروه تروریستی طالبان، تکفیری‌های داعش نیز در افغانستان فعال شده‌اند.
 حمله به شیعیان یکی از اهداف همیشگی داعش و طالبان در افغانستان و پاکستان است.
 براساس گزارش‌های تأیید شده، آمریکا و متحدانش شمار زیادی از عناصر داعش را از عراق و سوریه به افغانستان منتقل کرده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 01:32 ب.ظ
مرگ بر داعشی و وهابی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی