تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

راهپیمایی بزرگ مردم یمن در صعده برای اعلام وفاداری به شهید صالح‌الصماد

Image result for ‫راهپیمایی بزرگ مردم یمن در صعده برای اعلام وفاداری به شهید صالح‌الصماد‬‎

مردم استان صعده یمن با برگزاری یک راهپیمایی بزرگ به شهید«صالح الصماد» اعلام وفاداری کردند.
شهادت «صالح الصماد» رئیس ‌فقید شورای عالی سیاسی یمن توسط ائتلاف سعودی برای مردم یمن تبدیل به بهانه‌ای برای اتحاد بیشتر شده است. مراسم تشییع جنازه این شهید روز شنبه با حضور میلیونی مردم یمن در صنعا تبدیل به صحنه‌ای برای بیعت مجدد علیه متجاوزان شد. حال خبر رسیده راهپیمایی بزرگ اعلام وفاداری به شهید «صالح الصماد» در «صعده» برگزار شده است.
به گزارش فارس به نقل از شبکه «المسیره»این راهپیمایی با حضور گسترده مردمی و شخصیت‌های سیاسی و رسمی دیروز در صعده آغاز شد و مردم مناطق مختلف استان صعده خود را به مرکز این استان رساندند تا با این شهید، تجدید پیمان کنند. در این مراسم مردم با شعارهایی بر تداوم مبارزه با آل‌سعود تاکید کردند.
شنبه گذشته نیز در صنعا، پیکر شهید الصماد و 6 همرزمش که در بمباران دو هفته پیش جنگنده‌های سعودی به شهر «الحدیده» جان خود را از دست دادند، از میدان «السبعین» تشییع شد.
کمیته سازماندهی انصارالله یمن در صعده خواستار برگزاری راهپیمایی اعلام وفاداری به این شهدا در روز دوشنبه به صورت باشکوه
شده بود. خروج 5 هزار نفر دیگر از شیعیان از شهرک‌های محاصره شده فوعه و کفریا

Image result for ‫خروج 5 هزار نفر دیگر از شیعیان از شهرک‌های محاصره شده فوعه و کفریا‬‎
روند خروج 5000 نفر دیگر از شیعیان محاصره شده در دو منطقه فوعه و کفریا از دیروز و طبق توافقی که حاصل شده است، با 20 اتوبوس از این منطقه آغاز شده است. این دو منطقه حدود 3 سال است که در محاصره است.
منابع خبری روز گذشته از حصول توافقی در سوریه خبر دادند که بر اساس آن تروریست‌های گرفتار شده در اردوگاه «الیرموک» در جنوب دمشق، خارج می‌شوند و در ازای آن 5000 نفر از ساکنان «فوعه و کفریا» نیز از این منطقه تحت محاصره خارج می‌شوند.
به گزارش فارس، این توافق انجام شد که ارتش سوریه تنها یک روز پیش موفق شده بود کنترل محله «القدم» در جنوب دمشق را به دست گیرد و عناصر داعش را به عمق اردوگاه الیرموک و منطقه «الحجر الاسود» به عقب براند.
روزنامه «الاخبار» لبنان در این باره گزارش داده جزئیات اولیه این توافق نشان می‌دهد اجرای آن دو مرحله‌ای بوده؛ بدین صورت که در مرحله نخست دو کاروان شامل اتوبوس و آمبولانس به صورت همزمان وارد اردوگاه الیرموک و شهرک‌های فوعه و کفریا می‌شوند تا گروه نخست از ساکنان این دو شهرک را که تعدادشان به 1500 نفر می‌رسد، خارج کنند. همزمان، گروه نخست از افراد ربوده شده شهرک «اشتبرق» که تعداد کل آنان 85 نفر است، آزاد می‌شوند.
در مرحله دوم توافق نیز 3500 نفر از ساکنان فوعه و کفریا از این شهرک‌ها خارج می‌شوند و انتظار میرود که این مرحله نیز پیش از اواسط ماه می‌آینده (پیش از 25 اردیبهشت) به پایان برسد. بر اساس این توافق، تروریست‌های تحریرالشام حاضر در شمال اردوگاه الیرموک و ده‌ها تن از عناصر سایر گروه‌های تروریستی از جمله «اکناف بیت المقدس» از این منطقه خارج خواهند شد.
 از روز گذشته نام کسانی که شامل این توافق می‌شوند، لیست شده است.
گفته می‌شود نیروهای ترکیه‌ای حاضر در ریف ادلب نیز نقش اصلی را در تأمین امنیت کاروان‌هایی که از فوعه و کفریا خارج می‌شوند، ایفا خواهند کرد. تلویزیون الاخباریه سوریه نیز گزارش داده که اتوبوس‌ها وارد فوعه در شمال شرق شهر ادلب شده‌اند. ساکنان شیعه دو شهرک فوعه و کفریا بیش از سه سال است که در محاصره کامل تروریست‌ها قرار دارند. آنان با کمک‌های ارسالی ارتش سوریه از طریق آسمان، موفق شده‌اند بیش از سه سال محاصره را دوام بیاورند. اکنون بر اساس این توافق، آنان از خمپاره‌افکنی، شلیک راکت و تک‌تیرانداز‌های گروه‌های سلفی محاصره‌کننده رها خواهند شد. ایران، روسیه و ترکیه نیز نقش ضامن را در اجرای این توافق ایفا خواهند کرد.


یک حمله و چند ابهام حمله موشکی به پایگاه‌های سوریه کار که بود؟

Image result for ‫حمله موشکی به پایگاه‌های سوریه‬‎

در پی وقوع حمله موشکی شبانه علیه مواضع ارتش سوریه در استان‌های «حماه» و «حلب»، محافل سیاسی و خبری وابسته به جبهه‌ حامی تروریست‌ها، مدعی شدند که عامل این حمله موشکی مشخص نیست چه کشوری بوده است!
منابع رسمی در سوریه صبح دیروز اعلام کردند، مقارن 22 و 30 دقیقه دوشنبه شب تعداد 9 فروند موشک به چند پایگاه نظامی در استان‌های «حماه»  و «حلب» سوریه اصابت کرد.
 این منابع شمار کشته شده‌ها در این حمله موشکی را ابتدا 40 تن اعلام کرده بودند، ولی بعدا مشخص شد که طی این موشکباران، 16 سوری (از جمله تعدادی غیرنظامی) به شهادت رسیده است.
به گزارش فارس، یک منبع در ارتش سوریه اعلام کرده، در حمله مذکور، انبار مهمات «تیپ -47» ارتش سوریه و یک انبار مهمات در شرق حلب هدف قرار گرفته شده است.
دیروز همچنین، همزمان با روشن شدن هوا، رسانه‌های نزدیک به حامیان تروریست‌ها روی دو چیز متمرکز شده بودند؛ نخست اینکه، در این حملات، پایگاه‌های ایران در سوریه هدف قرار گرفته و دوم، نامشخص بودن عاملان این حمله بوده است.
 برخی حتی نوشتند در این حملات 18 مستشار ایرانی به شهادت رسیده‌اند که خیلی زود این خبر تکذیب شد و گزارشات مکمل، مشخص کرد که پایگاه‌ها و یا مستشاران ایرانی در این حمله، آسیبی ندیده‌اند.
رسانه‌های صهیونیستی برای آنکه آستانه تحمل ایران و جبهه مقاومت را محک بزنند، اعلام کردند اسرائیل مسئول این حمله بوده است. البته، فرماندهان رژیم صهیونیستی همزمان، اعلام کرده‌اند که در رابطه با این حمله، اطلاعاتی ندارند.
در همین چارچوب، رسانه‌های اصلی غربی مثل «نیویورک تایمز» و «گاردین» هم در مورد شمار کشته‌های این حمله، آمارهای متفاوت دادند و هم رژیم اسرائیل و آمریکا و انگلیس را عاملان احتمالی این حمله، اعلام می‌کردند.
به عبارت دیگر، منشأ این حمله، یا فلسطین اشغالی بوده است و یا خاک اردن بوده و حمله توسط آمریکا و انگلیس صورت گرفته است.
البته، جبهه مقاومت به این جنجال‌های رسانه‌‌ای توجهی ندارد، زیرا هم رژیم صهیونیستی و هم آمریکا و انگلیس جزو حامیان تروریست‌ها هستند. جدای از این مسایل، جمهوری اسلامی ایران نیز پیش از این و  در ماجرای حمله موشکی رژیم صهیونیستی به پایگاه «تی-4» که 25 فروردین رخ داده و به شهادت تعدادی از مستشاران ایرانی انجامیده بود، وعده پاسخ را داده است و صهیونیست‌ها قطعا این پاسخ را دریافت خواهند کرد.
به اعتقاد کارشناسان، هدف رژیم صهیونیستی و آمریکا و انگلیس از این حملات، عیارسنجی میزان توان نظامی ایران در سوریه است و  علاوه بر آن، آنها می‌خواهند کشورمان را وارد شرایطی بکنند که خود می‌خواهند.
به همین خاطر، سکوت حساب شده ایران و جبهه مقاومت به این حملات، نگرانی و سردرگمی جبهه‌ حامی تروریسم را دو چندان می‌کند و آنها واقعا نمی‌دانند که جبهه مقاومت چه موقع و چطور به این حملات پاسخ خواهد داد.
در مورد عامل این حمله نیز باید گفت، تفاوتی بین رژیم صهیونیستی، انگلیس و آمریکا وجود ندارد و این حمله قطعا با هماهنگی این سه و از طریق یکی از آنها صورت گرفته است.
سایر رویدادها:
«بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه گفت، تجاوزات دشمن، ما را برای مقابله با تروریسم، مصمم‌تر می‌کند.
*براساس توافقی که میان دمشق و گروه‌های مسلح در جنوب این شهر امضاء شد، افراد مسلح مخالف دولت به شهرهای «ادلب»، «درعا» و «جرابلس» منتقل می‌شوند.
* حمله هوایی جنگنده‌های آمریکایی به منطقه‌ای در استان «دیرالزور» سوریه، مرگ شماری غیرنظامی را به دنبال داشت.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 10:27 ق.ظ
درود بر رمردم یمن
مرگ بر وهابیون بی پدر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی