تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


اعدام و حبس ابد فرجام 8 جاسوس دستگیر شده اسرائیل در الجزایر

   ۱۳۹۷/۰۲/۰۵

Image result for ‫اعدام و حبس ابد فرجام 8 جاسوس دستگیر شده اسرائیل در الجزایر‬‎
دادگاه جنایی الجزائر متهم اصلی یک باند جاسوسی اسرائیل را به اتهام جاسوسی و تشکیل باند جنایتکار با هدف ضربه زدن به امنیت الجزائر و تهدید امنیت آن به اعدام محکوم و 7 نفر دیگر را به حبس ابد محکوم کرد.
اعضای این باند هشت نفره از اتباع کشورهای لیبریا، غنا و گینه هستند و اتهام آنها نیز آسیب زدن به امنیت الجزائر، جاسوسی برای رژیم صهیونیستی و پخش اعلامیه‌هایی برای برهم زدن امنیت و ثبات کشور عنوان شده است. این حکم دادگاه در واقع تأیید حکم قبلی بود که در سال ۲۰۱۷ علیه این متهمان صادر شده بود.طبق گزارش شبکه روسیا‌الیوم، اعضای این باند اوایل سال ۲۰۱۷ در ولایت غردایه که طی سال‌های ۲۰۱۴ -۲۰۱۵ نیز شاهد حوادث خشونت‌بار بود، بازداشت شدند.دادستانی الجزائر برای این متهمان‌اشد مجازات را خواستار شده بود و در ضمیمه لایحه اتهام تأکید کرده بود که رژیم صهیونیستی برای نفوذ به الجزائر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.


 تغییر لحن ترامپ درباره رهبر کره شمالی دیروز «مرد موشکی»،

امروز «مرد بسیار محترم»!

Image result for ‫تغییر لحن ترامپ درباره رهبر کره شمالی دیروز «مرد موشکی»،  امروز «مرد بسیار محترم»!‬‎

ترامپ این‌ بار، رهبر کره شمالی را فردی «بسیار محترم» و «گشاده‌رو» توصیف کرد، این درحالی است که ترامپ در اوج دوران تقابل با پیونگ‌یانگ، رهبر این کشور را «مرد موشکی دیوانه» توصیف کرده بود.
روزها و هفته های آینده برای «بحران شبه جزیره کره» بسیار سرنوشت‌ساز است. قرار است رهبر جوان کره شمالی با رئیس‌جمهور کره جنوبی و ترامپ دیدار کند.
کسی به درستی نمی‌داند که نتیجه این دیدارها چه خواهد شد آیا کره  برنامه هسته‌ای خود را کنار خواهد گذاشت و موشک‌های هسته‌ای خود را نابود خواهد کرد یا دو طرف به یک راه حل بینابین خواهند رسید و  یا کیم نقشه دیگری در سر دارد!
 اما در حالی که هنوز انجام این دیدارها قطعی نشده، لحن رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به «کیم جونگ اون» ملایم‌تر شده است. ترامپ در اوج دوران تقابل با کره شمالی و بیان اظهارات خصمانه علیه این کشور، رهبر کره شمالی را «مرد موشکی دیوانه» توصیف می‌کرد و بارها از ضرورت افزایش فشار به این کشور سخن می‌گفت.
در آن دوران، ترامپ به کرات پیام‌های توئیتری تحریک‌آمیزی را علیه رهبر این کشور منتشر می‌کرد. اما ماجرا از حدود دو ماه پیش به ناگاه تغییر کرد، وقتی خبر از موافقت دو کشور برای دیدار سران منتشر شد. طی این مدت گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره این زمان، مکان و دستور کار این دیدار منتشر شد.
طی این مدت همچنین لحن ترامپ نیز به صورت گام به گام نرم‌تر شد، تا جایی که شب گذشته به اوج خود رسید و با عباراتی بی‌سابقه از کیم جونگ اون تعریف و تمجید کرد.
طبق گزارش آسوشیتدپرس دونالد ترامپ، سه‌شنبه، در حالی که میزبان امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود بود در سخنانی تصریح کرد که کیم جونگ اون «بسیار گشاده‌رو» و «بسیار محترم» است. عباراتی که فاصله بسیاری با «مرد موشکی دیوانه» دارد. رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت که دو کشور «گفت‌وگوهای خوبی»‌ داشته‌اند. وی گفت: «ما از پیش ... گفته بودیم که آن‌ها به زودی مایل به برگزاری دیدار خواهند بود. ما فکر می‌کنیم که این یک چیز بزرگ برای دنیا است. براساس تمام چیزهایی که می‌بینیم، کیم جونگ اون، واقعا بسیار گشاده‌رو است و فکر می‌کنم که خیلی محترم است.»
ترامپ همچنین گفت که کره شمالی براساس وعده‌های پیشین عمل نکرده است، بلکه به خاطر اقدامات سخت دولتش - از جمله تحریم‌ها و سازماندهی فشار از سوی متحدان بین‌المللی - به این کار واداشته شده است. ترامپ البته تأکید کرد که «اگر مذاکرات سازنده نبود و یا اگر کره شمالی با حسن نیت عمل نکند» میز مذاکره را ترک خواهد کرد.
الجبیر: پول حضور آمریکا در سوریه را قطر پرداخت کند!
 گاو شیرده ترامپ از قطر خواست به آمریکا باج بدهد!

Image result for ‫گاو شیرده ترامپ از قطر خواست به آمریکا باج بدهد!‬‎
وزیر خارجه عربستان که دولت متبوعش به خاطر سرازیر کردن دلار به آمریکا ،« گاو شیرده ترامپ» نام گرفته، از دوحه خواست هزینه حضور آمریکا در سوریه را پرداخت کند.
«عادل الجبیر» گفت: قطر باید بهای حضور نیروهای آمریکایی در سوریه را پرداخت کند و این کشور باید پیش از آنکه دونالد ترامپ حمایت خود را متوقف کند، نیروهایش را به سوریه اعزام کند. اگر آمریکا حمایت خود از قطر را متوقف کند، این کشور طی یک هفته سرنگون خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دیروز در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس‌جمهور فرانسه گفته بود: کشورهایی هستند که بدون حمایت ما یک هفته نیز دوام نخواهند آورد و این کشورها باید بهای آن را (این حمایت را) پرداخت کنند. دیگر به پرداخت میلیاردها دلار و به مخاطره انداختن نظامیان خود ادامه نخواهیم داد، مگر آنکه بهای آن را دریافت کنیم.
وی تاکید کرد: تمایل داریم که کشورهای دیگر نظامیان خود را به سوریه اعزام کنند و طی 18 سال گذشته هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم و کشورهای ثروتمند باید هزینه آن را پرداخت کنند.
آزادسازی  قلمون شرقی
عصر دیروز منطقه قلمون شرقی سوریه به صورت کامل آزاد شد. به گزارش خبرگزاری فارس، چهارمین گروه از تروریست‌های اخراجی دیروز از منطقه قلمون شرقی خارج و با 38 دستگاه اتوبوس وارد ریف شمالی استان حلب در شمال سوریه شدند.
خبرگزاری رویترز هم اعلام کرد که به موجب توافقی که بین دولت و معارضان سوری روز جمعه گذشته منعقد شده، 3700 نفر از تروریستها به همراه خانواده‌های خود از قلمون شرقی خارج شدند.
از جنوب دمشق نیز خبر رسید، یگان‌های ارتش سوریه برای ریشه‌کنی تروریست‌های تکفیری ، ضربات شدیدی به آنها وارد کردند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یگان‌های ارتش سوریه در ادامه عملیات نظامی برای نابودی و ریشه‌کنی کامل تروریست‌ها در مناطق جنوب سوریه، ضربات شدیدی به سنگرها، استحکامات دفاعی و مخفیگاه‌های آنان در منطقه الحجر الاسود در غوطه غربی وارد کردند.
درگیری‌های شدید یگان‌های ارتش با عناصر تروریستی در محور‌های عملیاتی جنوب دمشق طی دیروزادامه داشت. عملیات یگان‌های ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها درجنوب دمشق از سه محور اجرا می‌شود و هدف اصلی آن قطع خطوط ارتباطی و امداد رسانی به گروه‌های تروریستی و در نهایت نابودی کامل آنان است.
همچنین، شبکه الاخباریه سوریه خبر داد که دیروز پنج غیر نظامی در حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به محله «نهرعیشه» حومه دمشق به شهادت رسیدند و 22 نفر دیگر نیز در این حمله زخمی شدند.
دورویی انگلیس و آلمان
دولت‌های آلمان و انگلیس که طی شش سال اخیر از هیچ کوششی برای تخریب سوریه دریغ نکرده‌اند ، برای ارائه کمک جهت بازسازی سوریه اعلام آمادگی کردند! در این رابطه ، وزارت خارجه آلمان از تخصیص یک میلیارد یورو برای سوریه تحت عنوان «کمک بشردوستانه» خبر داد. انگلیس نیز اعلام کرد که کمک‌های مالی به سوریه را طی دو سال پیش رو افزایش خواهد داد.
دولت انگلیس قصد دارد در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۴۵۰ میلیون پوند و در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۳۰۰ میلیون پوند در راستای کمک به سوریه و منطقه اختصاص دهد که مجموعا کمک‌های انگلیس به منطقه را از ابتدای بحران سوریه به دو میلیارد و 71 میلیون پوند خواهد رساند. سال ۲۰۱۷ روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی از کمک‌های دولت انگلیس به سوریه و منطقه معادل دو میلیارد و 400 میلیون پوند از آغاز سال ۲۰۱۲ خبر داده بود.
البته ناگفته نماند که کمک‌های انگلیس به دست تروریست‌ها و دیگر مخالفان دولت سوریه می‌رسیده است. اما اگر از این پس قرار باشد که این کمک‌ها برای بازسازی هزینه شود، احتمال مخالفت دمشق با پذیرش این وجوه وجود دارد، چرا که «بشار اسد» پیش از این گفته بود، از دولت‌هایی که سوریه را ویران کرده‌اند کمکی دریافت نخواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 01:28 ب.ظ
مرگ بر آمریکائی
مرگ بر وهابی
مرگ بر اسرائیلی
مرگ بر انگلیس
مرگ بر فرانسوی
خلاصه مرگ بر دشمنان مسلمین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی