تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سودان هم به فکر دوشیدن گاو شیرده ترامپ افتاد
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
Image result for ‫سودان هم به فکر دوشیدن گاو شیرده ترامپ افتاد‬‎
مقامات سودان هم مثل ترامپ راه دوشیدن سعودی‌ها را خوب آموخته‌اند. نمایندگانی از این کشور با تهدید به خروج از ائتلاف سعودی، به ریاض رفته‌اند تا قیمت ماندن در این ائتلاف را بالاتر ببرند!
آل‌سعود و امارات در سه سال گذشته مزدوران زیادی از کشورهای دیگر استخدام کرده‌اند. در این میان نظامیان سودانی را می‌توان بزرگ‌ترین گروه مزدوران خارجی دانست که در یمن با انقلابیون درگیر می‌شوند و کشته می‌دهند.
اما اخیرا اگر سودان نیم نگاهی به روش کار ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا داشته باشد، با هدف دریافت دلارهای بیشتر از آل‌سعود، تهدید کرده به دنبال بازگرداندن نیروهای خود از یمن است!
در پی اعلام این خبر، عربستان و امارات سریعا با هدف منصرف کردن سودان از تصمیم خود برای خروج از ائتلاف به وعده‌های مالی و اقتصادی روی آوردند یعنی دقیقا همان چیزی که سودان می‌خواست!
 به گزارش فارس دولت سودان اعلام کرده عربستان توافقنامه‌ای به منظور تجهیز این کشور به فرآورده‌های نفتی به مدت پنج سال امضا کرده‌ است. یک هیئت سودانی نیز با دعوت وزیر نفت سعودی به ریاض سفر کرده و در جریان این سفر توافقنامه‌ای بین دو طرف به منظور تجهیز سودان به فرآورده‌های نفتی به مدت پنج سال امضا شده است.
عبدالرحمن عثمان وزیر نفت سودان اما پس از بازگشت به سودان گفت که ما برای عقد قرارداد بلندمدت به عربستان سفر کرده بودیم که این امر نیاز به برخی اقدامات و همکاری با بانک توسعه عربستان دارد و این قرارداد پنج ساله است و سودان سالانه دو میلیون و ۸۰۰ هزار تُن مصرف خواهد داشت!
امارات نیز سریعا هیئتی به ریاست «محمد شرف» معاون وزیر خارجه در امور اقتصادی به خارطوم اعزام کرد که گفت‌وگوهایی به منظور تقویت روابط اقتصادی و تجاری انجام دادند.
ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی خود خطاب به کشورهای مرتجع عربی گفته بود، اگر در انتخابات پیروز شود، در صورتی به حمایت‌های خود از اعراب ادامه خواهد داد که آنها، پول این حمایت را بدهند.
ترامپ حتی صراحتا از آل‌سعود به عنوان گاو شیرده نام برده و گفته بود، تا زمانی که این گاو شیر می‌دهد، آن را خواهد دوشید در غیر این صورت آن را ذبح خواهد کرد!
ناظران معتقدند که عربستان و امارات در حال حاضر تمایل دارند که به هر نحوی شده ارتش سودان نظامیان خود در یمن را حفظ نماید.
اگر چه سودان بطور رسمی شمار نظامیان خود در ائتلاف علیه یمن را اعلام نکرده است اما پیش از این نیز بارها اعلام کرده حاضر است ۶ هزار نظامی به یمن اعزام کند. برخی تحلیلگران سیاسی معتقدند که در پرتو تنش به وجود آمده بین امارات و عربستان با قطر و افزایش حضور قطر در سودان به دنبال عقد قراردادی درخصوص بندر بورتسودان به عنوان بندر اصلی این کشور، امارات و عربستان نیز به تقویت روابط با خارطوم روی آورده‌اند.

 آغاز شمارش آرای انتخابات پارلمانی عراق حیدر عبادی و هادی العامری در صدر
Image result for ‫آغاز شمارش آرای انتخابات پارلمانی عراق حیدر عبادی و هادی العامری در صدر‬‎
شمارش آرای انتخابات پارلمانی عراق در حالی آغاز شده که احتمال پیروزی دو ائتلاف وابسته به «حیدر عبادی» و «هادی عامری» بیش از دیگر ائتلاف‌ها اعلام شده است.
مردم همه 18 استان عراق دیروز برای دومین بار پس از سقوط «صدام» در سال 2003  و نخستین بار بعد از شکست داعش در این کشور، پای صندوق‌های رأی رفتند تا 328 نماینده پارلمان را انتخاب کنند.
 از مجموع 37 میلیون نفر جمعیت عراق، 24 میلیون و 500 هزار نفر واجد شرایط رأی‌دهی بودند. تا عصر دیروز آمار دقیقی درباره میزان مشارکت در این انتخابات گزارش نشده بود اما به گفته خبرنگاران، حضور مردم در انتخابات به ویژه در شهر کرکوک، «گسترده» بود. از جمله نکات قابل توجه در مورد انتخابات دیروز، امنیت مثال‌زدنی در همه 8959 مرکز رای‌دهی بود و این اتفاق، نشان می‌دهد که داعش از جامعه عراق  ریشه‌کن شده و مردم این کشور فصل تازه‌ای از زندگی توام با آرامش را آغاز خواهند کرد.
همچنین، براساس تمهیداتی که دولت بغداد اندیشید و به اجرا درآورد، آوارگان عراقی نیز توانستند به پای صندوق‌های رأی بروند و رأی خود را در صندوق بیندازند.
رقیبان اصلی
براساس گزارش‌های رسیده، «ائتلاف النصر» تحت رهبری «حیدر عبادی» نخست وزیر و «ائتلاف الفتح» تحت رهبری «هادی عامری» دو فهرستی هستند که احتمال دست‌یابی به بیشترین کرسی‌ها را در پارلمان دارند. عامری علاوه بر اینکه از فرماندهان برجسته بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) است، پیش از این در دولت «نوری‌ مالکی» پست وزارتی نیز داشته است. از بقیه ائتلاف‌هایی که احتمالا آراء درخوری کسب کنند، می‌توان به «ائتلاف دولت قانون» تحت رهبری «نوری مالکی» معاون رئیس‌جمهور، فهرست «روندگان به سمت اصلاح» که ائتلافی متشکل از «مقتدا صدر» و کمونیست‌های عراق است، «ائتلاف ملی» به رهبری مشترک «ایاد علاوی» (شیعه سکولار) و «سلیم الجبوری» سنی مذهب و رئیس پارلمان عراق اشاره کرد. کردهای عراق نیز از طریق چند حزب، در انتخابات شرکت کردند تا 46 کرسی پارلمان (سهم کردها) را به دست آورند.
در عراق نظام پارلمانی حاکم است و پست نخست‌وزیری که دارای بیشترین قدرت در ساختار سیاسی عراق است به شیعیان تعلق می‌گیرد. پست‌های ریاست‌ جمهوری و ریاست‌ پارلمان نیز به ترتیب به کردها و مردم اهل سنت عراق تعلق دارد.
اظهارات نماینده آیت‌الله سیستانی
به گزارش شفقنا، حجت‌الاسلام شیخ «عبدالمهدی کربلائی» نماینده آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» مرجع عالی شیعیان عراق هم دیروز پس از آنکه رأی خود را به صندوق انداخت، به خبرنگاران گفت: «برای اصلاح نهادهای دولتی، نباید ناامید شویم.»
وی با تاکید بر اینکه باید از طریق مشارکت در انتخابات، راه را بر ورود افراد فاسد و شکست خورده به مجلس بست، اظهار داشت: رای ندادن و عدم مشارکت در انتخابات، فرصت را به پیروزی نامزدهایی می‌دهد که چه بسا از آرمان‌های ملت به دور باشند.
وی افزود: منافع عالی ایجاب می‌کند که به منظور جلوگیری از رسیدن افراد فاسد به کرسی‌های پارلمان، در انتخابات شرکت کنیم.کربلایی تاکید کرد: امید باید همچنان باقی باشد و ناامید نشویم.
اکنون مسئولیت نامزدهای پیروز برای خدمت به مردم دو چندان شده است.


بازتاب جهانی ضرب شست مقاومت در جولان

Image result for ‫بازتاب جهانی ضرب شست مقاومت در جولان‬‎
در ادامه واکنش‌ها به پاسخ موشکی سوریه علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی، رئیس پارلمان لبنان گفته، دمشق با این اقدام خود، موفق شد یک «موازنه وحشت» در برابر اسرائیل ایجاد کند.
واکنش موشکی سوریه علیه رژیم صهیونیستی، همچنان مورد توجه محافل سیاسی و رسانه‌ای جهان است. پیش از این، چیزی که زیر ذره‌بین رسانه‌هایی مثل روزنامه‌های «گاردین» و «تلگراف» رفته بود، ناتوانی گنبد آهنین اسرائیل در ساقط کردن موشک‌های شلیک شده ارتش سوریه بوده است.
بامداد پنجشنبه گذشته این ارتش 10 موضع حساس رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی را با 57 موشک به دقت هدف قرار داد که به گفته رسانه‌های غربی، تنها چهار موشک را اسرائیلی‌ها توانستند منهدم کنند.
در ارتباط با این اتفاق که یک نقطه عطف در تحولات منطقه است، دیروز نیز رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی جهان اظهارنظر کردند. «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان و رهبر «جنبش امل» این کشور راجع به موشکباران مواضع صهیونیست‌ها از سوی سوریه گفت، دمشق با این اقدام خود، موفق شد یک موازنه وحشت با رژیم صهیونیستی ایجاد کند.
وی تاکید کرد پاسخ ارتش سوریه به رژیم اسرائیل و هدف قرار دادن مواضع این رژیم در جولان اشغالی، در واقع محقق شدن هشدارهایی بود که پیش از این دمشق به اسرائیلی‌ها داده بود.
رئیس پارلمان لبنان در پاسخ به سوالی در خصوص «احتمال شکل‌گیری جنگ میان اسرائیل و سوریه» هم تاکید کرد که با توجه به مساحت اندکی که اسرائیل دارد، به سود این رژیم نیست که درگیر جنگی بلندمدت یا واقعی شود.
رئیس جنبش امل و هم‌پیمانان حزب‌الله در انتخابات پارلمانی اخیر، تاکید کرد که چنین جنگی قطعا منافع آمریکا در سوریه را به خطر انداخته و در صورت وقوع، پیامدهای آن حتی متوجه آمریکایی‌های حاضر در سوریه نیز خواهد شد.
تلفات صهیونیست‌ها
علی‌رغم تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای مخفی نگه داشتن شمار تلفات نظامیان صهیونیست، یک مرکز پژوهش آلمانی موسوم به «ویرل» فاش کرد، در حمله موشکی ارتش سوریه به اسرائیل، سه نظامی اسرائیلی که یکی از آنها درجه سرتیپی داشت، کشته شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری قدس، این مرکز پژوهش آلمانی که مقر آن در برلین است، شمار زخمی‌های این حمله سوریه را نیز 25 نظامی اسرائیلی اعلام کرده است.
این آمار در حالی منتشر می‌شود که به گفته منابع وابسته به مقاومت، در حمله فوق ده‌ها افسر صهیونیستی کشته شده‌اند.
بر اساس اطلاعاتی که از جولان اشغالی رسیده، در پی اصابت موشک‌های فوق، بیش از 40 دستگاه آمبولانس به مناطق نظامی مورد نظر اعزام شده و فورا به بیمارستان‌ها بازگشتند.
گفتنی است، به رغم وقوع این حملات کم‌سابقه به مواضع صهیونیست‌ها، رسانه‌های رژیم صهیونیستی و برخی رسانه‌های غربی تلاش زیادی کردند این حملات را به ایران نسبت بدهند. دولت و ارتش سوریه رسما اعلام کرده‌اند، این حملات کار آنها بوده است نه ایران.

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 09:34 ق.ظ
مرگ بر وهابی و یهودی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی