تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تبادل سنگین آتش بین انصارالله و آل‌سعود

انقلابیون، جیزان را با 8 موشک بالستیک درهم کوبیدند

 ۱۳۹۷/۰۲/۰۸

Image result for ‫تبادل سنگین آتش بین انصارالله و آل‌سعود‬‎
همزمان با تشییع پیکر شهید «صالح الصماد» و حملات جنگنده‌های سعودی به صنعا، انقلابیون یمن با شلیک 8 موشک بالستیک مواضع آل‌سعود در جیزان را در هم کوبید.
دیروز صنعا پایتخت یمن به عرصه‌ای برای تقابل ملت یمن با جنگنده‌های سعودی تبدیل شده بود. میلیون‌ها یمنی به دعوت رهبر انصارالله، برای تجدید پیمان با شهید «صالح الصماد» رئیس‌شورای عالی سیاسی یمن و 6 همرزمش که در بمباران اخیر جنگنده‌های سعودی به شهر «الحدیدة» جان خود را از دست دادند، در میدان «السبعین» صنعا حاضر شدند. مردم یمن از شب قبل روانه این میدان شده‌ بودند تا مراسم تشییع پیکر شهدا را با شکوه تمام برگزار کنند. با این حال جنگنده‌های سعودی با پرواز بر فراز صنعا به دنبال پراکنده کردن مردم بودند. المیادین از پرواز گسترده جنگنده‌های سعودی بر فراز میدان «السبعین» و جمعیت انبوه شرکت‌کننده در مراسم تشییع شهید الصماد با هدف ترساندن آنها خبر داد.
«مهدی المشاط»، رئیس‌شورای عالی سیاسی که به عنوان جانشین شهید الصماد تعیین شده نیز به همراه شماری از اعضای این شورا، «یحیی الراعی» رئیس‌پارلمان و «عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت نجات در این مراسم حضور داشتند. شرکت‌کنندگان در این مراسم با وجود پرواز جنگنده‌های سعودی بر فراز آسمان صنعا و بمباران مناطقی در نزدیکی محل تجمع آنها، با در دست داشتن پرچم‌های یمن و تصاویر شهید الصماد، علیه سیاست‌های آمریکا و آل‌سعود در منطقه شعار سر دادند و خواستار مقابله با تجاوز سعودی - آمریکایی شدند. گفته می‌شود که در حمله دیروز جنگنده‌های سعودی به اطراف میدان السبعین، دست‌کم یک شهروند یمنی جان خود را از دست داده است.
حمله به جیزان عربستان
اما انقلابیون یمنی در پاسخ به حملات هوایی آل‌سعود به صنعا اقدام به شلیک چند فروند موشک بالستیک به سمت عربستان کردند. پایگاه خبری شبکه «المیادین» در خبری فوری اعلام کرد، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، 8 موشک بالستیک را در پاسخ به تداوم تجاوزهای ائتلاف سعودی به یمن و همزمان با برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید «صالح الصماد» و سایر همرزمانش در صنعا به سوی عمق خاک سعودی شلیک کرده است. پایگاه اطلاع‌رسانی جنبش انصارالله یمن نیز اعلام کرده که این یگان، 8 فروند موشک از نوع «بدر 1» به سوی اهداف نظامی و اقتصادی سعودی در «جیزان» شلیک کرده است و این موشک‌ها با دقت بالا به هدف مورد نظر اصابت کرده است.
راز شهادت الصماد
سفیر آمریکا در یمن اما اعلام کرده که در صورت توقف حملات نیروهای انصارلله یمن علیه عربستان ائتلاف متجاوز عربی حمله به الحدیده را متوقف خواهد کرد! به گزارش ایسنا، منبعی در جنبش انصارالله اعلام کرد که اواخر ماه گذشته میلادی پیام‌هایی از متئو تولر، سفیر آمریکا در یمن به صنعا رسید که تهدید کرده بود در واکنش به افزایش حملات موشکی علیه عربستان، به الحدیده حمله می‌شود. طبق گزارش این منبع، تولر با این مضمون مقامات صنعا را تهدید می‌کرد که هدف قرار دادن و حملات علیه عربستان را متوقف کنید در مقابل حمله علیه الحدیده متوقف می‌شود. در همین راستا، صالح الصماد، رئیس‌فقید شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرده بود، توقف کامل حملات هوایی علیه یمن و همچنین توقف حمایت از نیروهای وابسته به ائتلاف متجاوز عربی در مقابل توقف شلیک موشک‌های بالستیک انصارالله به عربستان است.
همچنین ائتلاف متجاوز عربی به علت عدم قدرت تصمیم گیری درخصوص تداوم جنگ یا صلح از پاسخ دادن به این پیام‌ها امتناع کرد؛ سپس صالح الصماد به استان الحدیده رفت تا با دعوت به «راهپیمایی سلاح‌ها» به تهدیدهای تولر پاسخ دهد، اما وی در اثنای خروج از ساختمان دانشگاه الحدیده از سوی ائتلاف متجاوز عربی مورد هدف قرار گرفت و شهید شد.

 به رغم آشتی دو کره آمریکا اعلام کرد فشارها به پیونگ‌یانگ را متوقف نمی‌کنیم

Image result for ‫به رغم آشتی دو کره آمریکا اعلام کرد فشارها به پیونگ‌یانگ را متوقف نمی‌کنیم‬‎

دیدار تاریخی رهبر کره شمالی با رئیس‌جمهور کره جنوبی و اقدام غیرمنتظره وی در دست دادن با «مون جائه این» و قدم گذاشتنش به خاک کره‌جنوبی ، نقطه عطفی در تاریخ روابط دوکره و نظام بین‌الملل بود و کشورها و رسانه‌ها واکنش‌های متفاوتی به این رویداد مهم و مبهم نشان داده‌اند.
چند هفته‌ای نیست که تنش‌های سیاسی و نظامی در شبه جزیره کره در حال فروکش کردن است و در اتفاقی بی‌سابقه در 7 دهه گذشته، رهبران دو کره در روستای مرزی «پانمونجوم» با یکدیگر دیدار کردند و رهبر کره شمالی برای نخستین بار در تاریخ حیاتش پا در خاک همسایه جنوبی خود گذاشت و با رئیس‌جمهور کره جنوبی عکس یادگاری گرفت. همه این اتفاقات در مقابل دوربین‌های عکس و فیلمبرداری رسانه‌های جهان و به صورت زنده انجام شد.
این دیدار در شرایطی صورت گرفت که «کیم جونگ اون» 35 ساله توانست با تثبیت قدرت هسته‌ای خود و رساندن برد موشک هایش به خاک آمریکا، قدرت چانه زنی خود در مذاکرات را بالا ببرد.
غالب ناظران و تحلیلگران از سرعت روند تحولات شگفت‌زده شده‌اند و از خود می‌پرسند آیا رهبر کره شمالی که سلاح‌های هسته‌ای و توان موشکی کشورش را به عنوان تنها دارایی استراتژیک که حتی قادر است تمامی نقاط آمریکا را هدف گیرد در ازای صلح معاوضه خواهد کرد؟
واکنش‌ها
خبرگزاری دولتی کره‌شمالی روز شنبه نشست میان پیونگ‌یانگ و سئول را «نقطه عطفی» برای شبه جزیره کره دانست. زمانی که رهبران کره‌شمالی و همسایه جنوبی آن جمعه در مرز نظامی دو کره دست دادند، آنها به صورت نمادین شبه جزیره‌ای متحد را به تصویر کشیدند. دست دادن این دو رهبر جدیدترین نقطه عطف در تجدید سریع روابط حسنه میان دو کره است، آن هم پس از ماه‌ها نگرانی‌ جهان از وقوع جنگ هسته‌ای.
کیم جونگ اون و مون جائه این به همکاری برای تحقق خلع سلاح هسته‌ای کامل شبه جزیره کره متعهد شدند و در جریان مذاکرات، طرفین تبادل دیدگاه ویژه و نرمی درباره دغدغه‌های دو جانبه شامل مسائل ارتقای روابط دو کره، تضمین صلح در شبه جزیره کره و خلع سلاح شبه جزیره کره داشتند. نشست دوجانبه با ضیافت شام در فضایی دوستانه و پر از احساسات خویشاوندان خونی به پایان رسید.
نگاه رسانه‌های غربی
براساس تحلیل رسانه‌های غربی به نظر می‌رسد رهبر کره شمالی برای اتخاذ تصمیمی مهم در این مسیر قدم گذاشته است. به نوشته سی.ان‌.ان محور این دیدار میان دو رهبر تنها بر موضوع توقف فعالیت‌های هسته‌ای به عنوان بخشی از فرایند دستیابی به صلح متمرکز و برگزار شد. کیم جونگ اون نسبت به پایان آزمایش‌های هسته‌ای وعده داد و با سخنان خود امیدواری برای پایان دادن به کابوس جنگ در این منطقه را کم رنگ ساخت و دورنمای صلحی مطلوب برای همه را ایجاد کرد.
«گلوبال نیوز» نیز نوشت دو کره با توافق بر سر غیرهسته‌ای سازی کامل شبه جزیره، گام مهمی را برای پایان دادن به تنش و جنگ میان خود برداشتند. همچنین دو رهبر در بیانیه پایانی بر پیگیری روند کاهش نیروهای نظامی، توقف اقدامات خصمانه و تبدیل بخش‌های مرزی به مناطق صلح تاکید کردند.
با این حال کارشناسان غربی در روند موفقیت آمیز دیدار دو رهبر در دستیابی به صلح ابراز تردید می‌کنند به ویژه آنکه تاکنون رهبران دو کشور در سال‌های 2000 و 2007 دو بار در پیونگ یانگ با یکدیگر دیدار کرده‌اند اما آن تلاش‌ها هرگز نتوانست به صلح منجر شود.
براساس دیدگاه تحلیلگر گاردین، در شرایط کنونی بیانیه‌های دیپلماتیک چندان پراهمیت نیستند اما همیشه خطراتی در مورد تعابیر ثانویه از معانی اظهارات وجود دارد. با وجود این نشانه‌ها برای امیدواری به آینده کم نیستند. این بار رهبر کره شمالی به همسایه جنوبی سفر و ابراز کرد که برای پایان دادن به تاریخ جنگ میان دو طرف آمده است. فعلا می‌توان امیدوار بود زیرا این اظهارات کیم فرصت‌هایی را برای خوش بینی به آینده ایجاد کرده است.
سی.ان.ان هم با وجود همه تردیدها با استناد به سخن رهبر کره شمالی نسبت به آینده ابراز خوش بینی کرد. کیم جونگ اون گفته است امید دارد مسیری را که امروز پیموده است به زودی از سوی شهروندان کره شمالی و جنوبی مورد استفاده قرار گیرد زیرا وی می‌گوید خواهان صلح و سعادت در شبه جزیره کره بدون هراس از جنگ شد.
از نگاه برخی کارشناسان این دیدار مقدمه دیدار رهبران کره شمالی و آمریکا بود. در تحلیل روزنامه فایننشال تایمز نیز آمده با اینکه رهبران دو کره از صلح و پایان دادن به جنگ سخن گفتند اما در مورد کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای و از کار انداختن برنامه‌های هسته‌ای پیونگ یانگ هیچ اطلاعاتی را ارائه نکردند. قرار است تا دو ماه آینده دونالد ترامپ و کیم جونگ اون با یکدیگر دیدار مستقیمی داشته باشند. از این رو تحلیلگران ملاقات سران دو کره را در شکل‌دهی به ملاقت ترامپ و کیم بسیار مهم و تاثیرگذار می‌دانند.
ادامه فشار بر کره شمالی
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اما روز جمعه در کنفرانس خبری مشترک با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت: از دیدار تاریخی بین رهبران کره شمالی و کره جنوبی خشنود شدم ولی من‌اشتباهات دولت‌های قبلی در برخورد با کره شمالی را تکرار نخواهم کرد و فشارها بر پیونگ یانگ تا زمانی که خلع سلاح اتفاق بیفتد، ادامه خواهد داشت.
«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا نیز روز جمعه از چیزی که آن را یک گام به جلو برای خلع سلاح شبه جزیره کره توصیف کرد، استقبال نمود ولی گفت: این تنها یک گام است و آمریکا به اعمال فشار علیه کره شمالی ادامه خواهد داد.
این مواضع از سوی رسانه‌های کره شمالی تقبیح شد. روزنامه‌های کره‌ای نوشتند، با وجود تحرکات مثبت دو کره، آمریکا همچنان به دنبال تهدید است.


1000 زخمی و 5 شهید نتیجه سرکوب پنجمین تظاهرات بازگشت در غزه

Image result for ‫1000 زخمی و 5 شهید نتیجه سرکوب پنجمین تظاهرات بازگشت در غزه‬‎

ذره‌ای از وحشیگری‌های رژیم صهیونیستی در پنجمین راهپیمایی بازگشت کم نشده بود. صهیونیست‌های مسلح این بار هم با شلیک مستقیم گلوله‌های جنگی به فلسطینیان 1000 فلسطینی دیگر را زخمی و 5 نفر را به شهادت رساندند.
 هزاران فلسطینی در پاسخ به دعوت «کمیته عالی ملی»، راهپیمایی «بازگشت» و درهم شکستن محاصره در پنجمین جمعه‌ای که نام آن را «جمعه جوانان انقلابی» گذاشته بودند‌، شرکت کردند. عده‌ای از جوانان فلسطینی در شرق خان‌یونس تلاش کردند سیم‌های خاردار نصب‌شده در طول مرز غزه و مناطق‌اشغالی 1948 را برچینند. اما با وجود تأکید فلسطینی‌ها بر مسالمت‌آمیز بودن این راهپیمایی، نظامیان صهیونیست با شلیک مستقیم گلوله جنگی به‌سوی آنها 5 نفر را به شهادت رسانده و بیش از 1000 نفر را هم مجروح کردند. بدین ترتیب شمار شهدای فلسطینی از آغاز تظاهرات بازگشت به زمین(10 فروردین) به 45 نفر و مجروحان نیز به بیش از 6000 تن رسید.
تفاوت تظاهرات بازگشت امسال فلسطینی‌ها با دوره‌های قبل در این است که، امسال صهیونیست‌ها به کمک ترامپ به دنبال انتقال سفارتشان به قدس هستند و همین مسئله آتش اعتراض‌ها در غزه را شدیدتر کرده است.
شاهدان عینی می‌گویند تک تیراندازان صهیونیست این بار نیز در مناطق مختلف کمین کرده و تظاهر کنندگان را هدف قرار می‌دادند. وزارت بهداشت فلسطین با اعلام خبر زخمی شدن دست‌کم 1000 نفر از جمله یک خبرنگار خواستار محکومیت شدید جهانی این تجاوزات آشکار شده است. بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین 174 نفر از مجموع 1000 هدف مستقیم گلوله تک‌تیراندازان صهیونیست قرار گرفته‌اند. 6 خبرنگار و 4 پرسنل پزشکی نیز از سوی نظامیان رژیم صهیونیست هدف قرار گرفته و مجروح شده‌اند.
بر اساس اعلام رسانه‌های فلسطینی نیز، یک کودک 5 سال فلسطینی از ناحیه صورت هدف گاز‌اشک‌آور نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفت و به شهادت رسید. ساکنان نوار غزه از روز 30 مارس (10 فروردین) سال جاری راهپیمایی بازگشت را آغاز و تاکید کرده‌اند که تا رسیدن به حق واقعی خود یعنی اخراج صهیونیست‌ها از سرزمین مادری شان از مبارزات خود دست برنمی دارند. در این درگیری‌ها یک پلیس صهیونیست نیز به هلاکت رسیده است.
سفیر دروغگو
سفیر فلسطین در سازمان ملل اما ، نماینده آمریکا در این سازمان را «سفیر دروغگو» توصیف کرد.
به گزارش ایسنا ، ریاض منصور، در گفت وگو با خبرنگاران در مقر این سازمان در نیویورک تأکید کرد: «اظهارات نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در صحن شورای امنیت، مغایر با واقعیت بود و خشم ملت فلسطین را برانگیخت.» نیکی هیلی پنج شنبه در نشست شورای امنیت مدعی شده بود جنبش حماس از کودکان به عنوان «سپر انسانی» استفاده می‌کند! اما جنایاتی که سربازان رژیم صهیونیستی علیه تظاهر کنندگان فلسطینی مرتکب می‌شوند را نادیده گرفت.
ریاض منصور افزود: «نیکی هیلی در اظهارات خود حتی در یک کلمه به جنایت‌های اسرائیل علیه کودکان فلسطینی‌اشاره نکرد و اگر راست می‌گوید که حماس از کودکان به عنوان سپر دفاعی استفاده می‌کند، باید با تشکیل کمیته تحقیق موافقت کند تا همه بفهمند که چه کسی جنایتکار است وچه کسی قربانی.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 05:50 ب.ظ
درود بر مردم یمن
مرگ بر وهابیون بی در
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی