تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


ارتش سوریه با شلیک 57 موشک
مواضع نظامیان صهیونیست را درهم کوبید
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
Image result for ‫ارتش سوریه با شلیک 57 موشک مواضع نظامیان اسرائیل شلیک کرد‬‎
نیروهای ارتش سوریه در پاسخ به حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک این کشور، مواضع نظامیان صهیونیست در جولان اشغالی را با 57 موشک درهم کوبیدند.
نیروهای ارتش سوریه پس از ماه‌ها خویشتنداری در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی، شب پنجشنبه مواضع ارتش این رژیم را در جولان اشغالی، با 57 موشک درهم کوبیدند.
به گزارش تسنیم، اهدافی که در جولان اشغالی هدف اصابت موشک قرار گرفتند، بسیار حساس بودند و نقش موثری در ارائه اطلاعات فوری به فرماندهان صهیونیست برای انجام حملات به سوریه داشته‌اند.
مراکز مرتبط با کنترل نیروها، فعالیت‌های فنی و ارائه اطلاعات استراتژیک، از جمله مواضعی بودند که با موشک‌های ارتش سوریه هدف قرار گرفته‌اند. یکی از این مراکز، «یگان 9900» است که کارشناسان نظامی صهیونیست با افتخار از آن یاد می‌کرده‌اند.
تهدید دمشق به حملات بیشتر
«فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد: به طور قطع، سوریه (در مقابل تجاوزات اسرائیل) ساکت نخواهد ماند و در برابر حملات صهیونیست‌ها، دست بسته نخواهد ماند و با همه توان و تجهیزات خود، به این حملات پاسخ خواهد داد، همانطور که بامداد امروز (پنجشنبه گذشته) انجام داده است.
وی افزود: سوریه به خاطر مقابله با نقشه‌های شوم رژیم صهیونیستی و دفاع مداوم از ملت مظلوم فلسطین، در معرض حملات رژیم غاصب قرار گرفته است.
مقداد گفت: مقاومت سوریه و پایداری آن در برابر تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت. وی تصریح کرد: اکثر سلاح‌های مورد استفاده سوریه علیه رژیم صهیونیستی ساخت داخل است.
معاون وزیر خارجه سوریه گفت: حملات ارتش صهیونیستی به سوریه موضوع جدیدی نیست و دشمنی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها علیه کشورهای برخوردار از حاکمیت در منطقه، امری طبیعی است.
وی افزود: نقش آل‌سعود در منطقه منفی است. عربستان که خود را یک کشور اسلامی می‌داند، امروز به دوست رژیم صهیونیستی تبدیل شده است. امروز روابط عربستان با این رژیم بهتر از روابط عربستان با کشورهای حوزه خلیج‌فارس است.
واکنش نتانیاهو
«بنیامین نتانیاهو»  نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به حملات موشکی ارتش سوریه، آن را به ایران نسبت داد. همین رویکرد را رسانه‌های صهیونیستی و رسانه‌های غربی هم پی گرفتند.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که اسرائیل اجازه استقرار نظامی ایران در سوریه را نخواهد داد.
این نوع واکنش نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دیگر مقامات این رژیم به حملات موشکی سوریه، شکننده بودن اسرائیل را برملا می‌کند.
در ارتباط با ادعاهای فرماندهان صهیونیست مبنی بر اینکه سامانه دفاعی اسرائیل بسیاری از موشک‌های سوری را هدف قرار داده نیز روزنامه انگلیسی «گاردین» فاش کرد که اسرائیل نتوانست همه موشک‌های سوریه را رهگیری کند.
روزنامه انگلیسی «تلگراف» هم نوشت، شمار موشک‌های سوری شلیک شده به جولان (اشغالی) 20 عدد بوده و گنبد آهنین (سامانه رژیم صهیونیستی) چهار موشک را ساقط کرده است.
انهدام موشک‌های صهیونیستی در آسمان
به گزارش فارس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، 28 جنگنده اسرائیلی پنج‌شنبه گذشته به سمت نقاطی از سوریه، حدود 60 موشک شلیک کردند. وزارت دفاع روسیه افزود، سامانه دفاعی سوریه بیش از نیمی از این موشک‌ها را در هوا منهدم کرد.
فرماندهی کل نیروهای مسلح سوریه نیز اعلام کرد، ارتش سوریه بیش از نیمی از موشک‌های شلیک شده اسرائیلی را در هوا منهدم کرده و شمار شهدای اصابت این موشک‌ها نیز سه نفر است.
به گفته فرماندهی ارتش سوریه، یک ایستگاه راداری و تعدادی مواضع پدافند هوایی در سوریه دچار خسارت شد و یک انبار مهمات نیز منهدم شده است.
سایر رویدادها
* گروه‌های فلسطینی واکنش سوریه به تجاوزات ارتش صهیونیستی را پاسخ طبیعی به گردنکشی‌های تل‌آویو دانستند.
* «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌وگو با یک روزنامه یونانی، اعلام کرد که غربی‌ها مسئول جنگ در سوریه هستند.
* با پاک شدن اطراف دمشق از وجود عناصر تروریستی، 65 هزار آواره سوریه به منطقه «غوطه‌شرقی» بازگشتند.
* واشنگتن سفر کارکنان دولت آمریکا به بلندی‌های جولان را ممنوع کرد.
* تروریست‌های «ارتش آزاد» در جنوب سوریه از تشکیل یک ائتلاف نظامی خبر دادند. مدتی است که آمریکا و انگلیس سرگرم سازماندهی ارتش آزاد و دیگر گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه هستند.حضور گسترده فلسطینی‌ها در راهپیمایی جمعه هشدار
حماس: اگر میلیون‌ها شهید بدهیم از قدس دست نمی‌کشیم

Image result for ‫حماس: اگر میلیون‌ها شهید بدهیم از قدس دست نمی‌کشیم‬‎
حضور گسترده شهروندان فلسطینی درمرز شرقی نوار غزه در هفتمین تظاهرات بازگشت به نام جمعه هشدار، صهیونیست‌ها را در بهت و شوک عجیبی فروبرد، جنبش حماس اعلام کرد اگر میلیون‌ها شهید بدهیم، از قدس دست بر نمی‌داریم.
ده‌ها هزار نفر از شهروندان فلسطینی از نخستین ساعات دیروز از مناطق مختلف غزه خود را به مرز شرقی نوار غزه، رساندند تا برای شرکت در راهپیمایی گسترده «جمعه هشدار» حضور پیدا کنند. هم زمان با حضور جوانان فلسطینی در این منطقه و آماده ساختن بادبادک‎های کاغذی و لاستیک‌های اتومبیل برای آتش زدن، ارتش اسرائیل نیز نیروهای خود را در نوار مرزی افزایش داد و خود را برای سرکوب راهپیمایی «جمعه هشدار» به عنوان مقدمه‌ای برای راهپیمایی بزرگ بازگشت که قرار است در روز ۲۴ اردیبهشت برگزار شود، آماده کردند.
در راهپیمایی دیروز فلسطینی‌ها در نوار غزه نیز مثل قبل با تیراندازی متقابل صهیونیست‌ها مواجه شد. فلسطینی‌هایی که به دعوت سران گروه‌های مقاومت در این تظاهرات شرکت کرده بودند، در مقابل یورش صهیونیست‌ها با آتش زدن لاستیک و پرتاب سنگ از خود دفاع کردند که در این درگیری‌ها ده‌ها فلسطینی زخمی شدند. گفتنی است مردم فلسطین از روز ۱۰ فروردین همزمان با روز زمین، با برگزاری راهپیمایی‌های بازگشت، خواستار بازگشت پناهندگان فلسطینی به خانه و کاشانه خود و برداشته شدن حصار اسرائیلی از نوار غزه شدند. ارتش رژیم‌اشغالگر تا کنون ۵4 فلسطینی را شهید و بیش از 9000 تن را مجروح کرده است. از کرانه غربی نیز خبر رسید، درگیری‌های شدیدی میان معترضان فلسطینی و نظامیان تا دندان مسلح صهیونیستی در شهر «نابلس» رخ داد که جراحت 49 فلسطینی را به دنبال داشت.
قدس پایتخت ابدی فلسطین
جنبش حماس اعلام کرد که ما چند روز بیشتر تا روز 14 می‌(24 اردیبهشت) که در آن روز سالروز نکبت (تاسیس رژیم صهیونیستی) با انتقال سفارت آمریکا به قدس همزمان می‌شود، فاصله نداریم و می‌خواهیم به دنیا ثابت کنیم که هرگز از اصولمان و قدس حتی اگر میلیون‌ها شهید تقدیم کنیم، دست برنخواهیم داشت. ما هرگز در قبال حق بازگشت، قدس و حقمان در برخورداری از کرامت در نوار غزه عقب‌نشینی نخواهیم کرد.
 این جنبش افزود، راهپیمایی‌های بازگشت تا تحقق اهداف ما در رسیدن به آزادی و شکستن حصار از ملت فلسطین در نوار غزه ادامه دارد.
عدم استقبال از دعوت رژیم صهیونیستی
حدود ۳۰ دیپلمات خارجی که برای شرکت در مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس دعوت شده بودند، اعلام کردند که در این مراسم شرکت نمی‌کنند. رژیم صهیونیستی دیپلمات‌ها را به این مراسم که فردا برگزار می‌شود، دعوت کرده است.
به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اظهار داشت، تاکنون ۳۰ تن از ۸۶ سفیر دعوت شده، به این دعوت پاسخ مثبت داده‌اند و تعداد زیادی از آنان هنوز پاسخی نداده‌اند و امیدواریم که همه سفرا در این مراسم حضور پیدا کنند.
این بی‌میلی کشورها از مشارکت در مراسم مذکور به خاطر اطمینانی است که آنها در مورد نامشروع بودن رژیم صهیونیستی دارند.حمایت آل‌خلیفه از تجاوز اسرائیل به سوریه
سران رژیم صهیونیستی را به وجد آورد

Image result for ‫آل‌خلیفه‬‎
رژیم صهیونیستی از موضع رژیم آل خلیفه در حمایت از حمله به سوریه، قدردانی کرد.

وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی از موضع رژیم آل‌خلیفه در قبال تجاوز ارتش صهیونیستی به سوریه قدردانی و این موضع بحرین را تاریخی توصیف کرد.
به گزارش صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، «یعقوب قرّا »گفت که واکنش «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین، جز حمایت تاریخی از اسرائیل چیز دیگری نیست.
«خالدبن‌احمد»  وزیر خارجه رژیم بحرین در واکنش به تجاوز موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه،‌ از این تجاوز حمایت کرد. وی هم‌صدا با اربابان غربی خود و رژیم صهیونیستی، ایران را مسئول این حمله دانست. او به جای محکوم کردن تجاوزهای نظامی مکرر رژیم اسرائیل به سوریه نوشت که تل‌آویو حق دارد از خود در برابر ایران دفاع کند!
وزیر خارجه رژیم بحرین که ید طولایی در حمایت از رژیم صهیونیستی و حملات کلامی علیه ایران دارد، در حالی کشورمان را متهم به حمله به فلسطین اشغالی می‌کند که  نظامیان این رژیم عصر روز چهارشنبه به مواضع ارتش سوریه  در القنیطره حمله راکتی و خمپاره‌ای کردند. ارتش سوریه نیز در پاسخ، بلندی‌های جولان اشغالی را هدف حملات خمپاره‌ای و توپخانه‌ای خود قرار داد. رژیم بحرین طی یک سال گذشته اقدامات زیادی به صورت علنی و مخفیانه برای عادی‌سازی روابط خود با رژیم اسرائیل انجام داده که آخرین آن اقدامات، مشارکت رکاب‌زن‌های بحرینی در مسابقات دوچرخه‌سواری این رژیم بود.
در همین رابطه، «حسین الدیهی» معاون دبیرکل «الوفاق» با اشاره به محوریت قضیه فلسطین به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام گفت که صهیونیست‌های متجاوز اشغالگر هیچ جایگاهی بین ما ندارند و عادی‌سازی روابط با آنها مردود است و آنهایی که برای عادی‌سازی روابط تلاش می‌کنند نماینده مردم بحرین نیستند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 22 اردیبهشت 1397
شنبه 22 اردیبهشت 1397 12:10 ب.ظ
مرگ بر یهودیان جلاد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی